Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ειμαι εγκυος;


αλίνα_αννα

Recommended Posts

Καλησπερα ειναι η πρωτη φορα που γραφω και ευχομαι να μ δωσετε τα φωτα σας !Λοιπον στης 4 του μηνα ειχα επαφη με τον ανδρα μου με σκοπο για να μεινω εγκυος υπηρξε ολοκληρωση(καταλαβατε τι εννοω)Στις 25 συνηθως μου ξεκιναει η περιοδος εχω σταθερο κυκλο.Σημερα 22 του μηνα ειδα στο σερβιετακι 2 κοιλιδες καφε και λιγο αιμα_νερο.Να τονισω οτι ειδη εδω και 2 βδομαδες το στηθος μου ειναι τοσο βαρυ που ποναει πολυ πονει η μεση μου ειχα καποια πρωινα ναυτιες και εκανα εμετο!Τωρα που πηγα στο μπανιο και ειδα τις κοιλιδες καφε οπως σας ειπα απογοητευτικα λιγακι λετε να μην ειμαι εγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου δεν μπορώ να καταλάβω στις 25 του μήνα θα έρθει αν είναι η περίοδος σου ή έχεις κύκλο 25 ημερών; Κάνε λίγη υπομονή να δεις αν θα έχεις καθυστέρηση. Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι το αίμα αυτό να είναι εμφύτευση και να είσαι από τις τυχερές που πιάνουν με την πρώτη προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απ τις 25 κ μετά κάνε ένα τεστακι ή μια χοριακη...  οι εμετοι κτλ δεν λένε τπτ είναι εξαιρετικά νωρίς. Καλή επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι μου δεν μπορώ να καταλάβω στις 25 του μήνα θα έρθει αν είναι η περίοδος σου ή έχεις κύκλο 25 ημερών; Κάνε λίγη υπομονή να δεις αν θα έχεις καθυστέρηση. Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι το αίμα αυτό να είναι εμφύτευση και να είσαι από τις τυχερές που πιάνουν με την πρώτη προσπάθεια.

Στις 25 του μηνα ηταν να μου ερθει περιοδος και μου ηρθε σημερα 22 τελικα και μαλλον δεν ειμαι???Σταναχωρηθηκα πολυ απογοητευτικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valioula pap είπε:

απ τις 25 κ μετά κάνε ένα τεστακι ή μια χοριακη...  οι εμετοι κτλ δεν λένε τπτ είναι εξαιρετικά νωρίς. Καλή επιτυχία 

Δεν νομιζω να χρειαστει γιατι ποσο τυχερη μπορει να ειμαι να εχω περιοδο και να ειμαι εγκυος????Ευχομαι τον αλλο μηνα να τα υπολογισω σωστα ποιες ειναι οι γονιμες μερες!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η αλίνα_αννα είπε:

Δεν νομιζω να χρειαστει γιατι ποσο τυχερη μπορει να ειμαι να εχω περιοδο και να ειμαι εγκυος????Ευχομαι τον αλλο μηνα να τα υπολογισω σωστα ποιες ειναι οι γονιμες μερες!!???

Κοριτσάκι μου μην απογοητεύσε αν κατάλαβα ήταν η πρώτη φορά που ήρθατε σε επαφή ελεύθερη!? 

Αλλα και αν δεν ήταν η πρώτη φορά μην ψάχνεις γονημες θέλει πιο πολύ σεξακι όχι μια φορά κάθε δεύτερη μέρα ιδανικά!! Και εν θα αργήσει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...