Μετάβαση σε περιεχόμενο

10 μερες μετα την γεννηση της μικρης μου...


Recommended Posts

..ειπα να μοιραστω την εμπειρια μου,αυτη την φορα ηταν πολυ καλυτερα ολα.

Γεννησα την μικρη μου στις 19/2 το πρωι στο Ελενα.Ολα πηγαν καλα,την πηρα αγκαλιτσα μιση ωρα μετα την καισαρικη,την εβαλα στο στηθος μου και ηταν απο τις πιο συγκινητικες στιγμες της ζωης μου. :) Ειναι ενα ηρεμο μωρακι,μαμ κακα και νανι (καμια σχεση με τον γιο μου που ηταν σαν τις νυχτες του Αγιου Βαρθολομαιου :laugh: :laugh: πολυ κλαμμα!). Η αναρρωση ηταν πολυ καλη,και η ψυχολογια μου επισης.Αυτη τη φορα δεν με ταλαιπωρησε καμια επιλοχεια θλιψη :) ευτυχως!

Τελικα οταν εισαι ηρεμος ολα κυλουν ομαλα.

Αυτο που με κανει περισσοτερο χαρουμενη ειναι οτι την θηλαζω :):) (οι ερωτησεις στην Lala πανε συννεφο :P:P -να σai καλα Lalako).

Τωρα πια ειμαστε σπιτι και προσαρμοζομαστε οικογενειακως.Ο μικρος μου δυσκολευεται αλλα τα βρισκουμε σιγα σιγα.Αυτο ηταν το μονο δυσκολο κομματι,ο αποχωρισμος μας,πρωτη φορα μετα απο 17 μηνες.Ηταν σκληρο...αλλα περασε. Δεν τον ξαναφηνω!

Το δωματιο ηταν σουπερ,βρηκαμε καινουριο μονοκλινο,ειχα την ηρεμια μου,ειχα κανονισει να μην εχω επισκεψεις,μονο πολυ στενους φιλους και τους παππουδες μας :)

ακομα δεν εχω συνειδητοποιησει οτι γεννησα και ειμαι σπιτι..

σας βαζω και μια φωτο της :)

post-8052-13873934776269_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΥΧΕΡΟ Κ ΝΑ ΕΧΕΙ ΥΓΕΙΑ!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙ...

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΣΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ.

ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΘΕΜΑ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλα ευχαριστω!

Τωρα βρηκα παραπανω χρονο να γραψω!Την κραταει ο μπαμπας της,και ο μικρος απασχολειται με τα παιχνιδια του,οποτε εμεινε χρονος για μενα κ το μαμυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

η Λαλα ειναι ιδεα! :laugh:

καλα Αθηνα τωρα διαβασα οτι περιμενεις και 3ο παιδακι?! Με το καλο!

Ευχαριστώ! Ποιός θα το φανταζόταν!

Καλούς θηλασμούς και καλό κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH agapaki83 anastasia2003 annoula1982 Argi asterias AthinaK barb bell crazy didima eleftheria75 Foulinaki Franita fraoulitsa_79 Ifigeneia Jada juliax konstantinast kuo28 liberty81 lilaloy litsaki25 littlestar madrid05 mama_xina Mantarini maraki85 MARIA 1984 maria 76 MariaIoanna marilou85 marsoupilami melen mikroulaxristos mirlitsa mpougatsoula24 Panayiota ponticaki rose25 Sissio snowgirl THANIA tirogaridaki tselinkas vagman ValentinaGiannis VOYLA zaxarenia γωγακι ΕλένηΧ Κατρινα ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ Νανούκα ΝΤΑΛΙΑ ΣΩΣΩ

σου ευχομαστε να τη χερεσαι και να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις!να εχει παντα στη ζωη της υγεια και πολυυυυ αγαπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!

Να ναι γερή και σεις να την καμαρώνετε πάντα!

Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι και πολύ καλύτερα με το θηλασμό!

Καλή ανάρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει, να την χαίρεστε πάντα ευτυχισμένη και υγιής να είναι και από όσο βλέπω και στην φωτό είναι μια κουκλίτσα......α και κάτι άλλο πιο πολύ προσοχή στον γιο τώρα (από προσωπική εμπειρία στο λέω!!) :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

..ειπα να μοιραστω την εμπειρια μου,αυτη την φορα ηταν πολυ καλυτερα ολα.

Γεννησα την μικρη μου στις 19/2 το πρωι στο Ελενα.Ολα πηγαν καλα,την πηρα αγκαλιτσα μιση ωρα μετα την καισαρικη,την εβαλα στο στηθος μου και ηταν απο τις πιο συγκινητικες στιγμες της ζωης μου. :) Ειναι ενα ηρεμο μωρακι,μαμ κακα και νανι (καμια σχεση με τον γιο μου που ηταν σαν τις νυχτες του Αγιου Βαρθολομαιου :laugh: :laugh: πολυ κλαμμα!). Η αναρρωση ηταν πολυ καλη,και η ψυχολογια μου επισης.Αυτη τη φορα δεν με ταλαιπωρησε καμια επιλοχεια θλιψη :) ευτυχως!

Τελικα οταν εισαι ηρεμος ολα κυλουν ομαλα.

Αυτο που με κανει περισσοτερο χαρουμενη ειναι οτι την θηλαζω :):) (οι ερωτησεις στην Lala πανε συννεφο :P:P -να σai καλα Lalako).

Τωρα πια ειμαστε σπιτι και προσαρμοζομαστε οικογενειακως.Ο μικρος μου δυσκολευεται αλλα τα βρισκουμε σιγα σιγα.Αυτο ηταν το μονο δυσκολο κομματι,ο αποχωρισμος μας,πρωτη φορα μετα απο 17 μηνες.Ηταν σκληρο...αλλα περασε. Δεν τον ξαναφηνω!

Το δωματιο ηταν σουπερ,βρηκαμε καινουριο μονοκλινο,ειχα την ηρεμια μου,ειχα κανονισει να μην εχω επισκεψεις,μονο πολυ στενους φιλους και τους παππουδες μας :)

ακομα δεν εχω συνειδητοποιησει οτι γεννησα και ειμαι σπιτι..

σας βαζω και μια φωτο της :)

bb1.jpg

Axxxx na sas ZHSEI h beboula Litsaki!!!ti kalo na einai hremo mwraki..eyxomai oti kalytero gia ekeinh kai to gio sou..kai se sena kalh loxeia!!

pes mas tis empeiries sou apo to Elenas..mias kai kapoies apo mas 8a gennisoume ekei!!Poio giatro eixes?Htan o idios ekei?emeines monoklino h me alles kopeles?Htan ka8ara?genikotera eisai euxaristhmenh?filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει η κορουλα σου....

καλη αναρρωση...και ολα θα πανε καλα με τα δυο παιδακια...απο εμπειρια σου λεω οτι δεν θα εχεις πολλες ζηλειες..τουλαχιστον ετσι ειμαστε εμεις... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΥΚΛΑ!!!!!

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΟΥ...

ΑΣΕ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ....

ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ Κ ΕΥΤΗΧΙΣΜΕΝΗ!!!

ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ..Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!

ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ Κ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΗ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΑ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...