Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΥΡΙΕΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ !!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα! Θα ήθελα την βοήθειά σας, η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 8/4/10 και με λίγο μειωμένη ροή, ενώ με τον φίλο μου δεν κάνουμε εντελώς ελεύθερα έχω κάποιες υποψίες για εγκυμοσύνη. Ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα αλλά, εκτός από πρησμένο στήθος και κοιλίτσα, συνέβη και το έξής παράδοξο: εδώ και μερικές ημέρες μυρίζω τα πάντα και επίσης έχω κάποια ανωμαλία στους σφυγμούς μου για να μην μιλήσω για τους ιλίγγους και το χάλια σ τομάχι (που μπορεί να είναι και από κάποια χτύπημα που είχα). Αν μπορούσε να με διαφωτίσει κάποια, θα με έσωζε. Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bettyboop έγραψε:

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα! Θα ήθελα την βοήθειά σας, η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 8/4/10 και με λίγο μειωμένη ροή, ενώ με τον φίλο μου δεν κάνουμε εντελώς ελεύθερα έχω κάποιες υποψίες για εγκυμοσύνη. Ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα αλλά, εκτός από πρησμένο στήθος και κοιλίτσα, συνέβη και το έξής παράδοξο: εδώ και μερικές ημέρες μυρίζω τα πάντα και επίσης έχω κάποια ανωμαλία στους σφυγμούς μου για να μην μιλήσω για τους ιλίγγους και το χάλια σ τομάχι (που μπορεί να είναι και από κάποια χτύπημα που είχα). Αν μπορούσε να με διαφωτίσει κάποια, θα με έσωζε. Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!

Καλωσόρισες στην παρέα μας. Σχετικά με αυτό που ρωτάς , θέλω να σε ρωτήσω , καθως έχει περάσει αρκετός καιρός από την τελευταία σου περίοδο, τι κύκλο έχεις; γιατί δεν κάνεις ένα τεστ εγγυμοσύνης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ, καλώς σας βρήκα! Έχεις δίκιο, ήταν δικό μ ου το λάθος εννοουσα 8/5/10 τελευταία περίοδος. Όσο για το τεστ, έκανα ένα προχθές αλλα ήταν αρνητικό. Απλά δεν ξέρω αν θα έπρεπε να το εμπιστευτώ. Εννοώ ότι και να ήμουν έγκυος τόσο νωρίς δεν θα έδειχνε ούτε το τέστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν λες "δεν κάνουμε εντελώς ελεύθερα" εννοείς ότι προφυλάσεστε με τη μέθοδο της διακεκομένη συνουσίας? Αν ναι, αυτό δεν θεωρείται μέθοδος αντισύλληψης και ναι, τότε υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κάνε μία εξέταση χοριακής σε μικροβιολόγο. Θα μάθεις σίγουρα αν είσαι ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυο εννοώ και έχεις πολύ δίκιο δεν είναι η καλύτερη μέθοδος αντισύλληψης. Την χοριακή όμως πότε την κάνεις, μπορεί οποιαδήποτε στιγμή να γίνει ή πρέπει να έχουν περάσει κάποιες μέρες?

* Ευχαριστώ ρε κορίτσια, θα σκάσω νομίζω? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bettyboop έγραψε:

Ευχαριστώ, καλώς σας βρήκα! Έχεις δίκιο, ήταν δικό μ ου το λάθος εννοουσα 8/5/10 τελευταία περίοδος. Όσο για το τεστ, έκανα ένα προχθές αλλα ήταν αρνητικό. Απλά δεν ξέρω αν θα έπρεπε να το εμπιστευτώ. Εννοώ ότι και να ήμουν έγκυος τόσο νωρίς δεν θα έδειχνε ούτε το τέστ.

kalimera ! k kalos eir8es sthn parea mas !

nomizo oti einai poly noris gi ana diskei kati to test k ta simptomata isos einai tis oriksias analoga vevea ti kiklo exeis

pados sigoura einai poly noris gia na poume otidipote 8a prepei na perimeneis merikes meres akomi pados an pragmatika 8eleis na eisai egyoula sou to efxomai .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bettyboop έγραψε:

Ναι αυο εννοώ και έχεις πολύ δίκιο δεν είναι η καλύτερη μέθοδος αντισύλληψης. Την χοριακή όμως πότε την κάνεις, μπορεί οποιαδήποτε στιγμή να γίνει ή πρέπει να έχουν περάσει κάποιες μέρες?

* Ευχαριστώ ρε κορίτσια, θα σκάσω νομίζω? :S

Αυτό δεν το γνωρίζω ακριβώς , όμως μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό σου.

Η χοριακή είναι μια εξέταση αίματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ και για το καλωσόρισμα και για τις ευχές, θα πρέπει όντως να περιμένω άλλωστε όπως είπε και η Jenni (νομίζω)ότι έχει γίνει έχει γίνει. Έλα όμως που ήμουν απροετοίμαστη και δεν ξέρω τι θέλω. Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι άν όντως είμαι έγκυος θα πάθω σοκ και αν δεν είμαι μπορεί και απογοητευτώ. Όπως και να έχει θα μάθω σε λίγες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχουν άλλα πράγματα που αν τα παρατηρήσω θα μπορέσω να καταλάβω, γιατί την εξέταση την βλέπω από βδομάδα και όπως καταλαβαίνετε μέχρι τότε θα έχω σκάσει. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bettyboop έγραψε:

Υπάρχουν άλλα πράγματα που αν τα παρατηρήσω θα μπορέσω να καταλάβω, γιατί την εξέταση την βλέπω από βδομάδα και όπως καταλαβαίνετε μέχρι τότε θα έχω σκάσει. :(

yparxoun polla simptomata pou ola omos mporei na einai simptomat aperiodou i k egimosinhs opote den mporeis na vasisteis pano se afta ego 8a sou po apla na min anxonese k na 8imase oti tipota den einai tyxaio ola ginode gia kapoio logo k n a8ymase episis oti o erxomos enos paidiou einai pada kati efxarsito ksereis poses apo edo mesa 8a 8elame na vriskomastan stin efxaristi 8esi tis egimonousas k me posi agonia prospa8oume poly kairo opote apla min anxonese ! sou efxomai t akalytera k oti xreiasteis edo eimaste ;) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bettyboop καλωσηρθες και καλημερα πρωτα απο ολλα χαλαρωσε ειναι πολυ νωρις ακομα για συμπτωματα,αφου ειχες τελευταια περιοδο στις 8/5 πρεπει να περιμενεις περιπου ενα μηνα απο τωρα για να πεις οτι εχεις καθυστερηση και να δειξει το τεστ.Σιγουρα καθεσαι σε αναμενα καρβουνα το καταλαβαινω και μονο απο την ιδεα σου νομιζεις διαφορα,οταν μαθεις το αποτελεσμα πιστευω θα ξεκαθαρισεις μεσα σου αν θελειε μωρακι τωρα.good luck.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω, έχεις δίκιο, είναι πολλές εκείνες που προσπαθούν να αποκτήσουν ένα μωράκι και εγώ αν είμαι εγκυος τελικά θα είμαι από τις τυχερές, απλά η ζωή μου δεν είναι καταλληλα προετοιμασμένη για έρθει και να το υποδεχτώ όπως του αξίζει, φαντάζομαι όμως ότι θα τα καταφέρω. :unsure: Όσο για σένα που από ότι κατάλαβα είσαι στην διαδικασία της προσπάθειας και για όλες τις υπόλοιπες στην ίδια θέση με σένα, πραγματικά οι ελπίδες σας ευχές μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα betty, ασε να περασουν λιγες μςρες και πηγαινε να κανεις χοριακη!Οσο για τα συμπτωματα ας το...εγω δεν το ειχα καταλαβει οτι ημουν εγκυος γιατι απλα δεν ειχα κανενα αν εξαιρεσεις το στηθος που ετσι κι αλλιως πρηζετε!Καλα αποτελεσματα και να εισαι σιγουρη πως ολα θα γινουν!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ, αυτό θα κάνω απλά ξέρεις πως είναι... έχεις 2 συμπτώματα και από τοάγχος και την αγωνία έχεις και τα υπόλοιπα. Anyway, θα περιμένω...

* Να σου ζήσει η μπεμπίτσα σου.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou Bettyboop...Otan les miomenh roh sthn periodo sou ti enoeis?? tha sou pw ta dika mou somptomata gia na singrineis..Emena mou hrthe h proth periodos kanonika apla eixa miomenh roh kai kratise pollh ligotero apo ales fores alla epidi molis eixa perasei apo mia palindromh me apotelezma thn apokshsh fantastika pos afto tha eftege..Episis zalizomouna sinexia alla h anakatosoures arxisan meta thn 7:h evdomada..Egw piga ston giatro mou gia parakolouthish owriksias kai ekei to ide o giatros mou pos eimai egkuos, den eixa katalavei tipota kai eimoun sthn 5:h evdomada...Elpizw na se voithisa kapos...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Evi.D, για να καταλάβω, ήσουν έγκυος και είχες περίοδο??? Γιατί και εμένα η επαφή για την οποία διατυρώ επιφυλάξεις ήταν μια εβδομάδα πριν την περίοδο μου περίπου. Μετά μου ήρθε περίοδος ακριβώς στην ώρα της αλλά με λιγότερη ροή και για λιγότερες ημέρες και χωρίς καθόλου πόνους. Το στήθος μου και η κοιλιά μου ήταν πρησμένα πριν την περίοδο, παραμένουν όμως έτσι μέχρι σήμερα. Σε όλα αυτά προστέθηκαν, ίλιγγοι, χάλια στομάχι (χωρίς εμμετούς όμως), ταχυκαρδία, ευαισθησία στην όσφρηση και μην ξεχάσω ότι μπορεί να δω διαφημίσεις και να συγκινηθώ. Αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena pantos mou mirizei egkumosinh edw..NAI eimoun egkuos kai mou hrthe h periodos mou kanonika kai ton deftrero mhna san roz hgra kai tote trelathika kai etrexa gia iperixo alla malon htan h meres mou pali. Exw akousei oti einai arketa sinithizmeno telika na exeis kapia roh to proto 3mhno...Elpizw pantos na einai oti kalitero tha exeis zhsei sthn zwh sou an telika eisai egkuos..(egw eimai sxedon sigourh pos eisai)..Ta test einai ligo perierga,kamia fora dixnoun lathos arnitiko apotelezma,egw tha sou sistisw mia xoriakh shmera kiolas..Stixizei 20-30 euro kai avrio tha ksereis sigoura......... Kalh epitixi :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τελευταίο που έγραψα το έφαγε η γάτα μάλλον, δεν ξέρω τι έγινε αλλα ας μου πει κάποια, τον τελευταίο μήνα έχω κάνει και ακτινογραφίες και 2 μαγνητικές σε περιπτωση εγκυμοσύνης, τι θα γίνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα bettyboop.

Η χοριακη δειχνει μια βδομαδα μετα τη συλληψη.

Οποτε απο βδομαδα αν κανεις,κατι θα δειξει.

Οι ακτινογραφιες απαγορευονται στην εγκυμοσυνη,

αλλα δεν ξερω τι γινεται οταν κανεις.

Η μαγνητικη επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη.

Αυτα...

Σου ευχομαι να γινει ο,τι θελεις εσυ περισσοτερο!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ελπίζω και εγώ να μην υπάρχει πρόβλημα. Σου εύχομαι να περάσει γρήγορα ο καιρός μέχρι να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου. Με το καλό να έρθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ακτινογραφια απαγορευεται, αλλα για την μαγνητικη μη σε νοιαζει!

Περιμενε να παρεις τα αποτελεσματα σου και αν εισαι γκαστρουλα το συζητας με το γιατρο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία άλλη μια ερώτηση, ξέρω ότι μπορεί να σας κουραζω αλλά pleaseee... Έχω πόνο χαμηλά στην κοιλιά μου όπως στην περίοδο, αν δεν είμαι έγκυος για περίοδο είναι ακόμα πολύ νωρίς, τι να υποθέσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Kate1992@Θέτις Κ. πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσια μου με το καλό!!! Καλούς διπλασιασμούς και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά! Kate μου εγώ ενημέρωσα την κοπέλα που μου φτιάχνει τα νύχια γιατί υπάρχουν υλικά που δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει σε εγκυμονούσες και ΌΛΑ πάνε μια χαρά μέχρι τώρα που είμαι 23+5! Ο γιατρός μου μου είπε ότι απλά θέλει μπαίνοντας στον 7ο να είναι καθαρά χωρίς κανένα υλικό! Θέτις μου πραγματικά προσεύχομαι για σένα αυτόν το μήνα! Ήρθε για να μείνει κορίτσι μου αυτήν τη φορά! Θα περιμένουμε τη χοριακή σου!
    • Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα! 1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!!  2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής! 3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο! Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!
    • Μα δε χρειάζεται να τα έχεις σε απόσταση καλή μου! Και να ξέρεις ότι είναι πολύ προστατευτικά με τα παιδιά! Δεν κινδυνεύει το μωράκι σου απο το σκύλο σου!!!
    • Κ εγω νομιζω είναι αρκετά. Αλλα σκέφτομαι τωρα Μηπως το 0-3 είναι μεγάλο για νεογέννητο; Η μαμα μ μου ειπε να τα παρω 0-3 😝
    • Εμένα όταν είχε γεννηθεί που είχε έρθει το λαμπραντορ στο σπίτι απλά δεν την έφερα σε επαφή σε το σκυλί και χρησιμοποίησα πανες αγκαλιάς οταν ηθελα  να την πάρει κάποιος αγκαλιά για να μην έρχεται σε επαφή με τα ρούχα και με τυχόν τρίχες του σκύλου.. αλλά μετά που ξανά ήρθε ο σκύλος όταν ήταν 3 μηνών τους άφησα κανονικά να έρθουν σε επαφή ρώτησα και την παιδιατρο και μου έδωσε το οκ από την στιγμή που σκύλος ήταν με όλα τα εμβόλια που πρέπει με είπε η γιατρός 🤷‍♀️ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...