Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαρουλίτσα μου να σας ζησει η μπουμπουκα σας!!να χει υγεια και πολυ τυχη.να ειστε ολοι ευτυχισμενοι και αγαπημενοι.

φιλακιααααααααααα

an-n....δεν μπορω αλλοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!πως θα τα "κατεβασουμε" για να βγουν???εεεε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω να δειτε πως εχω γινει...εχω σκασειιιιιι....αν δειτε τα ποδια μου θα γελατε....σε λιγο θα πεταξωωω....ειναι σαν μπαλονια!!!

εγω σεξ εκανα ,δουλειες εκανα,περπατημα δεν βοηθαει στο να γεννησεις αλλα στο να κατεβει το νινι χαμηλα στη σωστη θεση ...και ακομη τιποτααααααα....τι αλλο να κανω δεν ξερω!!!

παντως το νινι μου ολο κλωτσαει και λιγοτερο..μαλλον στριμωχτηκε για τα καλα η καημενουλα μου!ελπιζω σημερα να μου κανει τη χαρη και να βγει απο μονη της...αλλα δεν την βλεπω προθυμη...ουφφφφφ με εσκασε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε??

εμεις χθες γυρισαμε σπιτακι μας και ειμαστε πολυ πολυ ευτυχισμενες!! :woohoo: η ζουζουνα μου γεννηθηκε την πεμπτη 12:35, 3160γρ και 48 ποντους B)B) (οχι 41 που εγραψα στο facebook :P ). καταφεραμε μετα απο δυσκολιες να θηλασουμε αποκληστικα και ειμαι πολυ χαρουμενη..το κανω με πολυ ευχαριστηση! B) για να γνωριζετε οι κοπελες που θα γεννησετε με καισαρικη πως ο θηλασμος θελει υπομονη διοτι εμεις γενναμε νωριτερα με αποτελεσμα η μητρα μας να μην εχει κανει συσπασεις οι οποιες δινουν σημα στο σωμα μας οτι πρεπει να κατεβασει γαλα!! ετσι να θηλαζετε καθε φορα που κλαιει το μωρο οση πιο πολλη ωρα μπορειτε ωστε να κανει συσπασεις η μητρα..ξερω θα πονεσετε λιγο αλλα θελει υπομονη..εγω την 2η μερα καθομουνα και θηλαζα δυομιση ωρες και με το που την εβγαζα απο το στηθος εκλαιγε, πηγα στις νοσοκομες και της δωσαμε ξενο και καταλαβαμε οτι πειναγε το ζουζουνι μου :( με το που γυρισαμε στο δωματιο εβαλα τα κλαματα γιατι ενιωθα τυψεις που δεν ετρωγε καλα η μικρουλα μου :( την επομενη μερα το πρωι την εξεταζει η πεδιατρος και μου λεει αυστηρα καθε τρεις ωρες ξενο!! :ohmy: της λεω να παω τωρα? μου λεει οχι πρωτα θα θηλασεις και μετα..παω θηλαζω 45 λεπτα και μετα παω να δωσω ξενο..ετσι οπως την σηκωσα εβγαλε γουλιτσα και μου λεει η νοσοκομα τη ξενο να δωσεις κοπελα μου αφου εβγαλε το δικο σου..και πιεσε το στηθος μου να δει και ετρεχε πολυ! :woohoo: και απο τοτε δεν εχω ξαναδωσει ξενο! με λιγα λογια πριν δωσετε ξενο παντα να θηλαζετε (αν θελετε να προσπαθησετε να θηλασετε αποκληστικα) ;)

κοριτσια εχω λιωσει με τη μπεμπα! την κοιταζω και καθε φορα την ερωτευομαι ολο και πιο πολυ! :woohoo: ειναι απιστευτα να ζιαρα αλλα και πολυ ησυχη η ψυχουλα μου!! :cheer:B):)

δεν προλαβαινω να διαβασω τα νεα σας αλλα να ευχηθω σε οσες κοπελες γεννησαν να του ζησουν τα μωρακια τους και σε οσες μανουλες περιμενουν με το καλοοοοοο!!

αργυρω μου ακομα μετρας αντιστροφα?? :lol::P:P

φιλακια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα μου να σου ζησει και παλι ματακια μου!!!!!!

εγω ακομη μετραωωωω..θα σκασωωωωωωω σαν μπαλονι...

πες μου πονεσες?εκανες επισκληρηδιο?ποναει η επισκληρηδιος?

γεννησες με καισαρικη?πες τα ολαααα...ειμαι καταγχωμενη!!

θα παω Πεμπτη για ψηλαφιση απο κατω και καρδιοτοκογραφο και αν ειμαι ετοιμη θα με κρατησει αλλιως θα παω Σαββατο με προκληση.. :S

εσυ εκανες προκληση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σορρυ κικιτσα μου ειμαι βλημα...μολις ειδα οτι με καισαρικη γεννησες...σορρυ

εκανες επισκληρηδιο ομως..να μας πεις πως ειναι?ποναει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με καισαρικη γεννησα και με ολικη..γενικα στο Ελενας δεν ειναι και πολυ της επισκληρηδιου..αλλα και να ηταν παλι με ολικη θα πηγαινα γιατι αγχωνομαι παρα πολυ! μην φοβασαι και μην αγχωνεσαι για τιποτα! η ψιλαφηση αν εισαι χαλαρη δεν προκειται να καταλαβεις τιποτα..εγω οταν νομιζα οτι γεννουσα τις προαλλες που με εψαξε απο κατω δεν πονεσα καθολου.

ηρθαν πεμπτη πρωι και μου εκαναν κλισμα στις 6 και μετα ηρθαν 7:30 να παμε κατω να μου βαλουν καθετηρα και ορο. απο τις 7:30 μετα περιμενα μονη μου μεχρι τις 12:30 το μεσημερι γιατι ειχε πολυ κινηση στα χειρουργεια μιας και επαιρναν τα επειγοντα πρωτα και μετα στο τελος εμας τις 'προγραμματισμενες' :ohmy: περιμενα 5 ολοκληρες ωρες μονη μου! ε μετα απο το 5ωρο τα εχεις βρει με τον εαυτο σου και το μονο που θελεις ειναι να τελειωνεις!! ετσι μπηκα χειρουργειο χωρις καθολου αγχος!! καλα που μου εκανε παρεα η μπουμπου μου αυτες τις 5 ωρες και το υπεροχο 'τραγουδακι' της καρδουλας της, αφου με ειχαν στον τοκογραφο συνεχεια!!! μετα ξυπνησα αλλα ημουν πολυυυυυ μαστουρωμενη, ενιωθα υπερβολικα αδυναμη...μετα απο καμια ωριτσα αφου ειχα συνελθει σχεδον τελειως μου εφεραν και μου εδειξαν τη μπεμπα μου!! :woohoo: η αληθεια ειναι οτι ουτε εκλαψα ουτε τιποτα..απλα ειχα μεινει αναυδη, δεν το πιστευα οτι αυτο το πλασματακι ηταν εκει μεσα και κλωτσουσε συνεχεια!! :woohoo: μετα απο λιγο που με ανεβασαν στο δωματιο και μου την εφεραν με το που ακουσα το κλαμμα της δεν αντεξα..ξεσπασα!! εκει συνηδητοποιησα οτι αυτο ειναι το γλυκο μου μωρακι! μου την πιανουν οι νοσοκομες και την χωνουν στο στηθος μου για να παρει το πρωτογαλα..το ατιμουλικο βεντουζωσε πανω με τη μια! :laugh: :laugh: και απο εκεινη την ωρα ειμαστε αυτοκολλητες! την κοιταζω και κλαιω..ειναι ενα θαυμα! το θαυματακι μου το γλυκο που ηρθε και μας εχει αλλαξει τη ζωη μας η μικρουλα μου! το κλαμματακι της ειναι τελειο, τοσο γλυκο, τοσο τρυφερο! και η ανακουφηση και σιγουρια στη φωνουλα της με το που την πιανω στην αγκαλιτσα μου ειναι ολα τα λεφτα!!! :woohoo: ειλικρινα αυτο θα το καταλαβετε μολις αντικρησετε τα ζουζουνια σας! δεν θα το πιστευετε πως θα νιωθετε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα μουυυυ!!!!κοπελααα μου!!!!!να σου ζησει η κουκλαραααα!!!!!να ειναι γερη και καλοφωτιστη!!!!!να τη χαιρεστε και να ζειτε τη καθε στιγμη και το καθε λεπτο μαζι της!ευχομαι να ειστε παντα ευτυχισμενοι οικογενειακως!!!!!καλη λοχεια κοριτσακι μου!!!!!

ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση του θηλασμου!!!!φιλακια στα μπουτακια της ζουζουνας σου!!!!!!και σε σενα φυσικα!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Κικιτσα μου τι ωραια που τα περιγραφεις!!φανταζομαι το νινακι σου σε εχει τρελανει εντελως!!! :woohoo:

αχ ποσο θελω να δω το δικο μου νινακι!!!ανυπομονωωωω!!!εχω αγωνια τρελη και αγχος συνεχεια ...εγω θα παω με προκληση πιθανοτατα Σαββατο εκτος αν θελησει να βγει απο μονη της η τρελη η κορουλα μου!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικίτσα μου τι ωραια περιγραφή!!!!! να σου ζησει κο0υκλα μου και να ειναι γερη και καλοτυχη!!!!

Αργυρώ μου εγω εκανα επισκληρίδιο. το κακο ειναι το κρυο του χειρουργειου που εμενα μου προκαλεσε τρεμουλο, αλλιως η επισκληρίδιος ειναι ενα τρυπηματάκι το νιωθεις αλλά οχι κατι σπουδαιο!!! λίγο περισσότερος πόνος από την τριμπια για το αιμα!!! μετα σχεδόν αυτόματα νιωθεις μια ζεστη να σε τυλίγει και μουδιαζεις από την μεση και κατω. στον φυσιολογικό τοκετο κανουν μικρότερη δόση για να μπορε΄σεις να συνεργαστεις στο σπρώξιμο καλα, αλλά στην καισαρική σου δίνουν και καταλαβαινεις!!!!! μπορεί να νιωσεις και λίγη ναυτια ή ταση προς εμετό μετά την ενεση! αλλά όταν μετα ακουσεις το κλάμα του μωρού και το νιωσεις πάνω στο στήθος σου τα ξεχνας όλα!!!!!!!!

ο θηλασμός θέλει πολύ υπομονή όπως είπε η Κική!!! εγώ δεν έχω ακόμα αρκετό γαλα, οπότε θηλάζω 40 λεπτά περίπου και από τους 2 μαστους και μετα δίνω συμπλήρωμα από το οποίο παιρνει ο μικρός περίπου 40 ml!! οπότε εχει πάρει και άλλα περίπου 50 από μενα αφου τωρα το γευμα του είναι περίπου 90!

μερικές φορε΄ς μπορεί να πονας, αλλά είναο τόσο μοναδικό το γαλα της μαμας πουα αξιζει τον κόπο1!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικίτσα μου,να σου ζήσει το μωρουλίνι σου!!!!!!!

Αργυρώ μου,έχουμε μείνει οι δυο μας και περιμένουμε...

Αύριο θα ξαναδώ τον γιατρό!!!Εύχομαι να γεννήσω σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Friday έγραψε:

Κικίτσα μου,να σου ζήσει το μωρουλίνι σου!!!!!!!

Αργυρώ μου,έχουμε μείνει οι δυο μας και περιμένουμε...

Αύριο θα ξαναδώ τον γιατρό!!!Εύχομαι να γεννήσω σύντομα!!!

επ!!!!!ειμαι και εγω εδωωωωωωωω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Είμαι καινούργια εδώ και περιμένω και εγώ το κοριτσάκι μου μέχρι το Σάββατο :woohoo: . Ενώ η μικρή μας έχει γυρίσει εδώ και δύο μήνες δεν έχει κατέβει ακόμα. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό, για να δούμε τι θα μου πεί, κατέβηκε ή θα πάμε για πρόκληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Ελενα!

με το καλο το κοριτσακι σου και με κανεναν πονοοοο!!!

ποσο εισαι ακριβως?

εγω ειμαι η Αναστασια,η καραμελιτσα μου εχει γυρισει εδω και 2,5 μηνες αλλα ακομα τπτ..περιμενωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Αναστασία χάρηκα πολύ και σε ευχαριστώ. Και εσύ με το καλό και με ένα πόνο. Εγώ είμαι 39 εβδομάδων και 4 μερών και η ΠΗΤ είναι 17/07.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω χαρηκα πολυ!!! :) ευχαριστω πολυ!!! λογικο να εχεις απηυδησει!!!εγω ειμαι 37+3 και εχω ψιλοφρικαρει,φανταζομαι εσυ!!!οπως και να εχει γεννας το σαββατο το αργοτερο οποτε..μην ανησυχεις!!με το καλο και παλιιι!!!το πρωτο σου ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mouritsa έγραψε:

IMG_0266-20100714.JPG

αχου μωλε μουυυυυ!!!!τι γλυκεια υπαρξη ειναι αυτη?????να σου ζησει νατασσα μου!!!!!!να ειναι γερη και ευτυχισμενη στη ζωη της!!!!καλη λοχεια να εχεις και εσυ!!!!!πωπω!!!ποτε θα το ζησω και εγω αυτο?????αχ!!!!με ξεσηκωσες!!!!!!κουκλιτσα ειναιι!!!!!φτου,φτου!!!!

γεννησες φυσιολογικα??περιμενουμε την περιγραφη σου!!!!φιλακια καισ τις 2 σαςς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ... :cheer::cheer:

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ... :lol: ΑΧ ΣΥΓΚΥΝΗΘΗΚΑ :cheer: !!

Η ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 1/7/2010 Κ ΩΡΑ 14.00 ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ 3600 Κ 54cm!!!ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ.(ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ!!) :P:P:P

ΣΤΙΣ 30 ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Κ ΑΦΟΥ ΜΕ ΕΙΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ..ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΡΚΕΤΑ Κ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ Κ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ.(ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΥΒΩ ΠΩΣ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΗΚΑ)ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΩΡΓΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ!!!ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΕΡΝΕ ΜΟΝΟ ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΣΤΡΙΜΩΓΜΕΝΗ!! :blink::blink: ΕΤΣΙ Κ ΕΓΙΝΕ.ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΑΩ ΤΟ ΣΠΛΑΧΝΟ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ... :lol: ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ..!!ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΣ ΠΕΜΠΤΗΣ 1/7 Κ ΩΡΑ 8 ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΓΙΩΡΓΟ Κ ΤΙΣ ΑΔΕΛΦΕΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ.ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΡΘΑΝ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΒΡΕΘΟΥΝ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ!!!ΜΟΥ ΚΑΝΑΝ ΚΛΙΣΜΑ ΣΤΙΣ 10 ΜΟΥ ΒΑΛΑΝ ΤΟΝ ΟΡΟ Κ ΕΤΣΙ ΑΡΧΗΣΑΝ ΜΕ ΜΕ ΣΦΙΓΓΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ.(ΠΑΡ'ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΕΝΙΩΘΑ ΠΟΝΟΥΣ..)ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΤΙΣ 13.50 ΠΗΓΕ ΣΤΟ 9 ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ Κ ΜΕ 4 ΣΠΡΩΞΙΕΣ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΗΣ ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑΣ ΜΟΥ........ :woohoo: :woohoo: :woohoo: (ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΙΔΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΑΜΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 4 ΚΙΛΑ Κ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ).ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΕ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΝΙΩΣΑ.ΑΝΑΜΗΚΤΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΕ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΜΟΥ Κ ΜΕ ΚΛΑΜΑΤΑ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΔΩΡΟ :):) ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ.!!Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΣΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ Κ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΑΣ!!!!

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΑΣ..ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΘΗΛΑΣΩ.Α ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΕΠΙΜΟΝΗ.Κ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙΑ ΜΑΣ.!! :cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Νατασσα μου συγκινηθηκα!!!!!τι ομορφη περιγραφη!!!!να ειστε παντα γεροι και να χαιρεστε ο ενας τον αλλο!!!!να σας ζησει το μικρο ζουζουνακι σας!!!!καλη λοχεια να εχεις!!!απορια:σου εκαναν προκληση? σε ποια εβδομαδα γεννησες?

φιλακια πολλαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω Νατασσα μου για τις ευχουλες σου!!!!ανυπομονω να γεννησω τον θησαυρο μου!!!!!πλησιαζει ο καιρος ναι αλλα δυσκολα περναει ο χρονος..πιστευω πως το αποτελεσμα θα δικαιωσει και εμενα οπως δικαιωσε ολες σας!!!!!φιλακια πολλα στο μικρο σου ζουζουνακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥΥΥΥ!!!ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΜΠΩΩΩ....

λοιπον εκανα δουλειες ολη μερα και με επιασε τρελαααα..τα ποδια μου εγιναν νταουλια και γενικα ημουν κομματια γιαυτο και δεν μπηκα..αυριο εχω κι εγω γιατρο!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: επιτελους θα μαθω αν γενναωωω το Σαββατο πρωτα ο θεος!!!ειμαι μεσα στη χαρα που αυριο θα ξερω!!! :) ανυπομονωωωω κοριτσακια μου!!!

ΡΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ,σε ευχαριστω για την τελεια ενημερωση σου σχετικα με την επισκληρηδιο!!πραγματικα με ηρεμησες και με βοηθησε που εμαθα και την δικη σου εμπειρια!σε ευχαριστωωω!!!καλη συνεχεια με τον θηλασμο σου!!ευχομαι ναναι καθε μερα ευκολοτερη!!! ;)

ΜΟΥΡΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΦΩΤΟ!!!κουκλα η μικρουλα σου!τι μικορυλα δηλαδη?ολοκληρη κοπελα 3600 φτου φτου!!! :woohoo:

Επισης συγκινηθηκα απιστευτα απο την περιγραφη της γεννησης της μπεμπουλας σου!ειδικα εκει που ο μπαμπακας σου ειπε ευχαριστωωωω!!!να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου!υγεια και αγαπη κοπελα μου!!!

FRIDAY μου,εμεις οι δυο μειναμε και η ΑΝΣΙΑ ..ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!κι εγω αυριο θα παω στο ιατρο μου για να μου πει αν γενναω το Σαββατο τελικα και ειμαι μεσα στη χαρα!!!ελπιζω τα καλυτερα!!!ουφ η μπεμπα συνεχεια κλωτσαει το γιαβρακι μου αλλα εγω ειμαι κομματια...ειμαι σαν πτωμα συνεχεια κουρασμενη.. :S

Α...ΚΑΙ η καινουρια η κοπελιτσα ΕΛΕΝΑ αν δεν κανω λαθος,καλως ηρθες την παρεα μας!!!κι εσυ τα ιδια με μας ε?αυριο πας ιατρο για να μαθεις για το Σαββατο?

υπομονη κοριτσακια μου!!!αντε να δουμε τι θα μας πουνε αυριο οι ιατροι μας!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! Σαν να διαβάζω την ιστορία μας! Αυτό που έκανα εγώ, επειδή φοβόμουν άπειρα μην μου πνίγει, έκοβαν σε πολύ πολύ μικρά κομμάτια φαγητό ή φρούτα κ της τα έδινα εγώ. Οπότε έλεγχα πόση ποσότητα μπαίνει στο στόμα κ το μέγεθος της μπουκιας! Έτσι, τάισμα στο τάισμα πλέον τα τρώει σχεδόν όλα τελείως μόνη της! Αν δεν φοβόμουν τον πνιγμό, ίσως είχα κάνει κι εγώ blw, αλλά φοβάμαι 😂😂 κ στην 2η έχω σκοπό το ίδιο σενάριο να κάνω!
    • Έκατσα χτες μέχρι πολύ αργά και διάβαζα για κοπές και τα σχετικά. Κατέβασα και μια εφαρμογή που τα δείχνει αναλυτικά για κάθε ηλικία. Εμένα τώρα είναι 6 μηνών + 1 εβδομάδας,  οπότε έχει φάει σε αλεσμένα λίγα φρουτάκια και πατάτα καρότο κολοκύθι. Αύριο ξεκινάμε το μοσχάρι βάσει της 3ημερης εισαγωγής που πρότεινε η παιδίατρος. Δηλαδή εκ των πραγμάτων έχει δοκιμάσει πολύ λίγα πράγματα, αλλά ήδη φαίνεται να μην της αρέσει ούτε η υφή των αλεσμενων, ούτε να την μπουκωνω εγώ. Θέλει να πιασει μόνη της το κουτάλι, αλλιώς το κοιτάει με σηκωμένο φρύδι και σφραγισμένο στόμα 😂 Ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής: Στα λαχανικά είχε πει η παιδίατρος να βάζουμε λαδακι και λεμόνι. Στα κομμάτια φαντάζομαι δεν μπορούμε να το κάνουμε αυτό, σωστά;  Δεν μπαίνετε στον πειρασμό στην αρχή να τα "βοηθήσετε" καθοδηγώντας το φαγητό στο στοματακι τους; 😂 Μπορεί να είναι χαζή ερώτηση, αλλά θα παλεύω με τον εαυτό μου να μην το κάνω 😂😂  Σε φιλικά σπίτια, ή πχ σε μια καφετέρια τι κάνετε αν πρέπει να τα ταισετε; Και εννοώ όταν είναι τόσο μικρά, γιατί φαντάζομαι μετά δεν θα γίνεται ο ίδιος χαμός αφού θα είναι πιο επιδέξια με τα χεράκια τους.  
    • Ναι σωστά κ εγώ ξέχασα να σου πω για το σεντονι κ εγώ του απλώνω κ γενικά δεν πετάει πολλά στο πάτωμα τα πιο πολλά είναι στο κάθισμα. Αν δεν θέλω να λερώσει τα ρούχα του, αγόρασα από σειν αυτες τις σαλιαρες π είναι σαν ρούχο του τη φοράω @Elli13
    • Είσαι η φωνή μου!! Κι εγώ είχα χτες γενέθλια και για άλλη μια χρονιά την ίδια ευχή έκανα. Και χτες λέω στον άντρα μου, ''θυμάσαι πέρσυ το Πάσχα, λέγαμε θα είμαστε 3 φέτος το Πάσχα.. και πάλι στο μηδέν''. Πολλή κούραση, αλλά ακριβώς κι εμείς έτσι το ζούμε. Έχουμε δεθεί με έναν άλλο τρόπο, πιο δυνατό που δεν μπορώ να περιγράψω αλλά καταλαβαίνεις σίγουρα. Και είναι μια μεγάλη δοκιμασία όντως για το ζευγάρι. Δλδ έχω ακούσει να χωρίζουν ζευγάρια μετά από μια τέτοια δυσκολη κατάσταση και δεν μου φαίνεται τόσο περίεργο. Είναι πραγματικά δύσκολο. Αλλά αν τα καταφέρουν και μείνουν ενωμένοι , μετά θεωρώ δεν μπορεί τίποτα να τους διασπάσει. Πόσες φορές έχω χάσει την πίστη μου Αντωνία μου..αυτή τη φορά αφήνω λίγο τον εαυτό μου να ελπίζει και να αισιοδοξεί. Πάντα με εγκράτεια.  Καλή μας τύχη!! Σε όλες μας!!!🤗
    • ειμαι πολυ κουρασμενη!! δεν θα πω ψεματα... εχω κουραστει να ελπιζω, να προσπαθω και να ευχομαι καθε χρονο την ιδια ευχη που δεν πραγματοποιειται (ειχα γενεθλια την περασμενη εβδομαδα γι αυτο το αναφερω..) ευτυχως ο αντρας μου ειναι βραχος διπλα μου και μεγαλο στηριγμα!! μια πεφτω εγω και με ανεβαζει και την αλλη πεφτει εκεινος και τον σηκωνω εγω...  μεσα απο ολη αυτη την ταλαιπωρια και την απογοητευση ας κρατησουμε τα θετικα.. εχω αγαπησει 1000 φορες παραπανω τον αντρα μου και ολη αυτη η κατασταση μας εχει φερει πιο κοντα!! φυσικα υπηρχαν και στιγμες δυσκολες και "ξενερωτες" (γτ ολη αυτη η προσπαθεια θελωντας και μη δοκιμαζει πολυ τη σχεση του ζευγαριου). ας εχουμε πιστη!! κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε και αργα ή γρηγορα θα ερθει και σ εμας το θαυμα!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...