Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΦΛΕΒΑΡΗ-ΜΑΡΤΗ 2009


Recommended Posts

tzein σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Με καθησυχάσατε κορίτσια! Δε σας είπα τα νέα..Σήμερα ο Πάνος έκανε 3 βηματάκια μόνος του!!! Πλησιάζει ο καιρός!!! Το καταχάρηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 346
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσια!!!!

Μαρακι ελπίζω η Νεφέλη να είναι καλύτερα. :):)

Ανθή συγχαρητηρια!!!!Και εμείς στην ίδια φάση είμαστε.

Ο παιδ. τελικά τον μέτρησε 78,5 και 10200.(12 μιση μηνών).

Μου ειπε να ελατώσω τα αλεσμένα και να σας πω την αλήθεια βαριέμαι απιστευτα!!!! :blush::blush::blush:

Αντε πάλι φτου και απο την αρχη να μην τρώει, πάλι αλλαγες πάλι κλάματα :whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:

Εσάς τα μωράκια σας τρώνε κομματάκια;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή κοίτα να χαλαρώσεις λίγο :)

Το κάθε παιδί έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης

Το ίδιο συμβαίνει και με το βάρος

Κάθε μήνα βάζετε το ίδιο βάρος?

Εγώ δεν σου παραθέτω μετρήσεις γιατί είναι κορίτσι ;)

Παναγιώτα κι εγώ συνεχίζω μόνο με αλεσμένα αλλά

το σκέφτομαι ότι σιγά σιγά πρέπει να αρχίσω κομματάκια

τουλάχιστον στα λαχανικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μπράβο σας!!νεα βηματάκια!!

Εγω ακομα αλεσμένο το δίνω το φαγητο..δεν νομιζω να φαει τα κομματάκια..Παρ όλα αυτα του δινω ψωμι στο χερι,παξιμάδι,κουλούρι,ριζογκοφρέτες και τα μασαει,τα λιώνει..και οσα μπορει τα καταπίνει..δεν πνιγεται όμως..αλλα ουτε τα τρωει και ολοκληρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bravo ston Panouli!!! Kala treksimata se ligo kairo...

Kai i dikia mou i sousourada stin idia fasi einai... kanei merika bimata, barietai kai arxizei to mpousoulima pou einai pio grigoro!!!

Panayiota mou kai egw kai i nef eimaste me antibiwsi apo tin Triti to brady.... ase... mikses kai bixas.... elpizw se merikes imeres na kalytereusoun ta pragmata giati tin lypamai tin kaimeni.. aurio kleinoume ebvodmada pou einai etsi....

Koritsia emena i dikia mou, enw tis dinw polla pragmata se kommatia kai ta masaei kanonika kai trwei ligo (ligo omws e...) otan mesa sto messimeriano tis bre8ei kommati anagouliazei!!! O giatros mas eipe oti pleon me ta 8 dontia mporei na trwei kanonika xwris na ta ale8w, alla gia pes to kai stin Nefeli auto...

Bebaia otan prokeite gia sokolata i kanena mezedadi, den anagouliazoume... ta tsakizoume!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ! Σήμερα έκανε ξανά 3 βηματάκια..Μετά τσουπ με τον πωπό κάτω και μπουσούλημα!! Πλησιάζει νομίζω ο καιρός..

Είχα αρχίσει να του δίνω κομματάκια αλλά έκανε 1 μιση ώρα να φάει και δεν έτρωγε και πολύ..Το γύρισα ξανά στα αλεσμένα αλλά πολύ λιγότερο αλεσμένα από πριν και του δίνω σε κομματάκια μπισκοτάκια(αυτά βασικά τα δίνω ολόκληρα στο χέρι του), φετούλα, κεκάκι, τοστάκι, ψωμάκι, το αυγό και τα λαχανικά. Είναι μια αρχή..Είναι από τα λίγα που δε με αγχώνουν..Κάποια στιγμή θα φάει και κανονικά έτσι και αλλιώς..

Παναγιώτα πρώτος ο Νικόλας σου!!! Αντράκι σωστό!

Νατασούλα χαλάρωσα. Το παρατράβηξα και το κατάλαβα εγκαίρως.

Μαράκι εύχομαι περαστικούλια σε σένα και στο Νεφελάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειστε ρε κορίτσια;; :dry::dry::dry::dry::dry:

χαθήκαμε!!! :lol::lol::lol:

τι κάνουν τα Μαρτιάτικα μωράκια σας;;

Εμεις την Τριτη καναμε γενική αίματος-σακχαρο-φεριτινη-ουρία-κρεατίνη.Ολα καλα!!Αν και οταν πήρα τις τιμες απ το μικροβιολογικό πανικοβλήθηκα λιγο..αλλα μετα με καθυσηχασε η παιδιατρος γιατι οι φυσιολογικες τιμες που εχεις διπλα απευθηνονται σε ενηλίκους!! ;);)

Το κλάμα που εριξε οταν εγινε η αιματοληψία δεν λέγεται!!!Το καημενο μου το λυπήθηκα! :(:(

Χτες πηρα δελτα αντβανς γαλα και κουακερ να του φτιάξω το απογευμα(του δινω συνηθως γιαουρτι ή ανθος αραβοσιτου)..Μονο που δεν μου το εφερε καπέλο το πιατο... :S:S:S:S:S κριμα...ειπα και γω να του κάνω μια αλλαγη... :(:(:(

φιλάκια!!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιδερένιος θα είναι!!!!!! Έκλαιγε ε ο καλός μου??? φυσικό ειναι!!!

χαχαχαχαχαχα αυτο με το πιάτο καπέλο μου άρεσε... και η δικιά μου όταν πήγα να της δώσω και εγώ γάλα με κουάκερ το ίδιο έκανε.... χαχαχαχαχαχα η αηδεία σε όλο της το μεγαλείο... τελικά έφαγε κρεμούλα....

Μάλλον τα παιδιά μας δεν πολυ ενθουσιάζονται με τις αλλαγές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια μου, ο μικρος μου δεν ειναι καλα... Κατι εχει και δε μπορουν να βρουν τι.. Καναμε εξετασεις αιματος και ηταν πολυ χαλια.. Καταρχας εχει αναιμια, αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο.

Εχει παρα πολλα αιμοσφαιρια, πολυ πηχτο αιμα δηλαδη και παρα πολλα λευκα! Εχει ανεβασμενη παρα πολυ και μια αλλη τιμη που δειχνει την εξαρση της λοιμωξης. :( Παρολο που εξωτερικα φαινεται επιτελους παρα πολυ καλα, οι αιματολογικες του ειναι ΧΑΛΙΑ... Αχ τι θα κανω.. τι εχει το παιδακι μου.. :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου καταρχήν μην αγχώνεσαι!!!

Το ότι το παιδί φαίνεται καλά είναι καλό!

Πες μου κάτι, που κάνατε τις εξετάσεις? Ο γιατρός σας υποπτέυεται κάτι? Μήπως είναι απλά μια ίωση που έχει δημιουργήσει όλα αυτά τα φαινόμενα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ιδιωτικο μικροβιολογικο τις καναμε.

Η παιδιατρος μας ειπε οτι επειδη εβγαλε 2 τραπεζιτες και ηταν πεσμενο το ανοσοποιητικο του, ισως να μην εδρασε ακομα η αντιβιωση - την παιρνει 4 μερες - και να ειναι ετσι λογω της λοιμωξης που ειχε..Αλλα κραταει οπως ειναι φυσικο και μια επιφυλαξη..

Τα εχω παιξει, κοιταω στο ιντερνετ και εχει ολες τις ενδειξεις της λευχαιμιας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ώπα!!!!!!!!!!!!! καταρχήν μην κοιτάς στο Internet γιατί θα τρελαθείς!!!!

Αν το παιδί έχει περάσει λοίμωξη είναι φυσικό να έχει τέτοιες τιμές!!!

Ο οργανισμός δεν επανέρχεται αμέσως!!!

Θυμάμαι τον εαυτό μου, που μετά απο μια ίωση που πέρασα στις εξετάσεις μου οι τρανσαμινάσες μου είχαν φτάσει στον Θεό!!!! Τρελάθηκα μόλις είδα τις τιμές και πήρα τον γιατρό μου τηλέφωνο αμέσως, με ρώτησε αν πέρασα κάποια ίωση και θυμήθηκα ότι με είχε ταλαιπωρήσει ένα μικρό συνάχι εκείνη την περίοδο... ε αυτο ήταν!!!

Πάρε και μια δεύτερη γνώμη....

Να σου πω... όταν του πήρε άιμα, το αίμα από το χεράκι του σταμάτησε γρήγορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δεν ξερω σιγουρα να σου πω, γιατι του κρατουσα το βαμβακακι κ μετα το χανζαπλαστ αρκετη ωρα..αλλα το χαζαπλαστ δεν ητα λερωμενο, οποτε υποθετω πως σταματησε σχετικα γρηγορα..

απλα ειναι η δευτερη φορα που καναμε τις εξετασεις, και ηταν ακομαχειροτερες απο την πρωτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τότε δεν είναι αυτο που διάβαζες..... γιατί αν χτύπα ξύλο υπάρχει τέτοια πιθανότητα το αίμα δεν σταματάει εύκολα....

Σε τι χρονικό διάστημα τις έκανες τις εξετάσεις? γιατί δεν επανέρχονται αμέσως οι τιμές....

Όπως και αν εχει να πάρεις και μια δευτερη γνώμη.

Ο γιατρός σου τώρα τι σου είπε? πως προχωράτε? θα κάνετε καμια αλλη εξέταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αληθεια???? Δεν ξερεις ποσο χαιρομαι!!!!!

Τις δευτερες εξετασεις τις καναμε ακριβως την πεμπτη μερα μετα τις πρωτες. Τωρα ο μικρος παιρνει ακομα αντιβιωση την κλαριπεν, κανουμε μασκες με αερολιν και φλιξοταιντ.

Την Τριτη θα ξανακανουμε εξετασεις, εχει γραψει μπολικες.. υπαρχει περιπτωση δηλ να εχει εξασθενισει τοσο πολυ ο οργανισμος του (επειδη μεσα σε ολα εβγαλε κ τους τραπεζιτες) και να μην τον ειχε πιασει η αντιβιωση εκεινη τη μερα? Ηταν η τριτη μερα που την επαιρνε. Εξωτερικα ηταν παντως παρα πολυ καλυτερα.

Σευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σου!! Φαινεται οτι ξερεις.. Εισαι παιδιατρος μηπως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαι γιατρός, αλλά θα ήθελα να ήμουν γιαυτο και διαβάζω πολύ και ασχολούμαι... :blush:

Πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου να επανέλθουν οι τιμές. Ο οργανισμός πέρασε μια λοίμωξη και έχουν έρθει τα πάνω κάτω!! Και η αντιβίωση δεν πιάνει αμέσως, διαφορετικά θα πέρναμε για 3 ημέρες και όχι για 7 (τουλάχιστον η δικιά μου που πήρε πρόσφατα επειδή ήταν ερεθισμένος ο λαιμός της για πολλές ημέρες πήρε 7 ημέρες αντιβίωση!).

Σου ξαναλέω ότι το ότι εξωτερικά ήταν καλύτερα είναι σημαντικό γιατί δείχνει ότι η λοίμωξη υποχωρεί, οπότε και ο οργανισμός θα έρθει πάλι στα ίσα του!

Μην αγχώνεσαι λοιπόν, να κάνετε τις εξετάσεις σας και όλα θα πάνε καλά!!! Αυτές οι ιώσεις πάντως οι φετινές δεν παίζονται!!!! Η δικιά μου η καημένη ταλαιπωρείται 2 εβδομάδες και με λαιμό και μύξες.... τσίμπλες στα ματάκια κλπ... άσε... και εγώ που κόλλησα από εκείνη τα έχω δει όλα... νίωθω πολύ χάλια και δεν λέει να περάσει με τίποτα!!!!!!! Να δεις αν κάνω εγώ εξετάσεις τώρα τι θα δείξει...... :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα αχ αυτες οι εξετασεις... μα τι αγχος ειναι αυτο με τα παιδια μας.. και ποτε δεν αγχωνομουν για τιποτα..

Ναι ρεσυ φετος τι πραγμα ειναι αυτο!!!! Ολο αρρωστιες και κακο!!

Αντε περαστικα σας! Οταν κανουμε τις εξετασεις και παρουμε τα αποτελεσματα θα σας ενημερωσω παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιμουδακι και γω μολις ειδα τις τιμες επαθα ενα ψιλοσοκ μπορω να πω...διοτι οι φυσιολογικες τιμες απειχαν..αλλα με καθυσηχασε η παιδιατρος.ο αιματοκριτης ο δικος μας ηταν 34.. :(:( και αυτο επειδη κληρονομησε το στιγμα μαλλον απο μενα..οπώτε το περιμενα αυτο..οσο για τα λευκα και μας ηταν 14 αλλά η γιατρος ειπε να μη ανυσηχω ολα ειναι φυσιολογικα..

Παντως μην κοιτας στο Ιντερνετ και αγχωνεσαι..για τα παντα θα σε ενημερωνει η παιδιατρος..Το πιο πιθανο για μενα ειναι να περασε κατι,οπως οι τραπεζιτες,να ειχε μια φλεγμονη και ετσι ανεβηκαν και τα λευκα..αληθεια..ποσο ηταν τα λευκα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maimoudaki έγραψε:

χαχαχαχα αχ αυτες οι εξετασεις... μα τι αγχος ειναι αυτο με τα παιδια μας.. και ποτε δεν αγχωνομουν για τιποτα..

Ναι ρεσυ φετος τι πραγμα ειναι αυτο!!!! Ολο αρρωστιες και κακο!!

Αντε περαστικα σας! Οταν κανουμε τις εξετασεις και παρουμε τα αποτελεσματα θα σας ενημερωσω παλι!

Θα περιμένουμε νεώτερα αν και σίγουρα όλα θα πάνε jet!!!

Εγώ έχω σαλτάρει με αυτή την τελευταία ίωση... περιττό να σου πω δε ότι και εγώ πήρα ένα κουτί αντιβίωση και είναι σαν να μην πήρα τίποτα...

Άντε να έρθει το καλοκαιράκι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γεια σας!!!

Για εξετασεις διαβαζω. :S:S:S:S

Λένα μου μη στενοχωριέσαι κοριτσακι μου.ΑΣε να παρει την αντιβιωση και

βλέπετε.

Και μη κοιτας στο ιντερνετ ε.

Περιμενουμε νεοτερα.Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maimoudaki (απ'ότι διάβασα σε λένε Λένα) μην αγχώνεσαι και μην κοιτάς το ιντερνετ. Μόνο στην τρέλα μπορεί να μας οδηγήσει. Στην εγκυμοσύνη ο γυναικολόγος μου απαγόρευσε να μπαίνω στο ίντερνετ γιατί κόντεψα να το χάσω το μυαλό μου..Από τότε σπάνια μπαίνω για ιατρικά θέματα..Μόλις διάβασα τη λευχαιμία που έγραψες μου έφυγε το ποντίκι από το χέρι..Μα είναι δυνατόν να σκέφτεσαι τέτοιες κουταμαρίτσες;; Μια χαρά είναι το νινί σου. Ταλαιπωρήθηκε από τη βρωμο-ίωση και είναι απολύτως λογικό να είναι πειραγμένες οι τιμές..Θα δεις που θα πάνε όλα τέλεια. Πολύ άγχος με τα παιδιά, πραγματικά.

Ο Πάνος φέτος κόλλησε 2 γερές ιώσεις (τρέχαμε νοσομομείο με λαρυγγίτιδα και υψηλό πυρετό-δεν μπορούσε να πάρει ανάσα) και τώρα πάλι συνάχι. Ελπίζω αυτή τη φορά να μείνει μόνο στο μπούκωμα..Έχει ήδη ξυπνήσει 2 φορές. Προβλέπω δύσκολο βράδυ..

Όσο για το περπάτημα τζίφος ακόμα. Έκανε τη Δευτέρα 10 ολόκληρα βήματα, χάρηκα εγώ και έκτοτε τίποτα. Μπουσούλημα for ever ο Πανούλης. Κωλαράκι κάτω και φύγαμε..

Περιμένουμε νέα σας Λένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου δυστυχως εχω πολυ ασχημα νεα... Χτες εκανε πυρετο 39.5 και τον πηγαμε στο νοσοκομειο. Τον εκαναν εσπευσμενα εισαγωγη, του εχουν κανει ενα σωρο εξετασεις (τα χερακια του ειναι καταμελανιασμενα απο τους ορους και τις αιμοληψιες) και το θεμα ειναι πως δεν ξερουν τι εχει και φοβουνται τα χειροτερα... Δεν τολμω να τα γραψω ακομα.. Αποτι φαινεται θα μεινουμε πολυυυυ καιρο εκει.. Τι να πω, προσπαθω να ειμαι δυνατη αλλα δεν αντεχω.. ξεσπαω.. Εχουμε τοσα προβληματα επρεπε να παθει κατι και το παιδι μας??? Τι θα κανω, που θα βρω τη δυναμη...

Ειμαι χαλια.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα μου κάνε κουράγιο. Μπορώ να καταλάβω πώς νιώθεις..Βρες όση δύναμη μπορείς και στάσου δίπλα στο βλασταράκι σου που σε χρειάζεται..Να δεις που δε θα είναι κάτι το σοβαρό..Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γύρίσετε σύντομα στο σπιτάκι σας και το maimoydaki σου να είναι περδίκι..Σας έχω συνέχεια στο μυαλό μου παρόλο που δε σας γνωρίζω προσωπικά..Θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σας..ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

20 Flevari κ εμεις ιχθυες,14 με προκληση μετα απο 10 ωρες πονων βγηκε,συνολικα η διαδικασια κρατησε 16 ωρες..ειμαστε 8900 σχεδον 78 εκατοστα υψος (εξακολουθω να πισυευω οτι την μετρανε λιγοτερο στο υψος) κ μας ταλανιζει η αλλεργια στο αγελαδινο. τεο κουλ τελειος ο θοδωρας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...