Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΤΑΝΤΑ:ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ & ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥME


Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα που ομολογώ ότι έχω να μπώ καιρό στο mammy λογω υποχρεώσεων.

Αρχές Αυγούστου επιστρέφω στη δουλειά μου και εδώ και 2 μήνες ψάχνουμε μια γυναίκα να μας κρατάει το παιδί όταν εγώ θα είμαι στη δουλειά.

Πριν από λίγες ημέρες βρέθηκε μια κυρία ηλικίας 40 ετών η οποία κάνει αυτή τη δουλειά εδώ και κάποια χρόνια και έχει ένα γιο που πάει στο Λύκειο.

Απόψε τη γνώρισα και η αλήθεια είναι ότι μου έκανε καλή εντύπωση. Μια συμπαθητική γυναίκα,χαμογελαστή και ευχάριστη.

Όμως επειδή έχω μεγάλη αγωνία και μεγάλο άγχος για το πώς θα τα πάει με το παιδάκι μου, θα ήθελα να μου πείτε όσες υπήρξατε στην ίδια θέση με μένα τί να προσέχω, σε τί να δίνω σημασία, σε τί να της εφιστήσω την προσοχή επάνω στο παιδί μου.

Επίσης έχω και ένα άγχος επειδή ο μικρός πάνω από όλα και όλους μου έχει μεγάλη αδυναμία μην τυχόν αυτή η κυρία μου "κλεψει" αυτά τα πρωτεία...Αρρωστημένο το καταλαβαίνω, αλλά δεν παύει να είναι μια από τις αγωνίες μιας μάνας...

Σας παρακαλώ, δώστε μου τα φώτα σας και ενισχύστε με ψυχολογικά, γιατί μονο και μόνο που θα τον αποχωριστώ τον μικρό μου πρίγκηπα με πιάνει μελαγχολία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...