Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Δεν έχω καταλάβει καλά,θα τα βάλεις σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα;δηλ θα κάνεις ωορρηξία κ μετά;δεν θα κάνεις με cyclacur;

Ναι σε φυσικό κύκλο. Έτσι κάναμε και την προηγούμενη φορά, γιατί μέχρι τώρα ο  κύκλος μου πήγαινε ρολόι. Μετά την εμβρυομεταφορά που πήρα πέντε ημέρες μόνο φάρμακα πριν ε/τ , στον κύκλο που άφησα άργησε λίγο η ωορρηξία δηλ 14η αντί 12η ημέρα και τώρα ούτε ξέρω τί θα γίνει. Ουφ τελοσπάντων ας ακυρωθεί και η ε/τ, απλά να ξέρω τί θα γίνει.  Τίποτα, τίποτα. Γκαντεμιά σου λέω που δεν μπορούμε να συγχρονιστούμε. Αυτό φταίει! Στο τέλος από εδώ θα το πάω, από εκεί θα το φέρω για να έρθω μαζί σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 ειμαι καλα. Ευχαριστω. 

Αν επιτρεπεται, βρηκε δηλαδη θεματάκια τα οποια μπορει να εφταιγαν για τις αποτυχιες?

Τωρα πώς θα προχωρήσετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μήπως να μην κάνεις τεστ φαρμακείου και μάλιστα σκ; Θα μπορείς να κάνεις χοριακη το σκ εκεί ή είναι όλα κλειστά; Καλύτερα χοριακη ακομα και την Παρασκευή. Λένε οτι δεν είναι απόλυτα έγκυρα αν δεν υπάρχει καθυστερηση τα φαρμακείου για αυτό το λέω.

Απλά εδώ δεν υπάρχουν (ή τουλάχιστον δεν έχω υπόψη μου ότι υπάρχουν) μικροβιολογίκα κέντρα ώστε να πάω μόνη μου για εξέταση αίματος.. Σκέψου δηλαδή όταν πάω στον παθολόγος έχει μέσα στο ιατρείο μικροβιολογο και μου παίρνει επί τόπου αίμα. Και αντίστοιχα ο γυναικολόγος και οι άλλες ειδικότητες. Δεν σε στέλνουν ποτέ για εξετάσεις έξω. Οπότε τώρα δεν ξέρω που να πάω... ? 

Εσύ αύριο έχεις εξετάσεις πάλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Σε ποια μέρα βρίσκεσαι τώρα από τη μεταφορά;;

Στην 6η ημέρα είμαι. Σήμερα αισθάνομαι χάλια σωματικά.. Ενώ μέχρι χθές ήμουν μια χαρά. Δεν έχουμε ακούσει και κανένα ευχαριστο στο φόρουμ και έχω πέσει και ψυχολογικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Στην 6η ημέρα είμαι. Σήμερα αισθάνομαι χάλια σωματικά.. Ενώ μέχρι χθές ήμουν μια χαρά. Δεν έχουμε ακούσει και κανένα ευχαριστο στο φόρουμ και έχω πέσει και ψυχολογικά...

Αύριο θα πάω για υπέρηχο. Ωχ μπέρδεμα και αυτό με τις εξετάσεις. Κάνε ότι πιστεύεις καλύτερο, απλά μην αγχωθείς χωρίς λόγο.. Μπορεί και να είναι καλό σημάδι που αισθάνεσαι άσχημα! Και μην πέφτεις ψυχολογικά.  Εγώ ελπίζω ακόμα για το κορίτσι μας. Εσύ πάλι κούκλα μου δεν πρέπει να απογοητεύεσαι, όλα θα σου πάνε καλά. Πρέπει να παίρνουμε δύναμη ακόμα και αν τα πράγματα δεν πηγαίνουν για όλες μας καλά. Θα τα καταφέρεις και θα χαρούμε όλες πάρα πολύ για σένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ναι σε φυσικό κύκλο. Έτσι κάναμε και την προηγούμενη φορά, γιατί μέχρι τώρα ο  κύκλος μου πήγαινε ρολόι. Μετά την εμβρυομεταφορά που πήρα πέντε ημέρες μόνο φάρμακα πριν ε/τ , στον κύκλο που άφησα άργησε λίγο η ωορρηξία δηλ 14η αντί 12η ημέρα και τώρα ούτε ξέρω τί θα γίνει. Ουφ τελοσπάντων ας ακυρωθεί και η ε/τ, απλά να ξέρω τί θα γίνει.  Τίποτα, τίποτα. Γκαντεμιά σου λέω που δεν μπορούμε να συγχρονιστούμε. Αυτό φταίει! Στο τέλος από εδώ θα το πάω, από εκεί θα το φέρω για να έρθω μαζί σου. 

Ε εντάξει τι πειράζει αν γίνει ή ωορρηξία δύο μερουλες αργότερα,κι εγώ παλιά έκανα 12η μέρα,τωρα κάνω τη 16η φαντασου άλλαξε.ποτε θα ξεκινησετε να το παρακολουθείς για να ξέρεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αύριο θα πάω για υπέρηχο. Ωχ μπέρδεμα και αυτό με τις εξετάσεις. Κάνε ότι πιστεύεις καλύτερο, απλά μην αγχωθείς χωρίς λόγο.. Μπορεί και να είναι καλό σημάδι που αισθάνεσαι άσχημα! Και μην πέφτεις ψυχολογικά.  Εγώ ελπίζω ακόμα για το κορίτσι μας. Εσύ πάλι κούκλα μου δεν πρέπει να απογοητεύεσαι, όλα θα σου πάνε καλά. Πρέπει να παίρνουμε δύναμη ακόμα και αν τα πράγματα δεν πηγαίνουν για όλες μας καλά. Θα τα καταφέρεις και θα χαρούμε όλες πάρα πολύ για σένα. 

Ουπς τώρα είδα ότι θα πας αύριο. @Magaiver μου τι είναι αυτά;έτσι είπαμε μωρέ;πήγαινε στο καθρέφτη πες ειαι έγκυος δυνατά κ ξαναελα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ε εντάξει τι πειράζει αν γίνει ή ωορρηξία δύο μερουλες αργότερα,κι εγώ παλιά έκανα 12η μέρα,τωρα κάνω τη 16η φαντασου άλλαξε.ποτε θα ξεκινησετε να το παρακολουθείς για να ξέρεις;

Δεν έγινε τίποτα για τις 2 ημέρες, αλλά δεν το έγραψα πρώτη φορά το ενδομήτριο δεν ήταν καλό. Αλλά δεν πειράζει μωρέ ό,τι γίνει. Μπορεί να γίνει και μόνο του το καλό. 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Ουπς τώρα είδα ότι θα πας αύριο. @Magaiver μου τι είναι αυτά;έτσι είπαμε μωρέ;πήγαινε στο καθρέφτη πες ειαι έγκυος δυνατά κ ξαναελα!!!

Άντε @Bloublou85 μου πες τα και εσύ. Εσύ τί κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Στην 6η ημέρα είμαι. Σήμερα αισθάνομαι χάλια σωματικά.. Ενώ μέχρι χθές ήμουν μια χαρά. Δεν έχουμε ακούσει και κανένα ευχαριστο στο φόρουμ και έχω πέσει και ψυχολογικά...

´Οχι βρε κοριτσάκι μου!!! Όλα καλά θα πάνε! Εγώ έφαγα τα μούτρα μου με την ανυπομονησία μου... μα ποτέ δεν μπορώ να κρατηθώ για τίποτα... απέφυγα λίγο το κινητό μου γιατί έχω googlarei τα πάντα!!! Έχω στο σκούπισμα μόνο, ελάχιστα καφέ. Αν με βλέπατε από μία μεριά πως κατεβάζω το εσώρουχο κάθε φορά...?. Λέω να κάνω αύριο βραδάκι ένα ακόμα τεστ... μήπως κ ... θα πάω βέβαια την Πέμπτη μετά τη δουλειά κ για την επίσημη χοριακή μου... εσύ να σκέφτεσαι θετικά... θα σου πρότεινα κ εγώ να ψάξεις να κάνεις χοριακή... μετά τις 9 μέρες θα δείξει, διαφορετικά με τεστ να είναι οπωσδήποτε από αυτά που δείχνουν 5 μέρες πριν την περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δεν έγινε τίποτα για τις 2 ημέρες, αλλά δεν το έγραψα πρώτη φορά το ενδομήτριο δεν ήταν καλό. Αλλά δεν πειράζει μωρέ ό,τι γίνει. Μπορεί να γίνει και μόνο του το καλό. 

Άντε @Bloublou85 μου πες τα και εσύ. Εσύ τί κάνεις;

Περιμένω ή το ένα ή το άλλο ή και τίποτα? πάντως ξεπατωθηκα αυτές τις μέρες δε πάει άλλο.θα δεις αύριο θα σου πει όλα καλά ο γιατρός αλήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Περιμένω ή το ένα ή το άλλο ή και τίποτα? πάντως ξεπατωθηκα αυτές τις μέρες δε πάει άλλο.

Εύχομαι το ένα το καλό... Αυτή την εξέταση για τον τράχηλο πότε θα την κάνεις;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εύχομαι το ένα το καλό... Αυτή την εξέταση για τον τράχηλο πότε θα την κάνεις;

 

 

Τη παρασκευή αλλά δε θέλω φοβάμαι μήπως έχει συμβεί κατι,θα μου πει αν μπορώ ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου Περιμένουμε νέα σήμερα! Ελπίζω μόνο καλά να είναι!

@Bloublou85 χαχαχα είσαι πολύ διασκεδαστική. Μου ανεβάζεις την διάθεση?

@Zeta. Αφού δεν είναι αίμα τότε δεν είναι περίοδος.. Σωστά? Σου κάνει καφέ πριν κατέβει το αίμα ή τώρα πρώτη φορά? Αυτό το τρομαγμένο βλέμμα κάθε φορά που πάω τουαλέτα το παίρνω και εγώ. Κάποιες φορές πέφτουν κομμάτια από το υπόθετο της προγεστερονης και νιώθω ότι μου ήρθε περίοδος. Πηγαίνω τουαλέτα και κατεβάζω το εσώρουχο με μεγάλη ανησυχία.. Εσύ νιώθεις πόνο στην κοιλιά? Πως αισθάνεσαι σωματικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου μου καλημέρα ! Σε άγχωσα χωρίς λόγο... Εφόσον ο γιατρός σου σε πάει με φυσικό τότε σίγουρα είναι όλα καλά και σίγουρα έχεις την δυνατότητα να την υποστηρίξεις την διαδικασία ! Αλλιώς δε θα το ρίσκαρε ! Περιμένουμε νέα απ τον υπέρηχο σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Πιου-πιου μου καλημέρα ! Σε άγχωσα χωρίς λόγο... Εφόσον ο γιατρός σου σε πάει με φυσικό τότε σίγουρα είναι όλα καλά και σίγουρα έχεις την δυνατότητα να την υποστηρίξεις την διαδικασία ! Αλλιώς δε θα το ρίσκαρε ! Περιμένουμε νέα απ τον υπέρηχο σου !

Δε με αγχωσες εσύ κορίτσι μου. Εγώ τρωγομαι με τα ρούχα μου. Μια κρίση άγχους ήτανε πάει πέρασε. Καλημέρα σε όλες κορίτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δε με αγχωσες εσύ κορίτσι μου. Εγώ τρωγομαι με τα ρούχα μου. Μια κρίση άγχους ήτανε πάει πέρασε. Καλημέρα σε όλες κορίτσια. 

καλημέρα σε όλες και εύχομαι τα καλύτερα νέα. Σας παρακολουθώ να δω τι γίνεται όποτε προλαβαίνω. Διάχυτο άγχος από όλες. τι πράγμα και αυτό. Στο μεταξύ το μισό κακό μας το κάνει το γκουγκλάρισμα νομίζω. Εχουν καεί τα πληκτρολόγια η καθε μια για το λόγο της. Αυτό μας χαλάει τη μισή ψυχολογία. Πιου - πιου, επειδή κολλάω και εγώ σε κάτι τετοιες λεπτομέρειες στον οργανισμό μου γιατι ειμαι και λιγο control freak, όπως μου λεει ο γιατρός μου "πάψε να παίζεις με τόσες λεπτομέρειες, ο οργανισμός δεν μπορεί να είναι ρολόι".

Επειδή κάπου διάβασα για καφετιά. Να καταθέσω τη δική μου εμπειρία. Εγώ εχω παντα καφετιά (τα προεόρτια που λέω) πριν την περίοδο. Ωστόσο τα ίδια ακριβώς καφετιά είχα και όταν έμεινα έγκυος, και πολύ απλά ποτέ δεν κατέβηκε αίμα. Δεν έχουν να λένε απολύτως τίποτα. Οξειδωμένο αίμα είναι μπορεί να ειναι απο αγγειακια αν εισαι έγκυος, να ναι παλιό αίμα να καθαρίζει η μήτρα, αλλά και καινούργιο επερχόμενης περιόδου που λόγω μικρής ποσότητας ακόμα οξειδώνεται και γίνεται καφέ. Αυτό που θέλω να πω ειναι πως τελικά ούτε αυτό αποτελεί ένδειξη ότι κάτι πέτυχε ή δεν πέτυχε. Μπορείς να έχεις ωραιότατη εγκυμοσύνη με καφέ. Ευχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες γιατί αυτές τις μέρες όλες έχετε ή κατι να περιμένετε, ή καποια επίσκεψη σε γιατρό από όσο είδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου Περιμένουμε νέα σήμερα! Ελπίζω μόνο καλά να είναι!

@Bloublou85 χαχαχα είσαι πολύ διασκεδαστική. Μου ανεβάζεις την διάθεση?

@Zeta. Αφού δεν είναι αίμα τότε δεν είναι περίοδος.. Σωστά? Σου κάνει καφέ πριν κατέβει το αίμα ή τώρα πρώτη φορά? Αυτό το τρομαγμένο βλέμμα κάθε φορά που πάω τουαλέτα το παίρνω και εγώ. Κάποιες φορές πέφτουν κομμάτια από το υπόθετο της προγεστερονης και νιώθω ότι μου ήρθε περίοδος. Πηγαίνω τουαλέτα και κατεβάζω το εσώρουχο με μεγάλη ανησυχία.. Εσύ νιώθεις πόνο στην κοιλιά? Πως αισθάνεσαι σωματικά?

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου Περιμένουμε νέα σήμερα! Ελπίζω μόνο καλά να είναι!

@Bloublou85 χαχαχα είσαι πολύ διασκεδαστική. Μου ανεβάζεις την διάθεση?

@Zeta. Αφού δεν είναι αίμα τότε δεν είναι περίοδος.. Σωστά? Σου κάνει καφέ πριν κατέβει το αίμα ή τώρα πρώτη φορά? Αυτό το τρομαγμένο βλέμμα κάθε φορά που πάω τουαλέτα το παίρνω και εγώ. Κάποιες φορές πέφτουν κομμάτια από το υπόθετο της προγεστερονης και νιώθω ότι μου ήρθε περίοδος. Πηγαίνω τουαλέτα και κατεβάζω το εσώρουχο με μεγάλη ανησυχία.. Εσύ νιώθεις πόνο στην κοιλιά? Πως αισθάνεσαι σωματικά?

Πρησμένη είμαι γενικά κοριτσάκι μου... Στήθος κ κοιλιά... γενικά δεν εχω συμπτώματα ... Κ δεν έχω συμπτώματα ούτε όταν είναι να μου έρθει περίοδος μήπως κ καταλάβαινα κάτι... κ εσύ μην ψάχνεσαι έτσι... δεν βγάζεις άκρη... τα πονάκια σου δεν αποδεικνύουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! @Zeta. @Magaiver περιμένω κι εγω με αγωνία τα νέα σας!

Ερώτηση : σε πόσες μέρες μετά την αρνητική χοριακή αδιαθετησατε; Νομίζω μεσα στην εβδομάδα οι περισσότερες σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @Zeta. @Magaiver περιμένω κι εγω με αγωνία τα νέα σας!

Ερώτηση : σε πόσες μέρες μετά την αρνητική χοριακή αδιαθετησατε; Νομίζω μεσα στην εβδομάδα οι περισσότερες σωστά;

Εγώ τη πρώτη φορά αδιαθετησα την επόμενη μερα,τη δεύτερη δεν αδιαθετησα ποτε.πως είσαι εσύ ελενακι μου μίλησε καθόλου με το γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ τη πρώτη φορά αδιαθετησα την επόμενη μερα,τη δεύτερη δεν αδιαθετησα ποτε.πως είσαι εσύ ελενακι μου μίλησε καθόλου με το γιατρό;

Καλημέρα!!!! Καλύτερα είμαι απο μέρα σε μέρα ... περιμένω ακόμη να αδιαθετήσω 

Ναι μιλησα με τον γιατρό μου.... μου ειπε να περιμένω μεχρι την Παρασκευή κι αν οχι να πάω να με δει ... αν ναι να τον πάρω να κανονίσουμε για τον επόμενο κύκλο.

Και πάλι αναμονή... βρε τι τραβάμε!!!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eleni73 είπε:

Καλημέρα!!!! Καλύτερα είμαι απο μέρα σε μέρα ... περιμένω ακόμη να αδιαθετήσω 

Ναι μιλησα με τον γιατρό μου.... μου ειπε να περιμένω μεχρι την Παρασκευή κι αν οχι να πάω να με δει ... αν ναι να τον πάρω να κανονίσουμε για τον επόμενο κύκλο.

Και πάλι αναμονή... βρε τι τραβάμε!!!!!

 

 

Α ωραία θα προχωρησεις αμέσως στην επόμενη προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...