Μετάβαση σε περιεχόμενο

αρνητικό τεστ και καθυστέρηση


Recommended Posts

καλημέρα σας και καλή χρονιά! 

θέλω να σας πω τι μου συμβαίνει μπας και με βοηθήσετε λιγάκι... έχω περίοδο περιπου ανα 33-36 μέρες, τελευταία περίοδος 20 Νοεμβριου, περίμενα περίπου στις 23 με 26 Δεκέμβρη και δεν μου ήρθε. έκανα ένα τεστ self clear στις 31/12 και ήταν αρνητικό. Επίσης η γυναικολόγος μου μου είπε ότι μάλλον τον Δεκέμβρη δεν έκανα ωορηξία, πιστεύετε ότι η καθυστέρηση οφείλεται στην ανωορηξία? γιατί μου έδωσε σήμερα να πιω Primolut αλλά φοβάμαι λίγο... 

έχει συμβεί σε καμία σας ;;;;; καμία βοήθεια;;;;;;;;;;;

 

ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μου εχει συμβει και δε ξέρω να σου πω, αν ομως εχεις ελευθερες επαφες δεν κανεις και μια χοριακη πρωτα πριν πιεις τα primolut;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Έχω πάρει Primolut πριν 4-5 χρόνια αλλά είχα γύρω στις 20 μέρες καθυστέρηση και αφού μου είχε κάνει ο γιατρός υπέρηχο και είχαμε αποκλείσει εγκυμοσύνη. Δεν είχα κάποιες  παρενέργειες ούτε παρουσίασα ξανά τόσο μεγάλη καθυστέρηση. Ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού που σε παρακολουθεί και εύχομαι γρήγορα να έχεις καλά νέα να μας πεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ της είπα ότι έκανα το τεστ και ότι βγήκε αρνητικό και μου έδωσε κατευθείαν τα χάπια...δεν μου ζήτησε χοριακή ούτε καν να κάνουμε υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ZOIRITA37 είπε:

καλημέρα σας και καλή χρονιά! 

θέλω να σας πω τι μου συμβαίνει μπας και με βοηθήσετε λιγάκι... έχω περίοδο περιπου ανα 33-36 μέρες, τελευταία περίοδος 20 Νοεμβριου, περίμενα περίπου στις 23 με 26 Δεκέμβρη και δεν μου ήρθε. έκανα ένα τεστ self clear στις 31/12 και ήταν αρνητικό. Επίσης η γυναικολόγος μου μου είπε ότι μάλλον τον Δεκέμβρη δεν έκανα ωορηξία, πιστεύετε ότι η καθυστέρηση οφείλεται στην ανωορηξία? γιατί μου έδωσε σήμερα να πιω Primolut αλλά φοβάμαι λίγο... 

έχει συμβεί σε καμία σας ;;;;; καμία βοήθεια;;;;;;;;;;;

 

ευχαριστώ πολύ 

   Κατα την γνωμη μου, πρεπει πρωτα να αποκλεισεις  την περιπτωση της εγκυμοσυνης... Δεν ειναι λιγες οι φορες που μπορει ενα τεστ να κανει λαθος. Εκτος βεβαια αν δεν ειχες επαφες ή αποκλειεις για αλλον λογο την κυηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Κατα την γνωμη μου, πρεπει πρωτα να αποκλεισεις  την περιπτωση της εγκυμοσυνης... Δεν ειναι λιγες οι φορες που μπορει ενα τεστ να κανει λαθος. Εκτος βεβαια αν δεν ειχες επαφες ή αποκλειεις για αλλον λογο την κυηση..

είχα φουλ ελεύθερες επαφές αλλά μου είπε ότι πιθανό να μην έκανα ωορηξία αυτό το μήνα, νομίζω η καλύτερη λύση ειναι μια χοριακή και μετά να πάρω τα φάρμακα. 

αν δεν κάνουμε ωορηξία ένα μήνα ,αυτόματα έχουμε και καθυστέρηση περιόδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • ZOIRITA37 changed the title to αρνητικό τεστ και καθυστέρηση
στις πριν 18 λεπτά, ο/η ZOIRITA37 είπε:

είχα φουλ ελεύθερες επαφές αλλά μου είπε ότι πιθανό να μην έκανα ωορηξία αυτό το μήνα, νομίζω η καλύτερη λύση ειναι μια χοριακή και μετά να πάρω τα φάρμακα. 

αν δεν κάνουμε ωορηξία ένα μήνα ,αυτόματα έχουμε και καθυστέρηση περιόδου;

  Δεν το γνωριζω αυτο που ρωτας, αλλα μου κανει εντυπωση πως ενας γιατρος ενω του λες οτι εχεις πανω απο 8 ημερες καθυστερηση, σε βαζει κατευθειαν να παρεις χαπια χωρις να αποκλεισει πρωτα το ενδεχομενο κυησης, βασιζομενος απλα σε ενα τεστακι, που μπορει στο κατω κατω να το εκανες κ λαθος.. Ο γιατρος οφειλει να το εξακριβωσει χωρις να βασιζεται κ μια τοσο υποκειμενικη εξεταση.. Ναι, οντως, μπορει να ειναι κ καποια ανωμαλια στον κυκλο... Αλλα ημαρτον, ακομα κ σε εναν ειδικευομενο γιατρο να πηγαινες πρωτα θα σου εκανε ελεγχο κυησης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι η αληθεια ειναι εδω στη μητερα μου πριν ενα χρονο (47 ετων) κι ειχε καθυστερηση 11 ημερων και ενω εκεινη επεμενε πως αποκλειεται να ειναι εγκυμοσυνη εφοσον δεν εχει ελευθερες επαφες, ο γιατρος της ειπε εφοσον δεν ειναι σε κλιμακτηριο αν δεν κανει χοριακη δεν της δινει τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε νομιζω οτι αυτο ειναι το πιο φυσιολογικο απο ολα! Πρωτα να σιγουρευτουμε και μετα... τι να πω; θα κανω μια χοριακη απλα να επιβεβαιωσω το τεστ και μετα θα τα παρω. Σας ευχαριστω ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ZOIRITA37 είπε:

είχα φουλ ελεύθερες επαφές αλλά μου είπε ότι πιθανό να μην έκανα ωορηξία αυτό το μήνα, νομίζω η καλύτερη λύση ειναι μια χοριακή και μετά να πάρω τα φάρμακα. 

αν δεν κάνουμε ωορηξία ένα μήνα ,αυτόματα έχουμε και καθυστέρηση περιόδου;

Καλημερα κορίτσι μου!!καλη χρονια!!διαβασα τι εχεις γράψει αλλα και τα σχόλια των κοριτσιών..το πιο πιθανό ειναι ο γιατρός να θεώρησε πως το τεστ θα έδειχνε..αλλα εχω ακούσει για περιπτώσεις,καθυστερημένης ωορρηξιας,και εμφύτευσης..Για μενα κανε μια χοριακουλα,να σαι σίγουρη και μετα κανεις την αγωγή σου..Οταν δεν κανουμε ωορρηξία ενδέχεται να μην εχουμε καθολου περίοδο,αλλα ενδέχεται να έρθει με καθυστέρηση και με τελειως διαφορετική μορφή,οπως εχω πάθει εγω στο παρελθόν..κράτησε τρεις μερες και ηταν μονο καφε και ελαχιστη..Μια αλλη φορά Αφου με έστειλε ο γιατρός στην καθυστέρηση για χοριακη και δεν ημουν έγκυος,πηρα duphaston και μετα πο δυο μερες αδειαθετησα..και μου ανέφερε πως ακομα και να υπαρχει εγκυμοσυνη(που άργησε π.χ να εμφυτευθει) δεν υπαρχει κανενας φόβος παρενεργειας απτα χαπάκια αυτα..τώρα δεν ξέρω να ειναι τα δια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε την χοριακή σου και μετά πάρε την αγωγή. Βέβαια και σε περίπτωση κύησης δεν επηρεάζουν σε κάτι, αλλά καλό είναι να ξέρεις τι γίνεται, και όπως και να το κάνεις χάπια είναι και όχι καραμέλες.

Εγώ είχα πάρει αυτά τα χάπια μετά από αρνητική χοριακή αλλά τελικά ήμουν έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Κάνε την χοριακή σου και μετά πάρε την αγωγή. Βέβαια και σε περίπτωση κύησης δεν επηρεάζουν σε κάτι, αλλά καλό είναι να ξέρεις τι γίνεται, και όπως και να το κάνεις χάπια είναι και όχι καραμέλες.

Εγώ είχα πάρει αυτά τα χάπια μετά από αρνητική χοριακή αλλά τελικά ήμουν έγκυος. 

   ΑΥΤΑ ΜΟΟΟΟΝΟ ΣΕ 'ΣΕΝΑ ΤΥΧΑΙΝΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Καλη εγκυμοσυνη κοριτσαρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Κάνε την χοριακή σου και μετά πάρε την αγωγή. Βέβαια και σε περίπτωση κύησης δεν επηρεάζουν σε κάτι, αλλά καλό είναι να ξέρεις τι γίνεται, και όπως και να το κάνεις χάπια είναι και όχι καραμέλες.

Εγώ είχα πάρει αυτά τα χάπια μετά από αρνητική χοριακή αλλά τελικά ήμουν έγκυος. 

Καλα πως εγινε αυτο;!;!;!;! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα κορίτσι μου!!καλη χρονια!!διαβασα τι εχεις γράψει αλλα και τα σχόλια των κοριτσιών..το πιο πιθανό ειναι ο γιατρός να θεώρησε πως το τεστ θα έδειχνε..αλλα εχω ακούσει για περιπτώσεις,καθυστερημένης ωορρηξιας,και εμφύτευσης..Για μενα κανε μια χοριακουλα,να σαι σίγουρη και μετα κανεις την αγωγή σου..Οταν δεν κανουμε ωορρηξία ενδέχεται να μην εχουμε καθολου περίοδο,αλλα ενδέχεται να έρθει με καθυστέρηση και με τελειως διαφορετική μορφή,οπως εχω πάθει εγω στο παρελθόν..κράτησε τρεις μερες και ηταν μονο καφε και ελαχιστη..Μια αλλη φορά Αφου με έστειλε ο γιατρός στην καθυστέρηση για χοριακη και δεν ημουν έγκυος,πηρα duphaston και μετα πο δυο μερες αδειαθετησα..και μου ανέφερε πως ακομα και να υπαρχει εγκυμοσυνη(που άργησε π.χ να εμφυτευθει) δεν υπαρχει κανενας φόβος παρενεργειας απτα χαπάκια αυτα..τώρα δεν ξέρω να ειναι τα δια..

Εκανα μια χοριακη για καλο και για κακο να ειναι σιγουρη.... και τον Ιουνιο δεν εκανα ωορηξια αλλα η περιοδος μου ηρθε 2 μερες μετα την αναμενομενη ημερομηνια... παιδακι θελουμε να κανουμε , γιατι πρεπει να τα περναμε ολα αυτα;!;!;! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

   ΑΥΤΑ ΜΟΟΟΟΝΟ ΣΕ 'ΣΕΝΑ ΤΥΧΑΙΝΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Καλη εγκυμοσυνη κοριτσαρα!!!!

I love you κάργα!!!

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Εκανα μια χοριακη για καλο και για κακο να ειναι σιγουρη.... και τον Ιουνιο δεν εκανα ωορηξια αλλα η περιοδος μου ηρθε 2 μερες μετα την αναμενομενη ημερομηνια... παιδακι θελουμε να κανουμε , γιατι πρεπει να τα περναμε ολα αυτα;!;!;! 

Πότε θα βγει η απάντηση? Εύχομαι να είναι αυτό που θες και περιμένεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Καλα πως εγινε αυτο;!;!;!;! 

Μεγάλη ιστορία...έχω κάνει σχετική ανάρτηση!

Επίσης δεν άκουσα την @Rosemary .....μου τα έλεγε αυτή αλλά εγώ δεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

 

Πότε θα βγει η απάντηση? Εύχομαι να είναι αυτό που θες και περιμένεις....

Βγηκε...δυστυχως πηρα μια ωραιοτατη μοναδα....πιο δεν ειμαι εγκυος πεθαινεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Μεγάλη ιστορία...έχω κάνει σχετική ανάρτηση!

Επίσης δεν άκουσα την @Rosemary .....μου τα έλεγε αυτή αλλά εγώ δεν!

Εεεε που μπορω να δω την αναρτηση σου; δεν εχω καθολου ιδεα απο το site.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Εκανα μια χοριακη για καλο και για κακο να ειναι σιγουρη.... και τον Ιουνιο δεν εκανα ωορηξια αλλα η περιοδος μου ηρθε 2 μερες μετα την αναμενομενη ημερομηνια... παιδακι θελουμε να κανουμε , γιατι πρεπει να τα περναμε ολα αυτα;!;!;! 

Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου!!

ειλικρινα δεν εχω απάντηση στο ερώτημα σου..οσο και αν προσπαθω ολα αυτα τα χρονια να το απαντήσω και στον εαυτό μου..απλα δεν μπορω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/1/2018 at 12:55 ΠΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου!!

ειλικρινα δεν εχω απάντηση στο ερώτημα σου..οσο και αν προσπαθω ολα αυτα τα χρονια να το απαντήσω και στον εαυτό μου..απλα δεν μπορω..

Δεν ηταν καλα τα αποτελεσματα καλη μου Κατερινα. Δεν πειραζει! Συνεχιζουμε ακαθεκτες! Που θα παει;!;! Εχω και τον γαμο μπροστα μου.(παντρευομαι τον Οκτωβρη)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Δεν ηταν καλα τα αποτελεσματα καλη μου Κατερινα. Δεν πειραζει! Συνεχιζουμε ακαθεκτες! Που θα παει;!;! Εχω και τον γαμο μπροστα μου.(παντρευομαι τον Οκτωβρη)

 

Με το καλο κορίτσι μου!!η ωρα η καλη!!ευχομαι να τρέχεις για μετρο πες του νυφικού τελευταία στιγμή,απο την κοιλιτσα που θα χει το μωράκι σας μεσα!!Ουτε εγω ειχα καλα νεα,αλλα δεν πτοουμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/1/2018 at 2:46 ΜΜ, ο/η ZOIRITA37 είπε:

καλημέρα σας και καλή χρονιά! 

θέλω να σας πω τι μου συμβαίνει μπας και με βοηθήσετε λιγάκι... έχω περίοδο περιπου ανα 33-36 μέρες, τελευταία περίοδος 20 Νοεμβριου, περίμενα περίπου στις 23 με 26 Δεκέμβρη και δεν μου ήρθε. έκανα ένα τεστ self clear στις 31/12 και ήταν αρνητικό. Επίσης η γυναικολόγος μου μου είπε ότι μάλλον τον Δεκέμβρη δεν έκανα ωορηξία, πιστεύετε ότι η καθυστέρηση οφείλεται στην ανωορηξία? γιατί μου έδωσε σήμερα να πιω Primolut αλλά φοβάμαι λίγο... 

έχει συμβεί σε καμία σας ;;;;; καμία βοήθεια;;;;;;;;;;;

 

ευχαριστώ πολύ 

Καλησπέρα κορίτσι.Αααχ αυτά τα primolut!Εμένα μου τα έχει δώσει 2 φορές ο γιατρός μου σε καθυστέρηση αφού είχαμε αποκλείσει εγκυμοσύνη με υπέρηχο και χωριακη.Το καλύτερο για να ηρεμήσεις είναι να κάνεις μια χωριακη και αν δεν θα πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου....λογικά θα σου πει να κάνεις εξετάσεις για να δει πράγματα τα οποία δεν φαίνονται στον υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Δεν ηταν καλα τα αποτελεσματα καλη μου Κατερινα. Δεν πειραζει! Συνεχιζουμε ακαθεκτες! Που θα παει;!;! Εχω και τον γαμο μπροστα μου.(παντρευομαι τον Οκτωβρη)

 

Με το καλό κορίτσι μου ο γάμος  αφοσίωσου εκεί για να μην σκέφτεσαι  και αγχώνεσαι και Θα ρθει το μπεμπέ σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομα η περιοδος... την τριτη θα παω σε εναν καινουριο γυναικολογο (αυτος που μου εκανε και την σαλπιγγογραφια) γιατι πολυ τον συμπαθησα! Βαθιες ανασες κοριτσια μου και που θα παει...θα το πιασουμε το μπεμπε! 

Ευχαριστω για τις ευχες σας ,μακαρι να προηγηθουν αλλες χαρεςαπο τον γαμο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...