Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαριανα εγω δεν ελπιζω πια...πιστευω μονο σε θαυματα...αν θελει ο θεος ας μου το δωσει αλλιως να μην μεινω καθολου...τριτη φορα δεν θα αντεξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γειά σας κι από μένα!!!!

Τί αφόρητη ζέστη είναι αυτή σήμερα βρε κορίτσια???

Έλιωσα.... για 1 ωρίτσα βγήκα.... για κάτι δουλειές και περπάτημα.... κι έλιωσα.... παρόλα αυτά κατευχαριστήθηκα το περπάτημα!!! Ποιός θα το πίστευε... εγώ που είμαι τόσο τεμπελούλα.... να προτιμώ το περπάτημα από το ποδηλατάκι!!!!!

Ξαναμέτρησα την πίεσή μου (έχω πάθει 1 ψύχωση τελευταία!!!) κι επανήλθα, Δόξα Τω Θεώ στα normal μου... 12 με 8.... Τις ημέρες που έκανα τις εξετάσεις μου.... είχα "χτυπήσει" ένα ωραιότατο 14άρι!!!!! Κοντεύανε να σπάσουνε τα μηνίγγια μου.... από το άγχος... τώρα όλα καλά!!!!!

Εσείς όλες καλά???? Πάω να βάλω τα μπιφτέκια μου να ψήνονται κι επανέρχομαι.... με το frappeδάκι μου.....

Φιλιά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

χρυσα ειχα κανει καισαρικη στον γιο μου...κ μου ειπε ο τοτε γιατρος οτι ετσι θα γινοταν παλι...με αυτο που εγινε σε αυτη την εγκυμοσυνη αναρωτιοντουσαν οι γιατροι γιατι δεν εκανα την διακοπη με φυσιολογικο...τελικα αυτη την φορα εγινε με φυσιολογικο...

τι τραβαμε ρε κοριτσια...

Πλάκα κάνεις..

Ότι θέλει κανει ο καθενας τους!!

Να ευχόμαστε να πέσουμε σε ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ δηλαδή..Μα είναι δυνατόν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Τι κάνετε σήμερα? Όλες καλά? Εγώ έκανα δουλίτσες σπίτι κ τώρα ξεκουράζομαι.... Κάνει κ μια ζέστη, απίστευτη...

Diosa εμένα 1 μήνα πριν την εγκυμοσύνη η φερριτίνη μου ήταν 94 κ ο σίδηρος 140! Ο γιατρός μου είχε πει πως δεν θα πάρω σίδηρο, άσε που κάνει κακό κ στο στομάχι...

Μαράκι χαίρομαι που είναι καλά η μαμά σου! Καλά ψώνια (εγώ αν δεν πέσει ο υδράργυρος δεν βγαίνω από το σπίτι μου!).

Νίνα μου δεν πειράζει για το τεστ... Ο άλλος μήνας θα είναι πιο τυχερός!

Χρύσα είσαι τυχερή μέσα στην ατυχία σου που γλύτωσες την καισαρική. Εμένα αυτό το "τυχαίο γεγονός" έπρεπε κ να με χαροποιεί, γιατί αν γινοταν αργότερα δεν θα τη γλύτωνα την καισαρική. Είδες τύχη, βρε? :angry::blink:

Persia θα συμφωνήσω με τα κορίτσια, μας έλειψες... :kiss:

Ραφαέλ έκανες Φ.Τ. μετά από καισαρική? Νόμιζα πως δεν γίνεται. Βέβαια η επίστήμη έχει εξελιχθεί πολύ πια... Σε θαυμάζω πάντως για τη δύναμή σου, να το ξέρεις...

Μαριάννα λυπάμαι πολύ... Είσαι τόσο μικρή κ πέρασες πολλά... Κουράγιο...

Όσο για τους γιατρούς, το έχω ξαναγράψει, δεν τους έχω καθόλου σε εκτίμηση... Μακάρι να μπορούσα να γεννήσω σε χωράφι μόνη μου... Περισσότερο σκέφτομαι όλες τις εξετάσεις ξανά κ τους γιατρούς, παρά την ίδια την εγκυμοσύνη... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να κανω τεση μου συνηθισμενο το βουνο απο τα χιονια...

ρε κοριτσια οταν ημουν εγκυος φτερνιστηκα κ πονεσα λετε να του εκανα κακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΠΙΤΣΑ ΘΕΛΟ ΜΠΙΦΤΕΚΑΚΙ..ΚΑΙ ΦΡΑΠΕΔΑΚΙ....

ΑΧ Η ΚΑΚΟΥΡΓΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΙΣΑΝ ΣΙΜΕΡΑ ΝΑ ΠΙΝΟ ΤΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΜΟΥ....ΚΑΚΟΥΡΓΕΣ!!!!!!

ΣΙΜΠΕΤΕΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥ ..ΤΗ ΚΑΝΙΣ?...ΚΑΛΑ ΙΣΕ ΣΙΜΕΡΑ...ΜΟΥ ΕΛΙΨΕΣ...:):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαελ μου σε ρώτησα γιατί και εγώ με καισαρική γέννησα τα μωρά μου, είχε ξεκινήσει βέβαια ο τοκετός και είχα διαστολή 5cm αλλά δεν μπορούσαν να βγάλουν το μωρό που ήταν απο κάτω γιατί είχε πεθάνει σε οριζόντια θέση και άμα πήγαιναν να το βγάλουν φυσιολογικά θα πάθαινα ρήξη μήτρας... Εγώ ναι μεν ήμουν στην 24η εβδομάδα αλλά η μήτρα μου είχε μεγαλώσει στο μάξιμουμ γιατι είχα πολυάμνιο στον ένα μωρό και είχε κοντά 4 φορές παρπάνω υγρό απο το κανονικό.. σου τα λέω αυτά γιατί και εμένα μου είπαν απο 3 μήνες μέχρι 1 χρόνο για 2η προσπάθεια, και λέω μήπως παίζει ρόλο αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA έγραψε:

Κοριτσάκια μου γειά σας κι από μένα!!!!

Τί αφόρητη ζέστη είναι αυτή σήμερα βρε κορίτσια???

Έλιωσα.... για 1 ωρίτσα βγήκα.... για κάτι δουλειές και περπάτημα.... κι έλιωσα.... παρόλα αυτά κατευχαριστήθηκα το περπάτημα!!! Ποιός θα το πίστευε... εγώ που είμαι τόσο τεμπελούλα.... να προτιμώ το περπάτημα από το ποδηλατάκι!!!!!

Ξαναμέτρησα την πίεσή μου (έχω πάθει 1 ψύχωση τελευταία!!!) κι επανήλθα, Δόξα Τω Θεώ στα normal μου... 12 με 8.... Τις ημέρες που έκανα τις εξετάσεις μου.... είχα "χτυπήσει" ένα ωραιότατο 14άρι!!!!! Κοντεύανε να σπάσουνε τα μηνίγγια μου.... από το άγχος... τώρα όλα καλά!!!!!

Εσείς όλες καλά???? Πάω να βάλω τα μπιφτέκια μου να ψήνονται κι επανέρχομαι.... με το frappeδάκι μου.....

Φιλιά.....

Καλως το κορίτσι..Κάνε κ ένα για μένα please!!!

σκέτο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ιστορια η δικη μου ειναι πολυ μπερδεμενη κοριτσια...σε αυτη την εγκυμοσυνη απο 6 εβδομαδων ετρεχα απο γιατρο σε γιατρο γιατι ενας μου ειπε οτι λογω της προηγουμενης καισαρικη το μωρο εκατσε μεσα σε εγκολπομα κ εγω μεσα σε 2-3 ημερες θα πεθανω...κ εκει αρχισε ο γολγοθας μου...αφου πηγαινα σε γιατρος κ μου λεγανε γιατι δεν εκανες την διακοπη με φυσιολογικο κ εγω τους ελεγα ο γιατρος μου ειπε καισαρικη εγω τι να εκανα...κ μου φωναζαν...

να γεννησω ομως στον μηνα μου δεν θα μπορεσω να γινει με φυσιολογικο τροπο γιατι η μητρα δεν θα αντεξει..τωρα ηταν μικρουλακι το ψυχουλινι μου...

αυτη την φορα κοριτσια πιστευα οτι θα πεθαινα στο χειρουργειο μετα απο ολα αυτα...αλλα η γιατρος που με ανελαβε με επεισε οτι αυτος ειναι ο σωστος τροπος (αν εκανα καισαρικη δεν ειχα ελπιδες) κ δεν θα παθαινα τιποτε...ηταν προετοιμασμενη για ρηξη μητρας αλλα μαλλον ο χριστουλης με βοηθησε κ πηγαν ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΙΜΙΤΡΑ..ΑΝ ΙΝΕ ΝΑ ΕΧΟ ΜΙΑ ΠΡΟΤΙΜΙΣΙ ΠΟΥ ΝΑ ΓΕΝΙΣΑ..ΙΝΕ ΠΑΡΑΛΙΑ ..ΕΕΕΕ ΟΧΙ ΚΑΙ ΚΟΡΑΦΙ.....ΕΤΣΙ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΙ ΚΑΙ ΙΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ....ΕΕΕ ΤΗ ΛΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosa ειδες οτι θελει λεει ο καθενας...αλλα υπαρχουν σχολες κ σχολες γιαυτο...

ας πιστεψουμε οτι ολα θα πανε καλα την επομενη φορα...

οντως εσενα θα μεγαλωσε πολυ η μητρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

τι να κανω τεση μου συνηθισμενο το βουνο απο τα χιονια...

ρε κοριτσια οταν ημουν εγκυος φτερνιστηκα κ πονεσα λετε να του εκανα κακο?

ΡΑΦΑΕΛ ..ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΙΣ?ΓΙΑΤΗ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΙΣ ΠΛΑΚΑ,ΒΑΣΑΝΙΖΙΣ ΤΟ ΝΕΑΦΤΟΣΟΥ...

ΑΝ ΟΜΟΣ ΚΑΝΙΣ ΠΛΑΚΑ...ΤΟΤΕ ΝΕ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΛΙ ΠΟΛΙ ΚΑΚΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμάν βρε κορίτσια πια....

Τελικά κι ο γιατρός θέμα τύχης είναι.... τί να πω.....

Τα καφεδάκια έρχονται....

Άλλος κανείς?????

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιπιτσα κ εγω θελω...α θα φτιαξω ομως γιατι θελω...

πιπιτσα σου εγραψα καποιες σλιδες ποιο πισω για την γιατρο που εγραφες σε ενα ποστ...που λες οτι ειναι στο αττικο...ειναι εκει αλλα ξεγεναει στο γαια...κ ειναι η γιατρος μου...ειναι τελεια κ ανθρωπος...δεν εφυγε καθολου απο διπλα μου κ στην ανανηψη ηταν μαζι μου κ στο δωματιο μετα μην γινει τιποτε εκατσε αλλες 3ωρες...την ευχαριστω κ την βλεπω σαν αδελφη μου...η καλη μου βασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

αυτη την φορα κοριτσια πιστευα οτι θα πεθαινα στο χειρουργειο μετα απο ολα αυτα...αλλα η γιατρος που με ανελαβε με επεισε οτι αυτος ειναι ο σωστος τροπος (αν εκανα καισαρικη δεν ειχα ελπιδες) κ δεν θα παθαινα τιποτε...ηταν προετοιμασμενη για ρηξη μητρας αλλα μαλλον ο χριστουλης με βοηθησε κ πηγαν ολα καλα...

Και όλα καλυτερα θα πάνε!!!!!!!!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΦΑΕΛ...ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ...ΞΕΡΟ ΠΟΥ ΙΝΕ ΛΙΓΟ ΝΟΡΙΣ...ΔΕΝ ΦΤΕΣ ΕΣΙ ΟΜΟΣ...ΜΙΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΕΤΣΗ...ΑΦΤΟ ΣΟΥ ΚΑΝΙ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ...ΣΙΓΝΟΜΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΘΑ ΛΕΩ ΑΦΤΑ....ΝΟΜΙΖΟ ΠΟΣ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΜΕΝΙ ΕΓΓΙΟΣ ΑΠΟ ΘΕΛΙΣΙΤΗΣ ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΙ ΝΑ ΚΑΝΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ....ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΙ ΠΟΥ ΝΙΟΘΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ,ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΙ ΖΟΝΤΑΝΟ...ΑΠΟ ΕΚΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ..ΚΑΘΙ ΑΛΟ ΘΑ ΦΤΕΙ...ΑΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΟΣΙ ΔΕΝ ΦΤΕΣ ΕΣΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίνα έχεις δίκιο, σε παραλία καλύτερα!

Pipitsazouzouna μόλις έβγαλα το κεκάκι από τον φούρνο, πάει με τον καφέ! Ελάτε όλες, κερνάω! Είναι κ διαίτης, να μην φωνάζετε... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

πιπιτσα κ εγω θελω...α θα φτιαξω ομως γιατι θελω...

πιπιτσα σου εγραψα καποιες σλιδες ποιο πισω για την γιατρο που εγραφες σε ενα ποστ...που λες οτι ειναι στο αττικο...ειναι εκει αλλα ξεγεναει στο γαια...κ ειναι η γιατρος μου...ειναι τελεια κ ανθρωπος...δεν εφυγε καθολου απο διπλα μου κ στην ανανηψη ηταν μαζι μου κ στο δωματιο μετα μην γινει τιποτε εκατσε αλλες 3ωρες...την ευχαριστω κ την βλεπω σαν αδελφη μου...η καλη μου βασω.

Ναι Ραφαελάκι μου.... τα διάβασα...

Όταν.... από Σεπτέμβρη..... ξανασχοληθώ με γιατρούς..... θα δημιουργήσω 1 ωραιότατο φακελάκο..... με πληροφορίες για Γυναικολόγους-Μαιευτήρια.... και θα βάλω και τα δικά σου μέσα!!!! Σ΄ ευχαριστώ πολύ καρδιά μου!!!!!!!

Προς το παρόν..... περιμένω μήπως.... λέω μήπως..... τελευταία στιγμή τη γλυτώσω.... στη στροφή που λένε.....

Βρε κορίτσια..... άσχετο..... πόσο σημαντική είναι η ορμόνη Προγεστερόνη????? Ξέρει καμιά???? Γιατί όταν έκανα τις ορμονολογικές, δεν μου είπανε ούτε η Γυναικολόγος ούτε η Ενδοκρινολόγος πως η συγκεκριμένη γίνεται στην 21η μέρα του κύκλου.... σήμερα το έμαθα....

Στην ουσία δλδ. η τιμή της (στην 3η μέρα του κύκλου!) είναι αναληθής!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...