Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

@nikonaμου καλημέρα πως είσαι εσύ; κι εγω συνήθως μετα από 2-3 τωρα όμως πήρα μεγάλη δόση προγεστερόνης και οιστρογόνων και πάω στην 6η μέρα με τα νευρα κρόσσια!!! Ουφ!

@Bloublou85 μου αν τα παρατήσω τώρα πάει το πουλάκι δεν υπάρχει χρόνος!!! Θα κανω εναν φυσικό ακομη και μετα διέγερση ...να συγκεντρώσω αυτη τη φορα 2-3 καλά εμβρυάκια να αξίζει η ετ και ο καημός !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@nikonaμου καλημέρα πως είσαι εσύ; κι εγω συνήθως μετα από 2-3 τωρα όμως πήρα μεγάλη δόση προγεστερόνης και οιστρογόνων και πάω στην 6η μέρα με τα νευρα κρόσσια!!! Ουφ!

@Bloublou85 μου αν τα παρατήσω τώρα πάει το πουλάκι δεν υπάρχει χρόνος!!! Θα κανω εναν φυσικό ακομη και μετα διέγερση ...να συγκεντρώσω αυτη τη φορα 2-3 καλά εμβρυάκια να αξίζει η ετ και ο καημός !!!! 

Τέλεια ελενη,θα είσαι κι εσύ μαζί μας τώρα λοιπόν!εύχομαι να είναι όλα πολύ καλύτερα τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@nikonaμου καλημέρα πως είσαι εσύ; κι εγω συνήθως μετα από 2-3 τωρα όμως πήρα μεγάλη δόση προγεστερόνης και οιστρογόνων και πάω στην 6η μέρα με τα νευρα κρόσσια!!! Ουφ!

@Bloublou85 μου αν τα παρατήσω τώρα πάει το πουλάκι δεν υπάρχει χρόνος!!! Θα κανω εναν φυσικό ακομη και μετα διέγερση ...να συγκεντρώσω αυτη τη φορα 2-3 καλά εμβρυάκια να αξίζει η ετ και ο καημός !!!! 

Ναι Ελενίτσα μου μην τα παρατάς, αλλά και μην αγχώνεσαι. Ξέρω και εγώ από πίεση χρόνου... Όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου απλά εμείς τα πιπινάκια μιας λίγο μεγαλύτερης ηλικίας  που λέει και η Magaiver έχουμε λίγο περισσότερες δυσκολίες. Θα τα καταφέρεις και θα κάνουμε το μεγαλύτερο πάρτι για σένα!

@Bloublou85 καλημέρα κορίτσι. Ο άντρας μου γελάει, μου λέει ότι ζηλεύει που εσύ μου φτιάχνεις το κέφι περισσότερο από αυτόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εσύ @nikona μου που έχεις τα ευχάριστε λέγε μας κανένα νέο για το μωράκι. Πότε θα προβεί στις επίμαχες ... αποκαλύψεις  επιτέλους ! Άντε γιατί με τα δικά μας σε ξεχνάμε εσένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ναι Ελενίτσα μου μην τα παρατάς, αλλά και μην αγχώνεσαι. Ξέρω και εγώ από πίεση χρόνου... Όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου απλά εμείς τα πιπινάκια μιας λίγο μεγαλύτερης ηλικίας  που λέει και η Magaiver έχουμε λίγο περισσότερες δυσκολίες. Θα τα καταφέρεις και θα κάνουμε το μεγαλύτερο πάρτι για σένα!

@Bloublou85 καλημέρα κορίτσι. Ο άντρας μου γελάει, μου λέει ότι ζηλεύει που εσύ μου φτιάχνεις το κέφι περισσότερο από αυτόν!

Οι φίλες πες του είναι για να γελάμε,αυτος άμα θέλει να σου φτιάξει το κέφι ας πάει μέχρι το κοσμηματοπωλείο!??κορίτσια μαθατε;;;είναι λέει ή μεγκαν έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @Zeta. @Magaiver περιμένω κι εγω με αγωνία τα νέα σας!

Ερώτηση : σε πόσες μέρες μετά την αρνητική χοριακή αδιαθετησατε; Νομίζω μεσα στην εβδομάδα οι περισσότερες σωστά;

Εγώ μάλλον θα αδιαθέτησω πριν την χοριακή... τα καφέ έγιναν μπορντώ κ πιο πολλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Α ωραία θα προχωρησεις αμέσως στην επόμενη προσπάθεια;

Δηλαδή μπορώ αν αδιαθέτησω τώρα κανονικα να συνεχίσω τα cyclacur κ να ξανά βάλω σε δυο εβδομάδες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Εγώ μάλλον θα αδιαθέτησω πριν την χοριακή... τα καφέ έγιναν μπορντώ κ πιο πολλά....

Τί να πω βρε κοριτσάκι. Μήπως να κάνεις σήμερα μια χοριακή; Τώρα θα δείξει σίγουρα πια ότι και να είναι. Κάνε κουράγιο, σε σκεφτόμαστε όλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Δηλαδή μπορώ αν αδιαθέτησω τώρα κανονικα να συνεχίσω τα cyclacur κ να ξανά βάλω σε δυο εβδομάδες;

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Δηλαδή μπορώ αν αδιαθέτησω τώρα κανονικα να συνεχίσω τα cyclacur κ να ξανά βάλω σε δυο εβδομάδες;

Έννοεις με κατεψυγμενα;νομίζω πως ναι μπορείς να ξεκινησεις αμεσως.α π ότι θυμάμαι είχες αρκετά εμβρυα εσύ.ομως πρώτα το καλύτερο είναι να βρείτε με το γιατρό κ το λόγο που αποτυχαίνει ή προσπαθεια γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα να τα βάζουμε έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Eleni73 μου σ'ακούω καλύτερα ! Μπράβο κορίτσι ! Να ανασυντάξουμε δυνάμεις !!!

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ εσύ που βρίσκεσαι;ποτέ ξεκινας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου ναι είμαι καλύτερα.. μερα με την μέρα ... κοιτάμε μπροστά!!!! Εσύ που βρίσκεσαι τώρα;

@Zeta. λυπάμαι τόσο επειδή ομως η ελπιδα πεθαινει τελευταια κι εγω θα εκανα την χοριακή αυριο, κοιτα εγω μετα από διέγερση και ετ αποτυχημένη έχω κάνει κατευθείαν ωοληψία ,,, τωρα συζήτησε το και με τον γιατρό σου καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Τί να πω βρε κοριτσάκι. Μήπως να κάνεις σήμερα μια χοριακή; Τώρα θα δείξει σίγουρα πια ότι και να είναι. Κάνε κουράγιο, σε σκεφτόμαστε όλες. 

Θα φύγω κατά τις 4 από τη δουλειά κ θα αργήσουν τα αποτελέσματα... είμαι καλά ψυχολογικά... δεν το βάζω κάτω... θα κάνω 4, μη σας πω κ 5 παιδιά... με καθε αποτύχία θα αυξάνω κ 1...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta. Ζετάκι ειλικρινά σου βγαζω το καπελο. Ναι, θα κανεις όσα παιδάκια θελεις γιατι το θέλεις πολυ! Και θα ερθει!

Θα περιμενουμε να μας πεις την εξελιξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta. Ναι πιστεύω μπορείς να συνεχίσεις κατευθείαν.. Είσαι πολύ τυχερή που ξεκίνησες νωρίς την διαδικασία και έχεις καλές προϋποθέσεις για να κάνεις όσα παιδιά θέλεις! Χαίρομαι που πεισμωσες! 

Δεν ψάχνω για συμπτώματα (ξέρω ότι ειδικά με τόσα φάρμακα δεν βγάζεις άκρη) απλά με ανησυχούσαν λίγο οι πόνοι γιατί ήταν στην μεριά που έχω το ενδομητριωμα και φοβάμαι μην μεγαλώσει κι άλλο...

@Eleni73 είσαι πολύ  power Ελένη! Εγώ αδιαθετησα την προηγούμενη φορά πριν την χοριακη οπότε δεν ξέρω πόσο μπορεί να αργήσει. Παντως εάν δεν έχεις υπομονή κανε ορμονολογικες για να δεις πόσο μακρυά από την περίοδο είναι ο οργανισμός σου. Αλλά θα έρθει μωρέ.. Μήπως να περιμένεις?

@Πιου-πιου ποτέ θα έχεις νέα σχετικά με το γιγαντοωαριο?

@nikona στα αλήθεια μόνο η nikona μπορεί να μας ανεβάσει με κανένα θετικό νέο. Έχει πέσει μια γενική γκαντεμιά στο φόρουμ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

 

Έννοεις με κατεψυγμενα;νομίζω πως ναι μπορείς να ξεκινησεις αμεσως.α π ότι θυμάμαι είχες αρκετά εμβρυα εσύ.ομως πρώτα το καλύτερο είναι να βρείτε με το γιατρό κ το λόγο που αποτυχαίνει ή προσπαθεια γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα να τα βάζουμε έτσι.

Έχω ακόμα 2... την πρώτη φορά έπειασα κ κατέληξε σε βιοχημική... τώρα αποτι φαινεται δεν επειασα καθόλου... τυχαίο φαντάζομαι θα μου πουν...  κ γενικά με τη γιατρό το ψάξαμε την πρώτη φορά... βρήκαμε υψηλή ομοκυστείνη... κ γι αυτό έκανα προληπτικά ινοχέπ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου ναι είμαι καλύτερα.. μερα με την μέρα ... κοιτάμε μπροστά!!!! Εσύ που βρίσκεσαι τώρα;

@Zeta. λυπάμαι τόσο επειδή ομως η ελπιδα πεθαινει τελευταια κι εγω θα εκανα την χοριακή αυριο, κοιτα εγω μετα από διέγερση και ετ αποτυχημένη έχω κάνει κατευθείαν ωοληψία ,,, τωρα συζήτησε το και με τον γιατρό σου καλύτερα!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ εσύ που βρίσκεσαι;ποτέ ξεκινας;

Κορίτσια μου περιμένω να αδιαθετήσω στις 24-26/10 και ξεκινάω προετοιμασία ενδομητρίου για ετ. Ωστόσο έχω αυτά τα περίργα πονάκια αριστερα χαμηλά εδώ και κάτι μέρες... Εύχομαι να μην είναι κάτι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

 

Κορίτσια μου περιμένω να αδιαθετήσω στις 24-26/10 και ξεκινάω προετοιμασία ενδομητρίου για ετ. Ωστόσο έχω αυτά τα περίργα πονάκια αριστερα χαμηλά εδώ και κάτι μέρες... Εύχομαι να μην είναι κάτι... 

Αυτά ρε γαμωτο έχω κι εγώ κ δεν έχω βγάλει άκρη νομίζω τα έχουμε από την ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Έχω ακόμα 2... την πρώτη φορά έπειασα κ κατέληξε σε βιοχημική... τώρα αποτι φαινεται δεν επειασα καθόλου... τυχαίο φαντάζομαι θα μου πουν...  κ γενικά με τη γιατρό το ψάξαμε την πρώτη φορά... βρήκαμε υψηλή ομοκυστείνη... κ γι αυτό έκανα προληπτικά ινοχέπ 

Καταλαβα,να σε ρωτησω θυμάσαι ποια μέρα του κύκλου κάνατε μεταφορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Ωορρηξία έκανα πριν από 10 ημέρες.... το αποκλείω να είναι πόνοι ωορρηξίας.

Τρακαρισμένο;στο λέω γιατί κ εγώ συνήθως έκανα 12η μέρα κ τώρα έκανα 16η.επισης πριν κάνω θεραπεία είχα πόνους αριστερά κ με χτυπούσαν στη μέση κ ήταν από τη σαλπιγγιτιδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver πιστεύω ότι το γιγαντοωάριο μεγαλώνει γιατί έχω τα χαρακτηριστικά πονάκια. Θα σας πω τα νέα αργά το βράδυ γιατί θα πάω 9 στο γιατρό και μπορεί να φτάσω καλές 11 σπίτι αν έχει και κόσμο. Σκέφτομαι όμως άμα μας τα χαλάσει τα πράγματα να ακούσω τη συμβουλή της Bloublou και να περάσω ... από το κοσμηματοπωλείο. Κόλπος θα του έρθει του καλού μου αν μάθει τί του ετοιμάζουμε.

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μην ανησυχείς. Μετά από αυτά τα φάρμακα προετοιμασίας και εγώ όλο  πονάκια είμαι. Λες και όλα υπερλειτουργούν  στο σύστημα και νιώθω και το παραμικρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...