Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ


minou

Recommended Posts

Διαβασα την ιστορια σου και εκλαψα μαζι σου,ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο που περνας δεν εχω ζησει κατι παρομοιο και ευχομαι να μην το ζησω ποτε,να ειναι γερα ολα τα μωρακια του κοσμου και καθε μανουλα να μην αντικρισει τετοιο πονο..Δεν εχω λογια παρηγοριας,μονο εσυ ξερεις τι περνας,μην κοτηγορεις ομως τον εαυτο σου δεν φταις εσυ για οτι εγινε,που να ηξερες τι θα συμβει,ντροπηη σε αυτους που ονομαζονται γιατροι,τι ναπω!!!!Ευχομαι ο αγγελος σου να σου στειλει συντομα το αδερφακι του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νένα μου να μην το ζήσεις ούτε εσύ ούτε καμία άλλη γυναίκα στον κόσμο.Το εννοώ αυτό γιατί είναι τόσο σκληρό που κανένας δεν το αξίζει.Δεν είμαι άγγελος αλλά ούτε κακιά κοπέλα,κάνω παρέα με όποιον συννενοούμαι και με τους άλλους δεν ασχολούμαι αλλά δεν έβλαψα στην ζωή μου κάποιον,αγαπάω τα παιδάκια τόσο πολύ και εγώ και ο άντρας μου ..Δεν αξίζαμε αυτό τον πόνο.Αισθάνομαι τύψεις γιατί σκέφτομαι εγώ φταίω έπρεπε να κάνω το καλύτερο για αυτό και δεν το έκανα και προσευχομαι πια κάθε μέρα και παρακαλάω να με συγχωρέσει :((:((:((:((:(( .Πολλές κοπέλες έχουν περάσει τέτοια και χειρότερα δυστυχώς.Να μας δίνει ο θεός δύναμη να αντέξουμε κορίτσια γιατί στη χώρα που ζούμε αυτά τα αντιμετωπίζουν ως ρουτίνα ΚΑΜΙΑ τιμωρία :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: ΔΗΘΕΝ ΙΑΤΡΙΚΟ ΛΑΘΟΣ.ΟΧΙ ΚΥΡΙΟΙ ΓΑΙΔΟΥΡΙΝΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ειναι :evil::evil::evil: Πόσα μωράκια ακόμη πρέπει να πεθάνουν για να ευαισθητοποιηθεί ΕΝΑΣ απο τους άρχοντες της χώρας και να αλλάξουν οι νόμοι???ΠΟΣΑ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ελπιζω να ειναι καλυτερα τα πραγματα στην ζωη σου γιατι εχει περασει αρκετος καιρος .

εχασα και εγω την κορη μου στο Ελενα στην 38 + 4 ημερες απο φρομβοση στον ομφαλιο λωρο .την γενησα νεκρη στις 4 Οκτωμβριου την ιδια ημερα που πεθανε ο μπαμπας πριν 7 χρονια ξαφνικα απο καρδια χωρις να εχει κανενα προβλημα Δυστυχως συμβαινει....τωρα τα κορητσακια μας θα ειναι μαζι...εγω στο Ελενα ειχα το Γιαλελη εσυ ποιον ειχες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινη εγω μένω σε νησί δεν ήμουν στο έλενε αλλά θλίβομαι που ακουω και απο εσάς που τα ξέρετε καλύτερα ολο και πιο πολλά περιστατικά για το Ελενα... :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά μπορούμε να καταλάβουμε τι είδους γιατρός είναι ο γυναικολόγος μας πριν φτάσουμε στη περίοδο της εγκυμοσύνης και της γέννας? Υπάρχουν σημάδια προειδοποιητικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα Melitenia είναι λιγο λαχείο αλλά πιστευω οτι εξαρταται τι ζηταει η καθεμια απο το γυναικολογο της.Πήγα προσφατα σε ένα γνωστο γιατρο είναι και στο Ιασω έχει και δικό του κέντρο και τον έχουν αρκετά κορίτσια.Έκανα εξετάσεις ολα βγηκαν καλά εκτός ενας δείκτης που δείχνει φλεγμονή στο σώμα.Βιαζόταν αφάνταστα ακόμη και στο τηλέφωνο και οσον αφορα τη φλεγμονή μου είπε άστο και θα το παρακολουθούμε κάνε ελευθερα.Του λέω γιατρε αν μείνω έγκυος τότε θα το ψάξουμε πού είναι η φλεγμονή?? :shock: Τότε θα πάρω αντιβίωση?? :shock: γιατί να μην το ψαξουμε τώρα??πεστε τι εξετάσεις να κάνω να βρούμε που είναι η φλεγμονή να το θεραπευσουμε πριν μείνω έγκυος.Αστο λέει θα το παρακολουθούμε κάνε ελευθερα :shock: .Δεν ήξερε τι να ψάξει?δεν είχε χρόνο??Θα μπορουσε να μου πει αστο να το σκεφτω και θα σε πάρω να σου πω τι εξετασεις να κάνουμε.Φυσικά εγω τωρα προσεχω και φυσικά το έψαξα μόνη δηλδδή άλλη κοπέλα μπορεί να έλεγε οκ.Μετά απο αυτό που πέρασα θέλω απαντησεις σοβαρές και ένα γιατρο που να σε ξεψαχνιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα Melitenia σε ένα άλλο γιατρό στο δημόσιο αυτή τη φορά.Χωρις να αναφερω τιποτα για τον προηγουμενο μου είπε με προφυλακτικο ωσπου να δουμε τι φλεγμονη είναι και να την θεραπευσουμε.Μου έκανε εξετασεις θυροειδή,φάρυγγά,για ουρολοιμωξη,κολπου για μικροβια και άλλα τα πάντα,3 εβδομαδες με πηγαινοέφερνε στο νοσοκομείο για εξετάσεις άρα δεν έχει σημασια ιδιωτικο η δημοσιο αλλά η υπευθυνότητα του γιατρού και στη λεπτομέρεια φαίνονται.Δεν ξέρω άν έχεις κάποιο γιατρο αλλά αν σε προβληματιζει κάτι ρώτα εδώ ακομη και για ονοματα γιατρων τα λεμε εγώ ρωτώντας εδώ τα κορίτσια έμαθα πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guzelina καλημερα και καλο μηνα !!!! Βλέπω εχεις μπει στη διαδικασια ιατρικου ψαξιματος... Μπραβο πολυ καλα κανεις και εγω το ιδιο εκανα μεχρι τριπλεξ επινεφριδιων.......Ετσι πε παιδι μου οταν με το καλο μας προκυψει εγκυμοσυνη εμεις να ειμαστε σιγουρες οτι εχω ψαχτει.....Οτι δεν φταιμε εμεις για οτι μας συνεβει......Τωρα για το γιατρο τι να πω ο Θεος να μας φωτισει και να παμε στον καταλληλοτερο......Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Gugelina! Tο τρίπλεξ επινεφριδιων το εκανα για να ελένξουμε απο που προήρθε η πίεση και επαθα την εκλαμψια. Τίποτα όλα πεντακάθαρα.......Το τραγικο της υπόθεσης είναι ότι απο το συμβαν και μετα δεν εχω ξαναανεβασει πίεση. ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ........Μαλιστα ειμαι και υποτασικη και ζαλιζομαι....... Τι να πω ρε παιδι μου δεν ξερω πως να το εξηγησω...... Αυτο το "γιατι" με τρώει........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινου στην εγκυμοσύνη μηπως πηρες αρκετά κιλάκια?Στο λεω γιατι καταλαβα και απο εμενα και απο άλλες οτι παιζει ρόλο.Μια κοπελα περιπτωση σαν τη δικη σου ο γιατρος της είπε ως 9 κιλά οχι παραπάνω τνη ζυγιζει κάθε εβδομάδα λέει παίζει πολύ ρόλο...Και εγω παρα πολλά είχα πάρει άστα..Ρώτα το στο γιατρο..Και κάτι άλλο διαβασα δεν θυμαμαι τώρα μόλις θυμηθώ θα στο γράψω σίγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα Melitenia σε ένα άλλο γιατρό στο δημόσιο αυτή τη φορά.Χωρις να αναφερω τιποτα για τον προηγουμενο μου είπε με προφυλακτικο ωσπου να δουμε τι φλεγμονη είναι και να την θεραπευσουμε.Μου έκανε εξετασεις θυροειδή,φάρυγγά,για ουρολοιμωξη,κολπου για μικροβια και άλλα τα πάντα,3 εβδομαδες με πηγαινοέφερνε στο νοσοκομείο για εξετάσεις άρα δεν έχει σημασια ιδιωτικο η δημοσιο αλλά η υπευθυνότητα του γιατρού και στη λεπτομέρεια φαίνονται.Δεν ξέρω άν έχεις κάποιο γιατρο αλλά αν σε προβληματιζει κάτι ρώτα εδώ ακομη και για ονοματα γιατρων τα λεμε εγώ ρωτώντας εδώ τα κορίτσια έμαθα πολλά

Είμαι σίγουρη ότι δεν παίζει ρόλο αν ο γιατρός είναι σε ιδιωτικό ή δημόσιο, το θέμα είναι ο γιατρός να είναι και άνθρωπος, να καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και να αντιμετωπίζει την κάθε μία γυναίκα ξεχωριστά! Δεν έχω πρόβλημα με το γιατρο μου, προς το παρόν τουλάχιστον.... Ειναι πραγματικά τραγικό να χάνεις το μωρό σου από λάθος γιατρού και τρελλαίνεσαι όταν καταλαβαίνεις ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι να τον τιμωρήσεις ώστε να προφυλάξεις και επόμενα ζευγάρια από την ίδια κατάληξη... Καλή δύναμη και εύχομαι στο μέλλον πολλά μωράκια! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι καλά Μελιτενια μακάρι!!!!!!Δεν μου είπες αν έχεις μωρακι και αν είσαι Αθηνα.Εγω εκει την πάτησα ξανά μόνο Αθηνα :( Αλλά για τους γιατρους σίγουρα συμφωνώ ανθρωπιά να υπαρχει και οχι μόνο ευρώ :( Αλλωστε οταν μένουμε ευχαριστημένες τα ευρω τα δίνουμε με την καρδια μας ακομη και αν δεν το ζητησουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...