Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

Καλημέρα!!!! Εγώ μπαίνω κι εδώ αλλά δεν έβλεπα καμιά κι έτσι δεν ξανάμπαινα. Είχα ρωτήσει και για το θηλασμό αλλά δεν απάντησε καμία. Τελικά βγάζω πάλι με το θήλαστρο. Μου τελειώνει μάλλον γιατί έχω πολύ λίγο (σχεδόν 45 ml κι από τα 2 και βγάζω πρωί-βράδυ μόνο!)

Δεν πιάνει τη θηλή, γκρινιάζει και τη φτύνει! Οπότε όσο έχω ακόμα θα του το δίνω έτσι μέχρι να τελειώσει.

Πάντως τώρα εδώ και 4 μέρες με το θ'ηλαστρο δεν πονάνε πια οι θηλές μου, άρα δεν τις επιανε σωστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αααα κοριτσιααααα....ανοιξατε το 2? Καλοριζικο και απο μενα!! Αν και ετσι οπως μπαινουμε και γραφουμε πλεον εδω θα ενηλικιωθουν τα καμαρια μας και εμεις ακομα στο 2 θα γραφουμε....χαχαχα.

Πεπιτακι, μην στεναχωριεσαι....συμφωνω με την Μαρβελ!

Εξω πολυ ζεστη...μεσα εχω τον κλιματισμο, αλλα η μικρη αρχισε να φτερνιζεται....λετε να την κρυωσω?

Σημερα περιμενω κοσμο στο σπιτι και δεν εχω καθολου ορεξη....κατι ξαδερφες θα ερθουν και επιστρατευσα την μαμα μου. Τωρα κανει δουλειες και μου εκανε και μια πιτα για να κερασω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εριξα εναν υπνο!!!! Ξυπνησα και το σπιτι γυαλιζει και ολα στην θεση τους. Α ρε μανααααα!! Πω πωωω τελειαααα!! Οσο κοιμομουν κοιμοταν και η μπεμπα ευτυχως και ετσι η μαμα μου εκανε δουλειες με την ησυχια της...χαχαχα.

Εμβολιο καναμε την Δευτερα που κλεισαμε και τους 2 μηνες. Εκλαψε εκεινη την στιγμη και μετα ολα καλα. Δεν ειχαμε παρενεργειες ευτυχως. Βαλαμε 6 ποντους απο τον προηγουμενο μηνα....τωρα ειναι 61 και ειναι 6200 κιλα.

Αυτααα....ξυπνησε και θελει να φαει....τρεχωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρε κοριτσακια κολλησατε με το face και δεν γραφετε πλεον εδω αμαν..... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

και εμεις καλα ειμαστε ζεστενομαστε πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

πηγαινουμε θαλασσα βεβαια καθε μερα και ετσι κατι γινετε....

εγω εμβολιο την επομενη βδομαδα γιατι δεν το ειχε η παιδιατρος και μου ειπε να της τηλ. τη δευτερα δεν πειραζει μου ειπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ti kanete???emeis kala an k eixame mia epeisodiaki mera.........prwi prwi ksekiname egw k ton mikro ton eixa agkalia k i pethera mou g na pame sto 401 g to emvolio.....katevainoume aptin polukatoikia sta 2 vimata eksw glistraw kai vriskomaste katw mpempis k mama..ekana ena pesimo egw xtupisa alla o mikros oxi ...eutuxws eklaige omws apto trantagma eklaiga k egw gti tromaksa g ton mikro eutuxws ton kratisa kala ton kaimenouli!!telika de kaname to emvolio gti den mas to eixe grapsei i alli i paidiatros k kleisame rantevou g tin triti!!o mpempis mou einai xontroulis 5870 k 58 pontous!!simera ton edwsa k neraki alla mas apagorepse to xamomili kinterte....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!! :):):):)

Εμείς καλά είμαστε!!!!!!!!Κοιμηθήκαμε από τις 12 μέχρι τις 8!!!!!!!!!!Ξυπνήσαμε για λίγο στις 6.30 και ξανακοιμηθήκαμε!!!!!!!! :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

Εχουμε ξεκινήσει τα λέμε αγκού!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: Είναι τρέλα κορίτσια!Το λέει και μετά γελάει δυνατά!!!!!!! :lol::lol::lol:

Χτες πήγαμε βολτούλα το βραδάκι!Ωραία ήταν,ξεσκάσαμε λίγο και πήραμε και λίγο δροσιά! ;););););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!!! Ελενη αυτο που επαθες ειναι ο εφιαλτης μου!! Προχτες πηγαμε για κατι ψωνια στο κου-κου και ειχε σκαλες. Παραλιγο να παραπατησω και να πεσω. Κρατουσα και το μωρο αγκαλια και αν επεφτα δεν υπηρχε περιπτωση να μην χτυπησει. Τα ειδα ολα , στο παραπατημα!!

Μαρβελακι μου....(εδω μεσα μου αρεσει να σας λεω με το username σας) Τελεια το παπακι σου!!! Και η δικια μου εχει μερες που γελαει δυνατα και βγαζει και κατι τσιριδες, αλλα χτες αρχισε τα αγου...χωρις το κ...χαχαχα μετραει?...χαχαχα

Χτες τελικα με γραψαν εκει που δεν πιανει μελανι οι ξαδερφες. Πηραν τηλ στις 6 το απογευμα για να το ακυρωσουν. Πω πω νευραααα. Ο αντρας μου ηταν κουρελι οταν ηρθε απο την δουλεια και τον εστειλα να παρει γλυκα για τις χαζες και η μαμα μου, παρατησε την δουλεια της και μου εφτιαξε πιτα. Ντυθηκαμε και ολοι στην τριχα μεσα στην ζεστη, για να τις περιμενουμε, αντι να μεινουμε με τα κοντα παντελονακια μας και τα φανελακια μας. Αστε...εχω κατι νευρα με το χτεσινο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιζάκι...ε τι να πω!!!!!!!!!!!Αναισθησία!!!!!!!!!!!!!!! :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Εγώ με το μωρό περπατάω σαν τη χελώνα!!!!!!!!Καλά για τα σκαλιά δεν το συζητώ!Έχω και μέσα στο σπίτι! :huh::huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!

Αχ, βρε Izaki μου! Τι αναίσθητοι άνθρωποι που υπάρχουν ρε γμτ!!!

Ελενίτσα πρόσεχε!!! Πάλι καλά που δεν πάθατε τίποτα!!

Εγώ να δείτε τι πήγα να πάθω προχθες!!

Κρατούσα τον Ρεβυθουλάκο με το ένα χερι και με το άλλο σήκωσα την κούπα μου να πιω καφέ! Ξαφνικά κάνει κορίτσια ένα απότομο προς τα πίσω και από το βάρος του μου φεύγει πίσω...

Τον πρόλαβα στο παρά πέντε και τον ανασήκωσα πάλι μπροστά... γιατί αλλιώς θα μου έσκαγε με το κεφάλι στο πάτωμα!!

Όλα αυτά σε δευτερόλεπτα, που σημαίνει ότι δεν προλάβαινα να αφησω την κούπα για να τον πιάσω με το δευτερο χέρι!!!

Παιδιά, άγιο είχαμε! Αφού μετα ασπρισα από την τρομάρα μου!

Κατά τα αλλα, είμαστε πολύ καλά! Κοιμόμαστε το βραδυ 7 με 7,5 ώρες και δεν το πιστεύω!!!

Αχ κοριτσια είναι τρελα! Εχει αρχίσει τα γελια και τις φωνούλες και μου έρχεται να τον φάω!!

Το ματακι του όμως ακόμα με στεναχωρεί γιατί δεν βλέπω καμμια διαφορα! Δακρυχει και τσιμπλιαζει συνέχεια!! Ουφ!! :-(

Τι άλλο να κάνω;;;;;

Marvelaki τελεια το παπάκι σου! Μπραβο!!

Pepitaki τι μας είχες ρωτήσει γiα τον θηλασμό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

izaki την επόμενη φορά που θα σας πούνε οι ξαδέρφες να έρθουν να τις υποδεχτείτε με τις πυζάμες και να είστε και αγουροξυπνημένοι! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marouli32 έγραψε:

izaki την επόμενη φορά που θα σας πούνε οι ξαδέρφες να έρθουν να τις υποδεχτείτε με τις πυζάμες και να είστε και αγουροξυπνημένοι! :laugh:

Μωρε κατι τετοια ατομα, τετοια αντιμετωπιση θελουν. Ο αντρας μου τουρκος με τις ξαδερφες. Την αλλη φορα λεει, να τις πω οτι θα τις περιμενουμε και εμεις να σηκωθουμε να φυγουμε απο το σπιτι, για να μην μας βρουνε...χαχαχα.

Ολγακι....αγιο ειχατεεεε!!! Καλε..προσεχε με το παιδι!!! Εγω την βαζω στο καροτσι και απο την μια την κουναω με το ποδι και απο την αλλη πινω το καφεδακιμου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oλγάκι μου!!!!!!!!Τι πάθατε και εσείς! :ohmy: Κορίτσια,θέλει πολύ προσοχή τελικά! ;);)

Το ματάκι του Ολγάκι μου,θα φτιάξει,να μην σε ανησυχεί.Διάβασα και το θέμα σου..κάνε μασάζ και αν δεν γίνει τίποτα,τον ανοίγουν τον πόρο(αν ξέρω καλά).Αχ,τα μωράκια μας πολύ εαυίσθητα είναι!Εμένα με τα δερματικά του!Ολο κρέμες και λαδάκια! :unsure::unsure::unsure:

Υπομονή! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέεεεερα!!

Σαν τα χιόνια βρε μανούλες..!Τι κάνετε??

Ελένη άγιο είχες!!!

Ολγάκι μου κι εσύ πολύ τυχερή!!

Δεν σας φοβάμαι όμως..!Τα αντανακλαστικά μας από εδώ και πέρα λειτουργούν σε άλλους ρυθμούς!!!Και που είστε ακόμη!

Το ματάκι του ρεβυθούλη τι έπαθε???(παρεπιπτόντως...είναι ΚΟΥΚΛΟΣ!!!)

Είχαμε κι εμείς ένα θεματάκι αλλά με αίσιο τέλος.Διάγνωση:Επιπεφυκιτιδα.

Βάλαμε σταγόνες για μερικές μέρες και όλα καλά

Καλέ μόνο ο δικός μου ξυπνάει κάθε βράδυ στις 4:00 λες και εχει ξυπνητήρι????Με κλειστά τα μάτια τρώει λίγο και κοιμάται πάλι μεχρι τις 8:00-9:00...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω και εσάς!Πώς κάνετε μπάνιο τα μπεμπάκια σας?? :dry::dry:

Μαρούλι!!!!!!!!!!!Μου ήρθε το μπάνιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Θα το εγκαινιάσουμε σήμερα!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρβελάκι τι γίνεται??!!!χιχιχι!!!Τουλάχιστον εμείς τα ψιλολέμε τελευταία!!!Κάτσε να πω και στο Ολγάκι που το πεθύμησα...

Ολγα σου στέλνω πμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jona μου ....η δικια μου κοιμαται 9.30 με 10.30 αναλογα τα κεφια της και ξυπναει 4 με 5 οπου τρωει λιγο με κλειστα τα ματια οπως και ο δικος σου και μετα ξανα στις 8.

Μαρβελ εγω κλεινω το καπακι της τουαλετα και βαζω απο πανω την βαση της μπανιερας και την μπανιερα της φυσικα. Πανω στο καζανακι εχω το σαμπουαν της. Δεξια εχω το πλυντηριο οπου εχω απλωσει ενα σελτεδακι και την αλλαζω και αριστερα ειναι η μπανιερα. Οποτε παιρνω το ντουζ και γεμιζω την μπανιερα του μωρου οπως την εχω πανω στην βαση. Μικρο το μπανιο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

izaki τα έχεις βολέψει άψογα στο μπάνιο!!Αν είχα κι εγώ το πλυντήριο στο μπάνιο θα ήταν όλα πιο εύκολα.Ακριβώς γιατί εξυπηρετεί ως "αλλαξιέρα".

Εμείς μέχρι πριν λίγο καιρό τον κάναμε στην κρεβατοκάμαρα, στην βάση της μπανιέρας του κουβαλώντας νερό με την λεκάνη.Εγώ καθιστή στο κρεβάτι τον κρατούσα και ο μπαμπάς μας έλουζε και έριχνε νερό.

Τώρα βάρενε, μεγάλωσε, θέλει πιο πολύ νερό η μπανιέρα και εμείς δεν είμαστε 20 χρονών!χαχαχα!!! :huh: :woohoo: :silly:

Οπότε βάζουμε την μπανιέρα του μέσα στην δική μας και όποιος αντέχει...πέφτει στα γόνατα!Και μετά άντε να σηκωθώ όταν είμαι μόνη!!

Θα σωθούμε όταν με το καλό καθήσει στον πωπω του και πάρουμε καρεκλάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ βρε jona μου...τι μαρτυριο περνατε για να κανετε το μπανακι του??

Μα δεν χωραει η βαση να μπει πανω απο την λεκανη της τουαλετας?

Και μενα το μπανιο μου ειναι πολυ μικρο και δεν πηγαινε το μυαλο μου οτι θα τα βολευα ετσι, αλλα ευτυχως την ιδεα μας την εδωσε η αδερφη μου και δεν κοψομεσιαζομαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έχεις δώσει ιδέα την οποία σκέφτομαι να εφαρμόσω απόψε κιόλας!!Το μόνο που θα χρειαστώ είναι ένα σκαμπό...Θα σου πω αν πιάσει!

respect izaki..respect!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marvel1984 έγραψε:

Μαρούλι!!!!!!!!!!!Μου ήρθε το μπάνιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Θα το εγκαινιάσουμε σήμερα!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Πες μου εντυπώσεις!!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...