Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα όμορφες κοιλίτσες!!!!!!!!!!!!

Την Τετάρτη πρώτα ο Θεός γεννάω με καισαρική εκτάκτως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo:

Πήγαμε σήμερα στο γιατρό και επειδή έχουν προκύψει κάποια προβληματάκια:ανέβηκα το ζάχαρο πάλι,ανέβηκε το ουρικό οξύ και η φαγούρα προέρχεται απο τοξαναιμία που μπορεί να βλάψει και εμένα και το μωράκι μας άσχημα,μπορέι να σηκώσω απότομα υψηλή πίεση και ο μπέμπης δεν έχει πολύ αμνιακό υγρό πλέον!!!!!!!!!!!!!

Έκανα σήμερα ενεση κορτιζόνης και αύριο θα ξανακάνω απο 2 αμπούλες η κάθε μία και Τετάρτη πρωι νηστικιά μπαίνουμε μέσα,έχω και το ειση΄τήριο τη ς εισαγωγής απο το γιατρό στο χέρι!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έχω τρομερό άγχος να πάνε όλα καλά΄γιατί τελικά είπαι ο γιατρός ότι και το βάρος του μπέμπης μαςν είναι οριακά στα χαμηλότερα επίπεδα,αλλά δεν μπορούμε να περιμένουμε άλλο ευόσον υπάρχουν όλα τα παραπάνω,είναι πολύ επικύνδινο και ανησυχιτικό!!!!!!!!!!! Η Παναγία να προστατεύει το μωράκι μας και να πάνε όλα καλά τελικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελαα αννα μαρα ολα καλα θα πανε και εγω εχω λιγο ανεβασμενο ζαχαρο σου ειπαν απο τι προεκυψε η τοξοαναιμια? και ποσο ειναι το βαρος του μπεμπη που το θεωρει επικινδυνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΆνναΜαρία μου με το καλό :laugh: !!! Μην αγχώνεσαι...όλα θα πάνε καλά!

Θα πάρεις αγκαλίτσα το νινάκι σου :laugh: !!! :laugh: Η Παναγιά μαζί σου κοπέλα μου!!! :laugh: :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.ΦΩΤΕΙΝΗ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ!ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΙ ΑΝΝΑΜΑΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ!

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕ ΓΡΑΦΩ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ,ΕΙΝΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥΔΙΑΣΜΕΝΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕ ΝΙΩΘΩ ΤΙ ΠΙΑΝΩ,ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΕΣ ΖΗΜΙΕΣ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΚΑΝΩ?

ΤΕΣΠΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ...ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,ΕΧΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΜΑΙΟΥ.ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΘΕΣΗΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ,ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΝΑ ΚΛΩΤΣΗΣΕΙ,ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΝΕΝΑ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΤΙ ΕΞΟΓΚΩΜΑΤΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ,ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΩΡΕΣ-ΩΡΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

δεν ειχα καθολου κουραγιο να διαβασω τα μηνυματακια σας! ευχομαι ολες να ειστε καλα!! B)

εμεις σημερα ξανακαναμε δουλειες...πηγαμε αγορασαμε παραπανω μπογιες γιατι τελικα δεν εφτασε το πορτοκαλι :( και ξαφνικα μας ηρθε να βαψουμε και τις ντουλαπες...ειναι απο τις παλιες με το απαισιο μπεζ χρωμα :pinch::P και εδειχνε απιστευτα ασχημα στο φρεσκοβαμμενο μπουμπουδοδωματιο μας! :silly: και τελικα κατεβασαμε οοολες τις πορτες απο τις ντουλαπες που εχει το δωματιο της μπεμπας της ετρυψε με γυαλοχαρτο ο τακης και εγω για βοηθεια τις καθαριζα απο τις σκονες..ολη μερα ορθια παλι :unsure::dry: σε καποια φαση τωρα στο τελος παραλιγο να βαλω τα κλαμματα απο τους πονους στις πατουσες μου..σα φρατζολακια ειχαν γινει παλι...και τις τελευταιες τρεις ωρες ειμαι ξαπλα με τα ποδια ψηλα για να ξεκουραστω....

ευτυχως που και σημερα παρ'ολες τις δουλιτσες δεν ειχα συσπασεις και η μπουμπου μου εκανε χαρουλες που της βαφαμε το δωματιο παλι!!! :P:P

και τελικα σημερα συνηδητοποιησαμε οτι το ροζακι που πηραμε για τις ντουλαπες θα εδειχνε πολυυυυυυ πιο ωραια με το πορτοκαλι αλλα δεν πειραζει...και το μπεζακι ομορφο ειναι ;)

φιλακια πολλα σε ολες...παω να ξαναξαπλωσω!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΓΙΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η NATASA DADAROU..STO F.B ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥΥΥΥΥΥ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα κοριτσάκια μου!!!!

Πήγαμε και εμείς σήμερα γιατρό και είναι όλα πάρα πολύ καλά!!!!Είμαι πολύ χαρούμενη!!!Η μπέμπα μου είναι 2841γραμ το θρεφταράκι!!!!Τώρα περιμένουμε πλέον τη μεγ΄σλη στιγμή που θα αποφασίσει να βγει η μικρή κυρία!!!!

Άννα Μαρία με το καλό κοπέλα μου!!!!!Προσπάθησε να μην έχεις άγχος και θα πάνε όλα τέλεια!!!Την Τετάρτη με το καλό θα κρατάς αγκαλιά τον μπέμπη σου!!!!!Τυχερούλα!!!!!!!!!!!!!

Γενικότερα θέλω να ευχηθώ σε όλες να πάνε όλα τέλεια και με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά και σε 2 μήνες να μιλάμε για τις εμπειρίες των τοκετών μας!!!!

Φιλάκια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E ναι ειπαμε να ειμαστε φιλοζωοι αλλα οταν το σκυλι του γειτονα εχει ξυπνησει το παιδι σου 3 φορες μεσα σε μιση ωρα, το πνιγεις ή δε το πνιγεις (το σκυλι)? Προφανως δεν εχει νερο και εχει χαλασει τον κοσμο! Στο θεμα μας τωρα, ΚΙΚΙΤΣΑ με ρεγουλα οι δουλειες κοριτσι μου μην εχεις κανενα απροοπτο (δαγκωνω την γλωσσσα μου)!

thinkpink! γιατι απο τις 12/5 εχεις να δεις το μπεμπακι σου? μια φορα το μηνα πας στο γιατρο σου? και γω παραπονιεμαι που παω καθε 18 μερες!

Κατερινα τι ετρωγες παιδι μου και εχεις τοσο μεγαλο παιδι? φτου φτου σκορδα!

Αννα Μαρια ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα και την Τεταρτη να χεις στην αγκαλια σου το ομορφοτερο και το πιο υγιες μωρακι! Η Παναγιτσα θα βοηθησει και ολα θα πανε τελεια!!!

Παω να κανω ενα μπανακι και να την πεσω για υπνο γιατι ειμαι ενα ζωντανο πτωμα (ολο το απογευμα εκανα δουλειες)! Καληνυχτα σε ολες! :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Annamaria mou me to kalo na gennhseis to mwraki sou!!!mhn agxwnesai!ola 8a pane kala kai ola ginontai gia to kalo kai twn 2 sas!me enan pono!!!!

Kikitsa me hremia oi douleies..prolavaineis!

Katerina79 mou mpavo h mpoumpou sou!!!asteraki einai!!!!

Gewrgia kai esu me hremia tis douleies giati polu kourazomaste vlepw..

Katerina mou(thinkpink) vale ta podia sou se kruo neraki arketh wra kai meta pshla.kai gw exw prhksimata,oxi ka8e mera alla einai zorika,kserw!

koritsia egw shmera tpt den ekana alla parola auta eixa suspaseis gia arketh wra oi opoies sunodeuontan apo ponous periodou.

exw k gw fb:Anastasia tsolaki legomai..

filakia polla kai kalhnuxtaaa!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργια έγραψε:

thinkpink! γιατι απο τις 12/5 εχεις να δεις το μπεμπακι σου? μια φορα το μηνα πας στο γιατρο σου? και γω παραπονιεμαι που παω καθε 18 μερες!

ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.12 ΜΑΙΟΥ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ,ΜΕ ΕΙΔΕ ΤΙΣ 27 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΙΣ 16 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 30 ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ 1/7 ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΩ ΚΙΟΛΑΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ. ΠΑΝΤΑ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΗ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ Κ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΧΥΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΧΥΝΑ ΜΟΝΟ ΕΓΩ :P

ΚΙΚΙΤΣΑ ΗΡΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΠΡΗΖΟΝΤΑΙ,ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΕ ΚΡΥΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΛΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια μουυυυυυ,θα μας τρελανεις!!!γεννας κοπελαρα μου!!!με το καλο :woohoo: :woohoo: :woohoo: σου ευχομαι η Παναγια ναναι μαζι σου και το νινακι σου ναναι γερο και καλοτυχο!!!τι να πω αλλο?εχω κατενθουσιαστει!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Think pink μου κι εμενα τα ποδαρια μου ειναι αισχος!!!δεν ξεπριζονται με τιποτα :S μιλαμε ειναι σαν φραντζολακια!μεχρι και υδρομασαζ τα εκανα αλλα τιποτα...παλι χαλια..την τυχη μου...ευτυχως τα χερακια μου ειναι καλυτερα!Ο ιατρος μου μου ειπε να κοψω το αλατι και φυσικα δεν το εκανα.. :P και να τα αποτελεσματα ειμαι σαν τον Κινγκ Κονγκ!!! :lol::lol::lol:

Κικιτσα μου ,κι εσυ με μετρο τις δουλιτσες ε?αντε να προσεχεις κοπελα μου!

Μουριτσα καλα που ειπες πως εισαι η Νατασα στο φεισμπουκ γιατι ετοιμη ημουν να πατησω αγνοηση.ευτυχως διαβασα στο μαμμυ το μηνυματακι σου και ετσι σε αποδεχτηκα να μιλαμε και απο εκει! :kiss:

εμενα σημερα περασε ευχαριστα η ημερα μου καθοτι ηρθαν φιλοι σπιτι και ετσι δεν σκυλοβαρεθηκα...αλλα εσκασα απο την ζεστη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη΄μέρα όμορφες κοιλίτσες!!!!!!!!!!!!!!!

Κατ αρχήν σας ευχαριστώ όλες μια μια για τις ευχές σας που τόσο έχουμε ανάγκη και 'γω και ο μπέμπης μας!!!!!!!!!!!

Βαλεντίνα μου,η τοξαναιμία μου είπαι ότι έχει σχέση με το ουρικό οξύ και την αιματηρή φαγούρα που έχω,δηλαδή η τοξαναιμία τα προκαλέι!!!!!!!!!!!!!!! Ζύγησε τον μπέμπη 2700,αλλά χωρις να μου πει ότι είναι επικύνδινο απλά ότι είναι μέσα στα όρια του πιο χαμηλού βάρους,διότι όταν γεννηθεί θα φανεί το πραγματικό του βάρος που συνηθίζεται να είναι 200 ή και παραπάνω καμια φορά γρ.πιο κάτω,δηλαδή στην πραγματικότητα μπορέι να γεννηθεί 2400 πάνω κάτώ!!!!!!!! Μου εξήγησε ότι παιζει ρόλο η στάση του μωρού που πιέζει την κοιλιά μας και πολλές φορές δείχνει μεγαλύτερο σε βάρος!!!!!!!!!!!!!! Τον ρώτησα να ανησυχώ για κάτι απ'όλα αυτά; και μου χαμογέλασε και μου είπαι όχι,όλα καλά θα πάνε,κάνω το σταυρό μου και προχωράω!!!!!!!!!!!!! Α, και το ζάχαρο εκεί που είχα κρατήσει χαμηλά τις τιμές τώρα στις μετρήσεις μου είναι στα όρια,απότομα ανεβήκαν και αυτές και φοβάται ο γιατρός με όλα αυτά μην κάνω και υψηλή πίεση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια και πάλι σας ευχαριστώ και μέσα απ'την καρδιά μου εύχομαι για όλες μας να έχουμε ένα καλό τοκετό και υγιέστατα μωράκια!!!!!!!!!!!!σ

Δεν θυμάμαι πια κοπέλα ανέφερε για το αλάτι αλλά καλό είναι να το αποφεύγεται γιατί ανεβάζει την πίεση και γενικά δεν είνια καθόλου καλό,τώρα που φτάσαμε στο τέλος καλό είναι να προσέχουμε όσο μπορούμε γιατί γίνονται και πολλές απότομες μεταβολές στον οργανισμό μας λόγω των ορμονών!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάω να ξαπλώσω μήπως και καταφέρω να ξεκουραστώ λιγάκι!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφιές!

όλες στην ίδια φάση βλέπω ειμαστε...πρηξιμο και δυσφορία :dry:

τα βράδια αργώ να κοιμηθώ...όλο ζεσταίνομαι και στο τέλος ανοιγουμε a/c για να με πάρει ο ύπνος...ο άντρας μου σκεπάζεται με κουβερτάκι κι εγώ ειμαι με φανέλα και το βρακι! Πόσο μπορει να αναιβει ακόμα η θερμοκρασία μας? Ημουν πάντα κρυουλιάρα και τώρα όλο εχω εξάψεις!

άσε που με τα γεννητούρια με εχει πιάσει άγχος...ξυπνάω για πιπι και σκέφτομαι πόσο εβδομάδων ειμαι μέσα στη ζάλη του ύπνου, πάω να σηκωθώ κι άμα στάξει τπτ στο πιπι φοβάμαι μη μου σπάνε τα νερα! κι όλο ψαχουλευομαι... άγχοοοος!!!

Μπαίνουμε σε τελική ευθεία... Να μας πάνε όλα καλα και στην επόμενη συνάντηση μας να κρατάμε μωρά και καροτσάκια! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

Αννα Μαρια και Χριστινακι ολα καλα θα πανε μην ανησυχειτε

Αννα Μαρια μου 2700 ειναι πολυ καλα το μπεμπακ μην ανχωνεσαι ναι διαβασα το ιντερνετ γι αυτο και καλυτερα να το κανεις

Εγω εχτες ειχα ραντεβου με τον γιατρο μου και με ενδοκρινολογο στο ελενας

Μου ειπαν οτι οι εξετασεις μου ειναι καλες οι συσπασεις ειναι φυσιολογικο να ξεκουραζομαι να μην βγαινω εξω με αυτην την ζεστη διοτι μπορει να μου προκαλεσει τοκετο..... και οτι θα τον σκοτωσουν οι παιδιατροι εαν μου κανει καισαρικη σε αυτην την εβδομαδα η μπεμπα ηταν 2293 στις 34+5 τωρα ειμαι 35+5 οποτε θελουμε να φτασουμε κοντα στην 38

Μου ειπε οτι θα κανει την επεμβαση λιγο ποιο πανω απο την προηγουμενη διοτι ηταν πολυ χαμηλα γιατι ημουν και σ αλλη εβδομαδα κυησης τελος παντων εμενα δεν με νοιαζει του ειπα μονο να παρω την μπουμπου αγκαλια..

Και ερχομαστε στο καλυτερο παω στην ενδοκρινολογο βλεπει τις εξετασεις μου λεει ενταξει ολα θα συνεχισεις να κανεις τις μετρησεις του ζαχαρου διοτι μεν ειναι λιγο αυξημενο ενταξει σε φυσιολογικα πλαισια......αα και το καλο μου λεει οτι μετα την εγκυμοσυνη και σε διαστημα ενος χρονου θα πρεπει να εχεις φτασει 75 κιλα απο 108 να παω 75 μου φαινεται βουνοοοοοοοοοοοοο αλλα θα το παλεψω δεν μπορει να εχω κορη μανεκεν και η μανα να ειναι γουρουνιτσα χχααχχαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα. Τί μου κάνετε? Πώς είστε?

Χάθηκα βρε κορίτσια μου, το ξέρω, αλλά δουλειές με φούντες και ακόμα δεν έχω τελειώσει. Αφήστε τα.

Πώς πάτε βρε κοιλίτσες? Ετοιμάζεστε για την μεγάλη μέρα?

Εγώ λίγα πράγματα έχω κάνει, με καθυστερούν βλέπετε άλλες δυνάμεις (σύζυγος, μπαμπάς κλπ). Τουλάχιστον ψώνισα κάποια πραγματάκια, τα ρουχαλάκια είναι πλυμένα-σιδερωμένα και στη θέση τους. Η καλαθούνα θα ντυθεί πάλι σήμερα (είχα κάνει ένα νερό το ύφασμα). Κατα τα άλλα, έχω ένα σαλόνι σαν το βοβμαρισμένο Σεράγεβο ένα πράγμα, γεμάτο κούτες και πράγματα του Βασίλη, ο οποίος αναγκαστικά μετακόμισε το γραφείο του στο καθιστικό, για να μετακομίσει στο παιδικό ο Κων/νος, ώστε απο Σεπτέμβρη να βάλω με την Μαριλή το μωρό.

Το μικρό μου μεγάλωσε, την περασμένη Πέμπτη που πήγα στον γιατρό μου είπε πως είμαι έτοιμη, έχει πάρει θέση και έχει κατέβει, και απο στιγμή σε στιγμή το περιμένουμε. Θα ξαναπάω αυτή την Πέμπτη, να με δεί και απο κάτω, και.....σε αναμονή. Έχω βαρύνει όμως πολύ, χωρίς φυσικά να έχω πάρει κιλά (7 μέχρι την περασμένη εβδομάδα) και με έχει πιάσει και το πόδι μου. Πονάει πολύ ο γοφός μου εδώ και 10 μέρες, κουτσαίνοντας πάω. Αν με βάλετε να τρέξω με την γιαγιά μου που είναι 90, ρεζίλι θα γίνω. Αν και τώρα που το σκέφτομαι, και μόνη μου να έτρεχα, πάλι τελευταία θα έβγαινα.

Με έχει πιάσει ένα άγχος, τί θα γίνουν τα παιδιά όταν θα μπώ μέσα. Εχω βέβαια τον πατέρα μου, (η μαμά μου δουλεύει), θα κατέβει και η πεθερά μου απο το Καρπενήσι, αλλά όπως και να έχει, τα σκέφτομαι.

Α, άσχετο, μάθατε για το Ιασώ? Καταργήθηκαν τα 6κλινα και 4κλινα και πέσαν και οι τιμές. Δηλαδή το 3κλινο είναι πια η οικονομική θέση, με 2000 φυσιολογικός και επισκληρίδιο, και 6 άτοκες με την κάρτα My Club της Εθνικής (μόνο για το Ιασώ). Καλό έτσι?

ΑνναΜαρία μου ίσα που σε πρόλαβα, να σου ευχηθώ να πάνε όλα καλά αύριο.

Ελπίζω όλες να έχουμε καλή γέννα, και φυσικά, όσες γέννησαν ήδη, να τους ζήσουν τα μικρά τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ενα πραγμα θα σας παρακαλεσω να δωσετε σε καποια κοπελα το κινητο να μαθουμε νεα σας και να σας βαλω στις ανακοινωσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανναμαρία μου με το καλό :):):) γεννάμε με διαφορά μιας μέρας, εμεις κανονίσαμε για πέμπτη λόγω συσπάσεων που πλεον έχουν γίνει άπειρες, ελπίζω να μη τρέχω ξαφνικά!!!

μια χαρά είναι ο μπέμπης σου από βάρος. κι εμένα είναι περίπου 2.800 το κάθε μωράκι αλλά μου είπε κι εμένα ότι υπάρχει αρκετή απόκλιση από τον υπέρυχο. δεν πειράζει όμως, μη σκέφτεσαι τίποτα, είμαστε στην τελική ευθεία και σε λίγο θα έχουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!!!

με το καλό να μας ακολουθήσουν οι υπόλοιπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω δεν σας προλαβαίνω πια!!!! Άννα Μαρία μου η Παναγία να ναι μαζί σου!!!! Τοξιναιμια είναι η προεκλαμψια η κάνω λάθος;;;; Όλα καλά να πανε και να κρατήσεις τον μπεμπη σου αγκαλιά!!!! Aliky και εσυ με το καλό κούκλα μου!!!! Απ ότι βλέπω πάντως όλες είμαστε στα ίδια με πρηξιματα και δυσφορία και ιδρώτας!!!!!! Αχχχχχ!!!! Κοντευουμε κορίτσια!!!! Εγώ έχω την μαμά μου και με βοηθάει να φτιάξουμε τα πράγματα του μπεμπη!!!! Το δωματιακι είναι σχεδόν έτοιμο!!!!!! Κρεμασαμε και τις κουρτίνες ····· αχχχ είναι τόσο γλυκουλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Valentina mia xara ta neakia sou!alh8eia,otan les oti exeis suspaseis..poso suxna exeis???2 meres eixa suspaseis kai arxisa na fovamai..

aliky me to kaloooooo!!!!m'enan pono!!!!!!!se 2 meres 8a kratas sta xeria sou ta mwrakia sou!!!!!api8ano!!!!!!!!!h Panagia na mas prosteuteuei oles!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελούδια..μ΄'εχει πιάσει περίεργο συναισθημα!

Χαρά και ανυπομονησία!

με το καλό Αλίκη να έρθει η ώρα να κρατησεις τα μωράκια σου!

Πλησιάζουμε, χαίρομαι τόσο για όλες!

Περιμένουμε τα νέα σας, έχετε όλες τις ευχές μας και τις σκέψεις μας :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...