Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η sansa είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι,τελικά όλα καλά στον υπέρηχο.Απλά είναι λίγο νωρίς από τα αντισυλληπτικά.Φάνηκαν 3 ωοθυλάκια αλλά η γιατρός είπε ότι μάλλον θα εμφανιστεί και κανένα ακόμα.Από αύριο ξεκινάω τα femara και από μεθαύριο τις ενέσεις.Άντε να δούμε τί θα πάρουμε αυτή τη φορά.

Ας είναι λίγα κ καλά κορίτσι μου!!! Εγώ λόγω πολυκυστικών ωοθηκών είχα 44 ωάρια από τα οποία μόνο 6 έγιναν βλαστοκύστες... καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναιιιιι,ειναι κ άλλες κοπέλες αλλά έχουν χαθεί δεν ξέρω τι έκαναν τελικά.Καλημερα?

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημέρα κι από μένα !

Αχ τι καλά ! Μαζευτήκαμε πολλές για Νοέμβρη !

Είμαι εγώ , η @bebe2, η @Magaiver, η @Πιου-πιου η @Bloublou85 και η @Eleni73 σωστά ???

Ξέχασα καμμία ??? ?

 

Με το καλό κορίτσια!!! Εγώ εχω τον υπέρηχο την Παρασκευή, να δούμε το πάχος από το ενδομήτριο κ αν είναι όλα καλά πάμε για εμβρυομεταφορά την επόμενη εβδομάδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Να σας ρωτησω κάτι,διαβασα ότι καλύτερα τις αντιβιοτικά να τα παίρνουμε με άδειο στομάχι γιατί με γεματο μειώνεται ή δράση τους γνωρίζετε κάτι;

Ναι βρε bloublou.. Μην τα παίρνεις νηστική. Τα γιαούρτια (ειδικά αυτά με την πέτσα) όντως κάνουν πολυ καλή δουλειά! Να τρως όσο μπορείς. Και απέφυγε τη ζάχαρη (φανταζομαι το ξέρεις).

Θα φύγει το μικρόβιο δεν μπορεί... Θέμα χρόνου θα είναι! ΦΎΓΕ ΚΑΚΌ ΜΙΚΡΌΒΙΟ! ΦΎΓΕ ΜΑΚΡΙΆ ΑΠΟ ΤΗΝ @Bloublou85

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

 

Με το καλό κορίτσια!!! Εγώ εχω τον υπέρηχο την Παρασκευή, να δούμε το πάχος από το ενδομήτριο κ αν είναι όλα καλά πάμε για εμβρυομεταφορά την επόμενη εβδομάδα... 

Μακάρι να είναι όλα καλά!!!

Γιατί εκανες τόσα πολλά ωάρια? Πήρες πολύ μεγάλη φαρμάκων? Ή έπαθες υπερδιεγερση? Βέβαια 6 βλαστοκυστες δεν είναι καθόλου άσχημα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

@Zeta. Με το καλο ο υπερηχος την Παρασκευη! Ολα να ειναι καλα! Ειναι η δευτερη προσπαθεια σας τωρα?

@Bloublou85 συμφωνώ με τα κοριτσια. Ποτέ κανενας γιατρος δεν ετυχε να μου πει να παρω αντιβιωση νηστικη. Παντα τονιζουν με γεματο το στομαχι. 

Επισης, εγω πάντα παίρνω η τα ουλτρα λεβουρ που σου ειπαν τα κοριτσια, ή τρωω ενα γιαουρτακι φρεσκο καθε μερα για να διατηρειται η χλωριδα του εντερου η οποια διαταρασσεται με τα αντιβιοτικα. Οχι ομως το αλλο γιαουρτι. Μονο το φρεσκο με την πετσα. 

@Magaiver με το συνδρομο πολυκυστικων ειναι πολυ ευκολη η υπερδιεγερση, καθως οι ωοθηκες ειναι ηδη γεματες με ωοθηλακια. Ειναι συνηθες φαινομενο τα πολλα ωαρια στις πολυκυστικες κ θελει προσοχη στην δοσολογια των φαρμακων απο τον γιατρο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@nikona ήξερα ότι με τις πολυκυστικες κάνεις πολλά άλλα 44??!! Μου φαίνεται απίστευτα τεράστιο νούμερο

???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Ας είναι λίγα κ καλά κορίτσι μου!!! Εγώ λόγω πολυκυστικών ωοθηκών είχα 44 ωάρια από τα οποία μόνο 6 έγιναν βλαστοκύστες... καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!!

Σ¨ευχαριστώ και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα καλά στον υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

 

Με το καλό κορίτσια!!! Εγώ εχω τον υπέρηχο την Παρασκευή, να δούμε το πάχος από το ενδομήτριο κ αν είναι όλα καλά πάμε για εμβρυομεταφορά την επόμενη εβδομάδα... 

Με το καλό Ζέτα μου όλα να πάνε καλά ;) Περιμένω νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@nikona ήξερα ότι με τις πολυκυστικες κάνεις πολλά άλλα 44??!! Μου φαίνεται απίστευτα τεράστιο νούμερο

Χαχα μα ειναι τεραστιο! Εχεις δικιο!

Εγω σε δυο διεγερσεις εκανα 8 ωαρια!

Ετυχε να διαβασω περιπτωση σε φορουμ που εκανε αντιστοιχα μεγαλο αριθμο ωαριων κ γονιμοποιηθηκαν ολα! Οι γιατροι ειχαν παθει σοκ. Και αν θυμαμαι καλα ειχε γραψει οτι τα δωρισε μετα τα εμβρυα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλημερα κοριτσια!

@Zeta. Με το καλο ο υπερηχος την Παρασκευη! Ολα να ειναι καλα! Ειναι η δευτερη προσπαθεια σας τωρα?

@Bloublou85 συμφωνώ με τα κοριτσια. Ποτέ κανενας γιατρος δεν ετυχε να μου πει να παρω αντιβιωση νηστικη. Παντα τονιζουν με γεματο το στομαχι. 

Επισης, εγω πάντα παίρνω η τα ουλτρα λεβουρ που σου ειπαν τα κοριτσια, ή τρωω ενα γιαουρτακι φρεσκο καθε μερα για να διατηρειται η χλωριδα του εντερου η οποια διαταρασσεται με τα αντιβιοτικα. Οχι ομως το αλλο γιαουρτι. Μονο το φρεσκο με την πετσα. 

@Magaiver με το συνδρομο πολυκυστικων ειναι πολυ ευκολη η υπερδιεγερση, καθως οι ωοθηκες ειναι ηδη γεματες με ωοθηλακια. Ειναι συνηθες φαινομενο τα πολλα ωαρια στις πολυκυστικες κ θελει προσοχη στην δοσολογια των φαρμακων απο τον γιατρο. 

 

Η δεύτερη ναι, μετά από βιοχημική κύηση. Στην διέγερση χρησιμοποίησα 2 gonal των 500 ( μικρή ποσότητα όπως μου ειπε η γυναικολόγος μου). Πολλά τα ωάρια, αλλά τα πιο πολλά δεν ηταν καλής ποιότητα λόγω της ποσοτητάς τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η bebe2 είπε:

Με το καλό Ζέτα μου όλα να πάνε καλά ;) Περιμένω νέα σου 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η bebe2 είπε:

Με το καλό Ζέτα μου όλα να πάνε καλά ;) Περιμένω νέα σου 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@nikona ήξερα ότι με τις πολυκυστικες κάνεις πολλά άλλα 44??!! Μου φαίνεται απίστευτα τεράστιο νούμερο

Από τα 44 γονιμοποίησαμε τα 35, Τρίτη ημέρα έμειναν 25 κ την πέμπτη είχα 7 βλαστοκύστες, όπου την μία την καταστρέψαμε κ μου έμειναν 6. Τώρα έχω ακομα 4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Χαχα μα ειναι τεραστιο! Εχεις δικιο!

Εγω σε δυο διεγερσεις εκανα 8 ωαρια!

Ετυχε να διαβασω περιπτωση σε φορουμ που εκανε αντιστοιχα μεγαλο αριθμο ωαριων κ γονιμοποιηθηκαν ολα! Οι γιατροι ειχαν παθει σοκ. Και αν θυμαμαι καλα ειχε γραψει οτι τα δωρισε μετα τα εμβρυα. 

Εγώ έχω απορία σχετικά με τα ωαρια μου γιατί όταν συνηλθα από ωοληψία μας είπε ή εμβρυολογος 10 ωάρια πηραμε,μετα στο τηλ είπε πάλι ξεκάθαρα από δέκα γονιμοποιηθηκαν τα 7,τωρα στην έκθεση μου έγραψαν 9 ωάρια κ δεν έκανε λάθος γιατί τα αντέγραφε από το φάκελο μου,αυτο με έχει απασχολήσει λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ έχω απορία σχετικά με τα ωαρια μου γιατί όταν συνηλθα από ωοληψία μας είπε ή εμβρυολογος 10 ωάρια πηραμε,μετα στο τηλ είπε πάλι ξεκάθαρα από δέκα γονιμοποιηθηκαν τα 7,τωρα στην έκθεση μου έγραψαν 9 ωάρια κ δεν έκανε λάθος γιατί τα αντέγραφε από το φάκελο μου,αυτο με έχει απασχολήσει λίγο.

Εγω απο την εμπειρια μου θα σου πω οτι μολις ξυπνησα μετα την πρβτη ωοληψια κ ρωτησα τον γιατρο πώς πηγαμε μου ειπε επτα ωαρια. Την επομενη ημερα που μιλησα με την εμβρυολογο μου ειπε οτι απο τα επτα τα πεντε ηταν ωριμα. Και στα εγγραφα που μου εδωσαν ο αριθμοε πεντε αναγραφεται. Οχι το επτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εγω απο την εμπειρια μου θα σου πω οτι μολις ξυπνησα μετα την πρβτη ωοληψια κ ρωτησα τον γιατρο πώς πηγαμε μου ειπε επτα ωαρια. Την επομενη ημερα που μιλησα με την εμβρυολογο μου ειπε οτι απο τα επτα τα πεντε ηταν ωριμα. Και στα εγγραφα που μου εδωσαν ο αριθμοε πεντε αναγραφεται. Οχι το επτα. 

Όχι μου είπε ότι από τα δέκα τα 7 ήταν ώριμα κ γονιμοποιηθηκαν,στο χαρτί έγραψαν 9.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι μου είπε ότι από τα δέκα τα 7 ήταν ώριμα κ γονιμοποιηθηκαν,στο χαρτί έγραψαν 9.

Χερομαι για τα ωάρια σου Μπράβο αρκετά πηρατε. Μας μπερδεψες ποσά εχεις 7η 9;γιατι δεν ξεκαθαρίζες κείνη την ωρα με την εμβρυολογου θα σου εξηγούσε, και εγω καποια απο τις πόλκες προσπάθειες φαίνονταν οτι ειχα καταψυξη 2δανεικα και εν τέλει βρέθηκα με κανενα δεν περπάτησαν μου είπαν και ενημέρωση καμία λίγο προσοχή κορίτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

 

Με το καλό κορίτσια!!! Εγώ εχω τον υπέρηχο την Παρασκευή, να δούμε το πάχος από το ενδομήτριο κ αν είναι όλα καλά πάμε για εμβρυομεταφορά την επόμενη εβδομάδα... 

Με το καλο 6βκστκ Μπράβο ευχάριστα νέα καλη επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ έχω απορία σχετικά με τα ωαρια μου γιατί όταν συνηλθα από ωοληψία μας είπε ή εμβρυολογος 10 ωάρια πηραμε,μετα στο τηλ είπε πάλι ξεκάθαρα από δέκα γονιμοποιηθηκαν τα 7,τωρα στην έκθεση μου έγραψαν 9 ωάρια κ δεν έκανε λάθος γιατί τα αντέγραφε από το φάκελο μου,αυτο με έχει απασχολήσει λίγο.

Μπερδεύτηκα... Άρα γονιμοποιήθηκαν τα 9... νομίζω πως πρέπει να μιλήσεις με την εμβρυολόγο σου να στο ξεκαθαρίσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Με το καλο 6βκστκ Μπράβο ευχάριστα νέα καλη επιτυχία! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Βασικά μου έχουν απομείνει 4. Εχω κάνει ήδη μία εμβρυομεταφορά κ μου κατέληξε σε βιοχημική κύηση. Ελπίζω να είμαι πιο τυχερή αυτή τη φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Μακάρι να είναι όλα καλά!!!

Γιατί εκανες τόσα πολλά ωάρια? Πήρες πολύ μεγάλη φαρμάκων? Ή έπαθες υπερδιεγερση? Βέβαια 6 βλαστοκυστες δεν είναι καθόλου άσχημα :)

2 κουτιά gonal των 500 πήρα. ´Οχι μεγάλη δόση σύμφωνα με τη γυναικολόγο μου. Ακόμα κ τώρα στον υπέρηχο γεμάτη ωάρια είμαι. Απλά όταν είναι τόσα πολλά μειώνεται η ποιότητά τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια την έκανα σήμερα την ωοληψία (ευτυχώς με μέθη αυτή τη φορά) και περιμένω αυριο να μάθω αν προχώρησε το εμβρυάκι... αν ναι μου πρότεινε ο γιατρός μου να το μεταφέρουμε το Σάββατο φρέσκο και μόνο του... έχω μπερδευτεί λίγο ... ας είναι καλό όμως και βλέπω αυριο!!!

@sansaμου εύχομαι τα καλύτερα!! ❤️

@Zeta. όλα είναι καλά ... θέμα χρόνου να τα καταφέρεις μην αγχώνεσαι καθόλου! Ειναι πολλύ σημαντική η ποιότητα και το οτι έχεις απόθεμα εμβρύων. Ολα τα αλλα θα φτιάξουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni73 είπε:

Κορίτσια την έκανα σήμερα την ωοληψία (ευτυχώς με μέθη αυτή τη φορά) και περιμένω αυριο να μάθω αν προχώρησε το εμβρυάκι... αν ναι μου πρότεινε ο γιατρός μου να το μεταφέρουμε το Σάββατο φρέσκο και μόνο του... έχω μπερδευτεί λίγο ... ας είναι καλό όμως και βλέπω αυριο!!!

@sansaμου εύχομαι τα καλύτερα!! ❤️

@Zeta. όλα είναι καλά ... θέμα χρόνου να τα καταφέρεις μην αγχώνεσαι καθόλου! Ειναι πολλύ σημαντική η ποιότητα και το οτι έχεις απόθεμα εμβρύων. Ολα τα αλλα θα φτιάξουν.

Μπράβο Ελένη!!! Πολύ ευχάριστα το νέα ! Ελπίζω να προχωρήσει καλά αύριο και να συνεχιστούν τα ευχάριστα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Βασικά μου έχουν απομείνει 4. Εχω κάνει ήδη μία εμβρυομεταφορά κ μου κατέληξε σε βιοχημική κύηση. Ελπίζω να είμαι πιο τυχερή αυτή τη φορά...

Καλημέρα λυπάμαι για την καταληξη αλλα το καλο ειναι οτι είχες εμφύτευση .Τέσσερα παλι καλός αριθμός εγω συνήθως δυο το πολυ σε ολες τι διεγερσεις και αν μείνει και ενα, καλη επιτυχία σε ολες σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...