Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

Καλημέρα felicity! Λες να σου έρχεται περίοδος και να λιγοστεύει το γάλα σου; Εμένα έτσι μου έκανε όταν λιγόστεψε πολύ το γάλα. Και τελικά το έκοψα τελείως. Λες να είσαι έγκυος;;;;;;; χιχιχι!!! Ασυγκράτητη είσαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Pepitaki δε νομίζω...έχω κουραστεί πολύ δε θα το αντέξω...αλλά αν είναι να κάνω ένα μωράκι σαν το στρουμπούκο μου θα το αντέξω!!!

Γάλα έχω...αφού χθές θήλασε κοιμησμένος 4 φορές και έβγαλά και 500 ml μέσα στην ημέρα.Δεν πιάνει καν το στήθος μου σε θέση θηλασμού...

Εμάς marvel το κεφαλάκι μας έιναι 42,5 και βγαίνει εκτός καμπύλης αλλά από την αρχή ήταν πολύ μεγάλο και είναι οικογενές , δηλαδή μαμά και μπαμπάς έχουν μμεγάλο κεφάκι κι αφού ο στρουμπούκος αναπτύσσεται κανονικά δεν υπάρχει πρόβλημα , μπορέι προληπτικά να κάνουμε κανέναν υπέρηχο...Ο μπέμπης είναι 3 μηνών και 4 ημερών...Θα βάλω αν προλάβω τικεράκι γιατί μόλις ξύπνησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως ζεσταινόταν τότε; Μήπως είχες φάει κάτι και τον πείραξε;

Μαρβελ μου, στους 3 μήνες ήμασταν 5,5 κιλά, 60εκ ύψος και 40,2εκ κεφάλι. Κι εμάς κληρονομικό είναι. Κι ο μπαμπάς μας κεφάλας είναι!! χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!!!

Στέλνω φιλάκια σε όλα τα κορίτσια και τα μπεμπάκια!!!Έχω καιρό να γράψω, δεν προλαβαίνω και πολύ.......Το μπεμπάκι κοιμάται λίγο κατά την διάρκεια της μέρας και τρέχω να προλάβω να κάνω καμμιά δουλίτσα!!!

Είμαστε καλά, από την προηγούμενη εβδομάδα κάθε φορά που την βάζω ανάσκελα μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα γυρίζει μόνη της μπρούμυτα και κουνάει χέρια-πόδια και στριγγλίζει. Μόλις την γυρίζω ανάκελα, ξανά το ίδιο.Πολύ πλάκα έχει!!

Την ημέρα την βάζω και κοιμάται μπρούμυτα γιατί την βολεύει περισσότερο.Κι εμένα με βολεύει γιατί όταν τη βάζω ανάσκελα τρομάζει εύκολα και ξυπνάει γρήγορα ενώ στο μπρούμυτο κοιμάται πιο πολύ.Ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο επικίνδυνο και να είμαι πάντα δίπλα όταν κοιμάται μπρούμυτα, γιαυτό δε τη βάζω έτσι το βράδυ, φοβάμαι.

Τα δικά σας μπεμπάκια πώς κοιμούνται?

Το βράδυ μας ζορίζει λίγο γιατί δεν νυστάζει νωρίς, πιάνουμε τις 12 κάθε βράδυ.

Πολλά φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Vivianka μου, ο γιόκας σου ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΟΥΚΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!

Mαράκι μου, σε ευχαριστώ πολύ! Εσείς θα πάτε διακοπές;

Bρε παιδιά εμένα ο Ρεβυθούλης γυρνάει μόνος του μπρούμητα και αφού γυρίσει αρχίζει και κλαίει σαν να μην του αρέσει! Εμ, γιατί γυρνάει τότε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου pepita!

Κοιμάται ο μπέμπης?Εμένα η μπάμπα κοιμάται.Έχει πολύ πλάκα, όταν νυστάζει πρώτα κλαίει, μετά θέλει αγκαλίτσα και βόλτα στο σπίτι και μετά κοιμάται.Για πιπίλα ούτε να ακούσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΓΑ ΚΟΚ καλημέρα!

Κι εμένα το ίδιο η μπέμπα!Και παρόλο που ζορίζεται και φωνάζει, όταν την γυρίζω ανάσκελα πάλι τα ίδια, όσες φορές και αν το κάνω. Αρχίζει και πιάνει τις κουδουνίστρες? Εμένα τώρα αρχίζει σιγά-σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου τις έπιανε όταν κρέμονταν ψηλά εδώ και καιρό, αλλά τελευταία αρχίζει και πιάνει και στην αγκαλιά του αν του δώσω παιχνιδάκια. όχι εντελώς βέβαια! Πλάκα έχει με την πιπίλα που την πιάνει κανονικότατα και τη βγάζει και την κρατάει στο χέρι του! Αλλά ακόμα δε μπορέι να την ξαναβάλει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marvel μόλις κλείσαμε τον τρίτο μήνα και πήγαμε στη γιατρό, μας μέτρησε 66 πόντους και 6.500 κιλά. Θήλασα μόνο 15 μέρες λόγω κάποιας φαρμακευτικής αγωγής που έπρεπε να ξεκινήσω και πίνουμε μόνο ξένο, frisolac συγκεκριμένα. Τώρα πίνουμε 180μλ 4 γεύματα την ημέρα και μπόλικο τσαγάκι ενδιάμεσα για ενυδάτωση!!

Εσύ θηλάζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι γλυκιά μου!Δεν θηλάζω,ξένο και εμείς,το novalac πίνουμε.5 γεύματα από 120-180.με 4 αντέχει?Ο δικός μου όχι!!! :P:P:P:P:P:P:P:P Μια χαρά είσαστε!!!!!!!!!!!!!Φτου σας! :):):):):):)

Την πιπίλα εμένα την έχει βάλει 2 φορές αλλά κατά τύχη!Όχι συνειδητά! :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Τελείωσα το σίδερο με τα ρούχα του μπέμπη!Τώρα έχω τα δικά μας!ΩΧ! :S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S

Ήρθε και η μαμά μου και κρατάει το μωρό,τον τάισε κιόλας! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθώ να τη μάθω πιπίλα, τίποτα η μπέμπα!!!Μουτσ μουτσ, μια δυο μετα τη πετάει.Τα 4 γεύματα τη κρατάνε, συνήθως είναι 8-1-6-10 πάνω-κάτω.

Pepita εσένα τη θέλει τη πιπίλα?

Κανένα μυστικό για να τη μάθουμε κι εμείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι φαίνεται στο παιδί...γούστα είναι αυτά!

Pepita ετοιμάζεσαι για ταξιδάκι? Εμείς φέτος δεν θα πάμε κάπου.....

Το παρκοκρέββατο ίσως βολεύει για ταξίδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουμε φίλους και κουμπάρους στη Μύκονο και μάλλον θα πάμε. Παραλίγο να το ακυρώσουμε επειδή ήταν να εγχειριστεί ο πεθερός μου αλλά τελικά δεν χρειάζεται και μάλλον θα πάμε. Σκέφτομαι αν κάνει όμως να κοιμάται στο στρώμα του παρκοκρέβατου, αλλά για λίγες μέρες θα είναι. Εδώ τη μισή μέρα τη βγάζει στο στρωματάκι του πορτ-μπεμπέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marvel όχι δεν έχω!Απ' ότι κατάλαβα έχετε ωραία παρεούλα στο fb!!!

pepita δε νομίζω να πειράζει, νομίζω ότι άλλο παρκοκρέββατο και άλλο σκέτο πάρκο, λογικά θα έχει καλύτερο στρωματάκι.Καλές διακοπές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκια μου!!!! Γειά σας!!!

bambina μου τί κανεις? Μια χαρά η μπεμπούλα σου! 66 πόντους βρε θηρίο!!!! Μοντέλο!!

marvelaki θέλω να σε ξαναψηφίσω με ένα άλλο Nickname που είχα παλιά αλλά δεν μπορώ να βρώ πως ψηφίζουμε.....χιχιχι και να πεις ότι δεν το έκανα προχθές .... τί να πώ!! Δεν το βρίσκω με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα marouli!

Μεγαλώνουν τα μπεμπάκια μας! Εσείς πώς τα πάτε, όλα καλά?Πόσο περίπου κοιμάστε το 24ωρο?Εμείς γύρω στις 8 ώρες το βράδυ και 2-3 την ημέρα.

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...