Μετάβαση σε περιεχόμενο

10 μερες μετα την γεννηση της μικρης μου...


Recommended Posts

μολις εβαλα τον μικρο για υπνο μετα απο ενα 20λεπτο που τσιριζε σαν σειρηνα επειδη θηλασα την μικρη :blink: ,ειναι απο αυτες τις στιγμες που η υπομονη αρχιζει και φαινεται αγνωστη λεξη,φφφ....ελπιζω να του περασει γρηγορα :(

ευχαριστω για τις ευχες κοριτσια.

κατρινα το δωματιο ηταν πολυ καλο,καμια σχεση με τα παλια του Ελενα (σε παλιο ημουν οταν εκανα τον γιο μου,καθαρα δε λεω αλλα καμια σχεση).Σου φτιαχνε το κεφι,ειχε και πολυθρονα θηλασμου.Μονοκλινο ηταν,ηθελα την ηρεμια μου αυτη τη φορα. Ειχε διαθεσιμα οποτε δεν χρειαστηκε να το ψαξουμε αλλιως ;) ολος ο θαλαμος ηταν πολυ καλος. Για τις μαιες οπως και την πρωτη φορα δεν εχω παραπονο,οποτε τις χρειαστηκα ηταν εκει. Και λογω του περιστατικου με την αρπαγη βρεφους ειχαν αυξησει τα μετρα ασφαλειας,για να μεινει συνοδος το βραδυ στο δωματιο επρεπε να εχει γραπτη αδεια απο τον γυναικολογο,αλλιως τον εδιωχναν.Επισης μετα το επισκεπτηριο κλειδωνε η κεντρικη πορτα του θαλαμου. Οι σεκιουριτι στο τελος του επισκεπτηριου τους εβγαζαν ολους εξω με τη μια.

Γενικα ειμαι ευχαριστημενη,οπως και την πρωτη φορα.Απλα τωρα ημουν σε καλυτερα κεφια και μου φανηκαν ολα καλυτερα!

Τωρα αναρωτιεμαι ποτε θα βγω απο το σπιτι!εχω φαει τοση πολυ κλεισουρα τα τελευταια 2 χρονια που θα σαλταρω. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχου μαλακι και μια απολυτη ηρεμια!!!!

να σου ζησει η μικρουλα σου και να χαιρεσαι την οικογενεια σου

μου δινεις κουραγιο τωρα που σκευτομαι να κανω και δευτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ!το μαλλι μας δεν ξερω απο ποιον το πηραμε,τοσο πυκνο και μαυρο... :huh: αλλα φχαριστιεμαι να την χτενιζω :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει η πανεμορφη μικρουλα!

Ειναι μια κουκλα!

Να τη χαιρεστε κ αυτη κ το αγορακι σας!

Καλη κουραγιο σου ευχομαι γιατι με 2 μωρακια μου φαινεται οτι θα το χρειαστεις!!! :P;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ!ναι,θα χρειαστω κουραγιο μπολικο με 2 μωρα,με πιανουν τα νευρα με τον μικρο αλλα προσπαθω να συγκρατηθω...πολυ γκρινια χθες κ σημερα το πρωι... :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

[quoteΑυτο ηταν το μονο δυσκολο κομματι,ο αποχωρισμος μας,πρωτη φορα μετα απο 17 μηνες.Ηταν σκληρο...αλλα περασε. Δεν τον ξαναφηνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον αφησα για να παω στο μαιευτηριο.Σπιτι με τον μπαμπα του,αυτο εννοω.Δεν υπηρχε περιπτωση να τον αφησω για αλλο λογο,εχω κολλησει μαζι του.Argi eεσυ πως το χειριστικες τον ερχομο του 2ου παιδιου στο σπιτι?ειχατε ζηλειες απο τον μεγαλο?εμενα εχει αγριεψει,παιζει πιο εντονα,μιλαει πιο δυνατα,φωναζει ε το παραμικρο,και οταν γκρινιαζει η ικρη για μαμ τοτε νευριαζει πυ ασχολουμαι μαζι της.Εχω αρχισει κ πελαγωνω,ειδικα το μεσημερι που ειναι η ωρα του υπνου του,τοτε θα πεινασει η μικρη,θα θελει αλλαγμα κτλκτλ....καμια συμβουλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν γεννηθηκε η μικρή ο γιος μου ήταν 3 ετών και 3 μηνών!!! μεγαλύτερος από τον δικό σου......τις πρώτες ημέρες δεν εμφάνισε σημάδια ζήλιας στο σπίτι, αλλά στο σχολείο έγινε πιο επιθετικός έτσι ο μόνος τρόπος ήταν να ασχοληθούμε περισσότερο μαζί του και κυρίως ο μπαμπάς τον έπαιρνε βόλτα ή αν πήγαινε για ψώνια στα μαγαζιά, παίζαμε πιο πολύ....την ώρα του θηλασμού ήταν δίπλα μου και έδειχνε χαρούμενος....φυσικά υπήρχαν και στιγμές όπου η κακομοίρα έπρεπε να προστατευθεί (όχι την ώρα του θηλασμού αλλά σε άλλες στιγμές!), όπως και τώρα (18 μηνών), αν και τώρα ξέρει να προστατεύεται μόνη της!!!!

πιστεύω δλδ ότι περισσότερη προσοχή πρέπει να δείξετε στον μεγάλο παρά στη μικρή.......αν υπάρχει κανένας παππούς γιαγιά κοντά να τον έπαιρναν κάποιο πρωινό έτσι ώστε να ασχοληθείς με την μικρή ή με τον μπαμπά να φύγουν από το σπίτι να πάνε βόλτα!.......πάντως η ζήλια είναι φυσιολογική το αντίθετο όχι!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα κανουμε αυτα argi,ελπιζω να σταματησει η γκρινια συντομα...ας φωναζει,ας κανει οτι θελει την γκρινια δεν την αντεχω,βιδωνομαι αμεσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις καλυτερες ευχες μου για την κορουλα σου!!!

Υγεια.ευτυχια κ αγαπη σε ολη της τη ζωη!!!

Επισης...Ειναι τυχερη που εχει τον μεγαλο της αδερφο!!!

Μπορει τωρα να θελει να της βγαλει το υπεροχο μαλλι της τριχα-τριχα,αλλα σε μερικα χρονια...

Θα την βγαζει στα μπαρακια κ θα χαιρεται να γνωριζει τις φιλες της! :P;) :laugh:

Να σας ζησει κοπελα μου!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Τις καλυτερες ευχες μου για την κορουλα σου!!!

Υγεια.ευτυχια κ αγαπη σε ολη της τη ζωη!!!

Επισης...Ειναι τυχερη που εχει τον μεγαλο της αδερφο!!!

Μπορει τωρα να θελει να της βγαλει το υπεροχο μαλλι της τριχα-τριχα,αλλα σε μερικα χρονια...

Θα την βγαζει στα μπαρακια κ θα χαιρεται να γνωριζει τις φιλες της! :P;) :laugh:

Να σας ζησει κοπελα μου!!! :)

:laugh: και τουφα τουφα θελει να της το βγαλει! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...