Μετάβαση σε περιεχόμενο

Pregnacare


Julie

Recommended Posts

Κοριτσάκια είμαι πολύ χαρούμενη!!!:woohoo: :woohoo:

Ο γυναικολόγος μου πρότεινε να πίνω κάποιες βιταμίνες με φυλλικό οξύ, 17 βιταμίνες και μέταλλα κτλ...αυτές είναι για πριν τη σύλληψη, κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά και του θηλασμού και κοστίζουν στην Ελλάδα περίπου 13 ευρώ...

Θυμόμουν και τα τεστ που στην Ελλάδα είναι πανάκριβα αλλά στον Καναδά όχι και λέω δεν το ψάχνω μήπως...και μόλις έκανα την παραγγελία μου στο www.pregnacare.com:silly:

Πήρα 9 πακέτα και μαζί με τα μεταφορικά πλήρωσα κάτι λιγότερο από 50 ευρώ ενώ στην Ελλάδα θα πλήρωνα 117! Απίστευτο;;)

Θα έρθουν σε 10 με 15 μέρες σπίτι μου όπως ακριβώς και τα τεστάκια!!!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις Pregancare τις παίρνεις σαν συμπλήρωμα διατροφής γιατί περιέχουν βιταμίνες, σίδηρο, φολικό οξύ κ.α. Εγώ τις παίρνω από την 7η εβδομάδα που έμαθα ότι είμαι έγκυος όπως μου είπε ο γιατρός να κάνω και τις συνεχίζω τώρα που είμαι στην 18η. Μπορείς να τις πάρεις και πριν τη σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις Pregancare τις παίρνεις σαν συμπλήρωμα διατροφής γιατί περιέχουν βιταμίνες, σίδηρο, φολικό οξύ κ.α. Εγώ τις παίρνω από την 7η εβδομάδα που έμαθα ότι είμαι έγκυος όπως μου είπε ο γιατρός να κάνω και τις συνεχίζω τώρα που είμαι στην 18η. Μπορείς να τις πάρεις και πριν τη σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις Pregancare τις παίρνεις σαν συμπλήρωμα διατροφής γιατί περιέχουν βιταμίνες, σίδηρο, φολικό οξύ κ.α. Εγώ τις παίρνω από την 7η εβδομάδα που έμαθα ότι είμαι έγκυος όπως μου είπε ο γιατρός να κάνω και τις συνεχίζω τώρα που είμαι στην 18η. Μπορείς να τις πάρεις και πριν τη σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια μου βάσει κάποιων ερευνών που κυκλοφορούν τελευταία λένε ότι όταν μια γυναικα προσπαθεί για μωρό κάνει καλό να πάιρνει φυλλικό οξύ για το σχηματισμό του εμβρύου αλλά νομίζω και για την τραχυλική βλένα..Όπως για παράδειγμα και ασβέστιο αλλά και σελήνιο που κάνουν καλό.

Ρώτα το γιατρό σου βέβαια πρώτα αλλά δε νομίζω να σου πει όχι..

Εκτός των άλλων εγώ έχω δει διαφορά σε δέρμα, μαλλιά και νύχια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια μου βάσει κάποιων ερευνών που κυκλοφορούν τελευταία λένε ότι όταν μια γυναικα προσπαθεί για μωρό κάνει καλό να πάιρνει φυλλικό οξύ για το σχηματισμό του εμβρύου αλλά νομίζω και για την τραχυλική βλένα..Όπως για παράδειγμα και ασβέστιο αλλά και σελήνιο που κάνουν καλό.

Ρώτα το γιατρό σου βέβαια πρώτα αλλά δε νομίζω να σου πει όχι..

Εκτός των άλλων εγώ έχω δει διαφορά σε δέρμα, μαλλιά και νύχια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια μου βάσει κάποιων ερευνών που κυκλοφορούν τελευταία λένε ότι όταν μια γυναικα προσπαθεί για μωρό κάνει καλό να πάιρνει φυλλικό οξύ για το σχηματισμό του εμβρύου αλλά νομίζω και για την τραχυλική βλένα..Όπως για παράδειγμα και ασβέστιο αλλά και σελήνιο που κάνουν καλό.

Ρώτα το γιατρό σου βέβαια πρώτα αλλά δε νομίζω να σου πει όχι..

Εκτός των άλλων εγώ έχω δει διαφορά σε δέρμα, μαλλιά και νύχια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...