Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ


minou

Recommended Posts

minou μου ειλικρινα λυπαμαι για την κορουλα σου. στενοχωρηθηκα παρα πολυ, μου θυμησες τα δικα μου, βεβαια εμενα δεν εγινε απο λαθος αλλα και εγω γεννησα το μωρακι μου και μετα απο 2 ωρες μου πεθανε και ηταν και εμενα το πρωτο μου. δεν μπορω να πω οτι ο χρονος θα γιατρεψει τις πληγες γιατι δεν γιατρευονται απλα ο πονος θα απαληνει. εγω και τωρα που ειμαι ξανα εγκυος και ευτυχισμενη παλι, το αντρακι μου δεν εχω σταματησει να το σκεφτομαι. απλως προσπαθω να σκεφτομαι ολα αυτα που με εκαναν ευτυχισμενη μαζι του, τις κλωτσουλες, τα στρυφογυρισματα που εκανε συνεχεια στην κοιλιτσα μου μεσα. και μπορω να πω οτι με βοηθησε παρα πολυ ο αντρας μου στο να μην παθω καταθλιψη ηταν διπλα μου καθε λεπτο. και θα σου ζητησω μια χαρη, μην κρατας τη στενοχωρια σου μεσα σου καλη μου. να ανοιγεσε, να μιλας, και να κλαις κιολας αν αυτο σε κανει να νιωθεις καλυτερα. και συντομα θα ερθει ενα καινουριο σπορακι να γεμισει ξανα την κοιλιτσα σου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

ισως η απορια μου να ειναι λιγο χαζη αλλα...πως νιωθεις μεσα σου?πιστευεις οτι το να τρεχεις σε δικαστηρια θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα?νιωθεις οτι αν πας στα δικαστηρια θα κανεις καλο στην σχεση σου με την κορη σου και πιστεψε με οσο την σκεφτεσαι και την αγαπας υπαρχει "σχεση".

να την αγαπας και να την σκεφτεσαι. εγω τον εχασα τον γιο μου αλλα τον σκεφτομαι και αυτο κραταει την σχεση μας δυνατη.δεν πηγα σε δικαστηρια γιατι ενιωσα οτι δεν θα αλλαζε κατι. εσυ τι νιωθεις?

Η αλήθεια είναι μπορεί να μην αλλάξει τίποτα.Απλά θα ξοδέψεις τα λεφτά σου σε δικηγόρους και θα στενοχωριέσαι κάθε φορά που θα πας στο δικαστήριο(γιατί συνήθως όλες οι δίκες παίρνουν απανωτές αναβολές για διάφορους λόγους).

Σίγουρα όμως θα αλλάξει κάτι για όλους όσους θα προστατευτούν από αυτόν τον γιατρό.

Δυστυχώς όμως στην Ελλάδα δεν υπάρχει ένας φορέας που να ασχολείται με τα ιατρικά λάθη βοηθώντας τον άνθρωπο που έχει υποστεί τις συνέπειες του ιατρικού λάθους.Έτσι ο καθένας ιδιωτικά πρέπει να διεκδικησει το δίκιο του ξοδεύοντας χρόνο,χρήμα και ψυχικά αποθέματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

ισως η απορια μου να ειναι λιγο χαζη αλλα...πως νιωθεις μεσα σου?πιστευεις οτι το να τρεχεις σε δικαστηρια θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα?νιωθεις οτι αν πας στα δικαστηρια θα κανεις καλο στην σχεση σου με την κορη σου και πιστεψε με οσο την σκεφτεσαι και την αγαπας υπαρχει "σχεση".

να την αγαπας και να την σκεφτεσαι. εγω τον εχασα τον γιο μου αλλα τον σκεφτομαι και αυτο κραταει την σχεση μας δυνατη.δεν πηγα σε δικαστηρια γιατι ενιωσα οτι δεν θα αλλαζε κατι. εσυ τι νιωθεις?

Η αλήθεια είναι μπορεί να μην αλλάξει τίποτα.Απλά θα ξοδέψεις τα λεφτά σου σε δικηγόρους και θα στενοχωριέσαι κάθε φορά που θα πας στο δικαστήριο(γιατί συνήθως όλες οι δίκες παίρνουν απανωτές αναβολές για διάφορους λόγους).

Σίγουρα όμως θα αλλάξει κάτι για όλους όσους θα προστατευτούν από αυτόν τον γιατρό.

Δυστυχώς όμως στην Ελλάδα δεν υπάρχει ένας φορέας που να ασχολείται με τα ιατρικά λάθη βοηθώντας τον άνθρωπο που έχει υποστεί τις συνέπειες του ιατρικού λάθους.Έτσι ο καθένας ιδιωτικά πρέπει να διεκδικησει το δίκιο του ξοδεύοντας χρόνο,χρήμα και ψυχικά αποθέματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα σας ευχαριστω ολες για τις ευχες και το κουραγιο που προσπαθητε να μου δωσετε! Εισαστε ολες τοσο καλες!!!! Για την Jovana που θελει να μαθει τι ειναι η εκλαμψια ειναι ξαφνικο ανεβασμα πιεσης χωρις απαραιτητα να εισαι υπερτασικη -συγκεκριμενα εγω παντα ημουν υποτασικη- που αν δεν προλαβει ο γιατρος να προκαλεσει τοκετο αν εισαι βεβαια απο 7 μηνων και πανω, παθαινεις αποκόλληση πλακουντα το μωρο δεν παιρνει οξυγονο και σκαει!!! Οι πιθανοτητες να "φυγει" και η μητερα μαζι ειναι πολλές....(Συγνωμη για τις λεπτομέρειες).Για να απαντησω και στη mama xina η μηνυση που εκανα δεν επηρεαζει τη "σχεση" με την μικρη μου όμως σ' αυτες τις δυσκολες ωρες που περασα μετα απο 4 μερες που εμαθα για το θανατο της ήμουν πολύ "αισιοδοξη" και πιστευα οτι με την κινηση αυτη δηλ. τη μυνηση θα μπορουσαν να σωθουν άλλα παιδακια αν υπηρχε μια τρανταχτη τιμωρια και να μην ειχαν το τελος της κορης μου να σκασουν απο έλλειψη οξυγονου ενω μπορουσαν να την σωθουν....Γαμωτο ειχα παει εγκαιρα στο νοσοκομειο! Αν καταλαβαιναν αμεσως τι συμβαινει τωρα θα ειχα την κορουλα μου αγκαλια..... Στην πορεια καταλαβα οτι είναι ουτοπια γιατι κανεις απο αυτους τους καφρους δεν θα πει τα πραγματα οπως εγιναν.... Και ετσι το μονο που μπορω να κανω ειναι να παρακαλαω το Θεο να εχει καλα ολα τα μωρακια του κοσμου και να τα φυλάει απο κακοτοπιες και απο ανθρωπους-τερατα..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minou μου εχω συγκλονιστει απιστευτα με την ιστορια σου, εχω σοκαριστει και πραγματικα λυπαμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ με αυτο που σου συνεβη...

Ευχομαι να ειναι το τελευταιο δυσαρεστο γεγονος που συμβαινει στη ζωη σου, να χαιρεσαι το γιο σου και συντομα ενα αλλο μωρακι να ερθει να γεμισει τη ζωη σας!

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω ΜΑΝΝΟΥΛΑ για τις ευχες σου. Σου ευχομαι και εγω με τη σειρα μου να χαιρεσαι οτι αγαπας και να σε χαιρονται αυτοι που σ΄αγαπουν.....Οσο για αλλο μωρακι το βλεπω λιγο απιθανο, εχω σοκαριστει τοσο πολυ,εχω χασει την εμπιστοσυνη μου στους γιατρους, να φανταστεις απο τις 17 Αυγουστου που συνεβει το γεγονος και μετα απο 10 ημερες που βγηκα απο το νοσοκομειο δεν εχω ξαναπαει στο γιατρο ουτε για την τυπικη εξεταση μετα απο γεννα.....Τους σιχαινομαι ολους......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερω οτι και να πω δεν ειναι αρκετο για να σου φυγει η θλιψη που εχεις μεσα σου... για αυτό το μονο που θα σου πω ειναι να εχεις κουραγιο για τον γιο σου που εχεις, ο χρονος θα σου γιανει το τραυμα και πιστευω οτι ο Θεουλης θα στο ανταποδωσει με ενα αλλο παιδακι που θα το χαρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξερες ποσο φοβαμαι αν ποτε ερθει αυτο το αλλο μωρακι!!!! Κουραστηκα τοσο πολυ να συλλαβω την πεταλουδιτσα μου......Και ελεγα δεν μπορει αφου δεινοπαθησα για να μεινω εγκυος σιγουρα θα πανε ολα καλα.....Που να ηξερα η κακομοιρα τι με περιμενε???? Μακαρι να μπορουσα να γυρισω το χρονο πισω........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απτην άλλη εγω συνέλαβα πολύ εύκολα αλλά τα έχασα τα μωρα μου στην 25η εβδομάδα. Δυστηχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα και είναι το χείρότερο συναίσθημα να νιώθεις ανήμπορος απέναντι στην μοιρα και στο αναπόφευκτο. Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου,σε νιώθω απόλυτα και δεν θα σου πώ για άλλο μωρό και για αγγελάκια και πράσινα άλογα. Τίποτα απο αυτά δεν θα σε παρηγορήσει και το ξέρω. Θα σου πώ μόνο άσε τον χρόνο να περάσει ώσπου να το δεχτείς, που και πάλι θα σε πονάει,πένθησε και έχε πίστη για ένα καλύτερο μέλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου, δεν φαντάζεσαι πόσο πολύ σε νιώθω..Μόλις πριν δύο εβδομάδες έχασα κι εγώ το κοριτσάκι μου 22 εβδομάδων, στα καλά καθούμενα, ενώ ήταν όλα μια χαρά..

Ο ΄πόνος που νιώθουμε είναι αβάσταχτος, το ξέρω και το ζω..

Ελπίζω ο χρόνος να απαλύνει τις πληγές μας και στη δική σου περίπτωση εύχομαι τέτοιοι ασυνείδητοι άνθρωποι να εξαφανιστούν από το επάγγελμα..

Σου στέλνω την αγάπη και την αγκαλιά μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου δεν έχω λόγια!!!!!Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι λυπάμαι πολύ!!!!! :(:(:( Ας αναπαυτεί το αγγελουδάκι σου!!!!!

Να είσαι δυνατή για το αγοράκι σου...Και να είσαι σίγουρη ότι σύντομα θα σου στείλει το αδερφάκι της η κορουλα σου!!!!!Είναι κρίμα να χάνονται έτσι παιδάκια από τα λάθη των γιατρών;;;Γιατί τόση καθυστέρηση;;;;;ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβαζοντας σε τσαντιστηκα τοσο πολυ με την ελεεινη συμπεριφορα κ αδιαφορια καποιων γιατρων που μας βλεπουν σαν χρημα κ απο κει κ περα δεν τους νοιαζει.ελλαδα εν ετει 2010 :angry:

τι να πω?ας αναπαυθει η ψυχουλα της κ μην ανυσηχεις ο θεος δεν αφηνει κανεναν.θα ερθει κ δευτερο παιδακι..

να σαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και από εμένα και σε καλωσορίζω στην παρέα μας.

Είναι μερικές απώλειες όπως η δική σου, που είναι γεγονός ότι ούτε ο χρόνος μπορεί να τις γιατρέψει. Σου εύχομαι ολόψυχα να κάνεις σύντομα ένα υγιές παιδάκι που πιστεύω ότι θα σου δώσει μεγάλη ευτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια για τα καλα σας λογια και τις ευχες σας. Ευχομαι να μην ξανασυμβει σε κανεναν τετοιο κακο και αυτη την επικοινωνια να την κρατησουμε μονο για ευχαριστες εμπειριες......Νομιζα οτι η δικη μου περιπτωση ηταν αν οχι η μοναδικη σπανια ομως, και αυτες τις μερες εχω παθει πλακα με τοσα που διαβαζω στο φορουμ για τις απωλειες μωρων!!!!! Τι να πω ευχομαι οι δικες μας απωλειες να ειναι οι τελευταιες........Σας φιλω και παλι ευχαριστω για τη συμπαρασταση!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου τι τράβηξες και συ? Λυπάμαι πολύ!!!

Ελπίζω να είναι και το τελευταίο και σύντομα να σου δώσει η Παναγίτσα ένα άλλο κοριτσάκι που θα έχει για φύλακα άγγελό του το κοριτσάκι που έχασες...

Φιλάκια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και περνουν οι ωρες περνουν οι μερες περνουν οι νυχτες, ποτε κλαιω ποτε γελαω...........κι η ζωη συνεχιζεται........Θεε μου τι ηταν αυτο που με βρηκε.......Αραγε το εζησα και αντεξα........ή ειναι κακος εφιαλτης αυτο που ζω???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου,

δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα

και πρέπει να μάθεις να ζεις με αυτή.

Θα έρθει ο καιρός που ο πόνος δε θα είναι τόσο έντονος.

Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός,λένε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι λενε αλλα εγω δε βλεπω διαφορα στη θλιψη μου!!!! Η μονη μου παρηγορια ειναι ο γιος μου που συνεχεια με ρωταει:" Μαμα μηπως ο Θεουλης θελει να μας στειλει τωρα την αδερφουλα μου?? Μηπως ηρθε τωρα ο καιρος???" Τι να του πω και τι να του εξηγησω κοριτσια!!!!!!! ΠΝΙΓΟΜΑΙ.......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα φτιάξουν όλα κουκλίτσα μου.

Σκέψου ότι έχεις και το γιο σου,

γι'αυτόν θα πρέπει να φανείς δυνατή.

Δωσ'του όλη σου την αγάπη και μια μέρα

θα έρθει και ακόμα ένα μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ΄ευχαριστω για τα καλα σου λογια . Η αληθεια ειναι οτι το παλευω με νυχια και με δοντια που λενε, γιατι καταλαβαινω οτι η ζωη παει μπροστα, και πρεπει να ακολουθησω την πορεια της αλλα να ορισμενες φορες λυγιζω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε νιώθω καρδιά μου.

Δυστυχώς αυτά τα σκαμπανεβάσματα θα κρατήσουν πολύ καιρό.

Μην το βάζεις όμως κάτω.

Ένα άλλο μωράκι περίμενει να φωλιάσει στην κοιλίτσα σου.

Να ξέρεις ότι θα είμαι εδώ για σένα.

Α!Και να σου συστηθώ.Με λένε Δέσποινα.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω σοκαριστεί τόσο μα τόσο με αυτό που σου συνέβηκε!! Νόμιζα οτι διάβαζα ένα κακόγουστο παραμύθι.......

Θέλω να σου πω καλό κουράγιο , σίγουρα ο χρόνος θα απαλύνει τον πόνο σου!!Βρές κουράγιο μέσα απ τα χαμόγελα του μικρού σου άντρα !Είσαι δυνατή κ θα τα καταφέρεις, απλώς θές τον χρόνο σου !! Κλάψε, φώναξε κ γενικά να βγάζεις απο μέσα σου αυτά που νιώθεις , θα σε βοηθήσει !!

Οσον αφορα τη μήνυση είδα οτι υπάρχουν διάφορες απόψεις....κ εγώ πάντως θα έκανα μήνυση στο νοσοκομείο , στους γιατρούς κ εννοείται κ στον γιατρό μου, που δεν σήκωνε το κιν. του(άν μπορούσε νομικά να σταθεί) !!Το σίγουρο πάντως είναι οτι θα το έφτανα μέχρι τέλους!! Αλλά όπως είπα κ πρίν αυτό θα έκανα εγώ , σάν Χριστίνα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας! Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω αρκετο χρονο να καθομαι στον υπολογιστη και εκτος αυτου ο αντρας μου δε γνωριζει οτι εχω γινει μελος στο φορουμ και ετσι βρισκω ευκαιρια μονο οταν αυτος λειπει να μπω! Και οταν λεω δε γνωριζει, δεν του το εχω πει γιατι και εκεινος μετα το συμβαν τραβαει το δικο του γολγοθα! Εχει ανεβασει πιεση και ζαχαρο και για το θεμα δεν μιλαμε καθολου! Δηλαδη κοροιδευουμε εγω εκεινον και εκεινος εμενα.......Οτι ολα καλα κι ομως το βραδυ στο κρεβατι τον νιωθω που σκαει καταλαβαινω τι σκεφτεται οπως αλλωστε και εκεινος το ιδιο για μενα.....Παρ' ολα αυτα εχω να σας πω οτι με μεγαλη λαχταρα μπαινω στο φορουμ -οταν μπορω- γιατι ξερω οτι οπωσδηποτε θα βρω δυο λογια παρηγοριας.......Σ΄ευχαριστω Δεσποινα, σ΄ευχαριστω Χριστινα..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσι μου....τι περασες και θα περνας για αρκετο καιρο ακομη....μεχρι να απαλυνει ο καλος θεουλης λιγο τον πονο σου....πραγματικα δεν εθλω να πω μεγαλα λογια αλλα εγω θα ειχα παρει τον νομο στα χερια μου παναγια μου να φυλαει ο θεος....κανε οτι σε κανει να νιωσεις καλα!!!! ευχομαι ηρεμια και ο χρονος να απαλυνει τον πονο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...