Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΟΣ!!!!!Προσοχη σε site γερμανικο με παιδικα.


Recommended Posts

Κοριτσια οφειλω να καταγγειλω την απατεωνια ενος site με παιδικα οπως καροτσια καρεκλακια κλπ.Ειναι το γερμανικο www.pingpong-online.com.Θελω να το γνωριζετε για να μην την πατησετε οπως εμεις.Η ιστορια εχει ως εξης.

Πριν απο 6 μηνες παρακαλω παραγγειλαμε απο το εν λογω site ενα καρεκλακι αυτοκινητου maxi cosi και ενα καροτσι maclaren techno xlr.Πραγματικα μας ηρθε απαντηση οτι μεσα Σεπτεμβρη θα εχουμε τα πραγματα.Αργουσανε και στειλαμε mail και μας λενε υπαρχει προβλημα με το καροτσι θα σας στειλουμε το καρεκλακι πρωτα.Οκ λεμε εμεις.Μια μερα πριν να γεννησω(26/09)ερχεται το καρεκλακι.Χαρα εμεις!!!!!!Γενναω περναει ο καιρος λεμε καλα αυτο το καροτσι που ειναι?Ξανα mail δεν μας απαντανε.Ξαναενοχλουμε τιποτα.Παιρνει τηλ ο αντρας μου του απανταει μια ασχετη που δεν ξερει να μιλησει αγγλικα.Την ξεχεζει οτι καταλαβε αυτη.Ξαναστελνει μαil.Του απαντανε οτι ζητουν συγγνωμη και οτι υπηρχε προβλημα με την Maclaren.Τους λεει ο αντρας μου οτι ακυρωνουμε την παραγγελια και λενε οκ θα επιστραφει το ποσο.Αυτη η κουβεντα κοριτσια τον Δεκεμβρη.Ακομη τιποτα τα εχουμε παρει κρανιο.Η παραγγελια εγινε Αυγουστο 2009 και εχουμε Γεναρη 2010.Ελεος.Θα τους κραζω οπου βρεθω.Φυσικα εχουμε απευθυνθει στο νομικο τμημα της τραπεζας απ' οπου εγινε η συναλλαγη και μας ειπανε οτι υπαρχει λυση.Τραβηξανε το ποσο οι μαγκες και μετα μην τον ειδατε τον Παναη.Ητανε συνεπης εν τω μεταξυ με το καρεκλακι και λεμε ενταξει.Αλλα ειναι απαραδεκτοι.Τo site το βρηκα στο parents απο εναν μπαμπα που ειχε κανει αγορες απο κει.Δεν ειχα διαβασει κατι αρνητικο.

Ετσι την πατησαμε.Ο αντρας μου κανει συχνα αγορες μεσω internet δεν του εχει τυχει ποτε κατι αναλογο.Και ειδικα με γερμανος που φημιζονται για την συνεπεια και την οργανωση τους.Δεν το περιμεναμε αυτο.Υπηρεσιες χαλια,καθολου ανταταποκριση στα mail!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα να δεις!!Απ ότι κατάλαβα θα στείλανε πρώτα το καρεκλάκι για..καμουφλάζ..και σεις δώσατε το ποσό πρώτα;;Γιατί δεν περιμένατε να έρθει ολόκληρη η παραγγελία ή να δίνατε κάτι έναντι..βασικά δεν ξέρω και απο αγορές μέσω Ιντερνετ απλά λέω

πάντως καλά εκανες και το κατήγγγειλες για να χουμε το νου μας!!

φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κάνεις και μας το λές γιατι σίγουρα επηρεαζόμαστε απο τις καλύτερες τιμές που έχουν τα site με αποτέλεσμα να την "πατήσουμε" καμμιά φορά.Μπήκα στο site και φαίνεται μια χαρά έχει και πολλές μάρκες..και όμως τα φαινόμενα απατούν...τι να πω..Και εγώ τώρα ψάχνω στο ίντερνετ για να πάρω κάθισμα φαγητού και παρκοκρέββατο..

Αν μπορεί κάποια να μου πει αν έχει ψωνίσει απο το newbabyland.com.

Αν και κάποια άλλη κοπέλα δεν είναι ευχαριστημένη απο κάποιο site ας μας το πεί να προσέχουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana με πιστωτικη καναμε την αγορα απ'οπου τραβηξανε το ποσο αμεσως.Υπαρχουνε βεβαια και εταιριες αναλογες οπου κανεις αγορες on line και τραβανε το ποσο απο την καρτα αφου παραλαβεις τα πραγματα.

Vasoula γι'αυτο ανοιξα το θεμα για να μην την πατησουν και αλλοι οπως εμεις.Πραγματι αν υπαρχουν και αλλες κοπελες που δεν εμειναν ευχαριστημενες απο αλλα site καλο θα ητανε να το ξεραμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana με πιστωτικη καναμε την αγορα απ'οπου τραβηξανε το ποσο αμεσως.Υπαρχουνε βεβαια και εταιριες αναλογες οπου κανεις αγορες on line και τραβανε το ποσο απο την καρτα αφου παραλαβεις τα πραγματα.

Vasoula γι'αυτο ανοιξα το θεμα για να μην την πατησουν και αλλοι οπως εμεις.Πραγματι αν υπαρχουν και αλλες κοπελες που δεν εμειναν ευχαριστημενες απο αλλα site καλο θα ητανε να το ξεραμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι και φτηνο παντως !!!

Αν σας ενδιαφέρει για αγορα ειδικά καθισμα αυτοκινήτου , στις καλύτερες τιμες εδω www.mytoys.de . Πολλη καλη εξυπηρέτηση ,αψογοι σε ολα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Αφροδιτη εχεις δικιο το γνωριζω οτι ειχε προβλημα η εταιρια.Αλλα εμεις παραγγειλαμε το καροτσι τον Αυγουστο και το προβλημα με την Maclaren προεκυψε τελη Οκτωβρη.Οι ιδιοι μας ειπανε αν θελουμε να ακυρωσουμε την παραγγελια σε μια απο τις επικοινωνιες που ειχαμε γυρω στον Νοεμβρη και μας ειπανε απο μονοι τους για την επιστροφη του ποσου γιατι λεει το καροτσι θα αργουσε κανα 2 μηνες ακομη.Το οποιο ποσο τελικα δεν επιστραφηκε ποτε.

Σημερα μας ενημερωσαν απο το νομικο τμημα της τραπεζας οτι ισως το εκαναν επιτηδες και καθυστερουσανε γιατι μετα απο 120 μερες δεν μπορεις να διεκδικησεις το ποσο. :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απίστευτο! Και εγώ είχα διαβάσει θετικά σχόλια για το συγκεκριμένο site... Έχω και γνωστούς που έχουν κάνει αγορές χωρίς πρόβλημα... Και να που τελικά έγινε η βλακεία... Δεν είναι κακό να υπάρχει πρόβλημα με μια παραγγελία, κακό είναι να μην υπάρχει σωστή συνεννόηση και επικοινωνία!

Θα συμφωνήσω με τη LaLa για το mytoys.de, είναι υπόδειγμα...

Εμείς παραγγείλαμε το καρότσι μας από το pramworld.co.uk το Νοέμβριο και μας ενημέρωσαν αμέσως ότι θα έχουν τη νέα παραλαβή τον Γενάρη... Όποτε τους έχω στείλει e-mail με ερώτηση/διευκρίνηση, μου έχουν απαντήσει μέσα σε πέντε λεπτά (χωρίς υπερβολή). Προς το παρόν μας έχουν δεσμεύση μόνο το 20% του ποσού και θα πάρουν τα υπόλοιπα μόλις παραλάβουμε το καρότσι... Θα σας πω αναλυτικότερα εντυπώσεις όταν μας έρθει! Μέχρι στιγμής τους βρίσκω επίσης αξιοπρεπέστατους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενακι για σενα 100 ευρω το ρεκαρο γιανγκ εξπερτ 9-18 κιλα χρησιμοποιημενο μια φορα,το εχω εδω στο σαλονι κ με κοιταει χαχαχαχαχα καινουργιο απο το μαγαζι κανει 250 ευρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

Βενακι για σενα 100 ευρω το ρεκαρο γιανγκ εξπερτ 9-18 κιλα χρησιμοποιημενο μια φορα,το εχω εδω στο σαλονι κ με κοιταει χαχαχαχαχα καινουργιο απο το μαγαζι κανει 250 ευρω

οκ φιλεναδα εκλεισε!!! αν και ελεγα για 9-36 αλλα μεχρι να παει 18 κιλα ο δικος μου θα πηγαινει σχολειο!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

οποτε τα λεμε!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...