Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΦΛΕΒΑΡΗ-ΜΑΡΤΗ 2009


Recommended Posts

Στο μαιευτήριο προσπαθούσα να τον βάλω στο στήθος. Δεν τα κατάφερνα..Άσε που είχα στο δωμάτιο και την πεθερά μου και έλεγε :"μπααα, δεν πιάνει, μπααα δεν πίνει". Εγώ λοιπόν επειδή ντρεπόμουν δεν έλεγα και πολλά.Δε μου φταίει βέβαια εκείνη αλλά όσο να' ναι με αποθάρρυνε. Ένα βράδυ λοιπόν έκλαιγα που δεν μπορούσα να θηλάσω και μπαίνει στο δωμάτιο μια μαία. Μου φέρνει λοιπόν θήλαστρο...Από εκεί ξεκίνησαν όλα. Τη θεώρησα ως την καλύτερη λύση και χωρίς δεύτερη σκέψη έστειλα τον άντρα μου να αγοράσει ένα για να το έχω όταν θα επέστρεφα σπίτι. Παρόλο που δεν ήταν νοσοκομειακό έκανα τη δουλειά μου. Όταν όμως το μωρό άρχισε να πίνει περισσότερο εγώ έπρεπε να μην κοιμάμαι..Τα νέυρα γρήγορα έσπασαν, δε χαιρόμουν το παιδί μου κι έτσι το θήλαστρο με μεγάλη ανακούφιση το αποθήκευσα και άρχισα να δίνω ξένο. Οφείλω να ομολογήσω ότι από τότε ήμουν άλλος άνθρωπος. Ευτυχισμένη πολύ και πάντα ευδιάθετη. Το θηλασμό τον πήρα με κακό μάτι, πολύ κακό μάτι. Κόντεψε να με διαλύσει ψυχολογικά και δεν ήμουν φαίνεται αρκετά δυνατή και πεισματάρα..Μπράβο σου Νατασούλα.Έβγαζες με θήλαστρο στη δουλειά;;; Απίστευτο. Μπράβο και πάλι μπράβο!

Βλέπω κι εγώ τον Πανούλη μου που παίζει μοναχούλης και στεναχωριέμαι :( ..Όσο και να παίζουμε εμείς μαζί του δεν είναι όπως θα ήταν αν είχε ένα αδερφάκι. Γι' αυτό κυρίως σκέφτομαι τόσο έντονα το δεύτερο αυτή την περίοδο.Εγώ δε θα μπορούσα να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς την αδερφούλα μου..Πάντως τελικά μου φαίνεται ότι πολύ περισσότερο ζηλεύουν τα μικρότερα παιδάκια (1.5-2 ετών).Τα μεγαλύτερα είναι σε θέση να καταλάβουν περισσότερα πράγματα.

Με έπιασε η φλυαρία μου :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 346
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανθή κι εμένα μου στοίχισε πολύ που δεν θήλασε τον Μιχ και πιο πολύ που τα παράτησα με την 1η δυσκολία χωρίς να προσπαθήσω ιδιαίτερα :(:(:(

Όταν έμεινα έγκυος στην Έλενα άρχισα να ψάχνω για τον θηλασμό και ήμουν αποφασισμένη να προσαθήσω όσο το δυνατόν περισσότερο. Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα καο πολλές φορές μπήκα στον πειρασμό να δώσω φόρμουλα αλλά το πείσμα από την 1η αποτυχία μάλλον ήταν αυτό που με βοήθησε περισσότερο.

Από αυτά που γράφεις νομίζω ότι είσαι έτοιμη για 2ο οπότε μην το καθυστερείς.

Κι εγώ δεν θα μπορούσα να σκεφτώ την ζωή μου με 1 μόνο παιδί.

Για το ποια ηλικία τα παιδιά ζηλεύουν περισσότερο δεν είμαι σίγουρη, ίσως εξαρτάται και από το παιδί.

Εγώ δεν ήθελα πολύ μικρή διαφορά γιατί ήθελα να μπορώ να συννενοούμε με το 1ο καλά να μπορώ να του εξηγώ όλα όσα θα συμβούν.

Παιδικό σκέφτεσαι να τον στείλεις τον Πανούλη?

Εγώ θα ξεκινήσω την Έλενα από Σεπτέμβριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πείσμωσες με την πρώτη αποτυχία και στην Έλενα τα κατάφερες με απόλυτη επιτυχία!!!!!! Το πείσμα είναι πολύ μεγάλη υπόθεση τελικά..

Ναι, έτοιμη είμαι για το δεύτερο, η αλήθεια είναι αυτή.Απλά λέω να ξεκινήσω τον Αύγουστο μπας και κάτσει καλά και με τη δουλειά αυτή τη φορά. Από εκεί και πέρα όποτε έρθει..Έτσι έλεγα και στο πρώτο και ήρθε τελικά μετά από 9 μήνες (τόσο μου πήρε να μείνω έγκυος..).Δουλεύω σε φροντιστήριο και όταν ήμουν έγκυος έτρεχαν και δεν έφταναν να βρουν αντικαταστάτη στα μέσα της χρονιάς γιατί δυστυχώς κανένας συνάδελφος δεν βοήθησε την κατάσταση :( ..Επειδή λοιπόν μου φέρθηκαν καλά οι άνθρωποι(αφεντικά) είπα να κοιτάξω μπας και αυτή τη φορά δε χρειαστεί να φύγω στα μέσα. Τέλος πάντων..Ό,τι είναι θέλημα Θεού.

Μεσημεριανή σήμερα ;) .Ο Πάνος είναι στη μαμά μου κι εγώ είμαι χαλαρή ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σου πω. Δε θα στείλω τον Πάνο στον παιδικό. Θα πάει κατευθείαν στο προνήπιο.Έχω βοήθεια και από τις 2 γιαγιάδες και δεν το βρίσκω απαραίτητο (προς το παρόν τουλάχιστον). Εσείς θα πάτε τον Σεπτέμβρη;;; Θα πηγαίνουν και τα 2 σου παιδάκια σχολείο ε :) ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ανθή καλή Μεγαλοβδομάδα:D

δεν ήξερα ότι δουλεύεις σε φροντιστήριο νόμιζα ότι ήσουν διορισμένη....

Αφού έχεις βοήθεια δεν το συζητάω, εγώ δυστυχώς δεν έχω ιδιαίτερη βοήθεια, έχω γυναίκα η οποία κρατάει την Έλενα από 2 μηνών. Το Σεπτέμβριο θα την στείλω οπωσδήποτε παιδικό ελπίζω να έχει κόψει και την πάνα μέχρι τότε

Στον Μιχάλη με βοηθάει η μαμά μου πηγαίνει νήπια φέτος και στις 12 που σχολάει τον παίρνει και τον κρατάει μέχρι να σχολάσω. Έχω πολύ άγχος για του χρόνου που θα πάει πρώτη και ξεκινάνε τα διαβάσματα. Ελπίζω η Έλενα να καταλαβαίνει για να μπορώ να ασχοληθώ με τον Μιχάλη και να διαβάζουμε γιατί και λόγω δουλειά οι ώρες είναι περιορισμένες :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Ανθη αφου εχεις βοηθεια καλε τι το σκεφτεσαι για 2ο;;;Βουρρρρρρρρρρ!!!!!! :lol::lol:

Λογικα θες να γεννησεις τελη Ιουνιου ε;;;Αρα Αυγουστο με Σεμπτεμβρη ειναι οι καλθτεροι μηνες να μεινεις εγκυος.Και εγω στο Νικολα 8 μηνες μου πηρε.Στο μπεμπη ομως με την 1η.

Πιπιλα ουτε και ο Ν. πηρε οποτε δε ξερω να σου πω.

Παντως και εγω εχω εκπλαγει με τον εαυτο μου.Δεν περιμενα να κανω τοσες υποχωρησεις και να ειμαι τοσο πεισματαρα με το θηλασμο.Γενικα ειμαι τεμπελα και τα παραταω αλλα το συγκεκριμενο θεμα το πηρα

πατριωτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α παιδικο θα τον στειλω και εγω το Σεπτέμβριο . Για να δουμε πως θα τα παει.Λογικα θα εχουμε δραματα. :?:?

8 Ιανουαριου επιστρεφω στη δουλεια.Εχω παρακαλεσει τη μαμα μου να ερθει να κρατησει το μωρο (που θα ειναι τοτε 13 μηνων) για κανα δυο μηνες ισα να περασουν οι πολλες ιωσεις .

Παντως πολλα ζορια ρε κοριτσια.Και δουλεια και παιδια και σπιτι και να μαστε και σα λατερνες .

Ε ποσα να αντεξει ενας ανθρωπος;;; :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νατασούλα, ωραία θα ήταν να ήμουν διορισμένη, αλλά δυστυχώς δεν είμαι και γι' αυτό τρέχω και δε φτάνω. Μακάρι να είχα σπουδάσει δασκάλα, μακάρι. Όλα θα ήταν διαφορετικά τώρα..

Πρώτη δημοτικού το παλικαράκι σου ε;;; Ολόκληρο αντράκι :D ! Η αλήθεια είναι ότι μια γυναίκα που δουλεύει τρέχει και δε φτάνει να τα προλάβει όλα. Ειδικά τώρα που θα μπει στο πρόγραμμα και το διάβασμα γίνονται ακόμα πιο ζόρικα τα πράγματα. Εγώ να σου που την αλήθεια βέβαια ανυπομονώ να δω τον Πανούλη με σάκα σχολική, τετραδιάκια, μολυβάκια κλπ.

Παναγιώτα μου έχω βοήθεια δόξα τω Θεώ :D ! Θέλω πολύ να κάνω και δεύτερο μωράκι. Μακάρι το φετινό καλοκαιράκι να μου φέρι γούρι..Με την πρώτη ο μπέμπης ε;; Ωράια έτσι. Ούτε άγχος, ούτε τίποτα. Εγώ είμαι τόοοσο αγχώδης που νομίζω ότι πάλι θα αργήσω..Αφού από τώρα το σκέφτομαι φαντάσου..

Στον παιδικό οι πρώτες μέρες είναι δύσκολες. Μετά τους αρέσει γιατί παίζουν και ξεσκάνε. Οι ιώσεις θέλουν λίγο προσοχή για τα μικρότερα παιδάκια αλλά και αυτές τον πρώτο καιρό..Μετά σιγά σιγά τα παιδάκια αποκτούν αντισώματα ;) .

Πάντως είστε άξιες με το θηλασμό. Εγώ ενώ γενικά έχω πολύ πείσμα και δεν τα παρατάω εύκολα, στο θέμα του θηλασμού το πείσμα με εγκατέλειψε :( ..Νομίζω ότι και 100 παιδιά να έκανα, 100 φορές θα αποτύγχανα..Με είχε πάρει πολύ από κάτω. Το θυμάμαι και αγχώνομαι..Τέλος πάντων..Περασμένα ξεχασμένα..Καλά να είναι τα παιδάκια μας!

Παναγιώτα το αδικημένο φύλο είμαστε. Όλα στην καμπούρα μας :shock::? ...Γεννάμε, δουλεύουμε, είμαστε νοικοκυρές, πρέπει να είμαστε και ωραίες και πολλά άλλα...Πόσα να αντέξουμε, έλα ντε..

Με το καλό λοιπόν να πάνε στο σχολείο τα μικρούλια σας!

Α, σήμερα κάναμε την κουνίτσα του Πάνου κρεβατάκι και νομίζω ότι του άρεσε ;) . Θα δείξει πώς θα κυλήσει το βράδυ μας. Αύριο θα πάω να του πάρω και καγκελάκι. Προς το παρόν του έβαλα καρέκλες και μαξιλάρια..Ανάποδος άνθρωπος, πρώτα το καγκελάκι έπρεπε να πάρω :roll: ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

πως ήταν Ανθή το πρώτο βράδυ, κοιμήθηκε καλά ο Πανούλης?

και μην αγχώνεσαι για την σύλληψη, η 2η συνήθως έρχεται πολύ πιο εύκολα από την 1η;)

Κι εγώ ψαχνω για παιδικό δωμάτιο τώρα. Θέλω να κάνω κουκέτα γαιτί έχω 1 δωμάτιο και δεν βρίσκω κάτι που να μ'ενθουσιάζει...........

Παναγιώτα ο Μιχάλης ότσν πρωτοπήγε παιδικό ήταν 1,5χρ. Η 1η βδομάδα ήταν πολύ δύσκολη έκλαιγε και τις 2 ώρες που ήταν στο παιδικό :cry::cry: Η 2η ήταν λίγο καλύτερη έκλαιγε κανένα 10λεπτο όταν τον άφηνα και μετά ηρεμούσε. Από την 3η όλα καλά δεν ήθελε να φεύγει :mrgreen::mrgreen:

Θέλουν τον χρόνο τους κι εκέι για να συνηθήσουν τις αλλαγές ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρώτο βράδυ πήγε όπως και όλα τα υπόλοιπα βράδια..Θέλω να πω ότι σχεδόν καθημερινά ξυπνά μεταξύ 6-8 το πρωί και τον φέρνω στο διπλό κραβάτι για να κοιμηθούμε κι άλλο ;):lol: . Το ίδιο έγινε και χτες με τη διαφορά ότι δε σηκώθηκα. Φώναξε μαμά και του είπα : "Έλα Πανούλη μου μόνος σου.."χιχιχιχιχιχι :lol: ..Το μεσημέρι κοιμήθηκε ένα δίωρο.Επίσης πλέον τον κοιμίζω στο κρεβάτι του και όχι στο δικό μου. Ξαπλώνουμε παρέα, τον παίρνει ο ύπνος και φεύγω.

Νατασούλα έχεις σκεφτεί τη λύση του καναπέ-κρεβάτι που βγαίνει από κάτω και δεύτερο κρεβάτι που σηκώνεται κι αυτό ψηλά με ένα μηχανισμό;;; Δεν ξέρω βέβαια αν κατάλαβες τι εννοώ :roll: ..Είναι κανονικά κρεβάτια, με κανονικά στρώματα και ανοίγει ο χώρος. Η κουκέτα είναι λίγο ογκώδης. Εγώ γενικώς φοβάμαι και τα ύψη :lol: ..

Ο Πάνος βλέπει την ξαδερφούλα του που πηγαίνει σχολείο και μου λέει ότι θέλει κι αυτός..χαχαχαχα. Δε θέλω όμως να τον πάω παιδικό γιατί δουλεύω απόγευμα και στην ουσία τα πρωινά τον απολαμβάνω..Άμα τα χάσω κι αυτά δε θα τον βλέπω καθόλου :( ..Να δω τι θα κάνω όταν πρώτα ο Θεούλης πάει σχολείο..Θα ζητήσω λιγότερες ώρες στο φροντιστήριο μου φαίνεται..

Μακάρι Νατασούλα να μην αργήσω πάλι να συλλάβω γιατί είναι κομμάτι ψυχοφθόρο....Βέβαια τώρα λειτουργώ με διαφορετική ψυχολογία διότι έχω 1 παιδάκι..

Αυτά τα νέα μας!

Α και κάτι τελευταίο με το οποίο έσκασα στα γέλια. Στις 11 το βράδυ βγάζει τα παπούτσια του από την ντουλάπα πάει να τα βάλει και λέει: "Πάω στον Άγιο Γιώργιο" :shock::lol: ..Εκεί είναι οι κούνιες στις οποίες παίζει. Μόνος σου;; Του λέει ο άντρας μου. Μόνος μου λέει ο Πάνος :lol: ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Ωραίος ο Πανούλης, άρχισε τα ξεπορτίσματα από τώρα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ανθή από την στιγμή που δουλεύεις απόγευμα λογικό να μην θέλεις να τον στείλεις παιδικό, μετά δεν θα τον έβλεπες καθόλου ;)

Και μέχρι να ξεκινήσει σχολείο μπορεί να έχεις διοριστεί......

Ούτε σαν αναπληρώτρια έχεις πάει καθόλου?

Η κουκέτα που θέλω να κάνω είναι χαμηλή με συρόμενο κρεβάτι που βγαίνει. Στην ουσία είναι 2 ξεχωριστά κρεβάτια που το ένα μπαίνει μέσα στο άλλο.

Οι κλασσικές κουκέτες ούτε εμένα μου αρέσουν γιατί εκτός του ότι είναι ογκώδεις είναι και δύσχρηστες. Πως αλλάζεις το σεντόνι στο πάνω κρεβάτι οεο??????????????????

Το θέμα είναι ότι δεν βρίσκω κάτι να με ενθουσιάσει και δεν έχω πολύ χρόνο για να ψάξω :(:(

Μπορεί τελικά να παραγγείλω σε μαραγκό και να μην αγοράσω έτοιμη :?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου ξεπορτίζει από τώρα :lol: ..Είναι πάντως πολύ της βόλτας. Σήμερα λείπαμε από το απόγευμα ως το βράδυ. Όταν γυρίσαμε λοιπόν σπίτι μας είπε να πάμε βόλτα :shock: ΝΤΟΙΝΚ....

Δεν υπάρχει περίπτωση να διοριστώ Νατασούλα γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω ΑΣΕΠ. Δυστυχώς δεν έχω χρόνο για τέτοια προετοιμασία..Συν τοις άλλοις και να διοριζόμουν (λέμε τώρα) επαρχία θα με έστελναν..Πού να πάω η δόλια;; Καμμένο χαρτί λοιπόν το δημόσιο για μένα..Δεν πειράζει, την υγεία μας να έχουμε.

Οι κουκέτες που λες μου αρέσουν πολύ. Και μια φίλη μου τέτοια πήρε στα διδυμάκια της. Πρακτική πολύ. Αθήνα μένεις; Αν ναι, να τη ρωτήσω από πού την πήρε.

Σήμερα αγόρασα στον Πάνο βρακάκια και φανελάκια. Από εξοπλισμό είμαστε έτοιμοι ;):lol: Τώρα μας μένει η εκπαίδευση :lol: .

Θα πάτε πουθενά για Πάσχα;; Εμείς εδώ θα κάτσουμε. Θα ξεκουραστώ και θα απολαύσω τον Πανούλη όσο περισσότερο μπορώ!

Πού εξαφανίστηκαν πάλι οι άλλες Φλεβαρο-Μαρτομανούλες;;;;;; Ελάτεεεεε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Χωρίς ΑΣΕΠ Ανθή δεν υπάρχει περιπτωση να διοριστείς? η λίστα που υπήρχε παλιά δε υπάρχει άλλο?

Όπως και να έχει δεν πειράζει την υγεία μας να έχουμε κι όλα τα άλλα γίνονται;)

Θεσ/νίκη μένω. Το Πάσχα θα πάμε στο χωριό του μπαμπά μου στην Καβάλα. Τα παιδιά τρελένονται εκεί φύση αυλή και όλη την μέρα παιχνίδι. Ο Μιχ περιμένει πως και πως. Τελευταία μέρα δουλειά σήμερα και μετά 4 μερούλες χαλάρωση :D:D:D:D:D:D:D

Φανελάκια και βρακάκια κι εγώ αγόρασα, λίγο να στρώσει ο καιρός ακόμα και ξεκινάμε...............

Τις επόμενες μέρες δεν νομίζω να ξαναμπώ οπότε να ευχηθώ από σήμερα. Καλή Ανάσταση να εχουμε, υγεία και ειρήνη σε όλο τον κόσμο.

Καλά να περάσετε Ανθή μου και να χαρείς τον Πανούλη σου όσο περισσότερο μπορείς :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα δυστυχώς μόνο με ΑΣΕΠ πια :( ...Δεν πειράζει..

Έχω ακούσει ότι η Καβάλα είναι πανέμορφη και θέλω πάρα πολύ να πάω..Τα παιδιά είναι λογικό να περνούν τέλεια στο χωριό. Θα ξεφαντώσουν! Μα δεν είναι τέλειες οι διακοπούλες;;; Πόσο το απολαμβάνω αυτές τις μέρες..δε λέγεται :D !

Να περάσετε λοιπόν πολύ πολύ όμορφα!!! Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση!!!!!!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη

πως περάσατε?

Εμείς περάσαμε πολύ ωραία αν και εκτός από την Κυριακή όλες τις υπόλοιπες μέρες είχε αρκετό κρύο. Στην Ανάσταση πήγαμε όλοι μαζί, είχε πάρα πολλά βεγγαλικά αλλά η Έλενα δεν φοβήθηκε μετά την Ανάσταση έβαγε ένα πιάτο μαγειρίτσα και ένα αυγό :o:o:o:o Γενικά έφαγε πολύ αυτές τι μέρες μέχρι και κοκορέτσι και γλειφόταν μετά και έκανε μμμμμμμμμμμμ :lol::lol::lol::lol::lol: Τα κόκκινα αυγά στο τέλος τα εξαφάνισα γατί την Κυριακή έφαγε 3 :shock::shock::shock::shock::shock:

Παίξανε τρέξανε και γενικώς το ευχαριστηθήκανε πάρα πολύ και φυσικά μαζί τους κι εγώ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθώς ανέστη Νατασούλα!!!

Δεν είναι τέλειες οι διακοπούλες;; Εγώ από αύριο ξεκινώ δουλειά και μου φαίνεται κάπως...

Τέλεια περάσατε ε;; Βρε την Έλενα, λάτρης των πασχαλινών εδεσμάτων :lol::lol::lol:

Κι εμείς περάσαμε όμορφα. Δεν πήγαμε πουθενά αλλά ήμασταν κάθε μέρα έξω! Ο Πάνος το κατευχαριστήθηκε :D ! Τώρα θα ξενερώσει ο καημενούλης..Κάθε πρωί που ξυπνάμε μου λέει: "μαμά θα ντυθείς;; Φεύγουμε;;;" :lol::lol: Δε θέλει καθόλου να κάθεται στο σπίτι. Το Πάσχα ψήσαμε στον κήπο και φάγαμε πολύ...Πάρα πολύ..Του Πάνου του ψήσαμε μπιφτεκάκι για να μην του πέσουν βαριά τα υπόλοιπα..Είναι και φαγανούλης :lol: Επίσης, επισκεφτήκαμε λούνα παρκ, κούνιες, εμπορικά κέντρα κλπ κλπ. Κοινώς ξεφύγαμε από τη ρουτίνα της καθημερινότητας!

Πείτε μας και οι υπόλοιπες μανούλες πώς τα περάσατε με τα βλασταράκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια !!!

Οι τρεις μας μειναμε!!!! :D:D Καλε που ειναι οι άλλες;;;;

Χροναι Πολλα και απο μενα.

Και εμεις καλα περασαμε .

ΝΑ σας ρωτησω.ΜΕ τα παιδια σας σε τι μερη πάτε βολτα εκτος απο κουνιες ;;;;

Επισης βγαινετε για φαγητο οικογενειακος και που;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Παναγιώτα :D !!!

Λοιπόν, με τον Πανούλη εκτός από κούνιες πηγαίνουμε στο λούνα παρκ και σε εμπορικά κέντρα (mall και golden hall).Επίσης τώρα που άνοιξε ο καιρός θέλω να τον πάω και στο αττικό πάρκο με τα ζωάκια. Για φαγητό δεν πηγαίνουμε κάπου συγκεκριμένα. Τελευταία φορά πήγαμε στα Καλύβια (φοβερά κοψίδια =p~=p~=p~ ).Αυτά σε γενικές γραμμές. Ο Πανούλης έξω να' ναι και ας είναι οπουδήποτε :lol::lol::lol: . Τα μωρά σου καλά είναι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, τι κάνετε?

Έχω πολύ τρέξιμο αυτές τις μέρες με την δουλειά και δεν προλάβαινα να γράψω

Πως περάσατε Πρωτομαγιά πήγατε πουθενά?

Εμείς πήγαμε Καβάλα και περάσαμε πολύ ωραία, ευτυχώς δεν έβρεξε και είμασταν όλη την μέρα έξω, τα παιδιά πέξανε και το χαρήκανε

Παναγιώτα εμείς με τα παιδιά πηγαίνουμε σε διάφορα μέρη. Κοντά στο σπίτι μας έχουμε ένα πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής που είναι πολύ ωραίο και πηγαίνουμε συχνά, έχει μέσα και κούνιες κάνουν και ποδήλατο ;)

Κατεβαίνουμε παραλία για βόλτα, τον προηγούμενο μήνα πήγαμε και στον ζωολογικό κήπο γενικά οπουδήποτε απάνια απορρίπτω κάτι λόγω παιδιών.

Για φαγητό δεν βγαίνουμε συχνά αλλά όχι λόγω παιδιών πιο πολύ για οικονομικους λόγους ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νατασούλα :D !

Εμείς Πρωτομαγιά πήγαμε στο Δήλεσι, στο εξοχικό κάποιων φίλων που έκανα μπάρμπεκιου! Περάσαμε όμορφα και ο Πάνος το ευχαριστήθηκε. Κοιμήθηκε και το μεσημεράκι, όλα καλά ;) !

Τώρα που θα ανοίξει ο καιρός θα έχουμε μεγαλύτερη ποικιλία στις βόλτες μας! Παρεμπιπτόντως ο καιρός τα έχει παίξει εντελώς :shock: .Χτες καλοκαίρι και σήμερα βροχές και πτώση θερμοκρασίας. Έλεος πια αυτός ο χρόνος. Καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα τα έχω όλα μαζί. Πότε θα έρθει πια το καλοκαίρι;;;Μόνιμα εννοώ :lol::lol:

Τι σκέφτεστε για το καλοκαιράκι;; Έχετε προγραμματίσει διακοπούλες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.

Τελικα στα ιδια μερη παμε ολες . :D

Απλως πεθυμησα να πιω ενα καφεδακι με την ησυχια μου.Χωρις να τρεχω!!!Ονειρο απατηλο ε;;; :lol::lol:

Για καλοκαιρι λεμε για Πηλιο (απο Παγασητικο όμως) και καπου αλλου .Θα δουμε που.Δεν εχουμε καταληξει ακομη.

Παντως απο τη βρωμοΑθηνα θα ηθελα να λειπουμε απο 20-07 μεχρι 20-08. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Παναγιώτα μου..καφεδάκι με παιδιά χωρίς τρέξιμο ε;;;; Δύσκολο μου ακούγεται :?:?:? ..Ειδικά όταν τα παιδιά είναι δύο όπως στην περίπτωσή σου...Πρέπει να φτιάξει κάποιος μια καφετέρια με παιδαγωγούς που θα απασχολούν ευχάριστα τα παιδιά..χιχιχιχιχιχι :lol: ! Μήπως να ανοίξουμε εμείς μια τέτοια επιχείρηση;;; Θα την ονομάσουμε το cafe του mammyland :lol::lol::lol::lol:

Ωραία στο Πήλιο. Χειμώνα καλοκαίρι. Όλα τα συνδυάζει αυτό το μέρος.

Εμείς λέμε για Ρόδο (είναι η πεθερά μου από Ρόδο-πάμε κάθε χρόνο), Ζάκυνθο και μπορεί και Ρέθυμνο. Ίδωμεν. Πολλά θέλω κι εγώ :lol::lol::lol: .

Όπως και να' χει όμως το καλοκαίρι είμαι ευτυχισμένη ακόμα και στην Αθήνα! Είναι η εποχή μου! Και μόνο που δε δουλεύω φτάνει :lol::lol::lol::lol: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...