Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!!


Recommended Posts

Χρύσα μου η συνταγή είναι εύκολη: 450 γραμ αλεύρι ολικής άλεσης, 2 κουτ./γλ. bakin΄, ένα κεσεδάκι γιαούρτι (εγώ βάζω 2%), 3 αυγά, 150 ή 200 γραμ. (όσο γλυκο το θέλετε) ζάχαρη καστανή ή μαυρη, 150 μλ. αραβοσιτέλαιο ή άλλο σπορέλαιο, ξύσμα λεμονιού. Τα ανακατεύουμε όλα μαζί (κ χωρίς μίξερ) κ τα ψήνουμε ανάλογα με τον φούρνο (ο δικός μου κάνει 1 ώρα). Είναι για φόρμα μικρή μακρόστενη. Μικρό αλλά θαυματουργό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κ εγω λιγες μερες πριν παω για την β επιπεδου εβγαλα φωτο την κοιλιτσα μου...λεω να εχω να της δειχνω...αλλα κανονιζα χωρις τον ξενοδοχο...

μου εμειναν οι φωτο...

στον γιο μου ειχα βγαλει ενα σωρο κ οταν γεννησα τα φτυσε ο σκληρος κ δεν μου εμεινε καμια...

παντως β επιπεδου εγω δεν θα ξανακανω...δεν με παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΙΜΙΤΡΑ ΧΟΡΙΣ ΠΛΑΚΑ ΤΟΡΑ..ΟΡΕΕΑ ΦΕΝΕΤΕ...ΔΕΝ ΠΑΙ ΜΕ ΑΣΠΡΙ ΖΑΧΑΡΙ?ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟ ΚΑΙ ΕΓΟ ΤΟΡΑ?ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΑ ΤΑ ΕΧΟ...ΜΟΝΟ ΜΑΒΡΟ ΖΑΧΑΡΙ ΔΕΝ ΕΧΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΣΕ ΜΕΝΑ ΙΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΜΙΑΧΑΡΑ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΧΙΛΟ ΚΛΙΣΤΟ....ΚΑΙ ΣΕ 2-3 ΟΡΕΣ ΕΓΟ ΝΑ ΧΑΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ....ΝΟΜΙΖΟ ΠΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΟ ΕΚΙΝΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε νικουλινα εχω μια απορεια...σου μετρησαν τραχηλο ποτε?ποσο ηταν εκεινη την ημερα?

εμενα στην αυχενικη η γιατρος μου μου εκανε κολπικο κ ηταν 3...κ καθε φορα που πηγαινα τα τσεκαρε ολα...κ στην β επιπεδου του γιου μου ηταν 3,7...τα θυμαμαι ολα...

δηλαδη ετσι ξαφνικα ανοιξε ο τραχηλος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ ΡΑΦΑΕΛ ..ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΕΡΙΣΑΝ ΤΟ ΤΡΑΧΙΛΟ ΠΟΤΕ...ΕΠΙΔΙ ΙΤΑΝ Η ΠΡΟΤΗ ΕΓΙΜΟΣΙΝΙ.ΜΟΥ ΙΠΑΝΕ ΠΟΣ ΔΕΝ ΙΠΑΡΧΙ ΛΟΓΟΣ...ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΙΣΑ ΑΛΕΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ..ΑΠΛΟΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΠΟΥ ΙΝΕ ΚΛΙΣΤΟ..ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΟ..ΜΑΛΙΣΤΑ Η ΓΙΑΤΡΝΑ ΜΟΥ ΙΧΕ ΠΙ ΠΟΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕ ΚΙΤΑΙ ΚΟΛΠΙΚΑ,ΑΛΑ ΑΦΤΟ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ...ΤΟΡΑ ΚΑΠΙΑ ΣΤΙΓΜΙ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΠΑΟ ΝΑ ΜΟΥ ΜΕΤΡΙΣΟΥΝ ΤΟ ΤΡΑΧΙΛΟ..ΠΑΛΙ ΕΚΙ ΣΤΗΝ ΤΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ Β.ΕΠΙΠΕΔΟΥ...

Η ΔΙΚΙΑΜΟΥ ΛΕΙ ΠΟΣ ΕΧΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΤΡΑΧΙΛΟ,ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΦΤΟ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΑ ΘΟ ΡΑΨΙ....ΚΑΙ ΜΕΤΑ 6 ΜΙΝΕΣ ΚΡΕΒΑΤΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα λεω εγω οτι ολοι τους ειναι γουρουνια...δεν εχει σχεση αν ειναι η πρωτη.

Κ στον γιο μου μετρησαν κ ηταν ολα καλα που ηταν πρωτη εγυμοσυνη...αν υπηρχε προβλημα θα καναμε περιδεση...

να βρεις αλλον γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΤΗ ΝΑ ΠΩ...ΕΓΟ ΤΟ Β.ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΤΕΣΣΑΛΙΝΙΚΙ.ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΙΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΤΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙ..ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΙΧΑ ΠΙ ΠΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΙ ΙΧΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ...ΚΑΙ ΠΟΣ Ι ΔΙΚΙΑΜΟΥ ΓΙΑΤΡΙΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕ ΝΑ ΚΙΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΧΙΛΟ..ΚΑΙ ΟΜΟΣ ΤΙΠΟΤΑ...ΔΕΝ ΤΟ ΞΙΤΑΞΕ....ΘΑ ΒΡΙΚΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ....ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΔΟΝ...ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΕΦΙΓΕ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟ Ι ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΟ ΓΙΡΙΖΙ ΠΙΣΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τα παιδακια μας δεν τα γυριζουμε πισω σιγουρα...αλλα καμια φορα μπορουμε κ εμεις με σωστη ενημερωση να προλαβουμε καταστασεις (αφου οι γιατροι μας βλεπουν μον σαν χρημα πια)...γνωμη μου παντα...

εγω παντως ειπα σε ολες τις φιλες μου κ στις αδελφες μου οτι οταν ειναι να ξεκινησουν εγκυμοσυνη να μιλησουν με τον γυναικολογο τους αν μπορουν να παρουν φιλικο...για να μην παθουν οτι επαθα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

μολις ανοιξα ενα συρταρι κ ο αντρας μου εχει κρατησει το τεστ εγκυμοσυνης που ειχα κανει....

ΕΓΟ ΑΦΤΑ ΘΑ ΠΕΤΑΞΑ...ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΙΜΕΡΙΝΟ ΕΧΟ..ΝΑ ΤΟ ΔΙ ΚΑΙ ΑΦΤΟΣ...

ΕΧΟ ΟΜΟΣ ΤΟΥΣ ΙΠΕΡΙΧΟΥΣ,ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΙΡΑ..ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΜΙΝΕΣ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΤΑ ΚΙΤΑΞΟ...ΑΝ ΘΕΛΟ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΑ ΠΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΙ ΒΑΛΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ,ΤΟΝ ΣΤΙΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΙ ΑΦΤΟΣ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΟ ΑΚΟΜΑ...ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΝΟ 5 ΜΙΝΕΣ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν το ηξερα οτι το ειχε κρατησει...

κ εγω εχω τους υπερηχους στο πορτοφολι μου κ ειχε ολοστρογγυλο προσωπακι κ μικρη μυτουλα...ηταν μια κουκλα

τα ρουχαλακια ειναι 2η φορα στο συρταρι κ περιμενουν ειχα ψωνισει για την περσυνι μπεμπα πριν μαθω οτι ειναι κοριτσι...οταν μαθαμε οτι ηταν αρρωστουλικο μου τα πηραν για να μην τα βλεπω...φετος μολις εμαθα οτι ημουν εγκυος τα ζητησα ξανα γιατι ηξερα οτι ηταν παλι κοριτσακι...τωρα ειναι ακομα στο συρταρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ραφαελ μου και εγώ έχω τραύμα με την β επιπέδου... είχαμε κλείσει ραντεβού απο τον Φεβρουάριο ακόμα για 29 Απριλίου!! και όσο πλησίαζε ο καιρός ανυπομονούσα (μετρούσα της μέρες!!) και έκανα συνέχεια όνειρα που θα έβλεπα τα αγοράκια μου σε 3D ακόμα και η μάνα μου θα ερχόταν μαζί μας για να τα δεί...

29 Απριλίου Πέμπτη 10 η ώρα είχα ραντεβού στην Καβάλα

27 Απριλίου Τρίτη 5:30 η ώρα το πρωί μπήκα στο νοσοκομείο Ξάνθης,δεν μπόρεσαν να καταλάβουν τι έχω...

28 Απριλίου Τετάρτη 14:30 με στείλανε στο Πανεπιστημιακό της Αλεξανδρούπολης...εκεί με εξετάσανε κατάλαβαν περίπου τι συμβαίνει αλλά ήθελαν και τα αποτελέσματα απο β υπέρηχο που κανονικά η γιατρός μου έπρεπε να είχε φροντίσει να μου κλείσει στην 20-21 εβδομάδα και όχι στην 23 όπως έκανε γιατί στα μονοζυγωτικά δίδυμα αυτό το σύνδρομο ξεκινάει εκείνες τις εβδομάδες (είδατε και τις φωτό που το αποδεικνύουν)

μόλις τους είπα ότι έχω ραντεβού την επόμενη μέρα δεν μπορούσαν να πιστέψουν πόσο επιπόλαια φέρθηκε η γιατρός μοου!! και επειδή δεν υπήρχε περίπτωση να πάω στην Καβάλα με τους ορούς στα χέρια και στην κατάσταση που ήμουν,(πονούσα πολύ) μου κλείσανε αυτοί ραντεβού σε έναν στην Αλεξανδρούπολη για Β επιπέδου για την άλλη μέρα...

29 Απριλίου Πέμπτη 08:00 η ώρα το πρωί μου βγάλανε τους ορούς και τα παυσίπονα και πήγα για Β υπέρηχο και ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου, χωρίς τα φάρμακα πονούσα τρελλά!! και δεν μπορούσα να ισιώσω!!! όση ώρα με εξέταζε ο άνθρωπος εγώ υπέφερα και νόμιζα ότι θα πεθάνω..μας σιγούρεψε και τα άσχημα νέα ο γιατρός και ήρθε και έδεσε... τα θυμάμαι όλα ακόμα με όλες τις λεπτομέρειες... και αυτό που περίμενα με τόση ανυπομονησία κατέληξε να είναι ότι χειρότερο...αν ξαναμείνω έγκυος δεν νομίζω οτι θα μπορέσω να χαρώ και να περιμένω πως και πως τον β υπέρηχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραφαέλ μου το φυλλικό μπορούν να το πάρουν όλοι... Δεν έχει υπερδοσολογία (ακόμα κ αν έχεις δηλ. δεν παθαίνεις τίποτα ανα πάρεις 1 χαπάκι την ημέρα) ούτε παρενέργειες. Καλό είναι να παίρνει κ ο υποψήφιος πατέρας (βοηθάει το σπέρμα). Ο δικός μου δεν θέλει, τεσπα...

Εγώ παίρνω από τον Δεκέμβριο με διακοπή 1 μήνα μετά την απόξεση (ούτε να τα δω δεν ήθελα τότε, έκανα συνηρμούς...). Ώρες-ώρες σκέφτομαι όμως, πως πάντα κάτι θα βρίσκεται για να μας ταλαιπωρεί... Προσέχουμε το ένα, ξεφεύγει το άλλο...

Ναι, Νίνα το κάνεις κ με κανονική ζάχαρη (βάζεις 250 γραμ) κ κανονικό αλεύρι 500 γραμ, αλλά τότε δεν είναι κ πολύ διαίτης... :whistle::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περισυ 16.06 πηγαινα με μια χαρα για την β επιπεδου κ μου ειπαν διακοπη...φετος ελεγα 29.06 αποκλειεται θα με λυπηθηκε ο θεος κ θα ειναι ολα καλα...κ δεν χρειαστηκε να μου πει τιποτε η γιατρος το καταλαβα απο μονη μου...ενδομητριος θανατος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι κ εγώ...

Κ εγώ στην Β επιπέδου έμαθα το πρόβλημα.

Είχα μια αγωνία να δώ το μωρό,να μάθω το φύλο,να δώ σε ποιον μοιάζει!!

Αλλά μόλις έφτασα στο κέντρο με έπιασε το άγχος!Έλεγα στον άντρα μου ότι δεν νιώθω καλά και ότι κάτι κακό θα μας πούνε!Μέχρι τότε τίποτα,την προηγούμενη ημέρα είχα ξεσηκώσει ένα μαγαζί ρούχα,τα περισσότερα για κορίτσι(τρομάρα μου) και μερικά για αγοράκι.

Μπήκαμε μέσα με μια χαρά κ ξεκινήσαμε τον υπέρυχο,ώσπου κάποια στιγμή μας είπαν "Γνωρίζετε ότι έχετε σοβαρό πρόβλημα?"

Απο εκεί και μετά εγώ δεν κοιτούσα και έχασα την γή κάτω απο τα πόδια μου..Δεν θυμάμαι ΤΙΠΟΤΑ!!Δύο ώρες μετά μου λέγανε πως πρέπει επειγόντως να πάω στο νοσοκομείο!

Αλλά αν πρώτα Ο Θεός ξαναμείνω έγκυος όχι απλά θα τον κάνω,θα τον κάνω και 2 φορές αν χρειαστεί!!Βέβαια μέχρι τότε θα έχω πεθάνει απο την αγωνία ...

Αχ πάλι πέσαμε κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stedim έγραψε:

Ναι, Νίνα το κάνεις κ με κανονική ζάχαρη (βάζεις 250 γραμ) κ κανονικό αλεύρι 500 γραμ, αλλά τότε δεν είναι κ πολύ διαίτης... :whistle::dry:

ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΣ ΜΠΙΡΑΖΙ???????????????ΕΧΑΣΑ 17 ΚΛ. ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΜΑΛΟ ΕΝΑ ΠΙΣΟ....

ΑΛΙΤΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΡΑ ΤΕΛΕΦΤΕΕΑ ΠΙΝΑΟ ΠΟΛΙ...ΠΟΛΙ...ΚΑΙ ΘΕΛΟ ΠΟΛΙ ΓΛΙΚΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ είχα κρατήσει τα 2 τεστ και τα πέταξα πτιν 2 εβδομάδες... αλλά όλα τα υπόλοιπα τα έχω, υπέρηχους 1 dvd απο την 10η εβδομάδα και ένα απο την 19η που κάνουν τούμπες!!! όλα τα ρουχαλάκια που είχα πάρει.. καμιά φορά τα κοιτάω και σκέφτομαι ότι θα τα φορέσει ο αδερφούλης ή η αδερφούλα τους...και με παρηγορεί λίγο αυτό...πόσα όνειρα ρε κορίτσια!!! μακάρι σύντομα να μπορέσουμε να ξαναονειρευτούμε!!!

Όσο για τον τράχηλο εμένα μου τον μέτρησαν στις 19 εβδομάδες και είχε βγεί 4,5cm και είχε πει ότι είναι παααρα πολύ καλά για δίδυμα κιόλας!! όλο αυτό μου λέγανε γμτ "όλα είναι πάρα πολύ καλά,όλα είναι τέλεια" και????? το αποτέλσμα ποιο ήταν? τέσπα τα θυμάμαι και τα παίρνω!!

Ας αλλάξουμε θέμα!!! πείτε τίποτα άλλο γιατί θα σαλτάρουμε όλες μαζί και μετά τι θα κάνουμε??!!!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...