Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!


γωγω γωγω

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Kalimeraaa♡ oxi twra eimai adiatheth kai perimenw na teliwsei h periodos kai na xekiniswww me ta testakia....apla fovame min den kanw worixia..alla sigoura tha to dw me ta testakiaaa..

Μησε αγχωνουν τα τεστακια. ακομα και αν δεν κανεις ωορρηξια (που δε νομιζω οτι υπαρχει καποιος λογος), θα μιλησεις με το γιατροσου και θα σε κατατοπισει και εκεινος αν πρεπει να λαβεις κατι, αλλα μην ξεκινας αρνητικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μησε αγχωνουν τα τεστακια. ακομα και αν δεν κανεις ωορρηξια (που δε νομιζω οτι υπαρχει καποιος λογος), θα μιλησεις με το γιατροσου και θα σε κατατοπισει και εκεινος αν πρεπει να λαβεις κατι, αλλα μην ξεκινας αρνητικα.

Eimai ligo arnitikh koritsi mou giati eimai agxwdhs distixws....7 mines prospathoume alla uparxei to provlima oti o antras mou einai nautikos den einai prospathies sinexomena....prospathw na min to skeutome deutera paw gia enan uperixo..na doume...den agxonome me ta testakia genikos...apla vazw sto mialo mou oti kapoia stigmh tha gineiii...kai euxome kai se oles sas na kanete polla mwrakiaaa.. to kalokairi skeutome na paw gia exetaseis kai na xekinisoume spermategxish h exiswmatikh den xerw apo auta vevaiaa exoume empeiries apo koritsia?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η AngelaMak είπε:

Θα σε γελάσω... πάντως κι εγω από την Πέμπτη ημέρα, ανα δυο μέρες πήγαινα για υπέρηχο!! Είναι λίγο ταλαιπωρία αλλα θα δεις αποτελεσμα

To elpizw koritsi mou tha doume thn deuteraa eisai manoula esu h prospatheis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χαρα123 είπε:

To elpizw koritsi mou tha doume thn deuteraa eisai manoula esu h prospatheis?

Στην προσπάθεια ειμαι ακόμα... αλλα αλήθεια κι εγω είχα αγχωθεί με την ανωοθυλακιωρηξια... να ξέρεις δεν είναι τπτ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η AngelaMak είπε:

Στην προσπάθεια ειμαι ακόμα... αλλα αλήθεια κι εγω είχα αγχωθεί με την ανωοθυλακιωρηξια... να ξέρεις δεν είναι τπτ!!!

Koritsi mou sou edwsan kapoio farmako gia na kaneis worixia? Egw skeutome polu sovara thn exosomatikh gia kalokairiii...an vevaia mou to epitrepsei kai o giatros me thn mia..tha doume...an den exei erthei to sporaki mou mexri tote...esu poso kairo prospatheis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα σας!!

οπως σας ειχα πει εκανα χθες ενα τεστ ωορρηξιας και ηταν εντονες οι 2 ροζ γραμμες απλα η δευτερη οχι τοσο εντονη! εγω ειχα κανονικα επαφες και σημερα!

σημερα λοιπον πριν λιγο ξανακανω ενα και ηταν πολυ αχνη η δευτερη γραμμη.δεν πολυφαινοταν. δηλαδη τι σημαινει αυτο?? οτι η ωορρηξια εγινε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsi mou sou edwsan kapoio farmako gia na kaneis worixia? Egw skeutome polu sovara thn exosomatikh gia kalokairiii...an vevaia mou to epitrepsei kai o giatros me thn mia..tha doume...an den exei erthei to sporaki mou mexri tote...esu poso kairo prospatheis?

Θα έκανα ενέσεις ωορρηξία αλλα τελικά δεν χρειάστηκε!! Κοιτα προσπαθώ ένα χρόνο τώρα, αλλα τώρα ξεκίνησα να το ψάχνω... αν θες τη γνώμη μου μην πας κατευθείαν για εξωσωματική, εφόσον φυσικά δεν υπάρχει σοβαρό θέμα!! Κοιτα πρώτα τις ενέσεις και μετά αποφάσισε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η AngelaMak είπε:

Θα έκανα ενέσεις ωορρηξία αλλα τελικά δεν χρειάστηκε!! Κοιτα προσπαθώ ένα χρόνο τώρα, αλλα τώρα ξεκίνησα να το ψάχνω... αν θες τη γνώμη μου μην πας κατευθείαν για εξωσωματική, εφόσον φυσικά δεν υπάρχει σοβαρό θέμα!! Κοιτα πρώτα τις ενέσεις και μετά αποφάσισε!!

Ti einai oi eneseis? Eimai ligo asxeth... thema den uparxei apla eipa mipws den kanw worixia thn deutera tha mathw apo thn giatro gt tha paw gia uperixo..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα σας!!

οπως σας ειχα πει εκανα χθες ενα τεστ ωορρηξιας και ηταν εντονες οι 2 ροζ γραμμες απλα η δευτερη οχι τοσο εντονη! εγω ειχα κανονικα επαφες και σημερα!

σημερα λοιπον πριν λιγο ξανακανω ενα και ηταν πολυ αχνη η δευτερη γραμμη.δεν πολυφαινοταν. δηλαδη τι σημαινει αυτο?? οτι η ωορρηξια εγινε?

Δε σκουρυνε σημερα?? Τοτε παρε το χθεσινο ως θετικο αν και ηθελε λιγο ακομα νομιζω. Μολις βγει θετικο η ωορρηξια γινεται απο 12 ως 36 ωρες μετα!. Ειχες κανει και προχθες μηπως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Δε σκουρυνε σημερα?? Τοτε παρε το χθεσινο ως θετικο αν και ηθελε λιγο ακομα νομιζω. Μολις βγει θετικο η ωορρηξια γινεται απο 12 ως 36 ωρες μετα!. Ειχες κανει και προχθες μηπως?

οχι δεν σκουρηνε. το εκανα ομως 9 η ωρα

γιαυτο λες να μην εδειξε?

παντως εχω τραβηγματα αριστερα σαν πονους!!

παντα δεξια ειχα τους τελευταιους 4 μηνες και τωρα αριστερα τους νιωθω σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικα μην το κανεις πολυ νωρις το πρωι. Γιατι φαινεται λιγο πιο μετα στα ουρα. Κανε κανονικα τις επαφες σου και σημερα και αυριο και θα δειξει σε 2 βδομαδες!! Παρε το χθεσινο ως θετικο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

οχι δεν σκουρηνε. το εκανα ομως 9 η ωρα

γιαυτο λες να μην εδειξε?

παντως εχω τραβηγματα αριστερα σαν πονους!!

παντα δεξια ειχα τους τελευταιους 4 μηνες και τωρα αριστερα τους νιωθω σημερα..

Σε καποιες γυναικες δεν σκουραινει ποτε παρα πολυ. Θα παρεις για θετικο το πιο σκουρο. Εφοσον σημερα ειναι αχνο το χθεσινο ηταν το θετικο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Σε καποιες γυναικες δεν σκουραινει ποτε παρα πολυ. Θα παρεις για θετικο το πιο σκουρο. Εφοσον σημερα ειναι αχνο το χθεσινο ηταν το θετικο σου.

αρα η ωορρηξια μου θα γινει μεσα σε 24 ωρες?δηλαδη μεχρι αυριο θα χει γινει!!

γιαυτο μπερδευομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

αρα η ωορρηξια μου θα γινει μεσα σε 24 ωρες?δηλαδη μεχρι αυριο θα χει γινει!!

γιαυτο μπερδευομαι

οχι κατσε...αν καταλαβα καλα το πιο σκουρο σου ηταν το χθεσινο αρα απο χθες μετρας πανω κατω 24 ωρες. Ελπιζω να ειχατε τις επαφες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα σας!!

οπως σας ειχα πει εκανα χθες ενα τεστ ωορρηξιας και ηταν εντονες οι 2 ροζ γραμμες απλα η δευτερη οχι τοσο εντονη! εγω ειχα κανονικα επαφες και σημερα!

σημερα λοιπον πριν λιγο ξανακανω ενα και ηταν πολυ αχνη η δευτερη γραμμη.δεν πολυφαινοταν. δηλαδη τι σημαινει αυτο?? οτι η ωορρηξια εγινε?

Ναι, αφού την μια μέρα ήταν έντονη,έστω λιγότερο από την γραμμή ελέγχου, σημαίνει ότι την επόμενη έκανες ωορρηξία, πράγμα που επιβεβαιωνεται με το αχνό την επόμενη. Την ημέρα που ήταν έντονο είχες επαφή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Ti einai oi eneseis? Eimai ligo asxeth... thema den uparxei apla eipa mipws den kanw worixia thn deutera tha mathw apo thn giatro gt tha paw gia uperixo..

Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό, μην αγχώνεσαι! Απλά παίρνεις κάποια χάπια για πέντε μέρες σαν προετοιμασία, και την ημέρα που το ωάριο είναι στο επιθυμητό πάχος, κάνεις μια ένεση και σκαει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AngelaMak είπε:

Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό, μην αγχώνεσαι! Απλά παίρνεις κάποια χάπια για πέντε μέρες σαν προετοιμασία, και την ημέρα που το ωάριο είναι στο επιθυμητό πάχος, κάνεις μια ένεση και σκαει!

Alitheiaa?? Malista pali kaala pou uparxoun k auta gt eixa agxothri ligaki vevaia mporei na min simvainei kai tipota k aplws na einai sto mialo mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Ναι, αφού την μια μέρα ήταν έντονη,έστω λιγότερο από την γραμμή ελέγχου, σημαίνει ότι την επόμενη έκανες ωορρηξία, πράγμα που επιβεβαιωνεται με το αχνό την επόμενη. Την ημέρα που ήταν έντονο είχες επαφή; 

ναι ειχα το βραδυ και την επομενη το πρωι για να ειμαι σιγουρη!!

τωρα θα δειξει!!

μετα απο 4 μηνες ειναι η πρωτη φορα που κοκκινιζει η δευτερη γραμμη!

τις αλλες φορες ουτε καν!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

ναι ειχα το βραδυ και την επομενη το πρωι για να ειμαι σιγουρη!!

τωρα θα δειξει!!

μετα απο 4 μηνες ειναι η πρωτη φορα που κοκκινιζει η δευτερη γραμμη!

τις αλλες φορες ουτε καν!

 

Κάτι θα γίνει βρε κορίτσι αυτή τη φορά αφού κοκκινισε! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα σας!!

σημερα 15η μερα μετα απο επαφη εβγαλο ροζ απαλο αιμα στο σκουπισμα!!

ενω τη 12η μερα το τεστ ωορρηξιας βγηκε θετικο!

ειναι δυνατον 3 μερες μετα να βγαλω ροζ αιμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας!!

σημερα 15η μερα μετα απο επαφη εβγαλο ροζ απαλο αιμα στο σκουπισμα!!

ενω τη 12η μερα το τεστ ωορρηξιας βγηκε θετικο!

ειναι δυνατον 3 μερες μετα να βγαλω ροζ αιμα??

Koritsi mou kalisperaa...to exw pathei kai egw auto ....kai eixa xesikothei oti einai egimosinh...alla telima itan owrixia..sinepws adiathetisa stis meres mou...alla eixa diavasei oti einai kai simptwma egimosinhs vevaia meta apo kapoies meres 10 me 14 meta thn owrixia...sou euxomai na eisai tuxerh...prospatheis kairo?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsi mou kalisperaa...to exw pathei kai egw auto ....kai eixa xesikothei oti einai egimosinh...alla telima itan owrixia..sinepws adiathetisa stis meres mou...alla eixa diavasei oti einai kai simptwma egimosinhs vevaia meta apo kapoies meres 10 me 14 meta thn owrixia...sou euxomai na eisai tuxerh...prospatheis kairo?

γεια σου Χαρα μου!!

Δεν εννοω οτι ειναι εγκυμοσυνη!

Απλα με παρεξενεψε το γεγονος οτι τη πεμπτη το βραδυ το τεστ ωορρηξιας ηταν θετικο (13η μερα)  και μετα απο 3 μερες (δηλαδη σημερα) μετα απο επαφη στο σκουπισμα ειχα ροζ αχνο..ειναι δυνατον να εγινε ωορρηξια μετα απο 3 μερες?

ή αυτο το αιμα σημαινει οτι εγινε ωορρηξια??

αν το χει παθει καποια ας με βοηθησει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

γεια σου Χαρα μου!!

Δεν εννοω οτι ειναι εγκυμοσυνη!

Απλα με παρεξενεψε το γεγονος οτι τη πεμπτη το βραδυ το τεστ ωορρηξιας ηταν θετικο (13η μερα)  και μετα απο 3 μερες (δηλαδη σημερα) μετα απο επαφη στο σκουπισμα ειχα ροζ αχνο..ειναι δυνατον να εγινε ωορρηξια μετα απο 3 μερες?

ή αυτο το αιμα σημαινει οτι εγινε ωορρηξια??

αν το χει παθει καποια ας με βοηθησει!!

Nai to eixa pathei oi giatroi kai kapoia arthra pou exw diavasei lene gia thn owrixia...alla k egw twra xekinisa me ta test...tote pou mou sinevei theorisa oti ekeinh thn hmera ekana worixia...etsi mou eixe pei kai o giatros...esu thn hmera pou eides aimataki ekanes testaki worixias?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

γεια σου Χαρα μου!!

Δεν εννοω οτι ειναι εγκυμοσυνη!

Απλα με παρεξενεψε το γεγονος οτι τη πεμπτη το βραδυ το τεστ ωορρηξιας ηταν θετικο (13η μερα)  και μετα απο 3 μερες (δηλαδη σημερα) μετα απο επαφη στο σκουπισμα ειχα ροζ αχνο..ειναι δυνατον να εγινε ωορρηξια μετα απο 3 μερες?

ή αυτο το αιμα σημαινει οτι εγινε ωορρηξια??

αν το χει παθει καποια ας με βοηθησει!!

Epishs akrivos etsi opws to epathes to eixa pathei k egw etsi akrivos meta apo epafh sto skoupisma..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Epishs akrivos etsi opws to epathes to eixa pathei k egw etsi akrivos meta apo epafh sto skoupisma..

ναι εκανα τεστ αλλα ηταν αρνητικο!!

το τεστ μου βγηκε θετικο 3 μερες πριν!

ειναι δυνατον να ηταν ωορρηξια μετα απο 3 μερες θετικου τεστ??

το χρωμα ηταν ανοιχτο ροζ σαν καφετι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...