Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΦΛΕΒΑΡΗ-ΜΑΡΤΗ 2009


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 346
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

MARAKI NEFELI έγραψε:

koritsakia emeis pou genni8ikame 22-01-09 na mpoume?? :blush:

Eimastan prowres... kanonika eprepe na genni8oume arxes Marti alla biastikame... ;)

Φυσικά και μπορεις!!!Ακου ερώτηση. :)

Να σου ζησει.Ετεροχρονισμενα βέβαια.

Πόσο ειστε τώρα;;;(σε κιλα ,πόντους) και πώς σας λένε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota mou na sou zisei kai esena o Nikolas sou!! Na ton kamarwneis panta!

Egw eimai to Maraki kai i kori mou einai i Maria - Nefeli (tin fwnazoume Nefeli).

Eimai palio melos edw sto mammyland, alla epeidi exasa tous kwdikous mou kai den katafera pote na tous ksanabrw ekana eggrafi kainourgia.

H Nefeli mou genni8ike 47 pontous kai 1.770 gr...

Twra exoume ftasei 78,5 pontous kai 10 kg!! Doksa Ton 8eo anaplyrwsame grigora to xameno edafos...

Xairomai pou sas brika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω για τις ευχές και σεις να χαιρεστε τα ζουζούνια σας!!

Ανθή εμένα συνήθως κοιμάται κατα τις 10 το βράδυ και ξυπνάει στις 8.00-8.30 το πρωί..Τον παιρνω συνεχεια-αν οχι παντα-στο κρεβάτι μου και κοιμόμαστε αγκαλίτσα!!

τεο-κούλ τελεια η φωτο!!!φτου φτου!!οσο για τα δοντια εμεις 2 ακομα!!αλλα δεν διαμαρτυρομαι καθολου γιατι ειπα αμαν μεχρι να βγαλει(εβγαλε πριν κανα μηνα,ισως και λιγοτερο)!!

maimoudaki περαστικά σας ευχομαι γρηγορα να γινετε καλά να συνεχίσετε τις ζουζουνιες σας!!

καληνυχτα σε ολη τη παρέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα να γράψω...Ανθή μην αγχωνεσαι για τους πόντους δεν εχουν καμια σημασια σε αυτη την ηλικια..

παναγιώτα και μεις αυριο θα παμε να κανουμε εξετασεις αιματος.Απ οτι ξερω οταν χρονιζουν και μετα κανουν μια γενικη αιματος..να κοιταξουν και τον αιματοκριτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI NEFELI καλώς ήρθατε!!! Αστέρι η κορούλα σου! Γεννήθηκε τόσο μικρούλα και τώρα έχει γίνει κοτζάμ κοπελάρα!!! Να σου ζήσει!

Θα τους κάνετε εξετάσεις αίματος; Εγώ ρώτησα τον παιδίατρο και μου είπε πως δε χρειάζεται..

JULIANA μου προσπαθώ να μην αγχώνομαι αλλά όλο τριγυρνάει στο μυαλό μου που μας είπε ο γιατρός να μας δει ξανά σε 2 μήνες..

Έχω και άλλη απορία βρε κορίτσια. Ερώτηση προς τις αγορομανούλες. Το πουλάκι το πειράζετε;; Του Πάνου είναι αρκετά κλειστό και μου είπε ο γιατρός να μην το πειράξω ακόμα. Σας φαίνεται λογικό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου ο παιδιατρος στην κλινικη μου ειπε να μην το πειραξω

ο παιδιατρος που ειχαμε μετα το ιδιο

επειδη τον αλλαξαμε η παιδιατρος μου ειχε πει ΑΥΣΤΗΡΑ να του το παιζω λιγο και να του το κατεβαζωκαθε μα καθε μερα αλλα εγω δεν το εκανα τοσο τακτικα

αυτη που τον παω τωρα (ω ναι ξανα αλλαξαμε παιδιατρο) μου ειπε παλι να μην το πειραξω

Εγω δεν το πειραζω.. Και καμια φορα που βλεπω καμια βρωμιτσα εκει κ το κατεβαζω λιγο κατεβαινει ευκολα.

τι να πω.. δεν εχουν κ αυτοι οι παιδιατροι μια κοινη γραμμη βρε παιδι μου να βγαζουμε κ εμεις ακρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις εχουμε ακομα κατι εμβολια που δεν ειχαμε κανει τον προηγουμενο καιρο (που ειχε βρογχιολιτιδα) και τωρα που ειναι παλι αρρωστος. Εξετασεις αιματος θα κανουμε οταν γινει καλα τωρα.

Αποτι ακουω παντως κ εγω οι περισσοτεροι γιατροι τα στελνουν τα μωρακια για μια γενικη αιματος τουλαχιστον. Ακουω και για περισσοτερα απο μερικους...

Παναγιωτα μου δεν εχεις να χασεις τιποτα, παντον μια βολτα να δεις κ τι θα σου πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Εγώ επιρρεασμένη από μια φίλη μου ρώτησα η ίδια τον γιατρό αν πρέπει να κάνουμε εξέταση αίματος και μου είπε να του το θυμίσω ξανά στην επόμενη επίσκεψη (πάμε καθε 2 μήνες για έλεγχο).

Βασικά έχω την αίσθηση πως αν δεν το ανέφερα εγώ δεν θα μου έλεγε να κάνουμε εξετάσεις.

Πάντως ρώτησα για την ξαδέρφη μου για τον μικρό της, ο οποίος είναι 2 1/2 χρονών και μου είπε ότι δεν τους έχει πει ποτέ ο γιατρός για εξετάσεις αίματος (και γενικά είναι και αυτός καλός και έμπιστος παιδίατρος).

Δεν ξέρω τι να κάνω βρε κορίτσια... κακά τα ψέμματα είναι ταλαιπωρία για το παιδί η αιμοληψία και ξέρω ότι για να καθήσει θα περάσουμε και εμείς αλλά και εκείνη της ψυχής μας τον τάραχο...

Ο άντρας μου είναι κατά των εξετάσεων γιατί λέει ότι δεν υπάρχει λόγος και μόνο ταλαιπωρία για το παιδί θα είναι... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα μου περαστικά σας!!!!! :kiss::kiss:

Ανθη εμας το πουλακι δεν κατεβαινε και πήγαμε 11 μηνών σε παιδοχειρουργό και το κατεβασαμε.

Εγώ δεν ήθελα αλλα ο αντρας μου μου είπε ότι αν δεν πάμε τώρα θα "πετρώσει" και μετα θα ποναει ακομη περισσοτερο. (απο προσωπικη του πείρα)

Μου είπε βέβαια και η παιδ. να πάω αλλιώς σιγα μην έβαζα το παιδί σε αυτη την ταλαιπωρία.

Οσον αφορα στον τιτλο θα πρέπει να πας στην 1η δημοσιευση και να πατησεις το κουμπι επεξεργασια (διπλα στο απαντηση) και εκει να αλλάξεις τον τίτλο.Ελπιζω να βοήθησα.

Μαρια μια χαρα η Νεφελη.Γεννηθηκε πολύ μικρουλα ε;;;

Σα σοκολατίτσα θα ητανε. (εννοώ γλυκουλα) :):):)

Τζουλιάνα καλη επιτυχια με τις εξετασεις!!!Αν προλαβεις γραψε πώς γινονται (με σύριγγα ή σου κόβουν δαχτυλάκι) και αν έκλαψε το μωρό(ελπίζω πως όχι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

Μαρια μια χαρα η Νεφελη.Γεννηθηκε πολύ μικρουλα ε;;;

Σα σοκολατίτσα θα ητανε. (εννοώ γλυκουλα) :):):)

RWTAS THN MANA KOUKOUBAGIA NA SOU PEI?? XAXAXAXAXAXAXAXA NAI PANAYIOTA MOU OPWS TA LES... SAN SOKOLATITSA!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ.

΄ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΑ ΣΕΒΗ Μ.ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΑΙ ΖΑΜΑΝΙΑ ;)

ΜΑΡΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΝΕΦΕΛΑΚΙ.ΠΡΩΤΟ ΜΠΟΙ!!!!

ΠΟΥ ΣΑΙ ΡΕ ΚΑΛΛΗ??? :P

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΥΛΙΓΚΑ ΜΑΣ,ΜΠΕΡΔΕΜΑ.

Η ΠΡΩΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΓΚΙΖΟΥΜΕ .ΜΕΤΑ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

2 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΕΙ ΤΟΝ ΕΞΕΤΑΣΕ ΚΑΙ Μ ΕΙΠΕ Η΄ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΄΄ΠΑΙΖΩ΄΄ Η΄ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ :blink:

ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΝΩΣΕΙ ΤΟ ΠΕΤΣΑΚΙ.ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΘΕΡΕ ΠΡΟ ΤΕΤΕΛΕΣΜΕΝΟΥ :blink::dry:

ΕΓΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΩ.

Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ,ΤΡΕΧΑ ΓΥΡΕΥΕΙ.....

ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΟΝ ΓΛΥΤΩΝΟΥΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡ.

ΠΑΒΑΓΙΩΤΑ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΑΙΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗ ΦΛΕΒΑ.

ΑΛΛΑ ΖΟΡΙΣΤΗΚΑΜΕ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΙΛΕΣ....ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ..

ΑΡΠΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΟΥΡΟΣΥΛΛΕΚΤΗ!ΓΙΑ ΣΟΥΒΕΝΙΡ....

ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΟΠΑΙΔΑ ΣΑΣ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά είναι δύσκολο να είσαι μαμά..Άγχος και απορίες συνέχεια. Είμαι που είμαι αγχώδης ήρθε και έδεσε τώρα με το μωρό..

Ένα μπέρδεμα και το θέμα με το πουλάκι..Παρεμπιπτόντως παρατήρησα ότι τα αγοράκια είναι περισσότερα..Φοβάμαι ότι ούτε εμείς θα τον γλιτώσουμε τον παιδοχειρουργό γιατί το πουλάκι δεν κατεβαίνει καθόλου έύκολα..

Παναγιώτα πόσο είναι ο Νικόλας;; Αν δε σου κάνει κόπο μπορείς να δεις και πόσο ήταν 9 μηνών; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου σε όλους αυτούς τους μήνες πήρε μόνο 2 πόντους. 75 εννιά μηνών και 77 τώρα. Είναι φυσιολογικό;

Σε λίγο καιρό που θα ξαναπάμε στον παιδίατρο θα τον ξαναρωτήσω για εξετάσεις.

Ποιο γάλα πίνουν τα δικά σας;; Ο Πάνος πίνει το advance αλλά μου την έχει δώσει γιατί όποτε πηγαίνω στο super market βρίσκω μόνο το μακράς διαρκείας. Το άλλο μια ζωή έχει τελειώσει. Μα καλά όλα τα παιδάκια αυτό πίνουν;;;; Μου φαίνεται πρέπει να πηγαίνω πρωί πρωί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα στην πρώτη δημοσίευση, άλλαξα τον τίτλο αλλά πάλι στις καινούριες απαντήσεις βγαίνει ο άλλος. Το θεμαάκι έχει 2 τίτλους πια..Τι κάνω λάθος βρε κορίτσια;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΕΣ.....

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΧΗ ,ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ.

ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΨΑΡΑΛΚΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ :P

Ο ΘΟΔΩΡΑΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 17/3.

ΑΝΘΗ,ΧΘΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ Σ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΝΙΑ ;)

ΤΡΩΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ (ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΠΑΜΦΑΓΟ...)

ΑΠΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ,ΜΟΝΑ ΑΝ ΚΡΑΤΑΕΙ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ,ΤΟΠΟΘΕΤΕΙ

ΤΗΝ ΚΟΛΑΡΑ ΤΟΥ ΕΠΙ ΤΑΠΗΤΟΣ ΚΑΙ ΒΟΥΥΥΡΡΡΡΡΡΡΡΡ.

ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟ ΠΑΙΔΙ.

ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΗΔΗΞΕΙ ΛΙΓΟ,ΑΛΛΑ ΟΚ.

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ Η΄ΚΡΕΜΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ,ΤΡΩΜΕ ΡΥΖΟΓΚΟΦΡΕΤΕΣ,

ΨΩΜΙ ΜΕ ΤΥΡΙ, ΤΑΧΙΝΙ ΜΕ ΨΩΜΙ,ΤΡΑΧΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΛΥΒΑ ;):blink::blink:

ΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ

ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ .

ΓΕΡΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ.

ΥΓ.juliana,ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΟ :)a>

Πόπη μου ΤΕΛΕΙΑ φώτο!!!! Φτου μην σας τον ματιάσω! Να μου φιλήσεις τα μαγουλάκια του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΕΣ.....

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΧΗ ,ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ.

ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΨΑΡΑΛΚΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ :P

Ο ΘΟΔΩΡΑΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 17/3.

ΑΝΘΗ,ΧΘΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ Σ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΝΙΑ ;)

ΤΡΩΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ (ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΠΑΜΦΑΓΟ...)

ΑΠΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ,ΜΟΝΑ ΑΝ ΚΡΑΤΑΕΙ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ,ΤΟΠΟΘΕΤΕΙ

ΤΗΝ ΚΟΛΑΡΑ ΤΟΥ ΕΠΙ ΤΑΠΗΤΟΣ ΚΑΙ ΒΟΥΥΥΡΡΡΡΡΡΡΡΡ.

ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟ ΠΑΙΔΙ.

ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΗΔΗΞΕΙ ΛΙΓΟ,ΑΛΛΑ ΟΚ.

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ Η΄ΚΡΕΜΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ,ΤΡΩΜΕ ΡΥΖΟΓΚΟΦΡΕΤΕΣ,

ΨΩΜΙ ΜΕ ΤΥΡΙ, ΤΑΧΙΝΙ ΜΕ ΨΩΜΙ,ΤΡΑΧΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΛΥΒΑ ;):blink::blink:

ΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ

ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ .

ΓΕΡΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ.

ΥΓ.juliana,ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΟ :)pasxa_2010_088.JPG

ΠΟΠΑΚΙ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩΣ!

ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΚΟΡΜΑΡΑ ΣΟΥ? ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΣΚΟΡΔΑ!

ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΤΑ ΤΡΩΤΕ! ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ Ο ΝΙΚΟΛΗΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΝΑΠΟΔΑ!

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ (ΠΛΗΝ ΤΟΥ ΓΙΑΟΥΡΤΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΡΕΛΛΕΝΕΤΑΙ) ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ε ΣΕΛΩ! ΑΣΕ ΜΕ! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. :)

Ανθή οι μετρήσεις που ζήτησες

8 μηνών 70

10 μηνών 74

12 μηνων 77(μόνη μου την έκανα)

Τώρα θα πάω στην παιδ. να τον ξαναμετρησει και αυτη και να δω τι θα μου πει.

Για τον τίτλο δεν πειραζει.Δεν μπορεις να το αλλαξεις σε όλα τα ποστ.

Αρκει που φαινεται στο φόρουμ ο νεος τίτλος για να τον δουν και τα άλλα κορίτσια. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορτισάρες!!

ΚΡΑΡ να σου ζήσει το νινί σου!!! Αγοράκι και εσύ??

TEO COOL Να σου ζήσει το αντράκι σου! Τι φοβερή φωτό είναι αυτή? Τι γελαστό φατσάκι?? Εχω ξετρελαθεί!! (φτου φτου!!)

Ανθή μου, μην αγχώνεσαι με τους πόντους! Επειδή μια φίλη μου αντιμετώπιζει σχετικό πρόβλημα έχω να σου πω, πως ανησυχείς μόνο αν σταματήσει τελείως η ανάπτυξη του παιδιού! Δηλαδή αν μέσα σε δύο μήνες δεν πάρει καθόλου πόντους! Ποτέ δεν ξέρεις όμως πότε θα κάνει το μπαμ ένα παιδάκι και θα τους πάρει απότομα! Γιαυτό μην μου αγχώνεσαι!!!

Εμείς σήμερα θα πάμε παιδίατρο γιατί το κοριτσάκι μου είναι χάλια....

Με συνάχι έντονο και πολύ βήχα... από εχθές σταμάτησε και να τρώει... έχω κατα αγχώθεί.... και ειναι και αρκετές ημέρες που κρατάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάρες μου!!!

KRAR μου τα φιλάκια μου στο παιδαρο!!!χαθηκαμε τελειως!!Ελειπα και ενα μηνα..

Ανθή το frisogrow του δινω εγω και το ΔΕΛΤΑ ADVANCE το χρησιμοποιώ για να φτιάξω ανθος αραβοσίτου μιας και ουτε εγω το βρισκω ευκολα!!!!Στο σουπερ μαρκετ ή δεν θα βρω καθόλου ή θα βρω το πολύ 2 μπουκάλια!!!!!Απόρησα και γω!!

Το πουλάκι μας και μας η παιδιατρος μας ειπε να μην το πειραξουμε καθολου..τωρα που ειναι να παμε για εμβολιο 13 μηνων θα το δει αυτη..

Εξετασεις δεν καναμε ακομα.Πηρα το χαρτι χτες απ την παιδιατρο και μου ειπ[ε οτι θα λειπει μια εβδομαδα και καλο ειναι να γινει η αιμοληψία οταν θα επιστρεψει γιατι επειδη ειναι πολυ μικρο και η μικροβιολογος μπορει να μην βρει φλέβα θα κανει την αιμοληψία η ίδια.

Ανθη οι δικες μου μετρησεις ειναι:

4 μηνων-69

5 μηνων-72

6,6 μηνων-74

7 μηνων-75

9 μηνων-77

10 μηνων-79...

σε 20 μερες περιπου θα ξανακανουμε μετρηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI NEFELI εύχομαι περαστικά στην κορούλα σου! Και εμείς περάσαμε κάτι γερές ιώσεις φέτος και καταλαβαίνω την ανησυχία σου..

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τα καθησυχαστικά σας λόγια για το θέμα του ύψους του Πανούλη..Έχω κολλήσει άσχημα. Μέρα παρά μέρα το μετράω το παιδί...Θεωρώ λίγους τους 2 πόντους 4 ολόκληρους μήνες..Με ηρεμήσατε κάπως..Παναγιώτα και Juliana ευχαριστώ που παραθέσατε τις μετρήσεις των ζουζούνων σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή έγραψε:

MARAKI NEFELI εύχομαι περαστικά στην κορούλα σου! Και εμείς περάσαμε κάτι γερές ιώσεις φέτος και καταλαβαίνω την ανησυχία σου..

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τα καθησυχαστικά σας λόγια για το θέμα του ύψους του Πανούλη..Έχω κολλήσει άσχημα. Μέρα παρά μέρα το μετράω το παιδί...Θεωρώ λίγους τους 2 πόντους 4 ολόκληρους μήνες..Με ηρεμήσατε κάπως..Παναγιώτα και Juliana ευχαριστώ που παραθέσατε τις μετρήσεις των ζουζούνων σας.

koritsaki mou na stamatiseis na to kaneis auto, giati ektos tou oti 8a dimiourgiseis kanena 8ema sto paidi me tin emmoni sou, emeis den kseroume na ta metrame kala opws oi paidiatroi.... toulaxiston i dikia mou den ka8ete na tin metrisoume, kai ston giatro dinoume maxi...

Gera na einai ta paidakia mas kai ginoun oso psila ta 8elei o 8eoulis!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI NEFELI έγραψε:

koritsaki mou na stamatiseis na to kaneis auto, giati ektos tou oti 8a dimiourgiseis kanena 8ema sto paidi me tin emmoni sou, emeis den kseroume na ta metrame kala opws oi paidiatroi.... toulaxiston i dikia mou den ka8ete na tin metrisoume, kai ston giatro dinoume maxi...

Gera na einai ta paidakia mas kai ginoun oso psila ta 8elei o 8eoulis!

Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν αγχώθηκα πάντως μη δε γίνει ψηλός. Αγχώθηκα μήπως μας στείλει για εξετάσεις ο γιατρός και μετά χρειαστεί και τίποτα άλλο και ταλαιπωρηθεί ο Πάνος μου..Αποφάσισα να χαλαρώσω λιγάκι για να μη μεταδώσω το άγχος μου και στο μωρό.

Σας ευχαριστώ και πάλι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera anthi.. emena h mikroula mou einai ton ianouario kanonika den tha eprepe na apantisw giati den apeythinese se emas.... xaxaxax loipon den prepei na se anxwnei to thema tou ypsous mporei ontws na mhn paroun pontous gia 2-3 mhnes ...

kai h dikia mou den kathete na thn metrhseis pote ston giatro, opote den mporeis na katalabeis an einai 2pontoi panw dyo katw.... mhn anxwnese xwris logo kai to metafereis kai sto paidi...

kalhmera kai pali

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzein έγραψε:

kalhmera anthi.. emena h mikroula mou einai ton ianouario kanonika den tha eprepe na apantisw giati den apeythinese se emas.... xaxaxax loipon den prepei na se anxwnei to thema tou ypsous mporei ontws na mhn paroun pontous gia 2-3 mhnes ...

kai h dikia mou den kathete na thn metrhseis pote ston giatro, opote den mporeis na katalabeis an einai 2pontoi panw dyo katw.... mhn anxwnese xwris logo kai to metafereis kai sto paidi...

kalhmera kai pali

TZEIN μου και εμένα η δικιά μου Ιανουάριο είναι, στις 22. Εσείς??

Επίσης μια από τα ίδια... πόλεμος γίνεται για να την μετρήσει ο doc... άντε μετά να βγει ακριβής η μέτρηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...