Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο3!


Recommended Posts

Καλέέέ...Νινίνα μουουουου!!!!!!!!!!Συγχαρητήρια

για την αδερφούλα κοριτσάκι μουουουου!!!!!

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια κ να φέρει ένα υγιέστατο νινί

στον κόσμο...αχ πολύ χαίρομαι.... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!!!

Νινια μου τα θερμα μου συγχαρητηρια..ευχομαι ολα να πανε κατευχηςν..να εχει μια υπεροχη εγκυμοσυνη και να φερει στον κοσμο ενα υγειεστατο μωρουλινι!!!!

Συμπεθερα Καλημερα...ειπαμε..τα μεγαλα πνευματα συναντηθηκαν μεσω τον μαναδων τους...χιχιχι...φυσικα ειναι το αγαπημενο παιχνιδι του γιοπυ μου...οοοοχχχχιιιιι 4 στρατες που εχουμε γι'αυτον τον σκοπο δεν μας κανουν...οι δερματινες καρεκλες της μαμας...που κανουν κατι δαχτιλιες μουρλια και καθαριζονται δυσκολα..ειναι τρελλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπες τι κανετε?αχ ζαιρα μου το ματι ειναι ασχημο πραγμα...τι να πω υπομονη.

δεν ειμαι κ στα καλυτερα μου γι'αυτο δεν πολυμπαινω.κ αν μπω διαβαζω τα νεα σας κ βγαινω.ειμαι ολυ χαλια.κουρασμενη κ απελπισμενη.ο Αλεξανδρος ολο τον ιουλιο εκτος απο 2-3 μερες ξυπναει απ'τις 6 το πρωι.κ τρεχουμε ολη μερα.δουλευω κ το μεσημει κ δεν ξεκουραζομαι.κ κοιμαται στις 11 το ραδυ.ειναι μερες που απ'την υπερενταση δεν καταλαβαινω τπτ αλλα κ αλλες που δεν αντεχω.απο βοηθεια 0.η μαμα ξεκινησε κ δουλευει κ εκεινη ευτυχως να λετε που ειναι καλυτερα!τι να κανω με τον μικρο?ενω κοιμαται ορθιος στο τελος ξελογιαζεται.επισης απο γαλα εχει μειωθει.με το ζορι το πρωι 150 κ το μεσημερι σχεδον 100 το βραδυ η 120 η 50 με χιλια ζορια.το απογευμα επισης τα ιδια.πρεπι να τον κυνηγαμμε για να φαει.το μυαλο του στα παιχνιδια κ στο τρεξιμο.πηγαμε κ στην παιδιατρο.επιτελους ηρθε.μας βρηκε πολυ καλα.9.400 κιλα κ 80 εκ.μας ειπε να τρωμε οτι θελουμε.ψωμακι με μελακι,ρυζογαλο,κρεμες γιωτης κ γιαουρτια κανονικα.

σας κουρασα αλλα θελω σε καποιον να μιλαω κ πιστεψτε με προτιμαω εσας!!!!φιλακια στα μπουμπουκακια σας!α! ξεχασα με ολη αυτη την ιστια πηγα 46 κιλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αννα!!!!

Ελα κουκλιτσα ανεβα!!!

Κοιτα τι υπεροχο πανεμοφρο και υγειεστατο μωρακι εχεις..αυτο ειναι η ευτυχια πιστεψε με...

Εγω ολη νυχτα δεν κοιμαμαι..ξυπναει για να γκρινιαξει και να ξανακοιμηθει...αλλα οταν αρχιζει και κανει τα ναζακια του, σηκωνει τα ποδια, γυρναει αριστερα δεξια, τουρλωνει τον πισινο..σουφρωενι τα χειλακια..παιρνει και αυτο το αθοω αγγελικο υφος..σαν ζωγραφια του Μιαχαηλ αγγελου...ξεχναω τα παντα , το οτι δεν κοιμαμαι, οτι ξενυχταω..οτι το σπιτι ειναι ανω κατω...

αχ..τι λεω παλη η νυσαταγμενη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Καλημερα!!!!

Νινια μου τα θερμα μου συγχαρητηρια..ευχομαι ολα να πανε κατευχηςν..να εχει μια υπεροχη εγκυμοσυνη και να φερει στον κοσμο ενα υγειεστατο μωρουλινι!!!!

Συμπεθερα Καλημερα...ειπαμε..τα μεγαλα πνευματα συναντηθηκαν μεσω τον μαναδων τους...χιχιχι...φυσικα ειναι το αγαπημενο παιχνιδι του γιοπυ μου...οοοοχχχχιιιιι 4 στρατες που εχουμε γι'αυτον τον σκοπο δεν μας κανουν...οι δερματινες καρεκλες της μαμας...που κανουν κατι δαχτιλιες μουρλια και καθαριζονται δυσκολα..ειναι τρελλα!!!!

Αχ Χρυσούλι μου,το ξερα οτι εσύ θα με καταλάβαινες

απόλυτα...Δηλαδή δεν έχω λόγια πια...Το ζεύγος Ταλιμπαν..!! :blink:

Αννούλα μου γλυκιά,γι αυτό είμαστε εμείς εδώ μωρό μου,

να μας λες κ να σου λέμε...Είναι πολύ ζόρικα,πρέπει να βρεις τρόπο

να ξεκουράζεσαι έστω κ 1 ωρίτσα κατα τη διάρκεια της μέρας..

Πάντως χίλια μπράβο!!Είσαι αγωνίστρια κ σε θαυμάζω γι αυτό...

( κ μέσα σε όλα αυτά θες κ κόρη πανάεμά σε,χιχιχιι...Αντε με το

καλό!!!!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ιδιο παθαινω σες μου.αλλα ειναι φορες που η κουραση με κανει κανει λιωμα.φαντασου ξυπναω 6 κ μεχρι τις 12 το βραδυ ειμαι στο ποδι.κ οχι απλα στο ποδι αλλα στο τρεξιμο.τι να κανω?γιατι ενω νοισταζει δεν μπορει να κοιμηθει?ξερω οτι ειμαι υπερβολικη.αλλα οταν το ζει κανειςμονο τοτε μπορει να καταλαβει γιατι φτανω στοα ορια της απογνωσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσιααααααααα!!!!!

Καρολινακι μουουου well come back!!!!Κ για την ακριβεια καλες διακοπες :woohoo: :woohoo: :woohoo: !!!!!!Το Πορτο Χελι ειναι τελειο!!!Κ κοντα σχετικα ;) !!Να περασετε υπεροχα!!!Να πατε κ στο Ναυπλιο!!Πρεπει να ειναι καμια ωρα απο το Πορτο Χελι!

Νινινα μου συγχαρητηριααααα :woohoo: !!!Να εχει μια υπεροχη εγκυμοσυνη η αδερφουλα σου κ ο Παναγιωτακος να αποκτησει ενα υπεροχο ξαδερφακι :) !!Εδω σε εμας να τα λες παιδι μου,που αλλου :P ??

Αννουλα μου Υπομονη...φταιει κ το καλοκαιρι κ τα μικρα αλλαζουν συνηθειες,αυτο καταλαβα εγω κ αυτο μου λενε ολοι!!Ελλατωνουν το φαι με τη ζεστη ,ξεσηκωνινται με το παιχνιδι...ειναι η εποχη!!Υπομονη κοριτσακι μου κ κοιτα μονο τα θετικα!!Ετσι θα τα βγαζεις περα!Η μαμακα σου παει πολυ καλυτερα,ο μικρος ειναι μια χαρα...!!!!

Ντινακι μουουου...δε θα θελα να εμενα απο κατω σας :laugh: :laugh: !!!Πλακα κανω!!!Φυσικα κ θα θελα!!Θα μου γελαγε η Ολινα κ θα λιωνα!!!Ετσι να της πει να κανει οταν βλεπει τους γειτονες :P:P !!!

Χρυσουλινι καλημερα!!!Τι κανει ο Ταζ??

Αχ κοριτσια καλα να ειμαστε,το παραπανω Σ/Κ λεμε να ξεκινησουμε κ εμεις τις διακοπες μας :woohoo: !!!!Θα παμε στο χωριο του αντρα μου(κοντα στην Ηγουμενιτσα)κ στο νησακι μου(Καλυμνο)!!ΑΛΛΑ....το χωριο ειναι 5ωρες με το αμαξι κ το νησι 12ωρες με το πλοιο :ohmy::ohmy::ohmy: !!!Πως θα τα βγαλω περα με τη μικρη???Αντε για το χωριο λεμε να φυγουμε αργα το βραδυ για να κοιμαται(ελπιζουμε τωρα εμεις!!)κ να μη χρειαστει να φαει!Στο καραβι??Πως θα τρωει??Και θα κοιμαται αραγε??Πρεπει να δω κ τι ωρα φευγει κ φτανει το πλοιο..αμα εχει κανα πολυ περιεργο ωραριο ακομα χειροτερα :dry: !!Αχ εχω αγχωθει!!Αλλα παραλληλα χαιρομαι :silly: !!Ειναι οι 1ες μας διακοπουλες!!Κ ενταξει...ξερω οτι θα ταλαιπωρηθουμε λιγακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα σε καταλαβαινω....απολυτα...

Ουρλιαζει και ο δικςο σου για να κοιμηθει..

Χτες να σου δοσω να καταλαβεις τον εβαζε για υπνο ο αντρα ςμου...πετουσε το μπιμπερο με το γαλα δεν το ηθελε..ηταν ξαπλα και ουρλιαζε...γιται;;;;; για να ερθω να τον παρω αγκαλια για να κοιμηθει...οταν λεμε ουρλιαζε...ολη η γειτονια μας ακουγε..και τα ματια κλειστα απο τη νυστα..τελικαξεραθηκε στον υπνο κατα τις 11...και μετα απο αυτο ειχα να αποτελειωσω το μαγειρεμα, να βαλω στη θεσητους τα σηδερομενα..δεν τελειωσα αλλα δεν αντεχα και αλλο...να κανω μπανιο..και φυσικα επεσα τεζα...ξυπνησε τουλαχιστον 5 φορες την νυχτα, μια για νερο, μια για να γκρινιαξει, μια γιατι ζεστενετε...ασε...οποτε σε καταλαβαινω...ασε να πανε πισω καποια πραγματα και απολαυσε την ισυχια..οταν και για οσο κοιμαται....

παρε και καμια βιταμινη..γιατι εγω σερνομαι..χιχιχι

Αστερακι..ξηρα τροφη και πολυ νερο..μονο αυτο μπορω να σου πω.

Παρε μαζι διαφορα τροφημα, σταφυδοψωμο, ελαιαοψωμο τυροψωμο, καποιο χυμο ισος..και φυσικα νερακι...τα παιδια προσαροζονται μην ανισυχεις..ασε που θα της αρεσει γιατι θα αλλαζει παραστασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • 17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες.. Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία.  Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα...    Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂 Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳
    • Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες❤️❤️❤️ αλλά και στις μανούλες που έχασαν τα μωράκια τους πριν ακόμη να έρθουν στη ζωή🙏👼🙏 χρόνια πολλα σε όλες μας κοριτσια μουυυυ και εύχομαι του χρονου να γιορτάζουμε με τα μωρά στην αγκαλια μας🥳🥳🥳🌈🥰🥰🥰
    • Κορίτσια μου, μαχητριες της εξωσωματικής χρόνια σας πολλά! Γιορτή της  μητέρας σήμερα και εσείς γιορτάζετε πιο πολύ από όλες όσες έχουμε περάσει απέναντι! Θα γεμίσει η αγκαλιά σας... Αργά ή γρήγορα θα γεμίσει... Το ξέρω και το πιστεύω! ❤️
    • @Elli13 κορίτσι μου σοοοκ!!! Ποσο πολύ χαίρομαι!! Με το καλό το δεύτερο μπεμπακι!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη που φέτος θα την περάσεις με την καλύτερη παρέα!! Φέτος τα Χριστούγεννα θα τα περάσετε όλοι μαζί ❤️❤️❤️
    • Χαχαχα αυτό με το φαγητό ξεκάθαρα έτσι είναι ναι! Και για το στήθος, πρησμένο αλλα μαλακό ταυτόχρονα έτσι fluffy!  Όσο για τον υπέρηχο μετράω αντίστροφα τις μέρες, ιδανικά θα ήθελα κάθε 3 μέρες να πηγαίνω 😅  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...