Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποιες είμαστε απο χαλκίδα?


Recommended Posts

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Ηλιάννα ηθελα να σε ρωτήσω. Εσένα τα μικρά σου έχουν μόνο δυο χρονια διαφορα ε; Πως αντέδρασε η κορούλα σου στον ερχομό του αδελφού της; Αντιμετωπίσατε προβλήματα;

Εμεις σημερα είχαμε νεο κατορθωμα!!! Εβγαλε το ριχτάρι του καναπέ, εβγαλε το μαξιλάρι της πλάτης, ανέβηκε στην πλατη και απο εκει στο τραπέζι της κουζινας!!! Και ολα αυτα μέσα σε 1,5 λεπτο που εκανα να βάλω απορυπαντικο και μαλλακτικο στο πλυντήριο!!!! Χριστέ μου και ειναι μονο 11 μηνων, δηλαδη σε 6-10 μήνες τι θα κανει το ταλιμπανακι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 260
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λοιπον κοριτσια αυτες τις ημερες με ταλαιπωρει μια ιωση .. ποπο το κεφαλι μου .. τελος παντων , που θα παει θα περασει . για συναντηση μπορω και καθημερινες , αφου γινω καλα ..

mariamg τα δυο μου πρωτα εχουν 1 χρονο διαφορα .. τους δυο πρωτους μηνες ο μεγαλος ειχε λιγο γκρινια , και ζητουσε συνεχεια αγκαλια ... ευτυχως δεν ειχε ξεσπασμα στην αδερφη του . αντιθετως του ειχαμε μαθει να την κουναει στο ρηλαξ , να της πηγαινει παιχνιδακια ( τα βαρια παιχνιδια ειχαν εξαφανιστει βεβαια , μη γινει και κανα ατυχημα) . τα παιδια προσαρμοζονται στον ερχομο ενος μωρου . τα δυσκολα τα παιρναμε εμεις που δεν ξερουμε ποιο να πρωτοκοιταξουμε . πειναει το ενα , πειναει και το αλλο , κλαιει το ενα , κλαιει και το αλλο ,. ομως ερχονται και οι μερες που τα βλεπεις και τα καμαρωνεις ... οταν ειναι το μικρο 10 -12 μηνων αρχιζουν και παιζουν μαζι . για τους γονεις μπορει να ειναι δυσκολο (ειδικα στην αρχη) αλλα για τα παιδια ειναι ωραιο να μεγαλωνουν μαζι. συγγνωμη για το πολυ μπλα μπλα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια !

Εμενα ο μεγαλος ειναι 2μιση χρονων και ο μικρος 2μιση μηνων σχεδον!

Δεν εχω ιδιαιτερα προβληματα ζηλιας...μονο που θελει συνεχεια να τον φιλαει :D

οταν τον πιανει ζηλια απλα ξεσπαει σε εμας με φωνες αλλα τον ξεγελαμε και του περναει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!που ειμαστε ολες χαμενες??????????????????????????????? :roll::roll::roll:

καλα ειναι ελιζακι μου τα μικρα να ο μικρος μου εχει 4-5 μερες που δεν κοιμαται στην κουνια του,θελει να ειμαστε αγκαλια ετο κρεβατι!!!!! :shock::shock::shock: δεν ξερω τι να κανω....ενω ηταν μια χαρα!!!?????

mariamg μου ναι δυο χρονια εχουν διαφορα!!!στην αρχη η κορη μου ηθελε το μικρο να τον κρατησει αγκαλια...κ τετοια πραγματα!!εγω της τον εδινα κ καλα...!!!!!ποτε δεν της ειχα πει ''μη ,μη χτυπησεις το παιδι....κ τετοια πραγματα''της το ελεγα ετσι ωστε να μπορεσει να το καταλαβει!!!!ακομα κ τωρα που μεγαλωσε ο αγγελος ,(δε λεω παιδια ειναι θα ζηλεψουνε αλλα οχι αυτη την υπερβολη,που δεν μου αρεσει),οταν του κανει κατι η αννουλα της κανω κ εγω το ιδιο κ ετσι καταλαβαινει τι πρεπει να κανει κ τι οχι!!!!!!

ρουλα μου περαστικα σου!!!!!!!!!!!!!κ εγω εχω ενα θεματακι με τον πονοκεφαλο.... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μπραβο βρε κοριτσια!! Σας ευχαριστω παρα πολυ!! Δεν ξερετε τι κουραγιο μου δινεται, συνέχεια μου λενε ολοι πως θα εχω τρελλα προβληματα ζηλειας (χτυπήματα, τσιμπιές και τέτοια ) και με προβληματίζουν!!

Θα έχουν 16,5 μήνες διαφορα, ελπιζω να τα πανε καλα!!! Πολυ καλη ιδεά αυτο με το ριλάξ, ειχα σκεφτει διαφορα πραγματα για να με "βοηθάει" η μικρη και να συμμετέχει αλλα αυτο για το ριλάξ δεν το ειχα σκεφτει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariamg μου μην ακους τις βλακειες που σου λενε!!!!!!κ εμενα τετοια μου λεγανε κ στηναρχη φοβομουνα ναμεινω μονη στο σπιτι με τα παιδια,ηθελα παντα κ καποιον αλλον μαζι.....βημα δεν εκανα χωρις να ειναι ο αντρας μου η' η μαμα μου εδω μαζι τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ολα θα πανε καλα θα το δεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα. Πω, πω πολύ βροχή σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και με έχει πιάσει μια νύστα άλλο πράγμα.....

Τί μαγειρέψατε σήμερα; Εγώ πριν λίγο βγήκα από την κουζίνα, έφτιαξα λαχανοντολμάδες..... μιαμ μιαμ σλουρπ από τώρα τρέχουν τα σάλια μου..... είναι ένα από τα αγαπημένα μου φαγητά!!!!!!!

Για την διαφορά ηλικίας που λέτε. Και εγώ πιστεύω ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα όταν υπάρχει μικρή διαφορά ηλικίας ανάμεσα στα αδέρφια το έχει η μητέρα και όχι τα παιδιά. Και εγώ με τον αδερφό μου έχουμε 14 μήνες διαφορά και μεγαλώσαμε στην κυριολεξία σαν δίδυμα - αυτοκόλλητα. Τουλάχιστον μέχρι και το λύκειο είχαμε κοινές παρέες και λέγαμε τα πάντα μεταξύ μας. Μιλάμε για πολύ δέσιμο και ούτε ιδιαίτερες ζήλιες ούτε τίποτα. Εκείνη όμως που τράβηξε όλο το λούκι ήταν η μητέρα μου που μας μεγάλωσε χωρίς βοήθεια από παππούδες - γιαγιάδες και κουραζόταν πολύ.

Λοιπόν, αγόρασα και τα καλλυντικά Weleda για την μικρούλα μου. Τα έχει το φαρμακείο Δημητρίου στην Βενιζέλου. Εμένα με ενδιέφερε το αφρόλουτρο-σαμπουάν και η κρέμα για την αλλαγή πάνας και τα είχε αλλά αν θέλει κάποια κοπέλα κάποιο άλλο προϊόν της ίδιας σειράς θα πρέπει να της το παραγγείλει. Είναι αρκετά καλά, δεν μυρίζουν μπεμπέ αλλά κάτι σαν βότανο, λέει μέσα πώς έχει καλέντουλα μάλλον αυτό θα είναι.

Αυτά τα νέα μας κορίτσια. Η μικρούλα μου ησύχασε λίγο και έχουμε 2 βραδιές σερί που κοιμόμαστε επιτέλους.... γιούπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω πως θα τρεχω ακομα περισσοτερο!! Αλλα χαλαλι τους, αρκει αυτα να ειναι δεμένα και να κανουν καλη παρεα!!! Ελπιζω απλα το μικρο να βγει πιο ηρεμο απο την αδελφη του και η κορη μου να ηρεμησει λιγο μεχρι τοτε!!!

Εδω στο Λευκαντι εχει τρελλη βροχη, δεν έχει σταματησει ολη μερα!! Και εμενα με εχει πιασει μια μανια για πάστα μπισκότο και σοκολατίνη απο το ζουμ σερι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι!! Εγω το πήρα αποφαση!!! Ράνια πως ειναι η μικρη; γκρινιάζει ακομα με τα δοντάκια της!! Η Ταλιμπαν απο εδω εχει φρικάρει που είναι τοσες μερες μεσα!!! Το ερμο μου!!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα :) .

Πολύ σπαστική αυτή η βροχή, άντε να φτιάξει λίγο ο καιρός να πάμε και καμιά βόλτα. Και το δικό μου κοριτσάκι με νύχια και με δόντια το κρατάω μέσα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοτιτσακια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε πως ειστε????οντως αυτος ο καιρος κ η βροχη μου 'χει σπασει κ μενα τα νευρα!!!!εχουμε να βγουμε εξω απ'το σπιτι.......εσωκλειστοι εχουμε γινει!!!!!χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα άκουσα τον καιρό από τον Αντέννα και είπε ο Αρνιακός ότι από αύριο και κυρίως από την Κυριακή βελτιώνεται ο καιρός και μάλλον έρχονται οι αλκυονίδες μέρες. Άντε να πάρουμε καμιά ανάσα.....

Εμείς που είμαστε και της βόλτας και δεν βάζουμε τον πωπώ μας κάτω, είμαστε στην κυριολεξία σαν πουλιά μέσα στο κλουβί :| .

Βρε κορίτσια τί να την κάνω την μικρούλα μου που μου κάνει νούμερα με τα φρούτα; Της φτιάχνω φρουτόκρεμα, κλαίει δεν την θέλει. Της τα δίνω σε κομματάκια, τρώει πολύ λίγα. Έχετε καμιά άλλη ιδέα; Τα φρούτα είναι πολύ σημαντικό κομμάτι της διατροφής και πρέπει να τα τρώει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...πολυ κρυο και σημερα!

Και εμεις εχουμε κλειστει μεσα και δεν τον κανω καλα τον μεγαλο...

Εγω σημερα εφτιαξα φακες.Τι νεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΕΤΣΙ..

ΕΓΩ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΙ ΜΕ ΡΙΖΑΚΙΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!

ΕΜΕΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ.ΟΠΟΤΕ ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΟΔΟ ΓΙΑ ΠΟΤΑΚΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα! ακομα δεν εγινα καλα.. :( χθες την εβγαλα στο κρεβατι.

mariamg εχουν δικιο και τα υπολοιπα κοριτσια ..μην ακους τα αρνητικα σχολια .. και εμενα με ειχαν πρηξει , ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του... ναι μεν θα ειναι δυσκολα και θα χρειαστεις βοηθεια στην αρχη και χρονο μεχρι να προσαρμοστητε αλλα το αποτελεσμα θα σε ανταμοιψει. Σήμερα τα παιδια μου πανε τριτη και δευτερα δημοτικου και "μαζι δεν κανουνε και χωρια δεν μπορουνε "!

ηλιαννα εμενα η μικρη μου θελει να κοιμαται στο κρεβατι μου και την μεταφερουμε στο δικο της οταν τν παιρνει ο υπνος ! αυτες τις μερες της το εχω ξεκοψει αφου ειμαι αρρωστη , ειναι βεβαια τρισιμησι και καταλαβαινει..

principessa αφου δεν θελει την κρεμα μην την πιεζεις ! αφου της αρεσει να τα μασαει δως της τα ετσι , και μην ανησυχεις που οι ποσοτητες ειναι μικρες . τα φρουτα δεν τα δινεις για να χορτασει αλλα για να μαθει να τρωει φρουτα . σιγα σιγα θα καταφερει να φαει και μεγαλυτερες ποσοτητες. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρουλα μου σου ευχομαι να γινεις εντελως καλα πολυ πολυ γρηγορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ναι τον βαζω στην κουνια του κ ξυπναει κ κλαιει.αφου κ στο κρεβατι που τον εχω ψαχνει να με βρει το βραδυ κ ερχεται κολλητα μου.λετε να του λειπω????μα πως αφου ολη μερα μαζι τους ειμαι!!!!!ωχ αν περιμενω να γινει 3 σαν την κορη μου την εκατσα!!!!!

ναι principessa μου συμφωνω με τη ρουλα αφου θελει να τα μασαει μη την πιεζεις!!!!!απ'το τιποτα κατι ειναι κ αυτο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Principessa μπορει να μην θέλει σημερα, μην την πιέζεις αν ειναι μονο για μια μερα. Γιατι δεν της δινεις ενα χυμό σημερα;

Ρούλα αν ολα πάνε καλά λιγες μερες μετα την γέννα φεύγουμε με μετάθεση για Ορεστιάδα. Αλλα και εδω να μεναμε δεν υπάρχει βοήθεια!!! Και καλύτερα, προτιμώ την ηρεμία μου και ας κουράζομαι τοσο!!!

Και εμεις το ιδιο θεμα εχουμε με την Μαρίνα. Θέλει να κοιμάται στο κρεββάτι μας. Όταν κοιμόταν την πηγαινα στην κουνια της οπου κοιμόταν για λίγο, ξυπναγε την ξαναπερνα μαζι μας την ξανακοιμιζα την ξαναπηγαινα και ου το καθεξις!! Τις τελευταίες μερες ξυπνάει με το που την σηκώνω απο το κρεββάτι μας!! Την υπολοιπη νύχτα ανοίγει τα ματάκια της και με το που μας βλέπει ξανακοιμάται!! Αυτη την στιγμή βιώνει το αγχος του αποχωρισμού ελπιζω να συνέλθουμε σύντομα.Ηλιάννα και εγω ολη μερα μαζι της ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγαινα στην χολεβα ...την αλλαξα και τελευταιες φορες πηγα στον λιαγκακη . εχει ομως πολυ κοσμο και ολη την ωρα τον παιρνουν τηλεφωνο , και δεν εχει και καποια κοπελα να απανταει , απανταει ο ιδιος και δεν ειναι και οτι καλυτερο να εχεις το παιδι γυμνο και να περιμενεις να τελειωσει με το τηλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...