Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

Καλησπέρα Γωγώ και Χρόνια Πολλά.

Αυτό με την αγκαλιά ξαναπές το. Και εγώ μια απο τα ίδια δεν γίνεται να μην τον πάρω αγκαλιά γι αυτό και με πονα πλάτη και μέση τόσο συχνά. Βάρυναν τα ζουζουνάκια μας :P

Είπες κάτι για δεύτερο :huh: Η αλήθεια είναι οτι με τον άντρα μου λέγαμε να ξεκινούσαμε για το δεύτερο φέτος ώστε να μην έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας αλλά αφού ο μικρός μας ξεκινάει βρεφικό είπαμε να το αφήσουμε για αργότερα. Ακου πρόγραμμα για να καταλάβεις. Απο 1η Σεπτέμβρη θα ξυπνάμε κάθε μέρα 6.15 ώστε μέχρι να ετοιμαστούμε και να πιεί και γάλα 7.00 να φεύγουμε. 7.30 θα έρχονται με το σχολικό να τον παίρνουν απο την δουλειά μου αλλά βάλε να παρκάρω, να περπατήσω με το παιδί μέχρι την δουλειά το μισάωρο το θέλω. Με την κοιλιά τούρλα πως θα τα κάνω όλα αυτά?????????? Μετά το μεσημέρι 3.30 θα μου τον φέρνουν πάλι στην δουλειά και θα φευγουμε για το σπίτι μας. Έτσι είπαμε να το αφήσουμε για αργότερα το νινί το δευτερο. Θα δούμε.

Θα τον πάω σε ιδιωτικό βρεφικό σταθμό μιας και στο δημόσιο δεν το παίρνουν λόγω πάνας αλλά επειδη τα δρομολογιά του δεν βγαίνουν απο αποψη ώρας δεν μπορούν να έρχονται απο το σπίτι μας και να μας τον ξαναφέρνουν σπίτι. Αλλιώς θα βόλευε καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mpempoula16 έγραψε:

Αχ κατάλαβα...Κι εγώ τώρα θα παίρνω εναλλάξ ένα μήνα τη μαμά μου ένα την πεθερά μου... :dry::dry::dry:

Είσαι πολύ τυχερή γιατί θα έχεις βοήθεια τώρα που θα αρχίσει να φουσκώνει η κοιλίτσα σου οπότε παρακαλώ να αλλαχθεί το προσωπάκι σε :):):)

Το μόνο που με προβληματίζει στον βρεφικό ξέρεις τι είναι οι ιώσεις μιας και θα είναι στον ίδιο χώρο και με άλλα παιδάκια. Για να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Κοριτσάκι μου κι εμείς τα ίδια....

Τρέχει, δεν βάζει κώλο κάτω, λέει αρκετές κουβεντούλες και καταλαβαίνει τα πάντα..... :P:P:P:P Εμένα δε με φοβάται καθόλου..όταν τη μαλώνει ο πατέρας της, κάθεται τον ακούει και μετά πάει και του σκάει φιλί στο στόμα..... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Είναι μιααααα.......Θα αρχίσετε βρεφονηπιακό ε;;;Τέλεια..Εμείς του χρόνου λέμε... :dry::dry: Δε θέλει ακόμα ο άντρας μου...

Να σου πω φοβερό νέο;;;;Είμαι έγκυος..... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Η Ιωάννα θα αποκτήσει αδερφάκι...Λίγων εβδομάδων...2-3, δεν ξέρω ακριβώς..Μετά τη Βόνιτσα θα πάμε γιατρό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Όσο και να προσπαθώ να προσέχω, η Ιωάννα με έχει ξεπατώσει..... :S:S:blink::blink::blink: Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!!!!!!

Συγχαρητήρια !!!!! Και εγώ είμαι έγκυος τέλος Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου γεννάω. Εμένα θα έχουν 19 μήνες διαφορά. Εγώ έχω αγοράκι και έχω γεννήσει τον Απρίλιο του 2009. Μια χαρά τα βγάζω πέρα πάντως μην ανησυχείς καθόλου όλα έρχονται από μόνα τους !!! Και εγώ ανησυχούσα αλλά όλα είναι μια χαρά. Τον γιο μου τον προσέχει η μαμά μου τώρα Σεπτέμβριο που θα κλείσει 17 μηνών θα τον πάρω σχολείο πριν έρθει το μωράκι για να μην τα συνδέσει και για να συνηθήσει και να έχει παρέα γιατί του αρέσουν πολύ τα παιδάκια και για να ξεκουραστεί και η μαμά μου για 7 μήνες μέχρι να της πάρω το άλλο μωράκι να μου το προσέχει όταν έρθω πίσω δουλειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantinast έγραψε:

mpempoula16 έγραψε:

[/quote:2s38cv54]

Και εμένα αυτό με προβληματίζει το θέμα με τις αρρώστειες. Η παιδίατρος μου είπε να πάμε να βάλουμε το εμβόλιο ανεμοβλογιάς που το κάνουν 16-18 μηνών τουλάχιστον από αυτό να είμαστε καλυμμένοι γιατί μετα αν πιάσει μπορεί να μου κολλήσει και το νεογέννητο. Και γενικά από ιώσεις θα πρέπει να είμαι πολύ προσεχτική αν αρρωστήσει από το νεογέννητο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mango με το καλό να έρθει το μωράκι σας και να χαίρεστε το αγοράκι σας. Αλήθεια τι περιμένετε κοριτσάκι ή αγοράκι?

Εμάς η παιδίατρος μας είπε λόγω βρεφικού θα κάνουμε αρχές Σεπτέμβρη το αντιγριπικό και της ανεμοβλογιάς μάλλον τον Οκτώβρη. Τα νινάκια μας πάνε σχολείο μεγάλωσαν :):):)

Πάντως δηλώνω τον θαυμασμό μου σε όλες τις εγκυούλες του καλοκαιριού :):) Μπράβο σας κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

Πριν απο λίγο γύρισα απο την δουλειά και είπα να μπω να τα πούμε με καμιά μανούλα. Θα διαβάσω κανένα άλλο θεματάκι και θα ξαναμπώ αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ενημερώνω οτι τρέχει διαγωνισμός με δώρο οικολογικές πάνες για δηλώστε συμμετοχή και καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χάθηκα, το ξέρω μην με μαλώσετε... Καλοκαίρι, άδεια, διακοπές, δουλειά... Όλα μαζί... ;) Τώρα πάλι θα τα λέμε συχνά!!!

Γωγουλίνι τι ωραία νέα είναι αυτά;;; Έχω τρελαθεί, συγκινηθεί και χαρεί πάρα πολύ!!! Με το καλό κοριτσάκι μου όλα να πάνε καλά και να προσέχεις!!! Να σου πω κι εγώ θέλω να έχουν μικρή διαφορά αλλά έχει ο θεός.

Το καλοκαίρι περάσαμε πολύ ωραία, είχα δώσει από αρχές Ιουλίου τον Νικόλα στη μαμά μου στη Σύρο κι έτσι έκανε αρκετά μπανάκια. Μεγάλωσε πολύ βρε κορίτσια όπως φαντάζομαι και τα δικά σας. Τι είναι αυτά που κάνουν και μας τρελαινουν;;; Αυτό το φιλί στο στόμα πάει σύννεφο και λιώνω... :silly:

Τώρα άντε να τον μαζέψω...

Γωγώ πότε θα συναντηθούμε;;; Ζήλεψα που πήγες στη συμπεθέρα σου :P:P Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νινάκι καλό χειμώνα περασες πολύ ωραία το καλοκαιράκι απο οτι γράφεις μπράβο κοριτσάκι. Σε χάσαμε αλλά σε δικαιολογώ. Και έλεγα που είσαι αν δεις σε παλιότερες δημοσιεύσεις, σε έψαχνα. Χαίρομαι που θα τα λέμε και πάλι.

Γωγώ που χάθηκες εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!!!!!!!!!!! σας είπα δεν σας είπα. Ενώ ξεκινήσαμε βρεφικό την 1η του μηνός 3 τον σταματήσαμε γιατί δεν καθόταν με τίποτα. Έκλαιγε ασταμάτητα αφού την τρίτη ημέρα απο το κλάμμα έκλεισε τελείως ο λαιμός του. Τα υπόλοιπα παιδάκια του τμήματος κάποια στιγμή σταματούσαν να κλαίνε και έπαιζαν με τα παιχνιδάκια τους ο δικός μας συνέχιζε δίπλα απο την πόρτα. Ούτε να παίξει ήθελε ούτε τίποτα.Μας πήραν τηλέφωνο την τρίτη ημέρα να πάμε να τον πάρουμε γιατί δεν μπορούσαν να τον αφήσουν άλλο να κλαίει. Ηταν που ήταν κολλημένος μαζί μου τώωωωωρα να δείτε. Αν πάμε οπουδήποτε γατζώνεται επάνω μου για να μην τον αφήσω. Και αναρρωτιόμαστε με τον άντρα μου τι να κάνουμε να τον πάμε σε έναν άλλο βρεφικό μήπως κάτι δεν του άρεσε εκεί, να κανονίσουμε μια κοπέλα να έρχεται σπίτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και απο εμένα κορίτσια. Δεν πήγαμε πουθενά φέτος, αλλά τουλάχιστον δεν δούλευα για 3 μήνες και ευχαριστήθηκα τον μπεμπάκο μου! :D Τώρα πάλι στη δουλειά :roll: Έχει φτάσει 80 εκατοστά ύψος και 9800 κιλά βάρος, αδύνατος ως συνήθως. Κάθε μέρα κάνει κάτι καινούριο και μας τρελένει. Είναι αρκετά ανεξάρτητος και αμα δει παιδάκια στο πάρκο με παρατάει και φεύγει! Με τους μεγάλους είναι πιο ντροπαλός.

Κωνσταντίνα είναι μικρούλια μωρέ ακόμα και μας χρειάζοντε, δεν παίζουν και μεταξύ τους σε αυτή την ηλικία για να παρηγορηθούν ,ίσως στο δικό του χώρο με μια κοπέλα να είναι καλύτερα ο μικρός σου. Να προσέξετε πολύ όμως την κοπέλα, τόσα ακούμε. Φιλιά σε όλες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες

Lazycat έχεις δίκιο για την κοπέλα το ξέρω γι αυτό έχω κάνει πρόταση σε μια ξαδέλφη του άντρα μου η οποία δεν εργάζεται να έρχεται να μας τον κρατάει και να την πληρώνω εννοείται. Μόνο αν μας πει ναι θα τον αφήσω στο σπίτι γιατί δεν εμπιστεύομαι καμία ξένη με αυτά που ακούμε. Μέχρι στιγμής τον κρατάει ο άντρας μου που έχει άδεια. Θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα κορίτσια!!!

Κωνσταντίνα μου είναι ακόμη μικρούλης γι'αυτό τα κάνει και μην ξεχνάς ότι μέχρι τώρα τον είχες αποκλειστικά εσύ οπότε είναι λίγο δύσκολο να προσαρμοστεί. Σκέψου ότι ο Νικόλας που τα πρωινά τον κρατάει η μαμά μου, τώρα που καταλαβαίνει, μόλις είναι να φύγω με κοιτάει και φωνάζει μαμά, μαμά... :| Οπότε πόσο μάλλον αν είναι με κάποιους που δεν γνωρίζει... Θα συνηθίσει όμως σιγά-σιγά... Και αν τα καταφέρεις και στον κρατάει και η ξαδέλφη ίσως είναι καλύτερα. Θα δεις. ;)

Γωγώ πως πάει η εγκυμοσύνη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Επαναφέρω το θεματάκι μας!!!

Είναι καμιά εδώ ακόμη;;; :):):) 'Η θα γράφω μόνη μου;;; :?:?:?:?:lol::lol::lol::lol: Άντε μετά από ένα χρόνο ας μαζευτούμε πάλι :):):);););)

Σας περιμένω.... :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου από τοτε έχω να μπω γι' αυτό και το θημήθηκα... :?:?:? Αντε ρε να τα λέμε λιγάκι γιατί σε λίγο και με τα δύο μωρά δεν είμαι σίγουρη ότι θα προλαβαίνουμε... :roll::roll::roll:

Και μιας και σε βρήκα να σου πω ότι πήγα σήμερα τον Ν σε δερματολόγο να δούμε μια ελιά που έχει στην πατούσα του και μου είπαν να την βγάλουμε... :(:(:( 'εχω αγχωθεί και αυριο θα τον πάω και αλλού για δευτερη γνωμη... :roll::roll::roll::roll:

Ο Αναστάσης τι κάνει;;; Καθαρίσατε από πάνες;;; Εμείς ειμαστε στην εκπαίδευση αλλά τα πάει καλά προς το παρόν :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι καλε? τι ελια ειναι αυτη? ειναι μεγαλη???

ο αναστασης καθαρισε, γρηγορα κιολας προς μεγαλη μου εκπληξη...

το μεσημερι δεν κατουραει σχεδον ποτε αλλα το πρωι που τον αλλαζω εχει τσασακια η πανα του..

αλλα δε με αγχωνει αυτο!!

πως τα πας με την εγκυμοσυνη???

εμενα ο αναστασης ζηλευει πολυ το νινι.. εχει βεβαια κ τις καλες του που τον πιανουν οι αγαπες κ λεει οτι θα κοιμουνται αγκαλιτσα, οτι θα το προσεχει, οτι θα το αλλαζει κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι μεγάλη απλά έχει ακανόνιστο σχημα και μου είπαν για να μην εξελιχτεί αργότερα καλύτερα να την αφαιρέσουμε...

Η εγκυμοσύνη καλά, εκανα και την β' επιπέδου σήμερα και μια χαρά. Και επιβεβαιώσαμε ότι είναι αγόρι ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, ναι αγορομάνα ;););)

Θα πάω αύριο και για δεύτερη γνώμη και βλέπουμε... Τώρα δεν είναι κάτι κακό απλά μου είπε αντί να την παρακολουθούμε καλύτερα να την βγαλουμε... Τι να πω κι εγώ η εγκυμονούσα μάνα... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε αν δεν ειναι κατι κακο γιατι να το υποβαλλετε σε αυτη τη διαδικασια το παιδι??

ξερω γω... υπερβολικο μου ακουγεται..

τον πας παιδικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι!!!! Τον πήγα και αλλού και είναι όλα οκ :):):):) Δεν κοιμήθηκα το βράδυ από την στενοχώρια μου, καταλαβαίνεις... Αλλά όλα καλά!!! Ουφ....

Δεν τον πάω παιδικό, μου τον κρατάει η μαμά μου τα πρωινά, έλεγα να τον έστελνα του χρόνου αλλά με το μπεμπέ λίγο δύσκολο, δεν θέλω να μου φέρνει ιώσεις... :?:?:? Άσε που είναι τρομερά κοινωνικός, έχει πλούσιο λεξιλόγιο και έρχεται σε επαφή με παιδάκια, οπότε δεν τρελαίνομαι...

Ο Αναστάσης πάει παιδικό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλι καλα...

οχι δ3ν τον παω παιδικο.. φοβηθηκα κ λιγο με τις ιωσεις, δε μιλαει κ καλα ακομα κ δε θα μπορει να μου λεει τι γινεται κλπ κ επειδη εχω εναν αρνητισμο λιγο με τους παιδικους, δεν τον εστειλα, του χρονου ισως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...