Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ελα φιλεναδα καλη σχολικη χρονια και στην κουκλιτσα σου !!!

εγω παντως παρα εχω μπει στους σχολικους ρυθμους δεν σου τα ειπα,την προηγουμενη βδομαδα πηγα μαζι με 6 ακομα μαμαδες απο τα 40 παιδιαπου ειμαστε και καθαρισαμε το νηπιαγωγειο,εληξε η συμβαση της καθαριστριας και ωσπου να παρουν αλλη το νηπιαγωγειο μεσα στη βρωμια και ετσι πηρε εμας η μπαλα,το θεμα ειναι οτι καμια δεν προθυμοποιηθηκε,ειδοποιησαμε πολλες μαμαδες αλλα ολες βρηκανε δικαιολογιες και τι σκαπουλαρανε ασε φουλ νευρα ειμαι,εξαλλου για τα παιδια μας ειναι πολυ γαιδουριά ομως συμφωνεις;;;

κατα τα αλλα μια χαρα ο Γιωργος μου ειναι μεσα στην τρελη χαρα που αρχισε το σχολειο,ειναι πολυ χαρουμενος και ενθουσιασμενος που ξαναβρηκε τα φιλαρακια του,αυτη τη βδομαδα θα πηγαινουν μεχρι τις 1 και απο βδομαδα κανονικα μιας που ειναι στο ολοημερο

πολλα φιλια κοπελα μου!!!!μακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 440
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μετα απο μια πρωτη εβδομαδα σχολειου...

το μονο που αλλαξε ειναι οτι κοιματε νωρις 9-9.30 ;) ξυπναει χαρουμενη το πρωι.....

κατα τ αλλα ...κ σημερα θαλασσα πηγαμε κ μετα ετσι με τα αλατια για καφε κ παρκο ;)

καλα αυτο που λες ..υπαρχει μεγαλη γαιδουρια....

εμεις ειχαμε βοηθεια απο τον συλλογο κ τον δημο μας ...το νηπιο ετοιμαστηκε ,βαφτηκε κ απολυμανθηκε ολο...παιχνιδια κ οτι αλλο υπηρχε μεσα σαπουνιστηκε με χλωρινη

πηραμε κ τις κουρτινες κ απο το δημοτικο κ τις πληναμε....

οι νηπιαγωγοι ηταν εκει κ βοηθουσαν κ ειχαν παθει πλακα μεχρι κ τα χαλια κ τις μοκετες πληναμε...

οταν ηρθε η ωρα να βαλουμε κουρτηνες ...μετα τον αγιασμο ειπαμε μερικες μαμαδες του δημοτικου να βοηθησουνε...κουρτινες δημοτικου ηταν....τα νευρα μου,ολες δεν μπορουσανε.....

γαιδουρια!!!!!!

τις βαλαμε εμεις κ αντε.....μη χ...που ολες ειχαν κατι να κανουν 10λεπτα δουλεια ηταν!

οι νηπιαγωγοι 3κοπελες ...πολυ καλες!

καναμε κ την πρωτη συναντηση...μας ειπαν το προγραμμα τους κ οτι εχουν πολυ ορεξη κ οτι θα δουμε πολλα πραγματα απο τα παιδακια μας :D

φετος ειναι πιο ησυχα μονο 29παιδακια χωρισμενα σε 2τνηματα ....στο ολοημερο απο αυτα τα 29 μονο 5-6 θα παραμενουν.....περυσι ολα μαζι48!!!!

αυτα βρε πατριδα.....

παντος κριμα που χαθηκανε ολες οι αλλες......

σε φιλω ματσ-μουτσ :P !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου φιλεναδα

μπραβο σας που ειχατε τοση μεγαλη συμμετοχη και καθαρισατε το νηπιαγωγειο,εξαλου για τα παιδια μας γινονται ολα δεν λενε να το καταλαβουν μερικες μερικες γαιδουρες,αυριο εχουμε συνταντηση στο νηπιαγωγειο και τελικα ειπα να συνεχισω και φετος εγω και μια κοπελα ακομα,πρεπει να βαλουμε αλλες τρεις σωστες ομως και δεν ξερω τι θα γινει,στον αγιασμο η διευθυντρια ειπε για το καθαρισμα οτι δεν υπηρξε ενδιαφερον αλλα δεν ειδα να ιδρωσε το αυτι απο καμια τους,η μια αιθουσα οπου κοιμαται το ολοημερο δεν καθαριστηκε και ειπε να πανε να την καθαρισουν αυτες που δεν πηγαν αλλα χεστηκαν ολλες σορυ κιολας

τι καιρο κανει εκει;; εδω φθινοπωριασε απο χθες το βραδυ δεν σταματησε να βρεχει,και πρεπει να φτιαξω ντουλαπες σιγα σιγα,δεν θελει και πολυ να αρχισουμε τα μακρυμανικα ξερεις πως ειναι εδω,με μια βροχη παει χαλασε ο καιρος

και εμεις λιγοτερα παιδια εχουμε φετος,περυσι ηταν 38 και τωρα 31,στοπο ολοημερο ειναι τρια αγορια μονο μας φαγανε οι γυναικες :lol::lol:

εμενα δεν με πειραζει που μειναμε οι δυο μας,θελω να μαθαινω νεα σου,η Γεωργια μου στελνει μυνηματα καμια φορα καλα ειναι η Ανδριανα χαθηκε τελειως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!

Κατερινα να τον χαιρεστε!!!

ειχατε γιορτουλα εχθες ε? τι καλο κερναγες????

τι κανεις ,τι κανουνε τα αγορακια σου???

ευχομαι ολα καλα!!!!

με το σχολειο μπηκατε σε ρυθμους κανονικους νομιζω,οπως κ εμεις!

σημερα κανανε κ την γιορτουλα τους ,χωρις εμας παρων αλλα δεν πειραζει....

αυριο εαν δεν βρεχει θα κανουνε κ παρελαση...εσεις??

γενικα στο σχολειο περναει μια χαρα εχουμε πολυ καλες κυριες κ υπαρχη πολυ θετικη ενεργια ;)

σχεδον καθε απογευμα εχουμε κ μια εξωσχολικη δραστιριοτητα...3φορες Κεντρο αποσχολισεις παιδιου...χειροτεχνιες κ ζωγραφικη κ λιγο παιδικο θεατρο...μια φορα αγγλικα ..μονο παιχνιδι κανουνε -κ απο εβδομαδα ρυθμικη 2φορες ...χαλαρα

εχει ξετρελαθει δεν μπορω να την μαζεψω σπιτι :lol::lol:

ειναι χαρουμενη πολυ ...γιαυτο κ την παω....

κ τι να κανει μεσα ...χειμωνα ςερχετε ...μια χαρα!!!!

ξυπνησε η μικρη τωρα κ φωναζει!!!

θα τα ξανα πουμε....μπορει να αργισα αλλα δεν σε ξεχναω φιλεναδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που χαθηκες ρε ψυχη εσυ;;;κοιταω τοσο καιρο τιποτα......

ευχαριστω για τις ευχες να εισαι καλα,ενα γλυκακι εκανε δεν γιορταζα επισημως εκμεκ καταιφι ειχα και σοκολατοπιτα ελα να σε κερασω εχω ακομα!!!!

στα σχολεια μας ολα καλα εχουμε μπει πλεον στους ρυθμους μας,ρε Αλεκακι δεν κουραζεται η μικρη με τοσο φορτωμενο προγραμμα που εχετε;;να φανταστεις τον μεγαλο μου φετος τον εστειλα αγγλικα πρωτη χρονια που παει β δημοτικου και δεν ηθελα να τον στειλω ακομα κιολας, με το μικρο πως τα καταφερνεις ποιος σου την κραταει και τρεχεις ;;;αφου της αρεσει εσυ ξερεις παλι αλλα λεω να μην βαρεθει μετα,τον δικο μου τον αλλαξα απο ολοημερο σε κλασικο δεν ηθελε να καθεται τοσες ωρες στο σχολειο ειχε κουραστει και γκρινιαζε και αφου κι εγω ειμαι στο σπιτι ειπα να τον αλλαξω

και στα δικα μας νηπια μονα τους κανανε γιορτη,ειχε ενα ποιηματακι και σημερα κανανε παρελαση με παραδοσιακες στολες ο φουστανελας δηλαδη :lol::lol:

κατα τα αλλα τα ιδια κι εμεις αρχισαν τα κρυα αναβουμε τζακι και καλοριφερ συτο φουλ,αν και σημερα μας εκανε λιακαδα τα παιδια βγηκαν εξω και παιζουν,και εγω σε σκεφτομαι να ξερεις και περιμενω να μαθαινω νεα σου πολλα φιλια στις κουκλες σου παω ξυπνησε και το δικο μου μικρο πολλα φιλιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

οχι Αλεκα μου δεν χιονιζει ακομα αλλα προς τα εκει το παει,εχετε κρυο εσεις;;φαντασου εδω τι γινεται τσουζει σημερα εξω το τζακι στο φουλ και απο τελη του μηνος παραγγειλαμε ξυλολεβητα το πετρελαιο εχει γινει απλησιαστο;;

τι κανεις αλλο;;εμεις αρχισαμε παλι με το συλλογο,ευτυχως φετος ειναι συνεργασιμα τα κοριτσια και δεν νομιζω να εχουμε προβληματα,απο Δευτερα θα παμε για τα ημερολογια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα Κατερινακι!!!!!!!!!!!!!!!

ξερω ...ειμαι γαιδουρα :oops:

ομως γενικοτερα δεν εγραφα.....

κατι τα πηγενε-ελα ολοι μερα με τις μικρες ..μετα δεν ειχα καλοδιο για το λαπ τοπ ....

κατι τα καθημερινα ...τα χαρατσια ....δεν ειχα ορεξη .....

πολυ νταουν ψυχολογια φιλεναδα.....

τωρα ομως που στολισαμε κ το δεντρο μας κ εχουμε μπει στην τελικη φαση προ γιορτων ...θα παρουμε τα πανω μας ε?

σε μας ολα ειναι ετοιμα για την γιορτη-μουσικο θεατρικο εργο που εχουν ετοιμασει τα νηπιακια μας!

την τεταρτη 14 το απογευμα στο αμφηθεατρο του δημαχειου μας εχουμε παρασταση!!!!

κ μπουφε με πολυ πραγμα κ φυσικα με το αγιο-βασιλη να κανει την εμφανησει του στο τελος!

χιονονυφαδες σε αποδραση!!!!! ο τιτλος :lol::lol::lol:

αυτα απο μας!

εσεςις τι κανετε???? ειχατε κ γιορτουλες ....Χρονια πολλα!!!!!!!!

πως περασατε???? σπιτι θα περασετε γιορτες???

ευχομαι να ειναι ολα καλα κ τα αγορια σου καλυτερα...να σε τρελενουν λιγο ....

καλες γιορτες να εχουμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που εισαι συ ρε ψυχη;;περιμενω κι εγω να γραψεις..................

ευχαριστω και για τις ευχες,τιποτα το ιδιαιτερο δεν γιορτασαμε επισημα ενα γλυκακι και το σπιτι ανοιχτο,τωρα στις 28 θα κανουμε τα γενεθλια του μικρου με λιγο κοσμο ομως καμια 20αρια μαζευομαστε παλι αλλα θα ειναι οι δικοι μας και οι νονοι του

κατα τα αλλα ησυχια αν εξαιρεσουμε τις ιωσεις που μας ταλαιπωρουν φετος ο ενας αρρωσταινει ο αλλος αναρρωνει ενα τετοιο χαλι

ο καιρος εδω καλοκαιρινος αυτες τις μερες, τα παιδια ανυπομονουν να δουν χιονι αλλα δεν το βλεπω,ετσι οπως παει το πασχα βλεπω να μας χιονιζει

στο σχολειο καλα ετοιμαζουν μια γιορτουλα για τα χριστουγεννα,σκαντζοχοιρος θα ειναι ο Γιωργος,βγαλαμε και ημερολογια χωρις γκρινιες και φασαριες φετος και για δωρακι για τα παιδια διαλεξαμε παραμυθια σταθερη αξια!!!

πως περασατε χθες;;;οι κουκλες σου ειναι καλα;;τα δικα μου μεσα στην τρελα με εξοντωνουν καθε μερα

πολλα φιλια φιλεναδα ελπιζω να ξαναμιλησουμε πριν τις γιορτες δεν ευχομαι ακομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

χρονια πολλα!!!!!

καλη χρονια!!!!!!!!

καλα φιλεναδα ...εχετε ακομα χιονια ε??? εμαθα οτι εχετε πολικο ψυχος!!!!

κανατε λευκα χριστουγεννα ,,,μια χαρα!!!

εμεις ακομα στη μαμα μου ....την πεμπτη φευγουμε με το καραβι για το νησι

περναμε καλα!!!!

κ παλι καλη χρονια !!!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια πολλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ελα ρε φιλεναδα ολο να γραψω κι ολο ξεχναω :o:o καλη χρονια να εχετε κι εσεις υγεια πανω απο ολα,ευτυχια και αγαπη!!!

τι κανουν οι κουκλιτσες σου;;εμεις ολοι καλα,εκλεισε και ο μικρος τα 2 μεγαλωνουμε και ποιος μας φτανει :lol::lol:

την γιορτουλα στα νηπια για τα χριστουγεννα δεν προλαβαμε να την κανουμε μας επιασε ο καιρος,και την καναμε την Τριτη που περασε,ο Γιωργος μου ηταν σκαντζοχοιρος ,ντυθηκε και ο αντρας μου Αγιος Βασιλης και μοιρασε τα δωρα στα παιδια,ξαφνιαστηκαν ολα δεν το περιμεναν

κατα τα αλλα ησυχια,πολυ κρυο εχουμε αυτες τις μερες,εχω βαρεθει τον παλιοχειμωνα σημερα παλι χιονισε μας εχει τρελανει φετος

ηρθες Πτολεμαιδα τις γιορτες;;δεν ειχες χρονο να κανονιζαμε να βρεθουμε;;την επομενη φορα που θα ερθεις να το κανονισουμε

πολλα φιλια φιλεναδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

γεια σου Κατερινα!!!

μηπως μα ςεστειλες τα χιονια?????

σημερα χιονιζει κ ειναι πολυ ωραια!!!!!!

εμεις περασαμε μια ιωση με πυρετο...η Μαρια ειναι καλα τωρα ,αλλα η μικρη δεν μπορει να συνελθει.....

ολο το νησι ηταν ετσι...απο τα 1000παιδακια τα 60αρρωστα δυοταξεις δεν ειχαν καθολου παιδακια κ στο νηπιο μονο 4ηταν!!!!!απο τα 30!!!!

ειμαι κουρασμενη μια εβδομαδα κ βαλε με τις αρρωστιες....

σημερα πηγαμε παλι στο κ.υγειας...η μικρη εχει τα ματακια της κατακοκκινα κ κλειστα !

μυξα κ δεκατα :(

ευχομαι να ειναι καλα τα μικρα σου!!!

ειναι εκειδεν ηθα εγω πτολεμαιδα αλλα η αδερφη μου ....ειναι αρραβονιασμενη....κ σχεδον καθε σ/κ

ειναι εκει!

για πες αρχισαν η αποκριες εκει???? τι θα φορεσια θα εχετε???/

η Μαρια θελει νεραιδα κ τιγρακι....οτι βρουμε λεει :lol:

φιλια πολλα!!!!!

πρεπει να βαλω φοτο χειμωνιατικη ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

γεια σου φιλεναδα!!

ελπιζω να ειναι καλα οι κουκλιτσες σου και να ηρεμησατε με τις ιωσεις,εμεις καλα ειμαστε περασαμε κι εμεις κατι ιωσουλες αλλα ενταξει τωρα

ο καιρος μας εχει τρελανει εδω φετος,πολυ χιονι μιλαμε το εχω σιχαθει :twisted::twisted: δεν θελω αλλο ελεος πια,εκει τι καιρο κανει;;;

την τσικνοπεμπτη θα παμε σουβλακια στο νηπιαγωγειο να φανε τα παδια και την Παρασκευη θα κανουμε παρτυ μασκε ,μαζεψαμε και δωρακια και θα κανουμε λαχειοφορο αγορα,θα ντυθω κι εγω χαβανεζα ;) οσο για τα μικρα μου εχουν πολλες στολες εκ των οποιων δεν αγοραμε καμια,μας τις δωσανε τα μεγαλυτερα ξαδερφια μας,εχουμε μαιμουδακι,ποντικακι,πειρατη,ινδιανο,σπαιντερμαν,κοκορα,κλοουν,μουσικο,ταυρομαχο και ζορο ,αρκετες εε;;

κουκλες ειναι στην φωτο που εβαλες φτου!!φτου!!!

να περασετε καλα και περιμενω νεα ,πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Κοριτσάκια γειά σας. Το βρήκα το θεματάκι μας πάλι. Έχω να μπω καιρό, αλλά δεν σας έχω ξεχάσει. Τι κάνετε; πώς περνάτε; Δυστυχώς εγώ έχασα τον μπαμπά μου τον Νοέμβριο και είναι κάπως δύσκολα. Ο Γιώργος ο μεγάλος μου, υπάρχουν στιγμές που μου λέει ότι του λείπει ο παππούς του. Σήμερα το πρωί ο Γιαννάκης με ρώτησε αν ο παππούς τώρα ψηλά στον ουρανό παίζει χαρτιά. Τι να κάνουμε, δυστυχώς όλα μέσα στην ζωή είναι. Είχα να μπω τόσο καιρό και δεν σας είπα ευχάριστα, συγνώμη κιόλας.

Πάντως τα δικά μου εξακολουθούν να μαλώνουν για το παραμικρό, αλλά όταν τα βρίσκουν αγκαλιάζονται και είναι αγαπημένα. Μόνο που αυτό δεν κρατάει πολύ, λίγα λεπτά και μετά αρχίζει πάλι το ματς. Αφήστε που έπιασε ο μικρός ψείρες και κάναμε αμάν για να τις εξαφανίσουμε. Τι με ξύδι του έπλενα τα μαλλιά, τι με ειδικό φυτικό σαμπουάν, τι του έκοβα με ψαλίδι τις τρίχες που είχαν κόνιδες. Μία μία τις κοίταζα, μου βγήκαν τα μάτια. Τώρα είναι καθαρά τα μαλάκια του και βάζουμε κάθε πρωί ένα σπρέι του ΚΟΡΡΕ, ελπίζοντας να μην ξανακολλήσει. Η νηπιαγωγός μου είπε το πρωί ότι βρέθηκε σε ένα παιδάκι ψείρες και τρέμω βρε κορίτσια. Κατερινάκι μου τι κάνεις εσύ και τα αγοράκια σου; Αλέκα οι κορούλες σου πώς είναι; Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

γεωργια λυπαμαι για τον μπαμπα σου :(

να ερχεσε πιο συχνα στο παρεακι μας ,αντε!!

κατερινα !!!1

τι κανεις ??τα αγορια σου καλα???

κ εσυ εχεις καιρο να μπεις ε??/

:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου

εμεις ειμαστε καλα τωρα μετα απο αρκετες ιωσεις που περασαμε φετος,νοσηλευτηκε κιολας ο μικρος μου για δυο μερες με βρογχειολιτιδα και γεικως φετος πολυ ταλαιπωρια αυτος ο χειμωνας ατελειωτος ειναι πια........ :(:( κατα τα αλλα τα ιδια,ησυχια,ταξη και ασφαλεια

Γεωργια μου συλληπητηρια για τον μπαμπα σου πολυ κριμα,ηταν αρρωστος;;σιγουρα για τα παιδια ειναι δυσκολα αν ηταν και δεμενα με τον παππου τους κιολας λογικο ειναι να τον ψαχνουν και δεν μπορουν να καταλαβουν και την εννοια του θανατου κιολας,θα συνηθισουν σιγα σιγα,και τα δικα μου τα μεγαλα σκωτονονται μεταξυ τους πεφτει πολυ ξυλο και πολλες φορες δεν θελει ο ενας τον αλλο αλλα και παλι κωλος και βρακι ειναι :o:D ψειρες ε;;κι εμεις φετος κολλησαμε και εκανα αμαν να τους καθαρισω ωσπου και τελικα αναγκαστηκα να τους κουρεψω πολυ κοντα και τους τρεις και ησυχασαμε,το θεμα ειναι να πουν στον νηπιαγωγειο να καθαρισουν και οι αλλες μανες τα παιδια τους γιατι αλλιως παλι θα ξανακολλησουν,ατιμο πραγμα αυτες οι ψειρες :evil::evil: ,να μπανεις πιο συχνα να μας λες νεα σου

Αλεκα μου εγω μπαινω σχεδον καθε μερα αλλα δεν μπορω να γραφω μονη μου,περιμενω να γραψεις εσυ και μετα να γραψω παλι,τι καιρο σας κανει στο ομορφο νησι σας;;πως ειναι οι κουκλιτσες σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...