Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ


minou

Recommended Posts

Προσπαθησε και ο αντρας μου να παρει το νομο στα χερια του!!!!! Τα εσπασε ολα εξω απο την αιθουσα τοκετων!!!!!!! Και λοιπον ηρθε και τον μαζεψε περιπολικο....... Τιποτα δεν υπαρχει τιποτα......ανθρωπορφα τερατα......Ευτυχως που ο γιατρος εφυγε απο την πισω πορτα γιατι θα τον επνιγε.....Τωρα θα ηταν και αυτος φυλακη.....Δε βρισκεις ακρη.......Αν υπαρχει Θεος -που και γι΄αυτο αμφιβαλλω τελευταια- ας του το ξεπληρωσει....Αυτουνου κι ολων που περνουν στο λαιμο τους αθωες ψυχουλες...και βυθιζουν στην απελπισια οικογενειες.......Ευχαριστω για την καλημερα σου Ευακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,βρε κοριτσακι.Διαβαζω τα μηνυματα σου....Καλα εκανε και τα εσπασε.Εγω τον δικο μου τον κραταγα(η ηλιθια).Και μενα τα ιδια τωρα ειμαστε σε διαιτα και φαρμακα παει για υποκλινικο σακχαρωδη διαβητη.Εμεις ξεσπαμε πιο πολυ.Οι αντρες τα κρατανε μεσα τους.Να το συζητατε.Ποναει αλλα θα σας κανει καλο.Μην κανετε σαν να μην συνεβει και καταπιεζετε τα συναισθηματα σας.Εμενα με βοηθαει πολυ και το φορουμ και το να πηγαινω στο ταφακι του.Μια αγκαλια απο μενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσα μου δυστυχώς σε τέτοιες περιπτώσεις,

υπάρχει αυτό που λέω εγώ "σιωπηρός όρκος σιωπής".

Ίσως όμως να είναι και καλύτερα έτσι...

Για ό,τι θέλεις να συζητήσεις είμαστε εμείς εδώ.

Δε χρειάζεται να υποβάλεις τον άντρα σου

σε ψυχοφθόρες συζητήσεις.

Να δεις που το φόρουμ θα σου κάνει καλό.

Όταν πρωτομπήκα εδώ ο άντρας μου είχε αμφιβολίες,

τώρα καταλαβαίνουμε κι οι δυο πόσο βοηθάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβαζα, διάβαζα και δεν πίστευα στα μάτια μου...

Θέλω κι εγώ να σας πω, σε όλες τις μανούλες που ταλαιπωρηθήκατε τόσο πολύ και σας συνέβη κάτι τόσο άδικο, ότι δεν είσαστε μόνες σας και εμείς οι υπόλοιπες σας σκεφτόμαστε και εσάς και τα μικρά αγγελάκια σας.Μόνο ο χρόνος απαλύνει τις πληγές κι ακόμα mina μου είναι πολύ νωρίς για να σκεφτείς οτιδήποτε και να πάρεις αποφάσεις, ακόμα και για τη μήνυση προσπάθησε να το καθυστερήσεις και πιο ήρεμη να αποφασίσεις. Σημασία έχει η απόφασή σου να σου δίνει ικανοποίηση εσένα και μόνο εσένα. Προσπάθησε να σταθείς στα πόδια σου για το αγοράκι σου, που δεν καταλαβαίνει, αλλά νιώθει. Άλλωστε και το μικρό αγγελάκι σου από τον ουρανό θα ήθελε να είσαι χαρούμενη, ξέρει ότι δε φταις εσύ, ξέρει πως και οι δύο κάνατε ότι μπορούσατε, αλλά ο Θεούλης το ήθελε δίπλα του γιατί ήταν ξεχωριστό μωράκι. Σιγά σιγά θα βρεις μέσα σου τη δύναμη και για να το ξεπεράσεις και για να συνεχίσεις...ο χρόνος τα γιατρεύει όλα...Έχεις κι εσύ και οι υπόλοιπες μανούλες τη σκέψη μου κοντά σας. Ο Θεός έχε αναλάβει να προσέχει τα μωράκια σας...κι εμείς εσάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πολυ σας ευχαριστω ολες ειλικρινα με εχετε στηριξει παρα πολυ....Εχω αρκετες μερες να μπω με ταλαιπωρει μια ιωση με 39,5 πυρετο και δεν εχω σηκωθει απο το κρεβατι εδω και τρεις μερες......Να εισαστε ολες καλα και να παρηγορειται εμας που ειμαστε λιγοτερο δυνατες....Ξερω οτι θα ερθει μια μερα που δε θα ποναει τοσο πολυ ομως αργει ρε γαμωτο!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

Κοριτσια γεια σας. Εχω παρα πολυ καιρο να μπω να γράψω ακομη και να διαβασω νεα σας...... Ο λογος ειναι οτι δεν ειχα τη δυναμη να αντιμετωπισω την πραγματικοτητα και ζουσα στο δικο μου κοσμο........Εδω και λιγο καιρο εχω "σταθει στα ποδια μου" και κανω προσπαθειες για μωρακι....Ελπιζω να πανε ολα καλα και σας ευχαριστω για την στηριξη ολες εκεινες τις μαυρες μερες που περασα..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minou σου εύχομαι πολύ σύντομα να μείνεις έγκυος και να πάνε όλα καλά για να χαρίσεις ένα αδερφάκι στο παιδάκι σου :)

χαίρομαι πολυ που έχεις 'σταθεί στα πόδια σου' και σύντομα ελπίζω να κάνεις νέα όνειρα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου...

όλες μας έχουμε περάσει δυσκολίες και παλεύουμε να σηκωθούμε και να κάνουμε νέα αρχή! Η αρχή είναι το πιο σημαντικό!

καλή επιτυχία :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας. Εχω παρα πολυ καιρο να μπω να γράψω ακομη και να διαβασω νεα σας...... Ο λογος ειναι οτι δεν ειχα τη δυναμη να αντιμετωπισω την πραγματικοτητα και ζουσα στο δικο μου κοσμο........Εδω και λιγο καιρο εχω "σταθει στα ποδια μου" και κανω προσπαθειες για μωρακι....Ελπιζω να πανε ολα καλα και σας ευχαριστω για την στηριξη ολες εκεινες τις μαυρες μερες που περασα..........

Με τη βοηθεια της μανας Παναγιας μας, αυτη τη φορα ολα θα σου πανε καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Διαβασα την ιστορια σου με δακρυα στα ματια.Σε θαυμαζω που εισαι τοσο δυνατη μπραβο.Κι εγω εχασα καποτε ενα μωρακι αλλα αυτη την στιγμη κραταω αγκαλιτσα την λιγων μηνων μπεμπουλα μου.Σου ευχομαι του χρονου τετοιο καιρο να κρατας κι εσυ αγκαλιτσα το μωρακι σου και να εισαστε ολοι ευτυχισμενη.Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα minou.

Μπραβο για τη δυναμη σου!

Πριν εναμιση χρονο εχασα κι εγω το γιο μου.Μαζεψα τα κομματια μου και τωρα περιμενουμε την κορουλα.

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να γεμισει γρηγορα την κοιλιτσα σου ενα υγιεστατο σπορακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πραγματικά για άλλη μια φορά σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Εύχομαι οι πολύτιμες ευχές σας να πιάσουν τόπο γιατί πραγματικά το χρειάζομαι. Βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι από τον Αυγουστο του 2009 που συνέβει το δυσάρεστο γεγονός μόλις πριν είκοσι μέρες επισκέφτηκα γυναικολόγο για την τυπική επίσκεψη. Δόξα το Θεό με βρήκε οργανικά μια χαρά και ειλικρινά ούτε κι εγώ η ίδια δεν το πιστεύω ότι έχω μπει στη διαδικασία προσπαθειών για δευτερο παιδί. Μετά την απώλεια της μπουμπούκας πίστευα και έλεγα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπροσπαθήσω , όμως μου έδωσε ο Θεός δύναμη τουλάχιστον να προσπαθήσω.....Ρε κορίτσια έχω κλειδώσει μέσα μου τόση αγάπη και στοργή για το κοριτσάκι μου που έφυγε που πρέπει να την διοχετεύσω κάπου.......Ωρες ώρες φοβαμαι ότι πνίγω τον γιόκα απο την πολύ αγάπη και φροντίδα.....Μου λέει "ρε μαμά δεν είμαι μωρό" και εγω μέσα μου λέω "έχεις δίκιο απλά έχω συναισθήματα που δεν πρόλαβα να εκφράσω αφου ούτε το προσωπάκι της δεν πρόλαβα να δω".

Τέλος πάντων και πάλι σας ευχαριστώ πολύ όλες, καλη λευτεριά στις εγκυμονούσες και σε όλες τις υπόλοιπες ευχές για την εκπλήρωση των επιοθμιών τους........ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά απίστευτη η ιστορία σου.Συγκλονιστηκα όταν την διάβασα και ανατρίχιασα ολόκληρη.Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις το μωράκι που επιθυμείς. :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eNortjKzUjI0MDYxM1SyBlwwFVxcAsw,49.png

Minou πέρασα τα ίδια πρόσφατα.Νοσηλευόμουν 15 μέρες με συσπάσεις μήτρας, η γυναικολόγος μου είχε συνέχεια το κιν κλειστό,οι εφημερεύοντες δεν με δίναν καν σημασια.Εμεινα με το στανιό 15 μέρες με βγάλανε τον ορό και δώσανε εξιτήριο βελτίωση παρότι έλεγα οτι μένω 2 ώρες μακρυα και να μείνω ώσπου να γυρίσει η γυναικολόγος μου.Ημουν βάρος.Γέννησα στο αμάξι μια ώρα μακρυα,το μωρό μου έκλαιγε μια ώρα στη αγκαλιά μου και 4 ώρες στο νοσοκομείο που το κάνανε πειράματα αντί να φύγει αθήνα παρότι δεν είχανε σετ διασωλήνωσης ούτε φορητή θερμοκοιτίδα σε νησι 132000 κατοίκων στη μυτιλήνη.Με τις μηνύσεις δεν θα βγεί άκρη.Αν ήμουν μόνη θα έκανα κακό.Ακόμη δεν πήγα στο γυατρό.Θα πάω αθήνα φυσικά.Μου συστήσανε το έλενα και ένα γιατρό εκεί.Αν μπορείς και θέλεις στείλε πμ ποιός ήταν ο δικός σου γιατί τρέμω μην πέσω στον ίδιο.Για τα μωράκια μας τι να σου πώ ξέρω οτι δεν θα το ξεχάσουμε αλλά ας το αφήσουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας.... όσο γίνεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητή Gouzelina, λυπάμαι πολύ για το μωρό σου και καταλαβαίνω απόλυτα τον πόνο σου.......Ομως θα σου δώσω μια συμβουλή : καλύτερα να μην πας στο Ελενας. Ολοι εκει είναι του ιδιου σκεπτικού γιατροί. Δεν σηκώνουν κινητά σου λενε αν χρειαστει να πας στην εφημερία κτλ. Ειμαι κι εγω της άποψης του δημόσιου νοσοκομειου όμως εκει είναι τι κατι άλλο. Τι να πρωτοθυμηθώ? την δική μου περίπτωση, το μωρο που έκλεψαν από το θάλαμο, ή την νεαρή μητέρα που πέθανε το καλοκαίρι και έζησε το μωράκι της? Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την γυναικολογική κλινική του νοσοκομείου ΑΤΤΙΚΟΝ δεν γίνεται αυτός ο χαμός. Δυστυχώς δεν ξέρω να στείλω pm, αν μπορεις πες μου πως και θα σου πω τον γιατρό που μου έκανε την ζημιά καθώς αν θες και έναν γιατρό που είναι στο Ελενας παρακολουθεί την ανηψιά μου απο το πρώτο της παιδί και τώρα είναι πάλι έγκυος. Είναι πολυ ευχαριστημένη εκείνη. εριμ'ενω νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ Minou για τις πληροφορίες.Μέμω Μυτιλήνη και δεν ξέρω τίποτα απο αθήνα.Απλώς μια γιατρός μου είπε οτι εντατική νεογνών έχει μόνο το έλενα και το αλεξάνδρα και όσους γεννούν αναλαμβάνουν αμέσως τα μωρά τους σε περίπτωση που χρειστεί ενώ στα άλλα περιμένεις να βρεθεί θέση.Καταλαβαίνεις θέλω πια να είμαι΄σίγουρη για όλα.Επίσης Οτι το αλεξάνδρας είναι σε κακό χάλι μέσα οπότε καλύτερα να διαλέξω έλενα.Εσύ τι λές;Οσο για το γιατρό αυτό είπε οτι σηκώνει τα τηλ δίνει κινητό και οτι είναι πολύ αυστηρός με το προσωπικό οσον αφορά τις πελάτισσες του.Δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει.Θέλω να μάθω το όνομα του γιατρού του δικού σου και της ξαδέρφης σου.Κάτω απο το όνομα μας δεξιά υπάρχει ενα μικρό<<πμ>>.Κάνε κλικ και θα δείς πως θα σε βγάλει πινακάκι εύκολο είναι.Αν δεν τα καταφέρεις γράψε τα αρχικά και θα ψάξω να τα βρώ.Η να σου στείλω το mail μου.Δεν ξέρω επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eNortjKzUjI0MDYxM1SyBlwwFVxcAsw,49.png

Minou πέρασα τα ίδια πρόσφατα.Νοσηλευόμουν 15 μέρες με συσπάσεις μήτρας, η γυναικολόγος μου είχε συνέχεια το κιν κλειστό,οι εφημερεύοντες δεν με δίναν καν σημασια.Εμεινα με το στανιό 15 μέρες με βγάλανε τον ορό και δώσανε εξιτήριο βελτίωση παρότι έλεγα οτι μένω 2 ώρες μακρυα και να μείνω ώσπου να γυρίσει η γυναικολόγος μου.Ημουν βάρος.Γέννησα στο αμάξι μια ώρα μακρυα,το μωρό μου έκλαιγε μια ώρα στη αγκαλιά μου και 4 ώρες στο νοσοκομείο που το κάνανε πειράματα αντί να φύγει αθήνα παρότι δεν είχανε σετ διασωλήνωσης ούτε φορητή θερμοκοιτίδα σε νησι 132000 κατοίκων στη μυτιλήνη.Με τις μηνύσεις δεν θα βγεί άκρη.Αν ήμουν μόνη θα έκανα κακό.Ακόμη δεν πήγα στο γυατρό.Θα πάω αθήνα φυσικά.Μου συστήσανε το έλενα και ένα γιατρό εκεί.Αν μπορείς και θέλεις στείλε πμ ποιός ήταν ο δικός σου γιατί τρέμω μην πέσω στον ίδιο.Για τα μωράκια μας τι να σου πώ ξέρω οτι δεν θα το ξεχάσουμε αλλά ας το αφήσουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας.... όσο γίνεται....

Ti λες βρε κοριτσι!!!!!! Τι περασες ..εχω μεινει..σκηνη απο ταινια.

Ποσων εβδομαδων ηταν το παιδακι σου;

Minou κουραγιο κοπελα μου

Να ειστε καλα και οι δυο

Gauzelina σοτυ εστειλα pm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι πραγματικά καμία γυναίκα στον κόσμο να μην περάσει οτι εμείς και να μην βιώνει τέτοιο πόνο.Το μωράκι μου ήθελε 10 μέρες να συμπληρώσει 7 μήνες και οι άτιμοι 15 μέρες μέσα δεν με κάνανε ένεση να μεγαλώσουν τα πνευμονάκια του.Είχε γερή καρδούλα και έζησε τόσο με μια απλή μασκα.Κουράγιο σε όλες τις μάνες που βιώνουν τέτοια και δύναμη απο το θεό γιατί ξέρω οτι δεν υπαρχουν λόγια να μας παρηγορούν.Κόντεψα να την σκοτώσω μια γιατρό εκεί που ήρθε και μου είπε είσαι μικρή θα κάνεις άλλο.Της πέταξα απο το δωμάτιο έξω με τις κλοτσιές.Που ήταν όταν εφημερευαν; :evil: Ποτέ δεν τους είδα :evil: .Αυτή θα έδινε το ένα της παιδί για να κάνει άλλο; :evil: Γιατί μας λένε θα κάνετε άλλο δεν πειράζει. :evil: Θα κάνουμε μακάρι αλλά ΠΕΙΡΑΖΕΙ :evil::evil::evil::evil::evil: .Το άλλο θα είναι άλλο δεν θα είναι αυτό.Συγγνώμη αν μιλάω έτσι είναι έχω πολύ πόνο στη καρδιά μου και με πνίγει που το κρύβω απο όλους για να νομίζουν οτι συνήλθα και να μην ανησυχουν.ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Το άλλο θα είναι άλλο δεν θα είναι αυτό"

Ποσο δικιο εχεις και ποσο αψυχολογητα μιλανε καποιοικαι ας εχουν καλη προθεση

Μη ζητας συγνωμη Κι εγω το εκρυβα και υπηρχε μια περιεργη σιωπη για καιρο γυρω απο αυτο το θεμα Μιλουσα στο φορουμ και με βοηθησαν πολυ τα κοριτσια Καταλαβα οτι δεν ειμαι η μονη που το περναω αυτο και πηρα δυναμη να συνεχισω Ευχομαι ο πονος σου να γλυκανει οσο γινεται αυτο Μη ζητας συγνωμη Ο θυμος σου ειναι απολυτως κατανοητος

Τελικα Ελλαδα ειναι μονο η Αθηνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΘΗΝΑ.Σε ευχαριστώ διαβάζω κάθε μέρα τις ιστορίες κλαίω για τα μωράκια που χάθηκαν και για το δικό μου μαζί.Μεγάλωσα 10 χρόνια αισθάνομαι :( .Ομως βλέπω και μωράκια σαν το δικό σου και πεθαίνω.Να χαίρεσαι το κουκλάκι σου είναι τέλειο το φτύνω να μην το ματάξω και η φωτό όλα τα λεφτά.Τα μωράκια αυτά μου δίνουν ελπίδα να τα χαίρεστε τα χαιρόμαστε και εμείς μαζί.Για μένα τώρα προέχει να βρώ ένα καλό γιατρό αθήνα και όλα να πάνε καλά αν και φοβάμαι πολύ :oops: .Ηδη ρωτάω κορίτσια μα μου συστήσουν κάποιο καλό που να με κάνει να νιώσω ήρεμη και ασφαλής

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε κορίτσια είδα κι εγώ που μένω Αθήνα την κατάληξη............Είναι να μη στο έχει γραμμένο να το περάσεις και ασφαλώς είναι να μην πέσεις σε αδιαφορα γουρούνια που δυστυχώς παίρνουν την ζωή σου και τη ζωή του παιδιού σου στα χερια τους. Για να πάρω δύναμη και να ξαναπάω σε γυναικολόγο πέρασε ένας χρόνος και 2 μήνες. Δεν μπορούσα και μόνο που το σκεφτόμουν με έπιανε ρίγος όμως "ανάγκη και οι θεοί πείθονται"...... Ευχομαι να πάνε όλα καλά σε όλους μας και γρήγορα να εκπληρωθεί η επιθυμία μας..............Σας φιλώ και...........ψηλά το κεφάλι ..........ότι δε μας σκοτώνει μας κάνει πιο δυνατές..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστή κουβέντα η τελευταία Minou.Αλλά πρέπει να ξεμπροστιάζουμε τους αδιάφορους γιατρούς μην την πατήσουν οι άλλες κοπέλες και να μειωθεί η πελατεία τους,να αρχίζουν να προβληματίζονται.Δεν έχουμε άλλο τρόπο να αντιδράσουμε Δυστυχώς ο νόμος αλλά και οι συναδερφοι τους καλύπτουν.... :cry: .Η ενημέρωση μας για το ποιόν τους είναι η καλύτερη εκδίκηση(μετά τον φόνο ;) ) :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα τα θυμήθηκα και σκεφτόμαι πόσο τύψεις αισθάνομαι απέναντι στο μωρό μου που δεν φρόντισα να πάω στον καλύτερο γιατρό αλλά εμπιστευτηκα τα λάθος άτομα και του στέρησα τη ζωή :(:(:( .........Τι να πω ...πως να με συγχωρέσω :( Καλύτερα να μην το σκέφτομαι καθόλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...