Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαμα συζυγος νοικοκυρα και εργαζόμενη?


Recommended Posts

efi21 έγραψε:

εγω ξεκιναω δουλεια σττις 25

θα δουμε πως θα παει

πιστευω οτι αυτο που θα με πειραξει περισσοτερο ειναι που δε θα βλεπω τη μικρη

θα δουλευω 9-10 ωρες σιγουρα

οποτε θα γυρναω σπιτι γυρω στις 7

η μικρη 8 - 8,30 κοιμαται

θα τη βλεπω μονο 1 ωρα

θα δουμε

Καλά μαζί ξεκινάμε? Αντε να δούμε πως είναι και να κλαιγόμαστε παρέα στα άλλα κορίτσια. Εγώ απο τη στεναχώρια μου που ξανά πάω στη δουλειά έχω βγάλει 4 φορές επιχείλιο έρπη αυτό το μήνα και να σκεφτείτε πως είχα να βγάλω τουλάχιστον 2 χρόνια. Δεν είναι η δουλειά που με τρομάζει αλλά να ρε κορίτσια θα πρέπει να αφήσω τη μικρή μου τόσες ώρες και να ασχολούμαι με τις μ@κ@κίες του καθενός. Το να σταματήσω τη δουλειά δεν παίζει γιατί μετά θα με δείτε στην εκπομπή "Για λογαριασμό σας....." :blink:

Καλή δύναμη σε όλες μας!!!!!!!! :woohoo: !!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κουραγια κοριτσια και εγω ενα αγχος περσι το ειχα τετοιο καιρο πως θα γυρναγα δουλεια και θα αφηνα την μικρη οποτε σας περιγραφω την δικη μου μερα φετος...

6 και μιση ξυπνημα για γαλα τησ μικρης...πινω καφεδακι μεχρι τις 8 παρα μετα φτιαχω την τσαντα για το παιδικο ξυπναω την μικρη και φευγουμε ,βλεπετε δουλευω σε παιδικο και την εχω μαζι μου σχολαω 3 με το που μπαινουμε στο αμαξι η μικρη κοιμαται φτανουμε σπιτι την μεταφερω στο κρεβατι πινει γαλατακι που εχει φτιαξει ο μπαμπας και κοιμαται μεχρι τις 6

οποτε μεχρι να φαμε να μαζεψω την κουζινα περναει η ωρα ξυπναει η μικρη κατι να φαει κατι να την αλλαζω, να βαλουμε καα πλυντηριο να παιξουμε ολοι μαζι παει 9 και μιση μαζευουμε λιγο το σαλονι μπανακι γαλατακι νανι η μικρη και καμια ταινιουλα και μαγειρεμα και τα συζηγικα παει 12 και οποτε ξερη για υπνο...

σιδερωμα και γενικη μονο σαββατο σουπερ μαρκετ παμε ολοι μαζι...

λογαριασμοι εχω ενα καταστημα που τουσ δινω ολους και μου κραταει 5 ευρω προμηθεια αυτα...

παναγιωταρεα δεν μπορω να πω οτι ειμαι :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωωω ξεκινάω...

Νοικοκυρά--->>> Η παστρικοθοδώρα που ήμουνα πέθανε. Όσα βλέπει η πεθερά για να μη μας φάει και η μπίχλα.

Σύζυγος--->>> Κάποιες φορές σουλουμουντρούχ και αγκαλίτσες το βράδυ για να μην μου δώσει το paper στο χέρι.

Μαμά--->>> όλο το 24ωρο και υπερωρίες μέσα.

Εργαζόμενη--->>> Σε 25 μέρες ξανά στη βιοπάλη και με βλέπω να κάνω δεύτερο για να κάθομαι άλλον 1,5 χρόνο. Δε μπορώ μακριά από το χουχουλινάκι μου και ας με ξεθεώνει.

papaki είσαι άπαιχτη,τι να πω...χι,χι!

evhdal είσαι τυχερή που δουλεύεις σε παιδικό,έχεις και το παιδάκι σου μαζί ;)

εγώ κορίτσια λέω να ξεκινήσω ξανά και τα ισπανικά μου που τα άφησα στη μέση λόγω εγκυμοσύνης,λέτε να σαλτάρω στο τέλος;;; :S:side::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAKOULINA έγραψε:

efi21 έγραψε:

Καλά μαζί ξεκινάμε? Αντε να δούμε πως είναι και να κλαιγόμαστε παρέα στα άλλα κορίτσια. Εγώ απο τη στεναχώρια μου που ξανά πάω στη δουλειά έχω βγάλει 4 φορές επιχείλιο έρπη αυτό το μήνα και να σκεφτείτε πως είχα να βγάλω τουλάχιστον 2 χρόνια. Δεν είναι η δουλειά που με τρομάζει αλλά να ρε κορίτσια θα πρέπει να αφήσω τη μικρή μου τόσες ώρες και να ασχολούμαι με τις μ@κ@κίες του καθενός. Το να σταματήσω τη δουλειά δεν παίζει γιατί μετά θα με δείτε στην εκπομπή "Για λογαριασμό σας....." :blink:

Καλή δύναμη σε όλες μας!!!!!!!! :woohoo: !!!! :woohoo:[/quote:35ooirbl]

τωρα μας φαινεται βουνο

οταν παμε για δουλεια θα συνηθισουμε σε αλλους ρυθμους

θελω να πιστευω τουλαχιστον

για να δειτε ομως οτι η κριτικη υπαρχει οπως και να εχει

ηρθε η πεθερα μου εχθες στο σπιτι, ειχα το παιδι κρυωμενο

και μου ελεγε να μην αγχωνομαι με τις δουλειες

τα πανω πανω μονο

ε!!!!απο την ωρα που ηρθε μου αρχισε

ελα να μαζεψουμε το δεντρο, πανε οι γιορτες

πωπω ποσα πιατα (5 πιατα και 1 δισκος που φαγαμε το μεσημερι)

κατσε να στα πλυνω αφου δε προλαβαινεις

μετα φταιω εγω???

το παιδι θα κοιταξω ή τα κ@@@@πιατα??

να παει στη συνηφαδα μου που ειναι ποιο καθαρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAKOULINA έγραψε:

efi21 έγραψε:

Καλά μαζί ξεκινάμε? Αντε να δούμε πως είναι και να κλαιγόμαστε παρέα στα άλλα κορίτσια. Εγώ απο τη στεναχώρια μου που ξανά πάω στη δουλειά έχω βγάλει 4 φορές επιχείλιο έρπη αυτό το μήνα και να σκεφτείτε πως είχα να βγάλω τουλάχιστον 2 χρόνια. Δεν είναι η δουλειά που με τρομάζει αλλά να ρε κορίτσια θα πρέπει να αφήσω τη μικρή μου τόσες ώρες και να ασχολούμαι με τις μ@κ@κίες του καθενός. Το να σταματήσω τη δουλειά δεν παίζει γιατί μετά θα με δείτε στην εκπομπή "Για λογαριασμό σας....." :blink:

Καλή δύναμη σε όλες μας!!!!!!!! :woohoo: !!!! :woohoo:[/quote:7x7n7nfv]

δραμα η κατασταση.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια,

Ειμαι καινουργια συστήθηκα εκει που είναι για καινούργια μέλη. :(:(

Εγώ τωρα βρίσκω λίγο χρόνο για τον εαυτό μου. Τα παιδάκια μου είναι λιγο μεγάλα . ΑΛΛΑ ούτε εγω εχω βοήυεια απο κανέναν. Μαγειρέυω, πλένω, σιδερώνο, κάνω και μάθημα αγγλικών στο γιό μου, και επίσης δουλέυω. Παω για ύπωο 12 - 1 και το πρωί της 7 ξυπνητήρι πάλι απο τη αρχή.

Αλλά τα παιδία ειναι μι γυκία κούραση. Εσεις που έχετε 3 σας ευχομαι ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ !! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kouklitsa έγραψε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Ειμαι καινουργια συστήθηκα εκει που είναι για καινούργια μέλη. :(:(

Εγώ τωρα βρίσκω λίγο χρόνο για τον εαυτό μου. Τα παιδάκια μου είναι λιγο μεγάλα . ΑΛΛΑ ούτε εγω εχω βοήυεια απο κανέναν. Μαγειρέυω, πλένω, σιδερώνο, κάνω και μάθημα αγγλικών στο γιό μου, και επίσης δουλέυω. Παω για ύπωο 12 - 1 και το πρωί της 7 ξυπνητήρι πάλι απο τη αρχή.

Αλλά τα παιδία ειναι μι γυκία κούραση. Εσεις που έχετε 3 σας ευχομαι ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ !! :)

καλημερα! να σε ρωτησω κατι, ποια σειρα βιβλιων εχεις για τα μαθηματα αγλικων ? θελω να τα ξεκινησω και εγω . εχω το prοficiency αλλα δεν ξερω ποια βιβλια ειναι καλα για junior a . και ποσες ωρες ειναι αρκετες ? μια ωρα την εβδομαδα ειναι καλα για αρχη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! η αλήθεια είναι ότι τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. Εγώ είμαι εργαζόμενη και έχω ένα παιδί και περιμένω και δεύτερο τον Ιούλιο. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει βοήθεια και από γιαγιάδες και έτσι βγαίνει πιο εύκολα πέρα. Τώρα αν έχεις βοήθεια τα πράγματα θα είναι ανεκτά, αν δεν έχεις θα πρέπει να βάλεις στο τρυπάκι και τον άντρα σου γιατί απ' τα όσα περιγράφεις δεν βλέπω να πολυσυμμετέχει, εκτός κι αν δουλεύει πολλές ώρες. Κατά τη γνώμη μου αυτό που πρέπει να κάνεις ανεξαρτήτου βοήθειας είναι να μάθεις να μοιράζεις σωστά το χρόνο σου και αν μπορείς να κάνεις παράλληλα πολλά πράγματα. Επίσης να προσπαθείς τουλάχιστον το βράδυ να κοιμάσαι καλά για να μπορείς να έχεις ενέργεια όλη την υπόλοιπη μέρα. Όσο για τα παιδιά που θα αρρωσταίνουν και εσύ θα πρέπει να φύγεις απ΄τη δουλειά ναι αυτό είναι πρόβλημα, γιατί θα διαπιστώσεις ότι κάνεις εργοδότης δεν νοιάζεται για τις δικές σου ανάγκες, για τα δικά σου προβλήματα, εκτος κι αν πια είναι τόσο μεγαλόκαρδος, εγώ τέτοιον δεν συνάντησα και δουλεύω και στο δημόσιο με ελαστικό ωράριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ρούλα,

Εγώ χρησημοποώ το Planet Double γιατι τα παιδια μου είναι bilingual.

Εγώ πού έκανα μάθημα σε ένα κοριτσάκι κάναμε 2 ώρες την εβδομάδα αλλά κάναμε για το λάχιστον 6 μήνες το ABC (έχω αναπτύξη αλλό σύστσημα κασι λειτούργησε αψόγα όταν πήγε σε φροντιστίριο επήρε πολλά συγχαρητήρια και αναγκαστηκά έκανε ιδιέτερα.) Λοιπόν μετά το ABC εκάναμε της φωνές απο όλα τα γράμματα, και όλα τα διπλά δηλ.ch, sh, au ,oo, κτλ. μέτα της μέρες, μήνες κτλ.

Με τον γιό μου έκανα κάτι παρόμοιο επίσης εχει και ωραία βιντεάκια και στο you tube με το ABC.

αν θέλεις κάτι άλλο στείλε pm.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Και κάλο κουράγι σε όλες που δουλεύουμε και δεν έχουμε βοήθεια ΚΑΙ

ΚΑΛΗ ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ !!!!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...