Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!! Τι κάνετε??? Εγώ ευτυχώς είμαι καλά, και μάλιστα τις 2-3 τελευταίες μερούλες κοιμάμαι καλούτσικα, καμία σχέση με το χάλι των προηγούμενων εβδομάδων ... Σήμερα (αν μου το επιτρέψουν οι δεσμοφύλακες ...) θα πάω να κοιτάξω για προίκες σε ένα πρατήριο!!!

Αλικάκι, εγώ για τις αιμορροϊδες χρησιμοποιώ την ομοιοπαθητική κρέμα της Power Health, λεγεται Hermoroid της Nelsons - εμένα με βοήθησε κυρίως στους πόνους, αλλά και στην σμίκρυνσή τους (δεν έχουν εξαφανιστεί βέβαια, αλλά δεν πονάω) - αν δεν έχεις πάρει αυτή, δοκίμασέ την άφοβα - ελπίζω να καταπραϋνθεί το μαρτύριο σου (σε καταλαβαίνω απόλυτα)!!! Τώρα για την καμπύλη δεν ξέρω να σου πω, γιατί εγώ έκανα την μεγάλη - συμβουλεύσου τον γιατρό σου και σίγουρα θα πρέπει να κάνεις δίαιτα - διατροφή.

Λιονταράκι, για το καθισματάκι αυτοκινήτου, αν δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος γνωστός σου με την εμπειρία, τότε μπες στο site της chicco μήπως έχουν οδηγίες χρήσης ... και εγώ δεν ξέρω, μας είπαν από το μαγαζί που τα παραγγείλαμε ότι όταν θα τα παραλάβουμε, θα μας τα τοποθετήσουν και θα μας δείξουν - αν μέχρι τότε δεν έχεις μάθει πως γίνεται, θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μίλησα με το γιατρό και μου είπε να κάνω τη μεγάλη καμπύλη και τα ξαναλέμε. μετά έψαξα στι ιντερνετ και πήρα μια φίλη μου που είχε διαβήτη εγκυμοσύνης και μου επιβεβαίωσε τους φόβους μου. έχω πάρα πολύ και μάλιστα όχι σε προδιαβιτικά επίπεδα αλλά κανονικό διαβήτη. άρα σκούρα τα πράγματα, δύσκολα βελτιώνεται με διατροφή μα΄λλον θα χρειαστώ και θεραπεία :(

άτιμη κληρονιμικότητα, αντί να κληρονομίσω τα γαλάζια μάτια κληρονόμισα το διαβήτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μίλησα με το γιατρό και μου είπε να κάνω τη μεγάλη καμπύλη και τα ξαναλέμε. μετά έψαξα στι ιντερνετ και πήρα μια φίλη μου που είχε διαβήτη εγκυμοσύνης και μου επιβεβαίωσε τους φόβους μου. έχω πάρα πολύ και μάλιστα όχι σε προδιαβιτικά επίπεδα αλλά κανονικό διαβήτη. άρα σκούρα τα πράγματα, δύσκολα βελτιώνεται με διατροφή μα΄λλον θα χρειαστώ και θεραπεία :(

άτιμη κληρονιμικότητα, αντί να κληρονομίσω τα γαλάζια μάτια κληρονόμισα το διαβήτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεε Αλικάκι, μην πέφτεις!!! Και μια φίλη μου που είναι τώρα έγκυος κάνει ενεσούλες κορτιζόνης λόγω διαβήτη κύησης - μπαίνει μέσα στην καθημερινότητά σου σε συνδυασμό με μια σωστή διατροφή (να σκέφτεσαι ότι με αυτή την ευκαιρία δεν θα πάρεις και άλλα κιλά!!! το θετικό της υπόθεσης!!!). Και εγώ φοβόμουν όταν έκανα την καμπύλη, όχι την ινσουλίνη, αλλά τις φωνές του γιατρού!!! Πιο πολύ φοβόμουν τον γιατρό, παρά τις ενέσεις ινσουλίνης!!! Δυστυχώς είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο (και αν υπάρχει προδιάθεση λόγω κληρονομικότητας, ίσως χρειαζόταν από την αρχή μεγαλύτερη προσοχη)- και μην ξεχνάς ότι όλα τα υποφέρουμε για αυτά τα μικρά πλασματάκια!!!! Αυτό να σκέφτεσαι και να παίρνεις δύναμη και θάρρος!!!!! Για τα ζουζουνάκια μας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami σε ευχαριστω!!!

πηγα στα jumbo παλι (ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μου) και κοιταξα το εγχειριδιο λεπτομερως για το πως γινεται οποτε καταλαβα!!

τωρα κανω ενα διαλειμμα απο το σιδερο.μαλλον θα κανω μεγαλο διαλειμμα και θα συνεχισω αυριο γιατι κουραστηκα!

aliky ολα καλα θα πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσιααααααααααα παει κ η μεγαλη καμπύλη ζαχάρουυυυ. Κλαψ κλαψ περασα απαισιαααααααααα μισολιποθυμησα αλλα οκ τι να κάνω. Σε νηστια 70 κ μετα 102 κ 90 οποτε ενταξει. Αλλα ηταν απαισιααααααααααα συνεχεια μου ρχοταν να ξερασω αφηστε που κοιμομουν ορθια κ μετα μολις σηκώθηκα πηγα να λιποθυμήσω κ μ εβαλαν να ξαπλωσω. Ρομπαααα κλαψ.

Λιονταρακι δεν ειναι τιποτα το καθισματακι της κικο το εχω κ εγω απο την κόρη μου κ ειναι πολυ ευκολο αν βρω το προσπεκτους θα σου πω πως γινεται γιατι δεν το εχω κ ευκαιρο το καθισμα το εχω στην μαμα μου κ θα το παρω οταν θα παω για την γεννα. ματς μουτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααα οσο για τις συσπασεις τωρα με το μαγνησιο δεν μπορώ να πω οτι καταλαβα αλλη ενω εκανα κανα δυο τωρα δεν καταλαβαινω συσπασεις θα δειξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που ειστε ολες σημερα;;;;

εγω θα σας πω το εξης;;;ξυπνησα πριν μιση ωρα!!!

απο τις μια περιπου χτες το βραδυ.και δεν σηκωθηκα ουτε μια φορα!

καλα τι επαθα;;;

κοριτσια πολυ δυσπνοια τις δυο τελευταιες μερες.μου φαινεται οτι θα σκασω.και ταχυπαλμια.τι να πω;υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταρακι υπομονή το δυσκολο περασε αντε το τελος μένει.

Εγώ αντιθετα με σενα δεν εκλεισα μάτι. Θα σκοτώσω τον αντρα μου ολη νυχτα σκεφτομουν ποιος ειναι ο καλύτερος τροπος. Μιλαμε για ροχαλητο δυο μερες τώρα που ειναι λες κ δουλευει κομπρεσερ μες στ αυτι μου. Δεν μπορω αποψε κοντεψε να βαλω τα κλαμματα απο τα νευρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυ μεχρι που του εκλεισα τη μυτη για να γυρισει πλευρο τον κλωτσαγα τον σκουνταγα αλλα κ που γυριζε συνεχιζε το ρεπερτοριο του μπουαχαχα σκεφτομουνα να του βουλωσω την μυτη με χαρτί αλλα φοβομουνα μην ανοιξει περισσοτερο το στομα μετα κ ακουγεται περισσοτερο χιχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, και εγώ χάλια κοιμήθηκα σήμερα με έπιασα ο υπνος κατά τις 3 και ξύπνησα 7:30. Αν δεν προλάβω να κοιμηθώ πριν τον άντρα μου την πάτησα. Αν και δεν ροχαλίζει πολύ, το παραμικρό με ενοχλεί.

Πάντως πολύ ησυχία σήμερα.

Το απόγευμα θα πάω να δω τις κοριτσάρες μου :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soula να μας πεις τα νεα σου οταν γυρισεις!

εμενα μου εχει φανει αιωνας μεχρι να παω ξανα στο γιατρο και εχω ραντεβου στις 10 Μαιου!

εχω σκεφτει να τον παρω να του πω να με δει λιγο νωριτερα αλλα ντρεπομαι.τετοια ανυπομονησια με εχει πιασει.γενικα τις τελευταιες μερες εχω τρελη αγωνια για τα παντα.μαλλον ειναι επειδη πλησιαζει ο καιρος.

δεν ξερω ρε κοριτσια με εχει πιασει φοβος για τα παντα.φοβαμαι ακομα και τη σκια μου.πολυ αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια! γυρισα κι εγω απ το γιατρο και μας ειπε οτι παμε καλα αλλα να κρατηθω αλλες 3 βδομαδες!!! δηλαδη να φτασω μεχρι και την 38η!! του λεω γιατρε μου με διδυμα μεχρι την 38η θα παω 100 κιλα!!!

οχι μου λεει εισαι πολυ καλα ειμαι πολυ αισιοδοξος! και ετσι με εκανε αισιοδοξη κι εμενα! εχουμε ραντεβου παλι σε δυο βδομαδες να δουμε πως θα τα παμε και με βλεπω για τελος Μαϊου να κανω το δικορκο!!!!

φιλακια σε ολες σας!

παω για ξαπλες τωρα οπως διεταξε ο γιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάρες!!!

new mammy είσαι αστέρι, 38η μπράβο ρε θηρίο!

ξεμπέρδεψα και με τη μεγάλη καμπύλη, τί ταλαιπωρία κι αυτή, ελπίζω να μη ξαναχρειαστεί να κάνω! πάλι βγήκαν αυξημένες οι τιμές αλλά όχι πολύ περισσότερο από τις ανώτατες τιμές. είμαι λίγο πιό αισιόδοξη σήμερα, ελπίζω με προσεγμένη διατροφή να κατέβουν λίγο. αύριο πάω στο γιατρό μου και μετά σε διαβητολόγο και βλέπουμε :unsure:

βαρέθηκα όμως, τις 2 τελευταίες βδομάδες είμαι κάθε μέρα στο γιατρό, δεν αντέχω άλλο! τα μωράκια όμως δε μασάνε, είναι μέσα στην τρελή χαρά, όλο κολπά και παιχνιδάκια!

marsoupilami ευχαριστώ, με έσωσες με την αλοιφή!έχει αρκετή διαφορά με τον πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα από το γιατρό, επιμένει ότι δεν έχω συσπάσεις. Τα μωρά μεγάλωσαν 1200 η μία και 1160 η άλλη. Από εβδομάδα μου έγραψε να κάνω μια μινι καμπύλη ζαχάρου μόνο 50 γραμ γλυκόζης και 2 λήψεις αίματος.

Ψιλοσπάστηκα όμως για άλλο λόγο. Γίνεται χαμός μας κόβουν δώρα αυξάνουν το ΦΠΑ και οι γιατροί στην κοσμάρα τους. Μέχρι τώρα πλήρωνα επίσκεψη 50 ευρώ και μου έδινε και απόδειξη, σήμερα μου λέει η γραμματέας 50 ευρω χωρίς απόδειξη 70 με απόδειξη. Τα σχόλια δικά σας.

Μπράβο new mammy εσύ μας οδηγείς :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! NEW MAMMY ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΣΤΗΝ 38η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ.. ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ!!!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 27η ΕΒΔΟΜΑΔΑΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΚΛΩΤΣΑΝΕ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΝ!!!!! ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΞΑΠΛΩΝΩ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΗΣΥΧΗ. ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΗΡΕΜΑ, ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΚΛΩΤΣΑΝΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!!!ΕΣΑΣ ΚΛΩΤΣΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααααααα new mammy μπραβοοοοοοοο μια χαρα σε βρισκω αντε περναει ο καιρος βρεε. Κανονισε μετα να μην χαθεις να μας λες κ εμας που θα μαστε στην αναμονή τα καθεκαστα ε?

2002 κ εμενα το βραδυ δεν τρελαινονται κλωτσανε την ωρα που ξαπλώνω κ μετα δεν καταλαβαινω.

Αποψε του ετριξα τα δοντια του αντρα μου του λεω ετσι κ βαλεις παλι μπροστα το κομπρεσερ θα σε λουσω στον υπνο σου κ δεν ξέρω με τι.... χαχα παντως κοιμηθηκα ταβλα. aliky ολα καλά θα πανε θα δεις.

Λιονταρακι μην ανχωνεσαι ολες νομιζω οτι την περναμε αυτη την φάση.

Βασικά εγω δεν εχω κάνει τιποτα ουσιαστικό ολο λεω ασε να παω 30η εβδομαδα κ μετα ετοιμαζομαι. Οκ τα ρουχαλακια τους τα χω πλυμενα σιδερωμενα αλλα ουτε τα εχω φτιαξει ακομα μιας κ περιμενω ακομα ενα επιπλακι, ουτε εχω ετοιμασει τα πορτ μπεμπέ τους κ το καροτσι τους ουτε την τσαντα για το μαιευτηριο τιποτα.

Σουλα τα κοριτσακια σου εχουν τελειο βαρος. Αν δωσεις βαρος εμβρυου στο google θα δεις στο mamades online ποιο ειναι το ιδανικό βαρος για την εβδομαδα που διανυεις κ μιας κ απ οτι βλεπω εχουμε 2 μερες διαφορα κ το ειχα δωσει καποια στιγμή ειναι γύρω στα 850 γρ κ εμεις εχουμε ολες διδυμακια αρα ειναι παααααααααααρα πολύ καλα τα κοριτσακια σου. Αντε κοριτσια μου θα πανε ολα καλα για ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!

ευχαριστω για την υποστηριξη!!! :laugh: :laugh:

μακαρι να φτασω στην 38η! τρεις εβδομαδες ειναι ελπιζω να τα καταφερω!

παντως εχω βαρυνει πολυ, ολα γινονται πολυ δυσκολα πια.

soula τελειο το βαρος των μωρων σου! μπραβο!

για τα δωρα που αναφερεις...κι εμενα μου τα κοβουν...αστα...τωρα που εχουμε αναγκη τωρα βρηκαν.

2002 τα μωρακια σου πρεπει να κοιμουνται και λιγακι! μην αγχωνεσαι!

αστα λιγακι να ξεκουραζονται! μην καινε και ολες τις θερμιδες τους!!

zetoula πολυ καλο το link για το site που εγραψες!δεν θα χαθω μετα τη γεννα! ειμαστε παρεα εδω μεσα!να μας εχει καλα ολες ο Θεος και θα τα πουμε ολα αναλυτικα οταν ερθει η ωρα εκεινη!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

2002 και εμένα κλωτσάνε το βραδάκι λίγο πρίν κοιμηθώ και μετά όλο το βράδυ είναι ήσυχα. Μάλιστα η μία μπορεί να περάσει και όλη μέρα και να κλωτσήσει καμιά δυο φορές, η άλλη είναι πολύ πιο ζωηρή. Μπορεί εσένα και τα δύο μωράκια σου να είναι ήσυχα, μην αγχώνεσαι.

Από ετοιμασίες δεν έχω κάνει τίποτα, ούτε βαλίτσες ούτε καρότσια ούτε μπιμπερό, ούτε ρουχαλάκια, τίποτα από ότι μου είπε η μαμά κάτι πάνες ετοίμασε και κάτι φορμάκια. Λέτε να το καθυστερώ πολύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΨΙΛΟΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.

ΣΟΥΛΑ ΕΓΩ ΜΟΛΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΣΙΔΕΡΩΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΙΚΡΟΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ, ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 4Ο ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΤΣΕ.

ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΠΕΡΑ - ΔΩΘΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ 38η ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!

Κοριτσάκια τι μου κάνετε?

Εγω αισίως μπήκα στην 10η εβδομάδα και σα να αλλαξε η ψυχολογία μου...

Ημουν πολυ στα κατω μου, βλέπετε τα διδυμα,το αγχος της εγκυμοσύνης και οι αλλαγες που προκειται να ερθουν,με φόβισαν...Είμαι φοβιτσιάρα το ομολογω...Σα να είμαι λίγο πιο αισιόδοξη τώρα....

newmammy με το καλό να φτάσεις και στην 38η και ολα θα είναι ιδανικα!!

Soula,μπράβο στα κοριτσάκια σου!!!!!, no comment για το γιατρό!!

Aliky,όλα καλα θα πάνε,θα το δεις!!

2002,δεν νομίζω οτι χρειάζεται να ανησυχείς,υπάρχουν και ήρεμα μωράκια!!!

Zetoula,αν υποψιαστώ οτι το ροχαλητό του συζύγου θα ξυπνάει και τα μωρα...... :angry::angry: πρέπει να πάρεις δραστικά μέτρα!!!! :)

Λιονταράκι,τι αγχώνεσαι εσύ?Αφού όλα καλα πάνε!!!1

Φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Καλημέρα σε όλα τα μικρούλικα μωράκια!!!

Εγώ είμαι πολύ χαρούμενη!!! Χθες έκανα τις ενεσούλες κορτιζόνης!!! Όλα καλά! Ούτε πονάνε, ούτε παρενέργειες, προσέχω βέβαια παραπάνω την διατροφή μου, αλλά είμαι πολύ ευτυχισμένη που έκανα αυτό το καλό για τα μπεμπάκια μου!!! Επίσης, χθες πήρα άδεια από τους "δεσμοοφύλακες" και πήγα για ψώνια!!! Πήρα τις προίκες για τις κούνιες, πολλά ζιπουνάκια και δύο φορμάκια, μπουρνουζάκια (όλα τα λεφτά - ξετρελάθηκα!!!), και κάτι ψιλοπραγματάκια, όπως απορρυπαντικό και μαλακτικό προδέρμ, μωρομάντηλα, σερβιέτες για την λοχεία, επιθέματα στήθους!!! Και θα ξαναπάω και σήμερα το απόγευμα!! Είμαι τόσο ενθουσιασμένη και τόσο αναστατωμένη!!!! Αφού να σκεφτείτε είμαι ξύπνια από τις 4 η ώρα - δεν μπορούσα να ηρεμήσω, ξύπνησα και τον άντρα μου στις 5.50 και είμασταν στην συζήτηση μέχρι τις 7 που σηκώθηκε να ετοιμαστεί για την δουλειά!!!

Αλικάκι, πολύ χαίρομαι που σε βοήθησε η κρεμούλα!!! Είναι αποτελεσματική τελικά!!! Και εγώ έκανα χθες τις κορτιζόνες, και μάλλον επηρέασε και το μούδιασμα των χεριών μου, είμαι πολύ καλύτερα από χθες το βράδυ!!!

New mammy, μπράβο, κοριτσάκι, είσαι πάρα πολύ τυχερή!! Μακάρι και σε εμάς μέχρι τέλους!!!! Αλήθεια, πόσα κιλά είναι τα μωράκια σου τώρα? Εσύ πόσα κιλά έχεις πάρει?? Εμένα με έσωσε η παλινδρόμηση στομάχου που παθαίνω και τις τελευταίες 9 μέρες δεν έχω πάρει ούτε γραμμάριο (έχω πάρει βέβαια σύνολο 12 κιλάκια!!!)

Evipapa, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου πάντα με προσοχή όμως!!!

Ααααα όσον αφορά τις κλωτσιές, εμένα λυσσάνε!!! Ιδίως το βράδυ!!! Και το πρωί!!! Πολύ γέλιο, υπάρχουν στιγμές που φοβάμαι ότι θα μου σκίσουν την κοιλιά και θα πεταχθούν έξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια, έχει καμιά σας νέα από την Kleoxx??? Την σκέφτομαι συχνά και δεν την βλέπω να μπαίνω (λογικό βέβαια!!!) - μήπως έχει καμιά κοπέλα επικοινωνία με άλλο μέσο να μας πει πως πάνε τα μωράκια της???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami έγραψε:

Αλήθεια, έχει καμιά σας νέα από την Kleoxx??? Την σκέφτομαι συχνά και δεν την βλέπω να μπαίνω (λογικό βέβαια!!!) - μήπως έχει καμιά κοπέλα επικοινωνία με άλλο μέσο να μας πει πως πάνε τα μωράκια της???

Τα Κλεοξοπαιδάκια είναι μία χαρούλα... :) έχουν περάσει το ένα κιλό και χαίρουν άκρας υγείας :silly: :silly: :silly: !!!

Παραμένουν βέβαια στην θερμοκοιτίδα για ευνόητους λόγους όμως μέχρι στιγμής δεν έχουν ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα :woohoo: :woohoo: :woohoo: !!!!!!

Τρέμετε Ροδίτισσες αγορομάνες!!!!!......το καλοκαιράκι θα σκάσουν μύτη οι θεές..... και θα χάσετε τα παλικάρια σας γιατί θα τους πάρουν τα μυαλά..........:side::side::P:P:lol::lol::lol: !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς το κορίτσι (Irene), μην νομίζεις ότι παρακολουθείς μόνο εσύ τα νέα μας παρακολουθούμε και εμείς τα δικά σου. Με το καλό τον Ιούνιο, όλα καλά θα πάνε έχω καλό προαίσθημα. Πολλά φιλιά.

Πολύ καλά νέα μας έφερες και για την Kleox.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soula123 έγραψε:

Καλώς το κορίτσι (Irene), μην νομίζεις ότι παρακολουθείς μόνο εσύ τα νέα μας παρακολουθούμε και εμείς τα δικά σου. Με το καλό τον Ιούνιο, όλα καλά θα πάνε έχω καλό προαίσθημα. Πολλά φιλιά.

Πολύ καλά νέα μας έφερες και για την Kleox.

Σουλάκι μου να συμμετέχω σ' αυτό το θέμα είναι το όνειρό μου......ξέρεις εσύ!!!!!!

Αλήθεια μου λες για το προαίσθημα;;;;;;;

Αει στο καλό με συγκίνησες... :blush::blush::blush: θυμήθηκα τα παλιά.............

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

:silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...