Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Γιατί αμολουσες αετό τοτε;έχεις γενέθλια καθαρή δευτέρα;

Μεταφορικά νομίζω Μπλουμπλούκα! Ότι δεν την εστείαζε να κάνει παιδί στα 36. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 κορίτσι μ άσε τα συμπτώματα. Δύο εγκυμοσύνες συμπτώματα μηδέν. Μόνο βαρύ στομάχι κ αυτο αργότερα πολύ.

@Bloublou85 στην πρώτη μ εγκυμοσύνη η πρώτη χοριακη ήταν μόλις 78 μοναδες ενώ είχα ήδη 4 μέρες αιματακι κ καφέ από τη μέρα π περίμενα κανονικα περίοδο. Μ λέει ο γιατρός αν κρατιέσαι μην κάνεις επαναληπτική αε 2 μέρες αλλά σε 5. Πάω κ γω δίνω αίμα όλα καλα. Ανοίγω την πόρτα για να φύγω κ γυρνάω στο μικροβιολόγο κ τ λέω αααα κ κανόνισε να βγει καλή! Με πήρε ο άνθρωπος σε 2 ώρες τηλ να μ πει ότι είχε φθάσει τις 1370. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη η πρώτη χοριακη καλή. Στην επαναληπτική τ λέω θα με πάρεις τηλέφωνο κ πρόσεξε καλά τι θα μ πεις. Με πήρε παλι ο άνθρωπος στο δίωρο να μ πει όλα καλα. Μήπως να τους αγριέψεις κ συ λίγο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Γιατί αμολουσες αετό τοτε;έχεις γενέθλια καθαρή δευτέρα;

 Χα,χα,χα Πρωτομαγιά έχω που φτιάχνουμε στεφάνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

 Χα,χα,χα Πρωτομαγιά έχω που φτιάχνουμε στεφάνια. 

Ταυρακι? Κριμα κι έλεγα θα αμολουσαμε καλουμπα στα γενεθλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@bebe2 κορίτσι μ άσε τα συμπτώματα. Δύο εγκυμοσύνες συμπτώματα μηδέν. Μόνο βαρύ στομάχι κ αυτο αργότερα πολύ.

@Bloublou85 στην πρώτη μ εγκυμοσύνη η πρώτη χοριακη ήταν μόλις 78 μοναδες ενώ είχα ήδη 4 μέρες αιματακι κ καφέ από τη μέρα π περίμενα κανονικα περίοδο. Μ λέει ο γιατρός αν κρατιέσαι μην κάνεις επαναληπτική αε 2 μέρες αλλά σε 5. Πάω κ γω δίνω αίμα όλα καλα. Ανοίγω την πόρτα για να φύγω κ γυρνάω στο μικροβιολόγο κ τ λέω αααα κ κανόνισε να βγει καλή! Με πήρε ο άνθρωπος σε 2 ώρες τηλ να μ πει ότι είχε φθάσει τις 1370. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη η πρώτη χοριακη καλή. Στην επαναληπτική τ λέω θα με πάρεις τηλέφωνο κ πρόσεξε καλά τι θα μ πεις. Με πήρε παλι ο άνθρωπος στο δίωρο να μ πει όλα καλα. Μήπως να τους αγριέψεις κ συ λίγο;;

Διωνη ή @Πιου-πιου είναι που έχει χοριακη κ ξεκίνησε με χαμηλή.παρεπιπτοντως μόλις είδα ότι περιμένεις κ δεύτερο μωράκι,με το καλό να έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ταυρακι? Κριμα κι έλεγα θα αμολουσαμε καλουμπα στα γενεθλια!

Άμα θες πιάνουμε Μάη. Κανένα αρνάκι επίσης ψήνουμε αν πέσουν Πάσχα. Τα καρναβάλια και οι χαρταετοί είναι ειδικότητα σας άλλωστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Άμα θες πιάνουμε Μάη. Κανένα αρνάκι επίσης ψήνουμε αν πέσουν Πάσχα. Τα καρναβάλια και οι χαρταετοί είναι ειδικότητα σας άλλωστε! 

Θα βάλει κανένα του γάλακτος ο συμπέθερος φέτος να γιορτασουμε;πες να κάνει τα κουμαντα του.καρναβαλι σίγουρα είναι ειδικότητα μου απ όλες τις πλευρές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 Ναι τ ξερω. Αλλά εσύ αγχώνεσαι για ρη Δευτέρα που είναι να κάνεις τη χοριακη. Οπότε μήπως να ρους αγριέψεις λίγο για να βγει σίγουρα θετική; σ ευχαριστώ κορίτσι μ κ αρ σένα εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Bloublou85 Ναι τ ξερω. Αλλά εσύ αγχώνεσαι για ρη Δευτέρα που είναι να κάνεις τη χοριακη. Οπότε μήπως να ρους αγριέψεις λίγο για να βγει σίγουρα θετική; σ ευχαριστώ κορίτσι μ κ αρ σένα εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου.

Ααα μπερδευτηκα,μη φοβάστε θα πάρω από το αριστερό χερι αίμα που είναι το τυχερο μου.ευχαριστω κοπέλα μου να είσαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Έλα μπλουμπλουκα θάρρος λέμε. Τί να πω και εγώ από τις 2 του μήνα ζω τον εφιάλτη της χοριακης,  ελπίζω αύριο να τελειώσει αισίως. 

Έλα ανέβα,  είχαμε και τα δυσάρεστα από το κορίτσι σήμερα, δεν πρέπει να πέφτουμε. Τώρα θα φωνάξω τη στρατηγό @Eleni73 να σε συνεφέρει.

@jazz μου εσύ πώς είσαι; Πότε προχωράς; 

❤️ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Jazz μου το σκέφτομαι δε ξέρω εδώ ούτε για χοριακη δε θέλω να πάω.

Καταλαβαίνω, είναι η πιο αγχωτική στιγμή.. θα πας όμως και θα έχεις και το πιο ωραίο αποτέλεσμα!!!! Έλα θάρρος!!???

@bebe2 , άτιμο πράγμα η ψυχολογία.. θα ανέβεις θα ξαναπέσεις, θα είσαι σίγουρη, θα αναρωτιεσαι... Όλα , ποικιλία!! Μην ανησυχείς, ξέρεις κι εσύ ότι συμπτώματα με τόσες ορμόνες δεν υπάρχουν..όλα είναι σούπερ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καλημέρα μπλουμπλουκα! Εμεις εδώ την Κυριακή θα βάλουμε τα χιονολαστιχα γιατί αναμένεται βαρυς χειμώνας.

Τέλεια θέλουμε φωτο από γερμανια!!! Εδώ καταλαβαίνεις ότι χειμωνιασε όταν ακούς τις σκούπες από όλα τα μπαλκόνια να πέφτουν χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Έλα μπλουμπλουκα θάρρος λέμε. 

@jazz μου εσύ πώς είσαι; Πότε προχωράς; 

Έλα ντε;;;; Σήμερα κάνω επανέλεγχο για ουρεοπλασμα ?.. αν δεν έφυγε μάλλον με το νέο έτος!! Εσύ πας για υπέρηχο επιτέλους;;; Απ'το κινητό δεν μπορώ εύκολα να παρακολουθώ.. προσπαθώ όμως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εγώ γινόμουν 36 φιλενάδα και αμολουσα αετό (που αετό αμολουσα τότε δηλαδη στο θεμα παιδί), πόσο μάλλον 30 και 33 σαν τα κορίτσια. 

καλα στα 30 και εγω αμολουσα. αχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Έλα ντε;;;; Σήμερα κάνω επανέλεγχο για ουρεοπλασμα ?.. αν δεν έφυγε μάλλον με το νέο έτος!! Εσύ πας για υπέρηχο επιτέλους;;; Απ'το κινητό δεν μπορώ εύκολα να παρακολουθώ.. προσπαθώ όμως...

να κάνω πάλι μια ερώτηση. φυσικα μιλάω από τη σκοπιά της φυσιολογικής σύλληψης, αλλά μια και έθιξες το ουρεόπλασμα. Παίζει να μην ξέρω σχεδόν καμία που να μη βγηκε θετική στο ουρεόπλασμα (έγκυο φίλη μου που έκανε αυτές τις καθιερωμένες εξετάσεις στο α' τριμηνο). Επηρεάζει κατι βρε κορίτσια σχετικά με τη σύλληψη και την εμφύτευση ή ειναι στα πλαίσια της υπερβολής των γιατρών θα κάνουμε "το τέλειο περιβάλλον". Εχω ακούσει ότι πολλοί δε δίνουν βάση, κάνεις μια αγωγή σαφώς απο τη στιγμή που το βρίσκεις, αλλα γενικά δεν αποτελεί προβλημα. Φυσικα και ο γιατρός ειναι αυτός που ξέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

να κάνω πάλι μια ερώτηση. φυσικα μιλάω από τη σκοπιά της φυσιολογικής σύλληψης, αλλά μια και έθιξες το ουρεόπλασμα. Παίζει να μην ξέρω σχεδόν καμία που να μη βγηκε θετική στο ουρεόπλασμα (έγκυο φίλη μου που έκανε αυτές τις καθιερωμένες εξετάσεις στο α' τριμηνο). Επηρεάζει κατι βρε κορίτσια σχετικά με τη σύλληψη και την εμφύτευση ή ειναι στα πλαίσια της υπερβολής των γιατρών θα κάνουμε "το τέλειο περιβάλλον". Εχω ακούσει ότι πολλοί δε δίνουν βάση, κάνεις μια αγωγή σαφώς απο τη στιγμή που το βρίσκεις, αλλα γενικά δεν αποτελεί προβλημα. Φυσικα και ο γιατρός ειναι αυτός που ξέρει.

Εγώ πάντως προχωρησα κανονικά.εκανα βέβαια τη θεραπεία μου πρώτα αλλά δεν εκανα επανέλεγχο.εμενα ο γιατρός μου είπε καλό θα ήταν να έχει φύγει αλλά δεν μας πειράζει κ σε κάτι.ομως εμενα ή σαλπιγγιτιδα από μικρόβιο μου συνέβη οπότε καλό είναι να τα θεραπευουμε γιατί με όλα αυτά που μας βάζουν μπορεί να εισχωρήσει μέσα όπως συνέβη σε μένα που εκανα σαλπιγγογραφια ενώ είχα μικρόβιο κ όπως καταλαβαίνεις ανέβηκε πάνω στις σάλπιγγες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου....Σας στελνω όλη την θετική μου ενέργεια Καλή τύχη σε Όλες!  

Και εμένα ο Γιατρός μου μου πρότεινε διαγνωστική λαπαροσκόπηση.....Αλλά θα καθυστερήσω λίγο....Γιατί no money....no honey!

Έχω μια απορία....Όλα τα κέντρα εξωσωματικής πάνω κάτω ζητάνε τα ίδια....! Ο γυναικολογος και ο αναισθησιολογος  για ωοοληψια και για και εμβρυομεταφορα πόσα ζητάει συνολικά σε εσας ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @Ν_S εκεί που πάω εγώ μου είπαν μια τιμή που περιλαμβάνει μέσα 6 ωοληψίες, 1 εμβρυομεταφορά και όλους τους υπέρηχους. Εαν π.χ κάνεις παραπάνω ωοληψίες( όπως εγώ) ενα γονιμοποιηθεί είναι 300 ευρώ, εαν δεν γονιμοποιηθεί είναι 150

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η satya είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Ν_S εκεί που πάω εγώ μου είπαν μια τιμή που περιλαμβάνει μέσα 6 ωοληψίες, 1 εμβρυομεταφορά και όλους τους υπέρηχους. Εαν π.χ κάνεις παραπάνω ωοληψίες( όπως εγώ)  εαν γονιμοποιηθεί είναι 300 ευρώ, εαν δεν γονιμοποιηθεί είναι 150

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...