Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

GEIA SAS KORITSIA APLA THELW NA ANTALAKSW SYNESTHIMATA ME MANA POU PERIMENEI TO TRITO PAIDI KAI PWS NIOTHI!!!EGW EXW 2 AGORIA KAI SHMERA EMATHA OTI PERIMENW TO TRITO AGORAKI AISTHANOME PERIERGA SKEFTOME KAI LEW TREIS GIOUS KAI KAMARWNW!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakap75 καλημερα ειμαι η κατερινα εχω τρεις γιους 6,4 και ο μπεμπουλης μου που ειναι 5 μηνων σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη σου,ποτε γενας;περυσι τετοιον καιρο ημουν στην θεση σου και απο την αρχη ηξερα οτι και το τριτο θα ειναι αγορι και ημουν πολυ χαρουμενη και τωρα οπως λες και εσυ καμαρωνω τους αντρες μου,εδω ειμαι οποτε χρειαστεις να τα λεμε :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela katerina mou xerome poli gia sena kai aisthanome wraia giati eimaste to idio me tous gious.emena o megalos ton aygousto tha kleisei ta 7 o mikros einai 4 kai twra molis mpeika ston tetarto,exw dromo akoma...esu htheles korh h de se eniaze?ta paidia sou pws to blepoun to mwro sas twra ksepetaxtike kiolas gia pes mou antidraseis twn paidiwn...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου απο την αρχη ειχα ενα προαισθημα οτι θα ηταν αγορι αν και δε με ενοιαζε και πολυ μου ελεγαν κοριτσι θα κανεις και εγω εελεγα γερο να ειναι μονο αλλα μεσα μου ηξερα οτι ειναι παλι αγορι,οι αλλοι δυο το πηραν πολυ καλα με προσεχαν στην εγκυμοσυνη και μολις ειδαν τον μπεμπακο τους φανηκε περιεργο στην αρχη αλλα μετα τον λατρεψαν ειδιως ο μεγαλος του μιλαει συνεχεια ,τον προσεχει,τον παιζει ο δευτερος λιγο τον σκαλιζει καμια φορα τον ζουλαει το κεφαλακι του και γενικως του φαινεται λιγο σαν παιχνιδι,με βοηθανε πολυ παντως μου φερνουν πανα για να τον αλλαξω με βοηθανε με το μπανακι του κι αλλα τετοια,θα το θηλασεις το μωρο;εμεις θηλαζουμε,βεβαια οι αλλοι δυο φωναζαν στην αρχη μαμα το ενα μαμα το αλλο εγω ημουν ολη μερα με το βυζι εξω αλλα τωρα συνιθισαν και κανουν πολλα πραγματα μονοι τους και βοηθανε και ο ενας τον αλλο.Οταν ηρθα πρωτη μερα στο σπιτι τους φανηκε τοσο παραξενο που ο μπεμπης ετρωγε απο το στηθος και ο μεγαλος με ρωτησε μαμα το ενα σου το βυζι εχει γαλα το αλλο τι εχει;; :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ!!Γελασα πολύ ΚΑ1 με το γάλα και το βυζί σου!!

Τι σου είναι τα παιδάκια!!!

Εγω έχω αγοράκι και περιμένω δίδυμα κατα πάσα πιθανότητα,δύο αγοράκια.

Η αλήθεια είναι οτι ήλπιζα σε μια κόρη αλλα το πιο σημαντικό όλων είναι να είναι γερά και αρτιμελη,οπότε περιμένω τα αγορέλια μου...Ο μικρός μου είναι δύο και πραγματικά πολύ σκέφτομαι την αντίδρασή του.Διπλό χτύπημα!!!!

Να τα χαίρεστε κορίτσια να είναι γερά!!!

Και ας περιποιούμαστε μόνο τσουτσουνέλια,τι να γίνει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa με το καλο να ερθουν τα μωρακια σου και να ειναι γερα,ο μικρος σου δεν θα καταλαβαινει και πολλα θα του φαινονται σαν να ειναι παιχνιδι αλλα προσεχε γιατι θα πεφτει ξυλο,και προπαντως να μην δινεται πολλη σημασια στα μωρα γιατι θα ζηλευει επειδη τωρα ειναι αυτος το επικεντρο ολων.Ποιος στη χαρη μας με τοσους αντρες στα ποδια μας αρε κατσαρολα που θα πεφτει οταν μεγαλωσουν αντε να τους χορτασουμε :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi mou me to kalo ta mwrakia sou,poso mhnwn eisai?einai sto idio sako?h ilikies pantos einai teleies mia xara tha pezoune ta agorakia...teleia..h egymosinh sou einai eykolh?apo kila pws pas? KA1 den einai teleia otan boithane ta aderfakia?emena me boithane kai twra...idika o megalos mou bazei ta rouxa sto plhnthrio gia na mhn skibw mou fernei oti toy zhthsw kai hthele agori.twra prin ligo tou to eipa kai xarike poli.egw h alithia einai oti ithela koritsi alla fusika eimai poli xaroumenh pou to paidi mou einai kala,ekana trofolasth..kai fysika ayto exei shmasia kai eimaste tyxeres pou mas axiose o theos na exoume 3 paidia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι κοριτσομάνα!!! Έχω ήδη δύο κορίτσια 4 χρονων και 17 μηνων και τον Οκτωβριο θα έρθει και η τρίτη κόρη! Βοήθεια δεν έχω και είμαι λίγο αγχωμένη... Πιο πολύ φοβάμαι τις νύχτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα μου μην αγχωνεσαι,και ο Θεος ειναι μεγαλος θα σου δωσει δυναμη και κουραγιο και θα περασεις ολες τις δυσκολιες,οι μεγαλες σου δεν κοιμουνται καλα το βραδυ;να χαιρεσαι τις κορακλες σου και με το καλο να ερθει και η τριτη να ειναι γερη :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to onoma sou pio einai?kai an epitrepete ilikia?egw eimai 35 kai prostoparon zw sthn kw.nomizw oti eixa kaloutsikes genes kai stis 2 mou balane ayta ta ypotheta gia na prokalesoune toketo epeidei panta erxomouna apo to nisi kai erxomouna 2 bdomades pio noris...kai etsi anagastika eprepe na ginei etsi gia na ftaso kai sto spiti oso pio grigora ginete..ekana episkliridio kai sta 2 kai nomizw gyro stis 6-7 wres!!esu pws ta peiges?a nai tous thilasa fusika apla ton deytero pio poli giati eixa pio poli empiria..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα με λενε και ειμαι 32,ειμαι απο κοζανη και ειχα σχετικα ευκολες γεννες,δεν εκανα επισκληριδιο σε καμια,στην πρωτη ειχα μονο τους δικους μου πονους που ειναι πολυ πιο ηπιοι απο τους τεχνητους και απο τα πρωτα πονακια μεχρι το τελος εκανα 6 ωρες,στη δευτερη ξεκινησα με τους δικους μου πονουςαλλα επειδη ηταν ψηλα το ωοθηλακιο θα αργουσα και μου βαλανε τεχνητους πονους οι οποιοι ειναι πολυ πιο δυνατοι διαρκεια 7 ωρες απο την αρχη,και στην τριτη γεννα ο μπεμπουληης δεν ειχε σκοπο να βγει ειχα τελευταια ως 29/12 και πηγα στις 28 με ραντεβου μου εσπασε ο γιατρος τα νερα στις 11 στις 12 αρχισαν οι πονοι μου βαλανε παλι φαρμακο για να επισπευσουμε τη διαδικασια επειδη ηταν ψηλα θα αργουσα πολυ και τελικα γεννησα στις 2 παραδεκα,νομιζα επειδη ηταν τριτη γεννα θα γεννουσα νωριτερα αλλα ο μπεμπουλης δεν κατεβαινε ενω ειχα πολυ μαλακο τραχηλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wraia katerina mou na kserw oti den isxiei kati teteio giati kai egw skeftomouna oti einai to trito kai oti tha einai pio eykola..mprabo sou kai xwris episkliridio....to mwraki sou htan eukolo eixate kolikous?apo ypno pws pate?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κολικους δεν ειχε αλλα λιγο γκρινια την ειχαμε,αρπαξαμε και μια βρογχειολιτιδα κολλησε απο τον δευτερο,και ακομη κανουμε εισπνεομενα,η παιδιατρος μου ελεγε να απομονωσω τα παιδια αλλα που να τα πηγαινα δεν γινεται τελοσπαντων το ξεπερασαμε,απο υπνο τη μερα δεν πολυκοιμαται το βραδυ κοιμαται κατα τις 8με 8μιση συνηθως και ξυπναει ποτε μια φορα ποτε δυο τρεις δεν εχει προγραμμα ,αρχισαν και τα δοντια τα ξερεις ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ta kserw kai dustixos den ginete na ta apomonoseis ta paidia se ena spiti zoume kai den mporeis na tous les oloi thn wra makria apo to mwro kai makria apo to mwro..emena otan eixe genithei o deyteros apo treis bdomades pou htane..oute mhnon ton eixa me mikses kai oro sth myth kai kontra oro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exw liges nayties akoma alla kata ta alla mia xara.ekana liges doulitses kai twra perimenw na erthoun...eseis eiste kala?an thes kai exeis facebook mporoume na shzitame kai apo kei an thes maria kapiris eimai kai exw mia foto pseftiki apo mia kopela

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω fb μαρακι μου δεν μαρεσει μπορουμε και απο εδω να συζηταμαι θα σου στειλω αιτηση επαφης ναα την εγκρινεις,καλα ειμαστε περιμενω τον δευτερο γιοκα μου να μου τον φερει ο πεθερος μου καλα εχουμε ησυχια τα πρωινα μετα αρχιζει ο χαμος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τελικά δεν την έκανε καθόλου ο άντρας μου κ ούτε το ζήτησαν οι γιατροί. Φαντάζομαι πως για να μην το ζήτησαν οι δυο γιατροί, ακόμη κ αυτή η εξέταση αρκεί, αλλά δες τι θα σου πει κ ο γιατρός σου. Εγώ τώρα μόλις είδα ποια έκανα, στην βάζω φωτό. 
    • Εγώ το έκλεισα ηλεκτρονικά ! Θα το κάνω όμως για σιγουρια ! Για να μη τρέχω τελευταία στιγμή!
    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...