Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 328
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ!!!

ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΣΤΙΣ 12/2 ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΠΝΗΛΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΑΜΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΤΕΠΟΝΑΚΙ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ,ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΞΕΝΟ,ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ!

ΚΙ ΓΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΙΣ 12/3 ΓΙΑΤΟ ΑΛΛΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΘΑ ΤΗ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑΤΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΤΑΡΝΤΑΝΑ

ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙΙ ΝΝΑ ΤΡΩΜΕ ΤΗΣ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΣΑΛΙΑ!!!ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΚΑΙ ΛΑΧΑΝΟ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διδυμαεγω προσεχα μεχρι πριν καμια βδομαδα στο τι ετρωγα.εδω και καμια βδομαδα εχω φαει φακεσ,ρεβυθια(νηστευει ο αντρασ μου).εχω πιει κοκα κολα :woohoo: (μου ειχε λειψει απιστευτα),λαχανο βραστο εχω φαει απ'την αρχη.κρεμμυδι,σκορδο δεν τρωω εχω φαει σε πολυ μικρη ποσοτητα τζατζικι,μετα τον τριτο μηνα πρεπει να τρωμε περισσοτερα λαχανικα,φρουτα.τα τρωω σε μικρεσ ποσοτητεσ.οσο για σοκολατα,δεν μενει στο σπιτι ουτε κομματακι,τρωω πολλεσ,ξερω πωσ δεν κανει αλλα τρεμω απ'την ιδεα και μονο :laugh: .μηλα ακομα φοβαμαι να τρωω,εχω φαει και ο μικροσ ειχε πολλα αερια,ηταν ανησυχοσ.καθε μωρακι αντιδραει διαφορετικα στο φαγητο που τρωμε,με τον μεγαλο δεν μπορουσα να φαω καθολου γλυκο γεμιζε το προσωπακι του κοκκινιλεσ και μονο με κορτιζονουχη κρεμα του περναγαν :( και μεχρι και τωρα αν φαει πολλεσ σοκολατεσ βγαζει σπιρακια.και γιατι να μην δωσεισ στερεεσ μεχρι τον 6?ολοι ξεκινανε απο 5 περιπου την κρεμουλα η το μηλο.δεν ξερω :dry: θα σου πει η παιδιατροσ.και γιατι βγαινεισ για δουλεια?δεν εχεισ παρει 6μηνο του οαεδ?

μαρια και σου ξυπναει ανα 3ωρο την νυχτα με το ξενο?δεν χορταινει με το δικο σου?εμενα δεν πινει ουτε το δικο μου γαλα απ'το μπουκαλι :blush: .2 φορεσ του εχω δοσει και δεν το ηπιε,και για να μην το πεταξω το ηπιε ο μεγαλοσ μου γιοσ :blush:;) ,ασε που μου ειναι πολυ δυσκολα να το βγαζω με το θηλαστρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Olia εχω ξεκινησει την δουλεια απο πολυ νωρις. Μονο 15 μρες εμεινα σπιτι, δεν γινοταν να καθισω πιο πολυ γιατι ειμαι ελευθερη επαγγελματιας και οχι υπαλληλος. Ευτυχως ομως μια φορα την ημερα που πρεπει να πιει μπουκαλει το πινει πολυ ευκολα (Δικο μου που βγαζω με θηλαστρο και το καταψυχω )

Καλα δεν υπαρχουν αλλες μανουλες του Νοεμβρη μονο εμεις οι 3 ειμαστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια είμαι και εγώ από τις παλιές μανούλες του Νοέμβρη αλλά χάθηκα λόγω του μικρού μου.Να σας ζήσουν τα μωράκια σας.Εμείς κορίτσια έχουμε φοβερό πρόβλημα με τον βραδινό ύπνο,δεν μπορώ να τον βάλω με τίποτα για ύπνο.πριν προλάβω να τον ακουμπήσω στην καλαθούνα έχει βάλει ήδη τα κλάματα...Δεν ξέρω τι να κάνω.Καμιά πρόταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα didima τι κάνει η μικρούλα σου;και την υπόλοιπη μέρα με κλάματα πάλι κοιμάται (απλά το βράδυ λόγω δικής μου κούρασης μου φέρνει τρέλλα!!!!).Δεν θέλει καθόλου την καλαθούνα του ,αλλά ούτε και την κούνια που έχω δοκιμάσει,αντιθέτως μόλις τον βάλω στο καρότσι με 2 κουνίματα έχει κοιμηθεί αμέσως αλλά δεν θέλω να τον μάθω να κοιμάται έτσι που είναι η εύκολη λύση!!!γιατί αργότερα τι θα κάνω.Οπότε τι να κάνω να τον αφήνω να κλαίει,(τουλάχιστον μισή ώρα).Η αλήθεια είναι πως δεν αντέχω να τον βλέπω να κλαίει,μου σπαράζει την καρδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ! ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ, ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΙ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλεσ.

ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ,ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΑΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΜΗΣΩ.ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΕΠΙΔΕΙ ΠΟΝΑΕΙ,ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ :laugh: .ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΟ ΕΙΧΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΝΟΥ,4-6 ΜΗΝΩΝ ΝΥΧΤΙΑΤΙΚΑ ΚΑΝΑΜΕ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΤΥΛΙΓΩ(ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΓΡΑΤΖΟΥΝΑΕΙ,ΤΣΙΜΠΑΕΙ)ΣΕ ΜΙΑ ΛΕΠΤΗ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ.ΚΑΘΕ ΜΩΡΟ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.ΕΓΩ ΕΧΩ Κ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΟ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΗΖΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ Η ΠΕΤΑΕΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Η ΦΩΝΑΖΕΙ Η ΚΑΝΕΙ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΞΩ,ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΡΕΛΑ.

ΝΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΜΙΣΗ ΝΥΧΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ,ΜΙΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ.ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ 30 ΛΕΠΤΑ ΜΕ 1 ΩΡΑ,ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΜΕΧΡΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΞΑΠΛΩΝΩ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω olya και εγώ δεν θέλω να τον αφήνω να κλαίει αλλά σκέφτομαι πως σε 3 μήνες θα πρέπει να τον στείλω στον παιδικό σταθμό και εκεί σίγουρα δεν θα του κάνουν τα χατήρια όπως εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μικρη μου εκανε κατι περιεργα με τον υπνο πριν απο 1 1/2 μηνα περιπου δεν εκλεγε αλλα για να κοιμηθει ηθελε χερια γιατι ετσι την κοιμιζε η μαμα μου που την κραταει τα απογευματα. Τωρα ομως που ολοι την αφηνουμε να κοιμηθει απο μονη της κοιμαται πολυ ευκολα στην κουνια της χωρις καθολου κουνημα.Τις τελευταιες μερες μας εφεραν μια κουνια της Fisser price και στην ημερα την βαζω και εκει αλλα φοβαμαι μην μαθει και παλι το κουνιμα γιατι αυτη ειναι σαν κρεμαστο ρηλαχ που κουνιεται κανει μουσικη εχει φωτακια κ.α αλλα την βρισκει πολυ εκει μεσα και το απολαμβανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγαμε σουπερ μαρκετ σημερα,και ειπα να παω το μωρο με το καροτσι(τον επαιρνα στον μαρσιπο)εχω παει το πολυ 5 φορεσ στο σουπερ μαζι του.πηραμε κ τα 2 παιδια.βρε κοριτσια ενα κλαμα,μια γκρινια,ειχα κ πονοκεφαλο,μετανιωσα που πηγα μαζι τουσ :( .με τον μεγαλο απο 40 ημερων πηγαινα παντου,καθοταν ησυχοσ στο καροτσι κ χαζευε,και ημουνα κ παντα μονη μου(ο αντρασ μου δουλευε στο εξωτερικο τοτε).εσεισ βγαινετε στα μαγαζια με τα μωρα?

διδυμα για την κουνια που λεσ ηθελε να μου την κανει δωρο η αδερφη μου,τησ ειπα ουτε να το σκεφτεσαι,μην μου μαθει το μωρο το κουνημα,και ομωσ και χωρισ την κουνια ολο στα χερια ειναι κ ζηταει απαιτητικα κουνημα :side: ,μαλλον στο μωρο ειναι...

μαριαννα σε 3 μηνεσ θα περασει πολλεσ φασησ το μωρο.και εγω τον μεγαλο 8 μηνων εδωσα στον παδικο.μην φανταστεισ δεν τα παρατανε,και αγκαλιτσα τα παιρνουν,και κοιμηζουν μια χαρα.σε ιδιωτικο που πηγαινε ο δικοσ μου ημουνα ευχαριστημενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα η δικιά μου ή χέρια ή καρότσι ενώ αρχικά κοιμόταν στην κούνια της. Αφού κοιμηθεί και την αφήσω δεν έχουμε πρόβλημα. Πλέον κοιμάται από τις 23:30 μέχρι και τις 07:00 αλλά κοιμάται και καμιά ώρα τουλάχιστον ανάμεσα στα γεύματα γιατί αλλιώς έχει γκρίνια..

Ακόμα δεν έχω βγάλει έξω τη μπεμπούλα μου.. 2 φορές με το αυτοκίνητο και έγινε χαμός για να βάλει οτιδήποτε πάνω της... Απογοητεύτηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια βλέπω ότι όλα τα μωράκια μας θέλουν το κουνιματάκι τους για να κοιμηθούν!!!Χθες για πρώτη φορά κοιμήθηκε μόνος του χωρίς κούνιμα αλλά τον είχα κουράσει πάρα πολύ με παιχνίδια πριν τον ύπνο.Για να δούμε σήμερα θα πιάσει;

OLYA με αχγώνει πολύ ο παιδικός γιατί κατά καιρούς έχω ακούσει διάφορα.Ευτυχώς έχω έναν ιδιωτικό απέναντι μου οπότε θα μπορώ να ελέγχω λιγάκι τα πράγματα.

Τον μικρό μου εγώ τον βγάζω έξω από 7 ημερών (είχε πολύ καλές μέρες όταν γεννήθηκε)και έχει μάθει και είναι πάρα πολύ ήσυχος ,του αρέσει πάρα πολύ.Πιστεύω ότι είναι όπως το μάθεις το παιδί από μικρό.Θέλει υπομονή Mpempoura για να το συνηθίσει αν δεν της αρέσει γιατί είναι αμαρτία να κλείνεστε μέσα τώρα που φτιάχνει ο καιρός.Αν δεν δέχεται να της βάλεις τίποτα σκέπασε την καλά με κουβερτούλα βάλε και το νάιλον της βροχής που κρατάει ζέστη και βγάλε την βόλτίτσα να συνηθίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τωρα που φτιαχνει ο καιροσ πρεπει να τον βγαζω με το καροτσι για λιγο λιγο να μαθει.χτεσ τον κοιμησα χωρισ κουνιμα,του ειχα βαλει μουσικη και τον εβαλα στην κουνια,εκλαιγε τον επαιρνα και ετσι κανενα 15λεπτο μεχρι που τον πηρε ο υπνοσ,το ιδιο και το πρωι σημερα.μου ειχε μαθει τα χερια λογο κολικων,σιγα σιγα θα του το κοψω,γιατι ουτε στο αμαξι καθεται μονοσ του ουτε στο καροτσι,και δεν θα εχω παντα τον αντρα διπλα μου για να κραταω το μωρο στα χερια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ. Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ,ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΕΤΟΙΜΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ, ΕΚΛΕΙΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις πηγενουμε βολτα καθε Σαββατοκυριακο που δεν δουλευουμε και τις καθημερινες παμε για ψωνια τραπεζα σουπερ μαρκετ οπου χρειαζεται και ειναι πολυ ησυχη συνηθως κοιμαται.

Εγω δεν την εχω μαθει στο κουνημα μιας και δεν περασαμε κολικους γιαυτο φοβαμαιι τωρα με την κουνια την Fisser.

Σημερα την πηγα βολτα στην γιαγια μου και μετα για ψωνια

Βλεπω εισαστε και ετοιμες για την βαπτιση . Εμεις ουτε που το εχουμε σκεφτει, Λογικα τελος καλοκαιριου.

Yiotoula τι θεμα εχεις στην βαπτιση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙΣ ΟΡΕΞΕΙΣ ΤΟΥΣ!

ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ,ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΡΙΒΕΙ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΟ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΛΑΙΕΙ ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΛΙΓΟ ΤΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΜΠΜ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ....ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ!!

ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ(ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΚΛΑΙΓΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ ΞΙΝΟ)ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ,ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ...ΚΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΠΑΩ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΡΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ Η ΤΡΩΩ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝΑΠΑΣΧΟΛΩ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΓΥΡΝΩ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΠΟΥ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΟΥΛΑ.ΜΕΤΑ ΤΑ 30ΛΕΠΤΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΡΑΝΙΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ!

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ...ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΧΡΩΜΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΘΑ ΤΑ ΔΩ ΣΤΗΝΝ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ΜΑΡΙΑ.ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΕ ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΝΙΜΑ,ΛΙΓΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΛΙΓΟ ΒΥΖΙ :laugh: ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ;) .ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟΘΑΣΗ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ :laugh: :laugh: .ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΤΙΣ 3 Κ ΜΕΤΑ Η 5 Η 6 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 7 ΚΑΙ ΚΑΤΙ,ΦΕΥΓΕΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΙΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? DIDIMA ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΑΠΛΑ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ. ΕΜΕΝΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΟΡΟΠΗΔΑΕΙ. ΤΟΥ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΜΕΣΑ ΚΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΟΡΟΠΗΔΑΕΙ. ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΒΑΡΕΘΕΙ ΚΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΟΥΝΗΜΑ ΛΙΓΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΥΚΟΛΑ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΚΛΑΜΑ. ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Καλό μήνα. Από χθες είμαι να σκάσω. Ο άντρας μου κόλλησε την ίωση γαστρεντερίτιδας που κυκλοφορεί και ανησυχώ μήπως φτάσει και στην μπουμπού. Αδιαθέτησα και για πρώτη φορά μετά από τόσους μήνες... Οι ορμόνες πάλι χορεύουν :P

Ο θηλασμός τελείωσε για μας αφού η μικρούλα προτίμησε τελικά την εύκολη λύση. Αλλά είχαμε κάνει πολύ λάθος ξεκίνημα ούτως ή άλλως χωρίς την κατάλληλη ενημέρωση. Οπότε μείον ένας τρόπος ύπνου :P

Παρόλα αυτά αν και ξέρω ότι αργότερα θα το μετανιώσω το απολαμβάνω και το κούνημα και την αγκαλίτσα.

Για βάφτιση λέμε 26/06 οπότε πιστεύω ότι έχουμε χρόνο ακόμα. Παρόλα αυτά διαλέξαμε ήδη με την νονά το σταυρό τώρα που ήταν εδώ, γιατί εγώ Χίο εκείνη Αθήνα δύσκολο να συντονιστούμε :)

Καλό μεσημέρι σε όλες σας.

υ.γ. yiotoula, δοκίμασε να τις ανεβάσεις σε κάποιο image-hosting site όπως το www.imageshack.us

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Εμεις το Σαββατο πηγαμε με την μικρη την πρωτη μας εκδρομη σε ενα χωριο της Τριπολης ηταν πολυ καλο μωρακι και μετα πηγαμε για καγε στην Τριπολη.Ξυπναγε κοιμοταν ετρωγε και παλι απο την αρχη δεν μας κουρασε καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΣΥΝΑΧΩΜΕΝΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ,ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΠΗΓΕ.ΩΡΑΙΑ ΜΑΣ ΜΠΗΚΕ Ο ΜΗΝΑΣ :laugh: :laugh:

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ..Η ΜΠΕΜΠΑ ΓΙΑ ΚΑΠΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΣΤΗΘΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ. :angry:

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΩ,ΕΞΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΠΑΡΚΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΔΙΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ,ΑΠΛΑ ΤΟ ΤΡΕΝΑΡΑ ΓΙΑ ΔΩΣΩ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ,ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ...

ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΩΤΟΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΦΩΤΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ(ΔΕΞΙ) ΚΛΙΚ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΟΥ.ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΝΟΙΓΜΑ ΜΕ-ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΤΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΓΡΑΨΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 20 ΚΑΝΕ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ.Η ΦΩΤΟ ΣΟΥ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΜΜΥ.ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΡΩΤΑ ΜΕ ..ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Purple προσπάθησε να αποφύγεις τα χαπάκια.. Δυστυχώς για ακόμα μια φορά δεν είχα διαβάσει ανάλογα θέματα παρά μόνο όταν είχα μπει στη διαδικασία. Ευτυχώς το μόνο που μου προκάλεσαν ήταν απίστευτη υπνηλία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...