Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο3!


Recommended Posts

Kαλεεεεε...Λίγες δουλειές είπα να κάνω κ εσείς το ξεφτιλίσατε!!

Πολύ μπλα-μπλα.. :ohmy: :laugh: :laugh:

Στελλίτσα μου όμορφη κ εγώ μονοκίνι της πήρα της

σεξουλιάρας μου...2 κιόλας...Κ μάλιστα το ένα είναι φουξ

με χρυσό κ πήρα κ εγώ το ίδιο μαγιό για μένα σε μπικίνι!!

Εμ πως...Να μη κυκλοφορήσουν ασορτί μάνα κ κόρη????

Οσο για το κρεατάκι κοριτσάκια μου εμένα η γιατρός μας

μου είπε να της δίνω κ κιμά,κ χοιρινό αν θέλω...

Γενικότερα μέχρι το χρόνο μπορώ να της δίνω όόότι θέλω

εκτός απο ψαράκι...Αυτό το σύστημα έχει η παιδίατρος μας,

ε κ τι να κάνω,θα το ακολουθήσω!! :dry:

Σες κουκλί θα ναι το κορμί ο γαμρούλης μου

με το κολλητό μποξεράκι στη θάλασσα!!!!! :woohoo: :woohoo: Όλα

τα λεφτά......!!!!!!

Α!!

Χθες πήρα κ αντιηλιακό..Πήγα στην φαρμακοποιό μου που

σας είπα οτι έχει συνομήλικη κόρη με τη δικιά μου,κ μου έδωσε

της Frezyderm,με δείκτη 25 κ μου είπε οτι είναι η μοναδική

αντιηλιακή κρέμα που δεν έχει καθόλου χημικά φίλτρα...

Μου είπε να της βάζω 15 με 20 λεπτά πριν βγούμε στον ήλιο

κ εννοείται πως στη θάλασσα χρειάζεται μεγάλη προσοχή με τον ήλιο,

ανοιχτόχρωμα ελαφριά φορεματάκια κ καπέλο οπωσδήποτε!

Νινίνα μου εμάς κρεμμυδάκι μας αφήνει-άλλωστε θεωρείται

λαχανικό..Βέβαια εγώ δεν το παρακάνω,βάζω 2-3 ροδελίτσες

στο φαγητάκι της,κυρίως στο μοσχαράκι-που η δικιά μου λατρεύει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδη σαν τι κρεας;;;

εμας μας ειπε οχι καθε μερα κρεας απο 10 μηνων περιπου. Τοτε το διαιτολογιο μας ηταν 2 κρεας 2 κοτοπουλο 1 οσπρια 1 ψαρι και 1 λαχανικα.

και η συχνοτητα δεν αλλαξε απλα ειπε οτι οποτε θελλω να αντικαθιστω κρεας με λαχανικα η ψαρι.

Εγω του εχω δοσει και κατσικακι και αρνακι και κουνελι δηλαδη τον τελευταιο μηνα τουλαχιστον τρογαμε ηδη σχεδον απολα.

Παντως και με αυτην που μιλησα- γιατι ηταν και η δικη μου παιδιατρος και συζηταμε αρκετα και απο ερευνα που εχω κανει καταλαβα οτι εκτοε και αν συντρεχουν σοαβοι λογοι αλλεργιας υγεια κλπ κλπ τα παιδια τρωνε σχεδον τα παντα απο 10 μηνων περιπου και μετα

Κρεμμυδι Δαφνη δεντρολιβανο κλπ μυρωδικα βαζω εγω αρκετα απο καιρο, λαχανικα τρωμε τα παντα και παντζαρι και ντοματα και σπανακι ολα

ΙΙΙ Κωνσταντινα να προσεχεις την νυφη μου...χιχιχι μη μας την κλεψει κανεις...χαχαχα..εμεις αντηλιακο 50 δεικτη..ειμαστε πολυ ασπρουλιαριδεσ..να δω πως θα τον ψησω να φοραει καπελο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκό μου Χρυσούλι μην ανησυχείς,σούζα θα μας έχει ο

μπαμπας μας μέχρι...τον γάμο!!! :laugh: :laugh:

Όσο για το αντιηλιακό μωρε η γιατρός μας μου είχε πει

να διαλέξω εγώ αλλα ανεξάρτητα απο το χρώμα δέρματος

δε θα πρέπει ο δείκτης να ξεπερνάει το 30 γιατι είναι

φουλ στα χημικά συστατικά λέει κ είναι κρίμα να τα "ποτίζουμε"

απο τόσο μικρά...

Καλά για καπέλο μη το συζητάς....Ενω πιο μικρή καθόταν κ της έβαζα

τα πάντα,τώρα κ τις κορδέλες τις ξεπατώνει η άτιμη...

Κ της έχω αγοράσει τόόόσο ωραία marasil καπελούδια..Ο μόνος

που τα χαίρεται είναι ο δρόμος γιατι μετα απο 5 λεπτά

βόλτα τα σαβουρντάει κάτω.. :ohmy::ohmy: Κ η ψωνάρα μάνα

φωνάζει.."Μη ρε Ολίνααααααα!!!!Κ τα είχα συνδυάσει τόόόσο

ωραία!!!!"(η πραγματικη ουσία του καπέλου,χαχαχαχα... :laugh: :laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιες μου!!!!!!!!!βλεπω αρκετα κατορθωματα!!!

αγγελικουλα σευχαριστω παρα πολυ!κ φυσικα ολα τα κοριτσια για τα γλυκα σας λογια κ τη συμπαρασταση σας!οπως εχω πει εδω ο κοσμος ειναι μικρος κ ετσι κ να θελω να μιλησω σε καποιον ,να βγαλω τα εσωψυχα μου φοβαμαι γιατι ποτε δεν ξερεις απο που θα σε βρει...

κωνσταντινα κ εγω το ιδιο αντηλιακο εχω.απλα δε μοιριζει τοσο ωραια οσο της νιβεα το παιδικο που ειχα δοκιμασει.

σημερα πηγαμε για το πρωτο μας μπανακι κ πηρα κ τη μαμα μου!δεν μπορειτε να φανταστειτε τη χαρα νιωθω...!!!ειναι αρκετα καλυτερα σημερα!καμια σχεση με την απαισιοδοξια που ειχε τις προαλλες...τρελα ο αλεξανδρος με τη θαλλασα!ανεβαζω φωτο στο fb.

κοριτσια εσεις κανετε σακουλακι με δωρακια στα γενεθλια?αν ναι τι αλλο βαζετε?η μονο το δωρακι?εδω βαζουν κ γλυκα.

λοιπον παρειγγειλα η ψωναρα μανα burbbery για τον αντρακλα μου!λιγο τσιμπημενα αλλα τελικα πιο ακριβα ειναι λακοστ...επισης κ ντισελ κ ναικ βρηκα σε καλες τιμες.εδω δεν εχουμε τπτ απολυτως.κ ετσι λεω σε ξαδελφες κ φιλες κ μου αγοραζουν απο συγκεκριμενα μαγαζια.ο αντρας μου λεει πως τον κακομαθαινω κ θα μετανιωσω κ εγω απανταω:ας κακομαθει κι ας ειναι για ντινεται οπως τον ντυνω τωρα!τι πιο ωραιο απο εναν καλογουστο αντρα!χαχααχδεν τα βγαζει περα μαζι μου ο κακομοιρης...παντα εχω την δικαιολογια...χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχθες εκανε η ξαδελφη μου τα γενεθλια του γιου της στον παιδικο σταθμο κ πηγαμε.ολα τα παιδακια μελανιασαν απτο κλαμα για να φυγουν κ ο δικος μου να μη θελει με τπτ.γαντζονοταν απτις πορτες.λεω στη δασκαλα μηπως να σας τον φερω ?αλλα δυστυχως δεν μπορω.εδω ειναι του δημου κ αρχιζουν απο 2 ετων.οποτε του χρονου.κ ειναι κ δωρεαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

Άντε να μαζευτούμε να τα λέμε!

Η λίστα μας

ΣΤΑΥΡΟΣ 07/05/2009 barbie

ΑΡΓΥΡΗΣ 09/05/2009 Αναστασία!!!

ΖΕΤΑ 16/05/2009 twinky

ΙΑΣΩΝΑΣ 22/05/2009 Aggeliki 30

ΕΒΕΛΙΝΑ 26/05/2009 evelini

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 26/05/2009 Cesilia

XΡΥΣΑ 03/06/2009 Popitsa

ΛΥΔΙΑ 06/06/2009 karolinaki1

ΜΠΕΜΠΑ 06/6/2009 littlestar

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 06/06/2009 to agoraki mou

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 29/06/2009 filos `ifigen

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 30/6/2009 ninina

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 02/07/2009 ANNA-ALEXANDROS

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 03/07/2009 ΦΑΝΗ26

ΟΛΙΝΑ 08/07/2009 mummydi

ΜΠΕΜΠΑ 08/07/2009 little angel

ΓΙΩΡΓΟΣ 14/07/2009 ΜOLLY

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 15/07/2009 bell

re bellitsa mou eno me egrapses me ksana esvises

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αννα!!!!Βρε Αννα!!!!Τι προταση γαμου ηταν αυτη :woohoo: :woohoo: ??????Τωρα το ειδα πρωτη φορα το ποστ με τις Πλουταρχινες!!!Που ζω :blink: ?!Απιθανο!!!Συγχαρητηρια στο θαρραλεο αντρα σου ;) !!!!!Τελεια αναμνηση :) !Να'στε παντα ευτυχισμενοι κ ερωτευμενοι!!

Πολυ χαιρομαι που ειναι καλυτερα και η μανουλα σου!!Καθε μερα κ καλυτερα ευχομαι!Πολλα μπραβο σε σενα για τη δυναμη σου!!

Μεγεια κ για την καινουρια γκαρνταρομπα :silly: !!

Καλημερα δεν ειπα :blush: !!!Παρασυρθηκα!!!!!Καλημερα κοριτσιααααααααα!!!!!!

Η ζουζουνιτσα μου κοιμαται κ εγω μολις τελειωσα το χταποδι στιφαδο....1η φορα κανω...να δουμε το μεσημερι τι βγηκε!!!Θα φαμε ή θα παραγγειλουμε σουβλακια :laugh: !!!

Καλο Σ/κ!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις "ξεμπερδεψα" με τα πιατα μου και μπηκα

να σας πω ενα "γειαααα"...!

Ειχα τραπεζι τους κουμπαρους και στην κουζινα επεσε βομβα!!! :laugh:

Η μικρη ΚΥΡΙΑ!!

Κοιμηθηκε αφου εφυγαν οοοοολοι!

Μπουσουλουσε σε ολο τα σπιτι, εδινε φιλιακια σε ολους,

εκανε τις τσαχπινιες της.. περασαμε πολυ ωραια.

Ουτε λιγο δε με κουρασε το μαναρι μου. :):)

Σας αφηνω παω να ξαπλωσω γιατι τα ποδια μου με με βασταν αλλο..

Καληνυχτα σε ολες σας.

Φιλια :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια πολυ πού γλυκιά καλησπέρα στην όμορφη μου παρεούλα .... :):) που είστε κοριτσάκια μου ? μοναχούλι μου εμεινα ε??????? :(

ελπίζω να περάσατε ενα όμορφο σκ...εγω γραφω στο λαπιτοπι και επειδη ειναι διπλα μου η παπενια μου ακουμε ...εμπρος εμπρος ειναι ο παππους εκει????!!!!!!!!!! ....και ειμαστε ήρεμοι... :P:P:P

Κωνσταντινούλα μουυυυ ,Στελλίτσα μουυυ,Συμπεθερούλα μου,Ποπίτσα μου,Χρύσα μου,Δωρούλα μου,Αννούλα μου,Ελενίτσα μου ,Αγγελικούλα μου ,Τζενούλα μου ,Σουλίτσα μου και όποια αλλη μανουλα ξεχναω ... :blush: τα φιλια μου... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girl's!!!!!!!!!!

little angel σ'ευχαριστω!!!!!ειδες ο αντρακλας μου....μπορουσα να μην τον παντρευτω μετα απ'αυτο?τι γινεται κοριτσαρες?εμεις περναμε τελεια!παμε καθε μερα μπανακι γιατι εδω ειναι κοντα μας!!5 λεπτακια με τα ποδαρακια!!!σημερα ειδικα ηταν κ ο μπαμπακας μας κ σκασαμε στο γελιο!!!!!τρελο χαβαλε καναμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girl's!!!!!!!!!!

little angel σ'ευχαριστω!!!!!ειδες ο αντρακλας μου....μπορουσα να μην τον παντρευτω μετα απ'αυτο?τι γινεται κοριτσαρες?εμεις περναμε τελεια!παμε καθε μερα μπανακι γιατι εδω ειναι κοντα μας!!5 λεπτακια με τα ποδαρακια!!!σημερα ειδικα ηταν κ ο μπαμπακας μας κ σκασαμε στο γελιο!!!!!τρελο χαβαλε καναμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα σε οοολες τις γλυκιες μανουλες της ομαδας! :)

Αλλο ενα Σαββατοκυριακο τελειωσε... Γυρισαμε παλι εξοχες και θαλασσες! Πτωμα ειναι το καθαρματακι μου... Ελπιζω αυτο να οδηγησει σε ενα ηρεμο βαθυ υπνο!

Ρεστα εδωσε παλι χθες! Τον κοιμιζαμε με βαρδιες απο τις 10.30 μεχρι τις 1.30!!! :S

Τελικα το πρωι στις 11 που θυμηθηκε να ξυπνησει γρατζουναγε επιτελους αυτο το 6ο δοντακι! :woohoo:

Αντε αλλα 14 :dry: μενουν... :unsure:

Απο ζημιες τι να πρωτο-γραψω... αυτη τη στιγμη προσπαθει να ανοιξει τον εκτυπωτη να βγαλει τα χαρτια εξω! Θα θελει να τα φαει... τι πρωτοτυπο! :P Το απογευμα ξεριζωσε, σχεδον, ολοκληρο γερανι! Πανε οι γλαστρες της γιαγιας μου... :blink:

Ειμαστε στην τελικη ευθεια για τη βαφτιση... :huh: μαλλον περπατωντας θα παει το παιδι μου να μπει στη κολυμπηθρα... :cheer: Το προσπαθει παντως εντελως συνηδειτα πλεον! Κανει 4-5 βηματα μονος του, παω να τον πιασω απο το χερι και με σπρωχνει! Δε θελει βοηθεια, θελει μονος του... :silly:

Μου την εδωσε για σοκολατοπιτα... παω να την φτιαξω!

Φιλια πολλα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αγγελικουλα ο τροπος που περιγραφεις καθε φορα τα κατορθωματα του γιου ειναι απιστευτος!!!πεθαινω στο γελιο!!!!!!!παντως κ ο δικος μου τρωει τις χαρτοπετσετες ανετα...μηπως τελικα εμεις χανουμε κ να τις δοκιμαζαμε???λεω τωρα μηπως???ισως να ειναι πεντανοστιμες!μαλιστα στη μαμα μου αν πετυχει την πορτα της τουαλετας ανοιχτη μπαινει κ το τραβαει εεεξω κ λεει μμμμμμμμμμ!η το βοδακι κανει η του αρεσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας καλη εβδομαδα... :) κ εμεις περασαμε ενα σ/κ με βολτες παινιδια στην εξοχη, επισης δινουμε φιλακια σουφρωνουμε τα χειλακια κ ακουγετε ενα ματς, κ μετα ξεκαρδιζετε στα γελια... :P

Αγγελικη οντως ετσι οπως τα γραφεις ειναι σα να βλεπουμε το μικρο Ιασωνα :)

Καρολινακι κ εμας μας αρεσει αυτο το καινουργιο τραγουδακι κ το χαζευουμε, κ οτι εχει σχεση με ζουζουνια :cheer: κ καθε πρωι βλεπουμε παιδικα στην ετ 1 το εχουμε καθιερωσει :P

κοριτσια χθες κλεισαμε κ τον 11 μηνα κ μπηκαμε στην τελικη ευθεια για τα γενεθλια μας :cheer: εκει που ελεγα εχουμε καιρο κ το αφηνα λιγο τωρα μου φαινετε πως πρεπει να δω για τουρτα, κ μερικα δωρακια για τα παιδακια αν κ δε θα εχουμε πολλα μαλον... ;):)

Κωνσταντινα κ οποια μανουλα φτιαχνει αρακα, η κατι διαφορετικο στο μωρο της ας δωσει καμια ιδεα ;) γιατι εγω ενω με τα δικα μας τα παω μια χαρα, με το μωρου φοβαμαι μηπως δεν τα πετυχω... :huh:

Χρυσα, Μπελ, Ελενιτσα,Δωρα, Ιφιγενεια,Αννα την καλημερα μου :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!!!!!!!

Αγγελικη ειναι ενας χουλιγκαν και ο δικος σου...απαπαππαπαπα..

χαχα

γερα να ειναι..και ζωηρα βεβειως βεβειως!!!!

Λοιπον νινινα, εγω για τον μικρο παιρνω αρακα τον πщλυ ψιλο, εγω παιρνω της bo frost αλλα εχει σηγοθυρα και ο μπαρμπα σταθης.

Βαζω μεσα λιγη πατατουλα ψιλοκομμενη, καροτακι, κρεμμυδι φρεσκια ντοματα- η σαλτσα σπιτικη κατα προτιμυση, αμα βαλεις του εμποριου βαλλε πολυ λιγο, και ανιθο.

Τα αφινω να βαζεις νερο ισα που να τα σκεπαζει και τα αφινεις να σηγοψιθουν, εγω το αφινω κανενα μισαωρο και γινετε πολυ μαλακο, μετα απλα το παταω με το πιρουνι βαζω ελαιολαδο και το τρωει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάρες μου και καλή εβδομάδα να χουμε!!!!!!!!!! :):):)

Αγγελικούλα τρελαίνομαι και εγω κάθε φορά διαβάζοντας τις περιγραφές σου...!!!!!! :laugh: :laugh: Ο Ιασωνάκος σου είναι κατά της ανακύκλωσης χαρτιού μιας και τα τρωει μόνος του...ε? :P:P εμας πάλι κλασσικά θέλει να αλλάζει τα κανάλια και μετά μας κοιτάει γελάει της λεμε μπράβο και κάνει παλαμάκια... :P όποτε βλεπει το λαπιτόπι της μαμας τρεχει για να πατησει τα κουμπιά με απίστευτη δύναμη... :woohoo: :woohoo: :P:P θελει να σας γραψει και το παπι μου!!!!!!!! :woohoo: :woohoo:με το χαρτί έχει και η παπένια μου μια μανια ...εκει που το κρατάω για να την σκουπίζω όταν τρωει το πιανει και θελει να το κάνει κομματάκια... :P

Στελλίτσα μου τι κάνεις κοριτσάκι μου?η μικρούλα σου?μακια και στις δύο σας.. :kiss: .

Ντινούλα μου τι κάνετε μανούλα και Ολινάκι?φίλησε μου την σβουρηχτά... :woohoo:

Συμπεθερούλα μου καλα κανατε και πήγατε άτα στην εξοχή είχε τόσο όμορφο καιρό...ο γαμπρός μου καλά? :kiss:

Αννούλα μου χαίρομαι πολύ πολύ που η μανούλα ειναι καλύτερα ....μπράβοοοοοοοοοοο κοριτσάκι μου :):):):)αχ κάθε μερα μπανάκι τέλειαααααααααα... :):) αλήθεια με την θάλασσα πώς αντέδρασε ο Αλέξανδρος ? εγώ σκέφτομαι ότι θα κρυώνει πολυ στην αρχή μέχρι να συνηθίσει... αν και κανονικά δεν θα πρεπε μιας και σαν παπιά το νερό ειναι στην φύση μας... ;):P:P

Σουλίτσα μου,Ποπίτσα μου,Μικρό μου Αστεράκι? τι μου κάνετε ?????

Χρυσουλίνι μου τι σκανταλιές κανει ο ταζούλης μας????? :P:P

Ελενίτσα μου που χάθηκες κοριτσάκι μου?το συνομίληκο αγοράκι μας την κυριακή χρονίζει!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ πόσο πολυ το περιμένω και εγώ για την παπένια μου!...και εκει που λεγα κορίτσια ότι δεν θα ναι κανεις...μου λεει η κουμπάρα μου..εννοείται θέλω να ρθω στα γενέθλια της μικρής ...και δεν λεω χάρηκα και της ειπα ναι..μια οικογενειακη μας φίλη της έχει πάρει ήδη δωράκι πεδιλάκια και εννοείται της ειπα να ερθει και αυτη ...σίγουρα θα ναι και η μανούλα μου...οπότε λίγο λιγο μαζευόμαστε...απλά δεν θα μαγειρέψω τίποτα μόνο τουρτίτσα και ξηρούς καρπούς και αναψυκτικά ...ίσως ψήσω τυροπιτάκια και λουκανοπιτάκια...αλλά θελω να πάω jumbo για να παρω πλαστικα πιατάκια ποτηράκια και καπελάκι για την κούκλα μου!ακι εννοείται βιντεάκι απο τα πρώτα της γενέθλια...πότε πέρασε σχεδόν ένας χρόνος...αφήστε που ώρες ώρες νοιώθω ότι την έχω χρόνια.... :woohoo: :woohoo:

αααααααααα δεν σας είπα πήγα την παρασκευη και της πήρα πολύ σέξυ ρουχαλάκια!!!η μανούλα έχει μια αδυναμία την hello kitty οπότε βρηκα φουστίτσα μίνι σετάκι με κοντομάνικο...και της πήρα και ενα καυτό σορτσάκι τζιν και μία φουστίτα τζην μινι... :woohoo: :woohoo: θα ναι μια κούκλαααααααααααα...συμπεθερα ακούς????? :P:P:P κουκουβα -κουκουβα!

σας ζάλισα σαν πολυλογούδικο Καρολινάκι... :blush::blush::blush: αλλά μωλέ μου κρατάτε καθε μέρα την πιο όμορφη παρεούλα και ήθελα να σας τα πω όοοοοοοοοολα... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι συμπεθερα... ;) ακουω μαλον διαβαζω ;):P κ εμενα μ'αρεσουν τα μπλουζακια αυτα κ μαλιστα αυτα με σταμπες μικυ μαους, δε σας κρυβω πως αν βρω κανενα μπλουζακι μεσα στο σπιτι μ'αρεσει να το φοραω... :P

η Λυδια μας θα κλεψει την παρασταση την κυριακη :cheer: δωσε της :kiss: απο τον Παναγιωτη,δε σχολιασες τα ρουφηχτα μακια που μας δινει συνεχως τωρα ;):)

Χρυσα ευχαριστω για τη συνταγη ελπιζω μονο να το φαει :huh:

αληθεια ειχες πει πως δινεις κ αλλα λαχανικα οπως παντζαρι αυτα πως τα κανεις; μη με περασετε για ασχετη αλλα να θελω να κανω οτι καλυτερο για το νινι μου... :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ninina μου ουτε εγω γεννηθηκα ξεροντας να μεγαλωνω παιδια..στην πορεις εμαθα απο αλλες μανουλες, διαβαζοντας κλπ.

Λοιπον κοιτα τα παντζαρια ο δικος μου τα τρωει σκετα...εγω του τα δινω φετες στο ατμο με ελαχιστο λαδολεμονο σαν σαλατιτσα.

Επισης του τα βαζω σε λαχανοσουπα που κανω.

Μη δινεις ομως πολυ παντζαρι. λιγο λιγο..πχ αν θα του κανεις τιποτα λαχανικα στον ατμο βαλε καμια φετα .

Επισης του κανω γεμμυστα με ρυζι...απο βδομαδα και με κημα

Γεννικα τωρα που χρονισε μας αφισε να τρωει οτι και εμεις, απλα επειδη εμεις δεν τρωμε και τοσο καλα, του μαγειρευω χωρις.Δηλαδη και γιουβαρλακια και ντολμαδακι ακαι απ'ολα..κατα προτιμιση αναλατα.

ΠΧ Χτες του εφτιαξα φιλετο γλωσσας στον ατμο με κολοκυθακι καροτο πατατα, λιγο λαδολεμονο, σημερα θα φαει κοτοπουλο με χυλοπητες, αυριο μακαρονια με κημα..μετα δεν ξερω..θα σας γραψω το μενου.

Για απογευμα του ειχα χτες ρυζογαλο- εφαγε 7 κουταλιες, σημερα κεικ με σταφιδες, αυριο σημηγδαλοκρεμα, πρωινο φρουτα με γιαουρτι.

Αμα ετρωγε και το αυγο..κριμα ειναι σπιτικα αυγουλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεεερα!!!!

Ειμαι πολυυυυ πολυυυυ ευτυχισμενη σημερα!!

Χθες η Αναστασια μου εκανε ολομοναχη χωρις να κρατιεται απο πουθενα

δυο βηματαρες ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ με το συμπαθειο!!!

Τρελαθηκα απ τη χαρα μου αλλα μετα... εκει.. κολλησε τον κ@λο της στο πατωμα... η τεμπελα... :P:P

Τα παντζαρια που λετε εγω τις τα δινω πολλες φορες για απογευματινο.

Οχι μεσημεριανο.

Πως τα δινω τωρα.

Βαζω στο μουλτι 1-2 παντζαρια και μισο γιαουρτακι.

Το κανει σκονη!

Της αρεσει πααααρα πολυ.

Δεν ξερω ρε κοριτσια, δεν μου καθεται καλα το παντζαρι μεσα στα φαγητα.

Εγω ας πουμε δεν το βαζω σε κανενα δικο μας φαγητο περα απο σαλατα. :S

Πολυ μπλα-μπλα η μικρη μου.

Παπαγαλος κοριτσια.

Οοοοοοοοοτι και να της πουμε το λεει! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Χθες πηγαμε σε μια βαπτιση και ηθελε ντε και καλα να πιασει

τα κερια.. :P της ειπα μια φορα "τζιζζζζ" και φωναζε επι μιση ωρα

"ντιθθθθ" , "ντιθθθθ"... :laugh: :laugh:

και οποιο παιδακι βλεπει φωναζει νινι-νινι και το κανει "ελα-ελα"

με το χερακι της.. (κοινωνικοτατη)..χχααα!! :laugh:

Και αμα δει τιποτα και θελει να το πιασει σουφρωνει τα χειλακια της,

κλεινει τα ματακια και κανει σα να σφιριζει... :blink:

Σας επριξα... :S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S

Κουκουβαγιες μου καλο μεσημερι. :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πατζαρι ο Ιασωνας το ταραζει! Εγω αηδιαζω και ουτε που θυμαμαι αν εχω δοκιμασει ποτε...

Συνηθως βαζω στο φαγητο του μισο πατζαρι. Το βαζω πρωτο να βρασει ομως γιατι ειναι πολυ σκληρο και μετα απο 10 λεπτα το καροτο κ.τ.λ.

Το τρωει και σκετο ομως.

Ειδικα τον αρακα τον κανω ετσι ακριβως οπως η Cecilia μονο που βαζω 1-2 ντοματες ολοκληρες (ξεφλουδισμενες εννοειται) αντι για σαλτσα, δεν ψιλοκοβω ή πολτοποιω τιποτε αφου ολα τελικα περνανε απο το μπλεντερ και μερικες φορες βαζω και το μισο πατζαρι ή και πιπερια (οχι καφτερη)...

Γενικα στα λαχανικα και στα οσπρια δεν ακουλουθω συγκεκριμενη συνταγη... Βαζω οτι μου 'ρχεται. Προσεχω μονο τη σειρα που τα ριχνω στην κατσαρολα για να ειναι αρκετα μαλακα αλλα οχι παραβρασμενα που χανουν πολλα θρεπτικα συστατικα. Α! και το νερο να βραζει ηδη πριν αρχισω να βαζω τα λαχανικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το νερο η να ειναι βρασο η να βραζει εκεινη την ωρα

Η πιπερια και ειδικα η κοκκινη ειναι θησαυρος. Εγω την βαζω σχεδον παντου. εχει παρα πολλες βιταμηνες και αντιοξειδοτικα..βοηθαει πολυ και στην δισκοιλιοτητα

Πρασινη πιπερια την τρωει σαν σνακ, οπως και τα αγγουρακια .

Εγω εχω σαλτσες σπιτικες, της εφτιαξε η μαμα μου περυση χωρις σπορους και φλουδες ειδικα για τον μικρο.

Εμενα εδω και ενα διμηνο περιπου τωει κομματακια, δεν αλεθω παρα μονο το μοσχαρη...και τωρα που θα του το κανω κημα..δεν θα αλεθω ουτε αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αυτο το θεμα... που τρωει κομματακια δηλαδη σε ζηλευω (με την καλη εννοια) πολυ! Το δικο μας το τερας κομματακια τρωει μονο απο το δικο μας φαγητο, με τα αλατοπιπερα και τα μαγειρεμενα λαδια... :S Xθες εκτος απο μπιφτεκακι και πατατουλα φουρνου εφαγε και κοτοπουλο στηθος. Ειναι σκληρο και του εδωσα μεγαλη μπουκια μπας και αηδιασει και σταματησει αλλα το εσπρωνε με το δαχτυλο στα δοντακια και το μασαγε κανονικα. Ουτε να το φτυσει ουτε αηδιες ουτε τιποτα. Ειναι της νοστιμιας ο κυριος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...