Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανα θηλαζει παιδια 8 χρονων!!!!!! :-O


Recommended Posts

φυσικα δεν θεωρο πως ειναι και απολυτο μυστ ο θηλασμος η το μπουκαλι μετα απο την ηλικια των 5 χρωνων περιπου αλλα

και θετω ενα αλλα ερωτηματα στο θεμα ειναι φυσιολογικο η οχι

ειναι φυσιολογικο ανθρωποι να πεινανε και να μην ξερουν αν θα μπορουν εξασφαλισουν στα παιδια τους ενα πιτο φαγητο η ενα ποτηρι γαλα??

ειναι φυσιολογικο που οι πολιτικοι μας απο τοτε που φυγαμε απο την τουρκοκρατια να μας εχουν χρεωκοπησει 5-6 φορες για πλακα και τωρα παμε για ακομα μια και καθομαστε με σταυρωμενα τα χερια να λεμε θεε μου βοηθα μας??

ειναι φυσιολογικο να αυξανονται συνεχως οι ληστειες και οποιοσδηποτε απο εμας να κινδινευει να σφαχτει εστω και για 10 ευρο???

ειναι φυσιολογικο η ανεργια να αυξανετε οπως η υ[περφορολογηση και να χρωστανε τα παιδια μας και τα εγγονια μας ενα τεραστιο ποσο επειδη εχουμε πολιτικους να θρεψουμε και να πληρωνουμε μιζες και ενα σωρο δημοσιους υπαλληλους που πολλες φορες σου φαιρονται με υποτιμητικο τροπο και εμεις να σκυβουμε το κεφαλι

ειναι φυσιολογικο να δειχνει στην τηλεοραση σφαγμους δολοφονιες και στυγερα εγκληματα και εμεις η να ταπαρακολουθουμε αταραχοι η να αλλαζουμε νυσταγμενοι καναλι

ειναι φυσιολογικο να φοβαμαι να πω μεσα στο σουπερ μαρκετ να ψωνισω συνεχεια ανατιμησεις πηγα προχθες να παρω κερασια που ηθελα για την μικρη 7.90

τα διαλεγα ενα ενα και πηρα ελαχιστα γιατι τα αφηνουν οι εμποροι να ψιλοσαπιζουν αντι να τα βαλουν σε φυσιολογικες τιμες ωστε να μπορουν να αγοραστουν απο τον καθε ενα ????

ειναι φυσιολογικο τα καναλια να βαζουν ως πρωτο θεμα στα δελτια μια πορνοστασρ να μιλαει και να την πλασσαρουν ως προτυπο για τα νεα παιδια και εμεις να καθομαστε να την βλεπουμε αταραχοι επειδη πηγε στην τατιανα??

ειναι φυσιολογικο ο διπλανος σου να ειναι σε κατασταση εξαθλιωσης και να αδιαφορεις και να καθεσαι ηρεμοςε και αταραχος στον καναπε σου αντι να σκεφτεις να του πας ενα πιατοπ φαγητο

ειναι φυσιολογικο να κλαιμε την μοιρα μας χωρις να κανουμε μια προσπαθεια να την αλλαξουμε???

πως θα μου πεις /οπως εγινε και με την τουρκοκρατιοα

επανασταση????

ειναι φυσιολογικο να σκεφτονται ολο και περισοτεροι ανθρωποι τη μεσταναστευση και την ζωη παλι στα χωρια και στα χωραφια ο καθε ενας με τα ζωα του οπως πριν 100 150 χρονια πριν μηπως και επιβιωσουν????

υποτιθετε πολεμουσαμε τους τουρκους γιατι μας εβαζαν δυσβασταχτους φορους με τον πιο τρομερο απο ολους την δεκατη ( ερχοταν στο σπιτι σου στο χωραφι σου εβλεπαν ποση παραγωγη ειχες και ως φορο σου επαιρναν ενα 10% απο ολο το εισοδημα σου τον χρονο

και εδω οι ελληνες πολιτικοι μας λενε θα σταματησουμε μισθους συνταξεις επιδοματα θα σας υποερφορολογησουμε θα πεινασετε θα συνεχισουμε να σας κλεβουμε και εμεις ευχαριστουμε τον θεο απλα επειδη σημερα εχουμε να φαμε και να πληρωσουμε το ιντερνετ

ακομα και το φαγητο για πολλους εχει καταντησει ως ειδος πολυτελειας

ειναι φυσιολογικα ολα τα παραπανω??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 98
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

papaki70 έγραψε:

Εμένα μου φαίνεται περίεργο και θα μ'ενδιέφερε να μάθω περισσότερα για τον τρόπο ζωής τους. Αποκρουστικό όμως όχι. Πιο αποκρουστικό μου φαίνεται ένα βρέφος με μπιμπερό στο στόμα ή πιπίλα παρά αυτό. Γνώμη μου είναι ε! Μην πέσετε να με φάτε. :blush:

Παπακι τη γνωμη μου θα πω... μην πεσεις να με φας... ο τροπος που εκφραζομαστε και αναλογως προσβαλουμε η οχι τους συνομιλητες μας (και τα παιδακια τους) ειναι θεμα ανατροφης... !!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλενηΧ ανευθυνη η μαμα που δινει μπιμπερο στο παιδακι της;

Ανευθυνη ειναι η μανα που θηλαζει και καπνιζει... που δεν το εκοψε ενω ηταν εγκυος... που νομιζει οτι με 7 μηνες που εκοψε το καπνισμα οτι δινει καθαρο γαλα στο παιδι της... ο οργανισμος θελει μηνες για να καθαρισει απο την πισσα και τη νικοτινη...!!!

Τελικα αποκρουστικο ειναι το θεαμα ενος ανθρωπου με παρωπιδες...!!!

Αυτη ειναι μονο η αποψη μου...!!! Και να πεσετε να με φατε δεν προκειται να την αλλαξω...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ Σ.ΜΑΜΜΥ, ΑΝΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΝΑ

ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΕΓΩ ΤΗΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ,ΠΟΥ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Κ

ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ,ΑΝΕΥΘΥΝΗ Η ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΠΙΝΕΙ Κ ΣΚΑΣΙΛΑ ΤΗΣ ΤΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ

ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ,

ΑΝΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΤΑ

ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ,ΑΝΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΝΑ

ΠΟΥ ΞΕΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΗΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΦΤΑΙΕΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΕΚΕΙΝΟ,

ΑΝΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ

ΑΝΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΜΙΑ Α ΗΛΙΚΙΑ Η ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΤΗΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΓΑΠΗ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ..Κ

ΟΧΙ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΠΙΠΙΛΑ Η ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ...

ΞΕΚΟΛΙΣΤΕ ΠΙΑ.....

ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΜΑΝΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΤΡΑΒΑΝΕ ΤΑ

ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ Κ ΝΑ ΤΑ ΣΦΑΛΙΑΡΩΝΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΑΘΟΝΤΕ ΗΣΥΧΑ,

ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΙΣΘΗΤΗ ΜΑΝΑ ΔΙΠΛΑ ΣΕ

ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΚΛΑΙΕΙ

Κ ΟΧΙ

ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΠΙΠΙΛΑ Η ΜΠΙΜΠΕΡΟ!!!!!!!!!!!

Κ ΟΥΤΕ ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Α Κ ΤΟ Ω ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ..

ΣΙΓΑ ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΕΙ 10 ΧΡ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια δεν το βρήκα αποκρουστικό! Ίσα ίσα τρυφερό το βρήκα! :)

Είμαι πολύ ευαίσθητη με το θέμα του θηλασμού και προσωπικά θα προσπαθήσω όσο μπορώ να θηλάσω τη μικρή μου! Τώρα αν είναι φυσιολογικό αυτό θα μας το πει κάποιος ειδικός καλύτερα, αν και απ'οτι διάβασα η κα Αγλαια είχε απαντησει οταν είχε ξανα ανέβει το ίδιο ποστ!

Αθηνακ είσαι πάλι έγκυος???????μπραβο!!!!!!!!!!!!!χάρηκα πολύυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ειχε παιξει το θεμα η κορη μου ηταν 5 μηνων και θηλαζαμε τωρα ειναι 25 μηνων και θηλαζουμε, ελπιζω και στους επομενους 20!

δεν με χαλαιε το βιντεο, δεν ξερουμε λεπτομερεις για την μανα αυτη!

δεν ξερουμε αν εχιε να παρει γαλα στα παιδια της για να το δωσει ειτε στο μπουκαλι ειτε σε ποτηρι, δεν ξερουμε το επιπεδο της, σιγουρα κανει αυτο που εκεινη νομιζει καλο για τα παιδια της!

για να το κανει την ευχαριστει κεινη καθως και τα παιδια της!

τωρα οσο για το αν παιδακια 6,7,8 χρονων πινουν το γαλα στο μπιμπερο θα πω ναι... απλα οι μαμαδες το κρυβουν!

στην ικανοποιηση-θεληση-προσπαθεια να πιουν τα παιδια γαλα νομιζοντας οτι τους προσφερει ασβεστιο θα το εδιναν και στη χουφτα τους!

απλα δεν θα το ελεγαν...οπως δεν τολμουν να συζητησουν οτι τααιδια τους βρεχουν ακομα το κρεβατι τους!

η κοινωνια μας εχει στανταρ που αν διαφερεις απο αυτα μπαινεις στο περιθωριο η εχεις προβλημα και εισαι η εξαιρεση.

οταν λεω οτι θηλαζω με κοιτουν με υφος υποτιμητικο

εχω ακουσει διαφορα γαι το θεμα θηλασμος!

πχ. οτι δεν εχω λεφτα να αγρασω γαλα, οτι ειμαι αγραμματη,εγκληματιας που δεν δινω στ παιδι μου γαλα απο την αγελαδα και αλλα τετοια

ειμαι μανα που κανω το καλυτερο για το παιδι ΜΟΥ και σιγουρα δεν ειμαι αγεαλδα της γειτονιας!

η καθε μια κανει αυτο που εκιενη νομιζει σωστο!

ολες οι μαμαδες τα παιδακια τους τα βλεπουν ομορφα, ειτε με μπιμπερο , ειτε με μπουκαλι ,με πιπιλα η χωρις κ.ο.κ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

ΕλενηΧ ανευθυνη η μαμα που δινει μπιμπερο στο παιδακι της;

Ανευθυνη ειναι η μανα που θηλαζει και καπνιζει... που δεν το εκοψε ενω ηταν εγκυος... που νομιζει οτι με 7 μηνες που εκοψε το καπνισμα οτι δινει καθαρο γαλα στο παιδι της... ο οργανισμος θελει μηνες για να καθαρισει απο την πισσα και τη νικοτινη...!!!

Τελικα αποκρουστικο ειναι το θεαμα ενος ανθρωπου με παρωπιδες...!!!

Αυτη ειναι μονο η αποψη μου...!!! Και να πεσετε να με φατε δεν προκειται να την αλλαξω...!!!

ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΜΗΛΑΤΕ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΒΑΛΕΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ! ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΛΟΓΟΜΑΧΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝΕ ΑΝΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΝΙΖΩ 4,5 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΩ! ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΤΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΨΑΞΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΔΙΑΒΑΣΑ , ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ!ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΛΑΠΤΑ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ! ΓΙ'ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΑΓΛΑΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ!

Η ΤΗΝ ΛΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι 5 τσιγαρα την ημερα δεν ανιχνευεται η νικοτινη στο γαλα οχι οτι δεν περνα!

μεταξυ : τσιγαρο και θηλσμος και ξενο γαλα το καλυτερο ειναι θηλασμος !

το τσιγαρο δεν ειναι αντενδειξη στο θηλασμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΓΛΑΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΜΜΥ....

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΘΕΣΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

ΑΛΛΑ Κ ΕΚΕΙΝΗ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΒΛΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΛΕΝΕ

ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΟ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΕΝΟΣ ΜΩΡΟΥ ΜΕ ΠΙΠΙΛΑ Κ ΜΠΙΜΠΕΡΟ...

Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ..ΜΟΝΟ Η ΑΓΛΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ

ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΝ....

ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΡΑΕΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ Κ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΙΣΕΙΣ..

ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΓΡΑΦΑΜΕ ΤΑ ΕΠΙΑΝΕ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ Κ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ

,Κ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΗ ΜΕ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ ΟΤΙ ΠΑΕΙ Κ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Κ

ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΟΣ,Κ ΠΡΟΣΒΑΛΕ ΟΛΕΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥΕΙΤΕ ΘΗΛΑΣΑΜΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ,ΕΙΤΕ

ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΕΚΕΙ Κ ΔΙΚΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΧΑΝΕΙΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitra23 έγραψε:

sweetmammy έγραψε:

[/quote:si408klh]

ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΜΗΛΑΤΕ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΒΑΛΕΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ! ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΛΟΓΟΜΑΧΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝΕ ΑΝΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΝΙΖΩ 4,5 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΩ! ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΤΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΨΑΞΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΔΙΑΒΑΣΑ , ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ!ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΛΑΠΤΑ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ! ΓΙ'ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΑΓΛΑΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ!

Η ΤΗΝ ΛΑΛΑ!

συγνωμη που επεμβαινω αλλα γνωριζω οτι ειναι ιδανικο να μην καπνιζε η θηλαζουσα αλλα προκειμενου να παρει το παιδι ολα τα ωφελη του μητρικου γαλακτος και να μην τα στερηθει επιτρεπεται !! και ειναι πολυ ασχημο να κρινουμε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τι ειναι δλδ η Λαλα η η κυρια Αγλαια; οι δικηγοροι του φορουμ;

Ειναι δυνατον να θελεις να θηλασεις το μωρο σου οσο το δυνατον περισσοτερο γινεται (για δικο του καλο), και απο την αλλη να καπνιζεις και να προσβαλλεσαι που σε ειπα ανευθυνη; αυτα τα δυο δεν συναδουν...!

Ουτε κι'εγω θελω να λογομαχησω μαζι σου αλλα και 1 τσιγαρο την ημερα να κανεις το παιδι παιρνει βλαβερες ουσιες ακομα και αν ειναι σε μικρη ποσοτητα...!

Το κατα ποσο εισαι ενημερωμενη φαινεται απο τις πραξεις σου...!!!

Και κατι τελευταιο... δεν εχω μιλησει ποτε ασχημα μεσα στο φορουμ και δεν εχω δωσει ποτε δικαιωμα να μου κανουν υποδειξεις για τον τροπο που θα μιλησω... το γεγονος οτι το τσιγαρο ειναι βλαβερο ειναι αναμφισβητητο και ακρως αληθινο και αποδεδειγμενο...!!! Δεν τα λεω εγω αυτα αλλα οι επιστημονες... και δεν νομιζω να τα λενε για να προσβαλλουν τον κοσμο αλλα μαλλον για να τον προστατεψουν...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

ELEOS STAMATISTE.

OK UPOTHIKAN KAI APO TIS DUO PLEURES ATIXI LOGIA.

AYTO GINETE OTAN SXOLIAZETE ELAXISTES SPANIES MEMONOMENES PERIPTOSEIS .

OI PERIPTOSEIS TWN AKRWN FERNOUN KAI LOGIATWN AKRWN .

συμφωνω!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitra23 έγραψε:

sweetmammy έγραψε:

ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΜΗΛΑΤΕ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΒΑΛΕΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ! ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΛΟΓΟΜΑΧΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝΕ ΑΝΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΝΙΖΩ 4,5 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΩ! ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΤΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΨΑΞΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΔΙΑΒΑΣΑ , ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ!ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΛΑΠΤΑ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ! ΓΙ'ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΑΓΛΑΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ!

Η ΤΗΝ ΛΑΛΑ![/quote:2silz8t2]

Απο οσο ξερω μεχρι 5 τσιγαρα δεν ανιχνευεται η νικοτινη!Πραγματικα ομως πιστευεις οτι αυτο ειναι ασφαλες?Η παιδιατρος ας πουμε που ειναι κ επιστημων μου εχει πει οτι περναει η νικοτινη στο γαλα!!Οπως και στην εγκυμοσυνη ετσι και στο θηλασμο δεν υπαρχει 4-5 τσιγαρακια δεν κανουν κακο!Εννοειτα καλυτερα να θηλαζεις απο το να δινεις ξενο εστω και αν καπνιζεις!Οπως λοιπον μπορει μια μαμα να χαρακτηρισει ενα μωρο που πινει με μπιμπερο αποκρουστικο θεαμα ή ακομα και μια μαμα που δινει ξενο ανευθυνη, ετσι μορω να πω και εγω που θηλαζω οτι ειναι εγωιστικο να καπνιζεις στην εγκυμοσυνη και στο θηλασμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για νάχουμε καλό ρωτημα, τα Οιδιπόδεια και τα συμπλέγματα της Κασσάνδρας δεν λένε τίποτα, έτσι? η ερωτική πτυχή στη σχέση μάνας βρέφους που ήδη υπάρχει απο την γέννηση και εντείνεται απο τα 2 του χρόνια και περα επίσης δεν λέει κάτι...το ότι ο απογαλακτισμός ξεχωρίζει απο μια στιγμή την ταυτότητα του παιδιού απο τη μάνα του επίσης δεν λέει κατι..το οτι το στήθος στο μωρό εκτος απο το γάλα- προσφέρει και ηδονή επίσης δεν λέει κατι...το οτι στα 8 του χρόνια το παιδι πλησιάζει στην εφηβεία και το επίκεντρο του κόσμου του γίνεται το σεξ που ανακαλύπτει σιγά σιγα επίσης δεν λέει κάτι...

ποίον ικανοποιεί τελικα ο θηλασμός στα 8 χρόνια του παιδιού? το ίδιο το παιδι απο τη μία που πλέον πάσχει απο έντονο σύμπλεγμα με τη μάνα του και τη μάνα που δεν αφήνει το παιδί της να μεγαλώσει γιατί θέλει να παραμείνει βρέφος.Ας βροντήξουμε λοιπόν μελέτες χρόνων..

συγνώμη αλλά καμία ομορφιά δεν βλέπω σαυτό- αντιθέτως το βρίσκω αρρωστημένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας :) .Για μια ακομη φορα αυτο το βιντεακι εκανε μπαχαλο το φορουμ :( ...Την γνωμη μου φυσικα την εχω ξαναπει πριν καιρο...Καλο ειναι να ηρεμησετε (ειδικα οι εγκυουλες) και να σκεφτητε οτι η καθε μια μαμα ξερει τι θα κανει στο παιδακι της.Θα μου πειτε γτ πεταχτηκα...Για να ειμαι ειλικρινης ειδα οτι το γιωτακι μου ειναι εγκυουλα και τα "πηρε" και αυτο δεν το θελω.Ειμουν και εγω εγκυοσ οταν με πηραν με τις πετρες τοτε επειδη ειχα πει την γνωμη μου....Οφειλω δε να πω οτι ο θηλασμος ειναι οτι καλυτερο για τα παιδια μας,με τον χρονο του θηλασμου εχω προβληματακι,επισης ειδα οτι πολλες ειπατε οτι ειναι ακραιες καταστασεις αυτο το βιντεακι και συμφωνω απολυτα.Καλο ειναι λοιπον να χαμηλωσετε λιγο τους τονους γιατι υπαρχουν πολλες εγκυουλες εδω που δεν τους κανει καλο να νευριαζουν.Καθαρα απο σεβασμο στα αγεννητα παιδακια που πραγματικα δεν φταινε τπτ.Να ειστε καλα ολες :) .Γιωτακι μου με το καλο γλυκια μου τωρα ειδα την χαρα σου :) .Φιλια σε ολες. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥΣΙΤΣΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ....

ΑΧ ΠΑΛΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ!!!

ΔΕΝ ΤΣΑΝΤΙΣΤΗΚΑ ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ

ΣΕ ΤΕΝΤΩΜΕΝΟ ΣΧΟΙΝΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ.....

ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ???

ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕΣΩ ΜΣΝ....ΦΙΛΑΚΙΑ...

ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΟ...

ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ...

ΟΛΕΣ ΘΗΛΑΣΑΜΕ Κ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ...ΠΩ ΠΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

ΕλενηΧ ανευθυνη η μαμα που δινει μπιμπερο στο παιδακι της;

Ανευθυνη ειναι η μανα που θηλαζει και καπνιζει... που δεν το εκοψε ενω ηταν εγκυος... που νομιζει οτι με 7 μηνες που εκοψε το καπνισμα οτι δινει καθαρο γαλα στο παιδι της... ο οργανισμος θελει μηνες για να καθαρισει απο την πισσα και τη νικοτινη...!!!

Τελικα αποκρουστικο ειναι το θεαμα ενος ανθρωπου με παρωπιδες...!!!

Αυτη ειναι μονο η αποψη μου...!!! Και να πεσετε να με φατε δεν προκειται να την αλλαξω...!!!

Λοιπον επειδη εγω δεν εχω μαθει να εχω παρωπιδες σε αυτο που εγραψε η μαρινα ενα εχω να πω, εγω καπνισα 4 τσιγαρα στην εγκυμοσυνη μου και 3 οταν θηλαζα και αυτο γιατι στο γιο μου που δεν καπνιζα οσο τον θηλασα κοντεψα να παθω καταθλιψη και ειχα τρελλα νευρα, παρολο που το εχω κανει θα συμφωνησω με την μαρινα, το οτι το εκανα δεν θα πω οτι αυτοματα και δεν ηταν λαθος, μπορει να μην χρησιμοποιουσα την λεξη ανευθυνη, γιατι την θεωρω βαρια και ξερω οτι η μαρινα την εγραψε γιατι ηρθε στο αμην με οσα ειδε, αλλα δεν θα το παιξω και οκ καλα εκανα δεν εκανα πουθενα κακο κτλ. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι μου :kiss: .Κοιτω ποτε ποτε το φορουμ (οταν εχω τον χρονο φυσικα :laugh: ) για να βλεπω τι κανουν οι φιλες μου (που πολυ σας πεθυμησα το ομολογο).Το θεμα θηλασμου παντα ηταν κοκκινο πανι στο μαμμυ και δεν μπορω να καταλαβω γτ :dry: .Ολες συμφωνουμε οτι ο θηλασμος ειναι πολυ καλο για τα μωρακια μας απο εκει και περα δεν καταλαβαινω γτ τοσος χαμος...Η καθε μια απο εμας ειναι αξια και υπεροχη μανουλα,ολες μας κανουμε το καλυτερο για τα παιδια μας δεν μπορω να κατανοησω γτ τοσος χαμος με τον θηλασμο...Η καθε μια κανει οτι μπορει καλυτερο..Δεν μπορει να πει καποιος οτι η μανουλα που θηλαζει ειναι καλυτερη απο καποια που για καποιους λογους δεν θηλαζει..Ολες αγαπαμε τα παιδια μας πολυ και σε αυτο δεν χωρα αμφιβολια.Τωρα το κατα ποσο θα θηλασουμε η οχι παλι ειναι στην δικη μας κριση.Αν υποστηριζουμε με τοσο βια το να θηλαση καποια η να μην 8ηλαση νομιζω οτι χανουμε το δικιο μας.Ασ κανει η καθε μια οτι νομιζει καλυτερο για το δικο της παιδακι.Εννοω δλδ οτι και οι 2 μεριες ειναι λαθος αν κοντορομαχουν.Οποτε ειρηνη ημην.Ο λογος που εγραψα ειναι γτ εμενα με "φαγανε" τοτε χωρις να υπολογιζουν οτι εγκυμονουσα,χωρις να υπολογιζουν τις ταχυπαλμιες που μου προκαλουσαν και φυσικα και στο αγεννητο μωρο μου.Ψυχολογικη δλδ βια σε μια σταλια μωρο.Αυτο θελω να αποτρεψω τωρα γιαυτο και μιλησα...Καλο ειναι λοιπον να λεμε την γνωμη μας αλλα να ειμαστε πολυ προσεκτικοι γιατι μιλουμε σε πολλες εγκυουλες ,πολλες λεχωνες και φυσικα σε πολλες κοπελες που περνουν αμετρητα φαρμακα για να ερθει η ευλογια στην ζωη τους....Γιωτακι μου θα τα πουμε παση θυσια καλη μου :kiss: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

Λοιπον επειδη εγω δεν εχω μαθει να εχω παρωπιδες σε αυτο που εγραψε η μαρινα ενα εχω να πω, εγω καπνισα 4 τσιγαρα στην εγκυμοσυνη μου και 3 οταν θηλαζα και αυτο γιατι στο γιο μου που δεν καπνιζα οσο τον θηλασα κοντεψα να παθω καταθλιψη και ειχα τρελλα νευρα, παρολο που το εχω κανει θα συμφωνησω με την μαρινα, το οτι το εκανα δεν θα πω οτι αυτοματα και δεν ηταν λαθος, μπορει να μην χρησιμοποιουσα την λεξη ανευθυνη, γιατι την θεωρω βαρια και ξερω οτι η μαρινα την εγραψε γιατι ηρθε στο αμην με οσα ειδε, αλλα δεν θα το παιξω και οκ καλα εκανα δεν εκανα πουθενα κακο κτλ. :kiss:

Μαριτσα μου εγω την λεξη "ανευθυνη" απλα την αναπαρηγαγα... την δανειστηκα ουσιαστικα απο ενα παραδειγμα που εγραψε η ΕλενηΧ... το οποιο παραδειγμα βεβαια αποτυπωνεται και αναπαραγαγεται και το ιδιο...!!! Γι'αυτο σταθηκα εκει...!!! Τωρα οποια εχει τη μυγα μυγιαζεται...!!!

Επισης θελω να πω οτι συμφωνω και μ'αυτα που γραφει η ΕΚΟ...!!!

Και τελος παντων εχω βαρεθει αυτην την απολυτοτητα με το θεμα του θηλασμου... !!!

Σταματω εδω... αλλωστε την αποψη μου την κατεθεσα και και δεν εχω να πω κατι αλλο... για τυχον διαφωνιες παρακαλω στειλτε μου πμ...!!!

Καλη συνεχεια...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καταλαβα μαρινακι, νομιζω οπως λεει και η μουσα οτι το θεμα θηλασμος που ειναι κοκκινο πανι εχει κουραση αρκετα πολλες κοπελες, οπως και καποια σχολια που ειναι τραβηγμενα, νομιζω ειναι ενας απο τους λογους που πολλες κοπελες αποχωρουν γιατι εχουν κουραστει πια να δικαιολογουν το καθε τι που γραφουν και να αποδεικνυουν οτι δεν ειναι ελεφαντες, ειλικρινα και εγω εχω κουρατσει πια να διαβασω συνεχεια τα ιδια και τα ιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

και να απαντησω και στην σοφια..σοφια μου δεν πρεπει να πηγαινεις πουθενα χωρις το μωρο ουτε να δουλευεις..δουλεια σου ειναι να θηλαζεις!! αντε θες και να φυγεις απο το σπιτι χωρις το μωρο! φτου σου!

quote]

Σε ευχαριστω....αυτο θα κανω!!!Δεν πληρωνω τιποτα αυριο ας τα κοψουνε!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...