Μετάβαση σε περιεχόμενο

θετικο τεστ εγκυμοσυνης και πολλούς πονος περιοδου,.


Fainareti

Recommended Posts

@Fainareti κουκλίτσα μου συγχαρητήρια μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσυνη προσοχή ξαι ξεκούραση ! Ετσι μου έλεγαν και έλεγα οκ μωρε μπιρω κ αυτο κ αυτο δεν ειμαι άρρωστη , ειχα μια αποβολη κ τωρα δεύτερη εγκυμοσυνη κρεβάτι κάναπε! Μην αμφισβητείς τους πόνους ! Χαλάρωσε τα χαπάκια καλο φαγητο και ολα δεξια θα σου πάνε ! Εύχομαι τα καλυτερα ! 

@Stelvan συγχαρητήρια και σε σενα καλως να ορίσει και το δεύτερο αγγελούδι σας! Να προσεχείς ξαι για ολα υπαρχει λύση ! 

Η Παναγία μαζί μας! 

Ολα για κάποιο λογο γίνονται ολα! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια μου!!! Για την υποστήριξη σας και για τις συμβουλές σας!!!

@stelvan Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! 

@Renata7 και @winter_mama_to_be Σας ευχαριστώ πολύ. Ξεκούραση φουλ τώρα και πάμε όπου μας παει!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Κορίτσια γύρισα....είδαμε σάκο... Έχω μείνει παγωτό....είμαι έγκυος!!! 

συγχαρητήρια κουκλίτσα μου!!!! Καλή και τελιομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Μου είπε οτι έγινε απο τη δεξιά μου ωοθήκη η ωορρηξία που έμεινα έγκυος, και οτι 25 του μήνα θα ξαναπαω να ακούσουμε καρδούλα και να αρχίσουμε τον έλεγχο και εξετάσεις..26 εχω γενέθλια!! Μακάρι όλα να συνεχίσουν καλά και να το γιορτάσω διπλά τότε! Αγωγή μου έδωσε utrogestan kai filicin, και πολύ ξεκούραση. Όλα τα κάνουμε αλλά χαλαρά.

Περιττό να σας πω οτι άρχισα να κλαίω οταν μου είπε οτι επιβεβαιώνει ο υπέρηχος και μου το έδειξε!

Τώρα νοιώθω σαν ουφο που σας γράφω..πρωτόγνωρο συναίσθημα...δεν ξέρεις τι να κάνεις!

εύχομαι και πολλά πολλά κλάματα χαράς όταν ακούσετε την καρδούλα του μωρου σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Μπράβο! !!!συγχαρητήρια! !!!η χοριακη σου πόσο είναι τελικά? ???

Συγνώμη κορίτσια μου για την καθυστερημένη απάντηση! Ηταν 1737!

Κορίτσια ευτυχώς ο πόνος στη κοιλιά έχει γίνει αρκετά υποφερτός. Ισως βοήθησε και το utrogestan! Το στήθος επιμένει να πονάει αρκετά.

Δεν περνάνε οι μέρες για τον επόμενο υπέρηχο να ηρεμίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σας!! Καταρχάς καλη επιτυχία σε όλες μας ! Έχω πρόβλημα το οποίο Δν ξερω κ πως ν διαχειριστώ !! Προσπαθούμε εδώ κ ένα χρόνο κ κατι παρόμοιο Δν εχει ξανασυμβεί !! Τελευταία περίοδος 17 Ιουλίου γόνιμες Μέρες Δν έχω ιδέα ποτε αλλα ΕΙχαμε επαφές σχεδόν κάθε μερα όλου του κύκλου ! (Έτυχε :Ρ) περιμένω να αδιαθέτησα τη Τρίτη αλλα χθες απο συμπτώματα έιχα μόνο πόνους περιόδου ! Δν ξερω τι μ ήρθε έκανα τεστ με μεσημεριανά ουρά είχα πιει ένα σκασμό υγρά ως τοτε της clearblue to test! Κ βγήκε πολυ αχνό θετικό αλλα επειδή νομίζαμε με τη φίλη μ οτι τρελάθηκαμε έτρεξα στο φαρμακείο κ το έδειξα κ μ ειπε η φαρμακοποιός οτι ηταν ξεκάθαρα θετικο ακομα κ αν ηταν αχνό ειναι επειδή ειναι νωρις ! Κ μ ειπε να κανω σμρ με τα πρωινά να το επαλήθευσω!  Κ έκανα σμρ ένα της IQ και ένα της Predictor κ βγήκαν αρνητικοτατα!!!  Να σημειώσω οτι πάντα παίρνω clearblue κ ποτε Δν μ εχει βγει κατι τέτοιο!  Κοντεύω να τρελαθώ!  Επίσης απο χθες πριν κανω το τεστ έχω κατι περίεργα υγρά που ποτε Δν ΕΙχα πριν τη περιοδο κ σμρ ζαλίζομαι όσο ποτε στη ζωη μου!!!! Εχει συμβεί σε καμία κατι παρόμοιο;;; Σας παρακαλώ βοηθήστε με θα μ στρέψει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας!! Καταρχάς καλη επιτυχία σε όλες μας ! Έχω πρόβλημα το οποίο Δν ξερω κ πως ν διαχειριστώ !! Προσπαθούμε εδώ κ ένα χρόνο κ κατι παρόμοιο Δν εχει ξανασυμβεί !! Τελευταία περίοδος 17 Ιουλίου γόνιμες Μέρες Δν έχω ιδέα ποτε αλλα ΕΙχαμε επαφές σχεδόν κάθε μερα όλου του κύκλου ! (Έτυχε :Ρ) περιμένω να αδιαθέτησα τη Τρίτη αλλα χθες απο συμπτώματα έιχα μόνο πόνους περιόδου ! Δν ξερω τι μ ήρθε έκανα τεστ με μεσημεριανά ουρά είχα πιει ένα σκασμό υγρά ως τοτε της clearblue to test! Κ βγήκε πολυ αχνό θετικό αλλα επειδή νομίζαμε με τη φίλη μ οτι τρελάθηκαμε έτρεξα στο φαρμακείο κ το έδειξα κ μ ειπε η φαρμακοποιός οτι ηταν ξεκάθαρα θετικο ακομα κ αν ηταν αχνό ειναι επειδή ειναι νωρις ! Κ μ ειπε να κανω σμρ με τα πρωινά να το επαλήθευσω!  Κ έκανα σμρ ένα της IQ και ένα της Predictor κ βγήκαν αρνητικοτατα!!!  Να σημειώσω οτι πάντα παίρνω clearblue κ ποτε Δν μ εχει βγει κατι τέτοιο!  Κοντεύω να τρελαθώ!  Επίσης απο χθες πριν κανω το τεστ έχω κατι περίεργα υγρά που ποτε Δν ΕΙχα πριν τη περιοδο κ σμρ ζαλίζομαι όσο ποτε στη ζωη μου!!!! Εχει συμβεί σε καμία κατι παρόμοιο;;; Σας παρακαλώ βοηθήστε με θα μ στρέψει! 

Γεια σου φίλη ,

ανεβασε μια φωτο του θετικού τεστ αν θελεις ..

επισης αφου εχεις τα συμπτώματα και ενα θετικό τεστ και καθυστέρηση μπορεις να κανεις μια χωριακή να ηρεμήσεις !! 

Καλη επιτυχεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πέταξα τα τεστ απο τα νεύρα μου κ τα θετικά κ τα αρνητικά ! Καθυστεριση Δν έχω δυστηχως περιμένω σε 3 μέρες !  Ειναι κλειστά τα μικροβιολογικά σμρ κ αυριο νομίζω εινΙ κλειστοί οι γιατροί εδώ λόγω 3ημερου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Crystaleniaa είπε:

Τα πέταξα τα τεστ απο τα νεύρα μου κ τα θετικά κ τα αρνητικά ! Καθυστεριση Δν έχω δυστηχως περιμένω σε 3 μέρες !  Ειναι κλειστά τα μικροβιολογικά σμρ κ αυριο νομίζω εινΙ κλειστοί οι γιατροί εδώ λόγω 3ημερου ! 

Αχ υπομονή τότε ...

δεν σου μένει κατι αλλο να κανεις ... Εγω κατάλαβα την εγκυμοσύνη μου μια εβδομαδα πριν την περίοδο και ημουν σιγουρη εκεινο το μηνα...  Το κατάλαβα μόνο απο το πόνο στο στήθος που ξεκίνησε νωρις για περίοδο και απο μικρές φλέβες που έβγαλα στη θηλή πραγμα πιυ δεν ξανα ειχα ποτε στη ζωη μου .. Ολα τα αλλα ομως ηταν ιδια  με τους άλλους μηνες οπως τα πονακια  περιόδου .. Κατα κάποιο τροπο μονο ο μαστός μου μαρτήρισε την εγκυμοσύνη .. Κατι αλλαζει οταν μένεις εγκυος αρκεί να ξερεις καλα το σωμα σου..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να Σ πω παρατήρησα κατι φλέβες που βγήκαν στο στήθος μ αλλα γενικά μ εκανε εντύπωση μια που έβγαλα στη θηλή Γτ Δν ήξερα οτι μπορείς να βγάλεις κ εκει φλέβες αλλα Δν ήξερα ότι ειναι σύμπτωμα τωρα το μαθαίνω απο σένα ! Γιαυτο κ Δν το έδωσα καν σημασία ... Αν τι να πω έχω μπερδευτεί με τα πρώτα πρωινά ουρά έπρεπε να φανεί κατι... Κ Δν έδειξαν τπτ τα τεστ! Εντωμεταξύ χθες πηρα το γιατρό κ μ έδωσε κατι χάπια να ξεκινήσω κ τα παίρνω κανονικα .. Μήπως Δν κάνει αν δεν είμαι εγκυος;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Να Σ πω παρατήρησα κατι φλέβες που βγήκαν στο στήθος μ αλλα γενικά μ εκανε εντύπωση μια που έβγαλα στη θηλή Γτ Δν ήξερα οτι μπορείς να βγάλεις κ εκει φλέβες αλλα Δν ήξερα ότι ειναι σύμπτωμα τωρα το μαθαίνω απο σένα ! Γιαυτο κ Δν το έδωσα καν σημασία ... Αν τι να πω έχω μπερδευτεί με τα πρώτα πρωινά ουρά έπρεπε να φανεί κατι... Κ Δν έδειξαν τπτ τα τεστ! Εντωμεταξύ χθες πηρα το γιατρό κ μ έδωσε κατι χάπια να ξεκινήσω κ τα παίρνω κανονικα .. Μήπως Δν κάνει αν δεν είμαι εγκυος;;;; 

Εφόσον είχες καθημερινές επαφές εχεις πολυ μεγάλες πιθανότητες να εισαι εγκυος.. Οσο αφορά το θετικό τεστ αφου το είδε ο φαρμακοποιός και στο επιβεβαίωσε προφανώς να ισχύει .. Οσο για τα αρνητικά ξέρουμε οτι καποια τεστ δεν ειναι τοσο ευαίσθητα και δεν ειναι παντα ασφαλές το αποτέλεσμα πριν απο την καθυστέρηση ... Επισης όλες οι εταιρίες των τεστ λενε : το θετικό τεστ παρα πολυ σπάνια ειναι λάθος ενώ το αρνητικό μπορει να ειναι συχνά αρνητικό ψευδώς... Το μο ο που με μπερδεύει ειναι η συγκεκριμένη εταιρία clear blue εχω την εντύπωση οτι κατι γινεται με το μελάνι  τη  καποιες φορες ...  Το θετικό τεστ σου θετικοποιηθηκε αμέσως αφου το εκανες ή μετα απο καποια λεπτά ;; 

Οσο αφορά τη φαρμακευτική αγωγή που πρεπει να ξεκινήσεις δεν μπορω να σου απαντησω ακομα και αν μου πεις τι φάρμακα ειναι : αυτο μόνο ο γυναικολόγος θα σου το πει εφόσον τον ενημερώσεις οτι υπαρχει πιθανή εγκυμοσύνη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Εφόσον είχες καθημερινές επαφές εχεις πολυ μεγάλες πιθανότητες να εισαι εγκυος.. Οσο αφορά το θετικό τεστ αφου το είδε ο φαρμακοποιός και στο επιβεβαίωσε προφανώς να ισχύει .. Οσο για τα αρνητικά ξέρουμε οτι καποια τεστ δεν ειναι τοσο ευαίσθητα και δεν ειναι παντα ασφαλές το αποτέλεσμα πριν απο την καθυστέρηση ... Επισης όλες οι εταιρίες των τεστ λενε : το θετικό τεστ παρα πολυ σπάνια ειναι λάθος ενώ το αρνητικό μπορει να ειναι συχνά αρνητικό ψευδώς... Το μο ο που με μπερδεύει ειναι η συγκεκριμένη εταιρία clear blue εχω την εντύπωση οτι κατι γινεται με το μελάνι  τη  καποιες φορες ...  Το θετικό τεστ σου θετικοποιηθηκε αμέσως αφου το εκανες ή μετα απο καποια λεπτά ;; 

Οσο αφορά τη φαρμακευτική αγωγή που πρεπει να ξεκινήσεις δεν μπορω να σου απαντησω ακομα και αν μου πεις τι φάρμακα ειναι : αυτο μόνο ο γυναικολόγος θα σου το πει εφόσον τον ενημερώσεις οτι υπαρχει πιθανή εγκυμοσύνη ..

Αυτο διάβαζα τωρα σένα άλλο θέμα που συζητούσαμε για τα Clearblue κατευθείαν βγήκε η γραμμή κ Δν έκανες προσπάθεια να τη δεις φαινόταν αλλα ηταν άχνη οολυ... Τι να πω θα σκάσω !! Αν δεν ηταν τα υγρά κ αυτο με τις φλέβες θα ήμουν 1000% σίγουρη πως ηταν λαθος ! Αλλα μέχρι στιγμής είμαστε 2-1 ! Δεν έχω χειρότερο απο το να περιμένω!! Πηρα κ στην εξυπηρέτηση πελατών της Ckearblue κ μ είπαν πως αφού η γραμμή ελέγχου ειναι εκει Δν μπορει να ειναι λαθος ... Τι γκαντεμιά ειναι αυτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Αυτο διάβαζα τωρα σένα άλλο θέμα που συζητούσαμε για τα Clearblue κατευθείαν βγήκε η γραμμή κ Δν έκανες προσπάθεια να τη δεις φαινόταν αλλα ηταν άχνη οολυ... Τι να πω θα σκάσω !! Αν δεν ηταν τα υγρά κ αυτο με τις φλέβες θα ήμουν 1000% σίγουρη πως ηταν λαθος ! Αλλα μέχρι στιγμής είμαστε 2-1 ! Δεν έχω χειρότερο απο το να περιμένω!! Πηρα κ στην εξυπηρέτηση πελατών της Ckearblue κ μ είπαν πως αφού η γραμμή ελέγχου ειναι εκει Δν μπορει να ειναι λαθος ... Τι γκαντεμιά ειναι αυτη!

Τότε και εγώ νωμιζω οτι δεν κανει λάθος αφου βγήκε εμμέσως και φάνηκε καθαρά χωρις προσπάθεια ...προφανώς εισαι εγκυος... 

Προσπαθησε να βρεις ενα μικροβιογικό ανοικτο αν δεν αντέξεις την αναμονή (και εγω ετσι ειμαι τα θελω ολα να τα ξερω και να τα εχω υπό έλεγχο) 

αλλα το σημαντικότερο μην λαμβάνεις  φάρμακα αν δεν στο επιτρέψει πρωτα ο γυναικολόγος .. 

Σου ευχομαι ολόψυχα μια καινουρια ζωη - ενα θαύμα να μεγαλώνει μεσα σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Τότε και εγώ νωμιζω οτι δεν κανει λάθος αφου βγήκε εμμέσως και φάνηκε καθαρά χωρις προσπάθεια ...προφανώς εισαι εγκυος... 

Προσπαθησε να βρεις ενα μικροβιογικό ανοικτο αν δεν αντέξεις την αναμονή (και εγω ετσι ειμαι τα θελω ολα να τα ξερω και να τα εχω υπό έλεγχο) 

αλλα το σημαντικότερο μην λαμβάνεις  φάρμακα αν δεν στο επιτρέψει πρωτα ο γυναικολόγος .. 

Σου ευχομαι ολόψυχα μια καινουρια ζωη - ενα θαύμα να μεγαλώνει μεσα σου :) 

Αχ σε ευχαριστώ τοοοσο πολυ!!! Και εγω ευχομαι να έχεις μια ονειρεμένη εγκυμοσηνη κ ένα γερό κ γαλακτερο μωράκι!! Ο γιατρός μ επειδή λείπει μιλήσαμε στο τηλ χθες κ μ ειπε να πάρω  Utrogestan, Fredol και Orbimagτα οποία παίρνω Πο χθες ! Μακάριτο θελουμε τοσο μα τοσο πολυ που νομίζω πως οοοολα ειναι στο κεφαλι μου... Θα ενημερώσω μόλις έχω νέα! Νομίζω πως απλά θα περιμένω τη περιοδο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Αχ σε ευχαριστώ τοοοσο πολυ!!! Και εγω ευχομαι να έχεις μια ονειρεμένη εγκυμοσηνη κ ένα γερό κ γαλακτερο μωράκι!! Ο γιατρός μ επειδή λείπει μιλήσαμε στο τηλ χθες κ μ ειπε να πάρω  Utrogestan, Fredol και Orbimagτα οποία παίρνω Πο χθες ! Μακάριτο θελουμε τοσο μα τοσο πολυ που νομίζω πως οοοολα ειναι στο κεφαλι μου... Θα ενημερώσω μόλις έχω νέα! Νομίζω πως απλά θα περιμένω τη περιοδο! 

Γεια σου! κ εγω μια απο τα ιδια εκανα χθες απογευμα κ σημερα πρωι της clear blue και τα αποτελεσματα τα απο κατω...πηρα απο εφημερευον το πρωι predictor digital (ημουν τυχερη γιατι ειχε) για να το δειξω στον ανδρα μου κ βγηκε ενα μεγαλοπρεπεστατο NO- . Σημερα ειμαι στη 28η μερα οποτε αυριο κανονικα θα πρεπει να κανει την εμφανιση της! αλλα οπως κ να χει χοριακη θα κανω εφοσον δεν εμφανιστει η περιοδο πεμπτη η παρασκευη!

WP_20170813_10_48_24_Pro (1).jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αποτελεσματααα!! Έχω ακούσει οτι αυτά τα ηλεκτρονικά Δν ειναι τοσο ευαίσθητα πρέπει να ειναι αρκετά ανεβασμένη η ορμόνη για να την ανιχνευσουνε! Αφού Σ βγήκαν 2 θετικά μάλλον είσαι εγκυοοος!!! Κ εμένα ακριβώς έτσι ηταν το πρώτο!! 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Γεια σου! κ εγω μια απο τα ιδια εκανα χθες απογευμα κ σημερα πρωι της clear blue και τα αποτελεσματα τα απο κατω...πηρα απο εφημερευον το πρωι predictor digital (ημουν τυχερη γιατι ειχε) για να το δειξω στον ανδρα μου κ βγηκε ενα μεγαλοπρεπεστατο NO- . Σημερα ειμαι στη 28η μερα οποτε αυριο κανονικα θα πρεπει να κανει την εμφανιση της! αλλα οπως κ να χει χοριακη θα κανω εφοσον δεν εμφανιστει η περιοδο πεμπτη η παρασκευη!

WP_20170813_10_48_24_Pro (1).jpg

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αρνητική η χοριακη μου!! Δεν εχουμε μπεμπέ ουτε αυτο το μηνα ! Απαράδεκτα τα clear blue !!! Τοσο πολυ στεναχωρέθηκα σχεδόν το ειχα πιστέψει... καλή επιτυχία σε εσενα pangipot !! Περιμένουμε τα καλα σου νέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια μου αρνητική η χοριακη μου!! Δεν εχουμε μπεμπέ ουτε αυτο το μηνα ! Απαράδεκτα τα clear blue !!! Τοσο πολυ στεναχωρέθηκα σχεδόν το ειχα πιστέψει... καλή επιτυχία σε εσενα pangipot !! Περιμένουμε τα καλα σου νέα!!!!

εγω σημερα εκανα κ ενα self clear το οποιο βγηκε αχνα θετικο μ ειπε ο ανδρας μ να κανω χοριακη περιμενω το απογευμα αποτελεσμα!

το μονο κακο ειναι οτι σημερα περιμενα περιοδο κ εκαναν την εμφανιση τους καφεκιτρινες εκκρισης κ στο σκουπισμα αιμα. δεν εχω τρελους πονους περιοδου οπως θα επρεπε οταν μ  ερχεται περιοδος. αλλα νομιζω οτι παει κ αυτος ο μηνας! δεν πειραζει εμεις να ειμαστε καλα!

κ μαλλον θα μερθει γτεχω ατονια κ ζαλαδα λογω του πεσμενου αιματοκριτη και του σιδηρου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαράδεκτα τα clear blue......έχω διαβάσει ένα σωρό ποστ από κοπέλες που ήταν λάθος. ...χίλιες φορές οι ταινίες από το ίντερνετ.  Δεν μου έχουν κάνει λάθος ποτέ. ...

@pangipot εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες μου είχα καφέ υγρα λόγω εμφιτευσης. Περιμένουμε τα νέα από τη χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια μου αρνητική η χοριακη μου!! Δεν εχουμε μπεμπέ ουτε αυτο το μηνα ! Απαράδεκτα τα clear blue !!! Τοσο πολυ στεναχωρέθηκα σχεδόν το ειχα πιστέψει... καλή επιτυχία σε εσενα pangipot !! Περιμένουμε τα καλα σου νέα!!!!

Εχεις δικιο... εχω ακουσει απο πολλες να εχουν ψευδως θετικο της clear blue- απορω γιατι πουλαει τοσο αυτη η μαρκα.. κ εν τω μεταξυ ειναι πολυ πιο λογικο ενα ψευδως αρνητικο, που δεν εχει προλαβει ακομα να ανιχνευσει τη χοριακη, αλλα το ψευδως θετικο......? απαραδεκτο κ μακαβριο για μια κοπελα που περιμενει πως κ πως να δει ενα θετικο τεστ κ μετα της περνουν πισω την χαρα.. γι αυτο κοριτσια, καλυτερα να κανετε υπομονη 2-3 καθυστερησης κ μετα να κανετε τεστ.. ετσι κι αλλιως, ακομα κ να ειναι εγκυος μια γυναικα ειναι πολυ πιθανο να της δειξει αρνητικο το τεστ (ακομη κ αυτα που δειχνουν οτι μπορεις να τα κανεις νωριτερα) οποτε θα αναγκαστει να ξανακανει αν δεν αδιαθετησει.. παντως, μη στεναχωριεσαι, θα ερθει κ το καραμπινατο θετικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Απαράδεκτα τα clear blue......έχω διαβάσει ένα σωρό ποστ από κοπέλες που ήταν λάθος. ...χίλιες φορές οι ταινίες από το ίντερνετ.  Δεν μου έχουν κάνει λάθος ποτέ. ...

@pangipot εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες μου είχα καφέ υγρα λόγω εμφιτευσης. Περιμένουμε τα νέα από τη χοριακη!

νομιζω οτι ειναι περιοδος...εχω και αιμα...απλα το περιεργο ειναι οτι ενω οταν παω τουαλετα υπαρχει απωλεια μεγαλω σταγονων απο κοκκινο αιμα...στη σερβιετα εχω μονο καφε...πιθανως κατι ορμονικο?καποια αποβολη?θα δειξει η τιμη της χοριακης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μ εγω ειμαι 9 εβδομαδων κ 5 μερων... εκανα 4 ημερες πριν την καθυστερηση μου τεστ (IQ)  κ μ βγηκε αρνητικο....και σιγουρευτηκα πως δεν ειμαι και απλα το εβγαλα απο το μυαλο μου.... κ εκανα παλι στις 4ημερες καθυστερηση (clearblue) κ σε δευτερολεπτα φανηκε θετικο....

ηταν η πρωτη μας προσπαθεια και ενω ο φιλος μ πιστευε πως ειμαι εγω του ελεγα αποκλειεται ..πονουσα κιολας σαν αν ερχοταν η περιοδος μου.....

τελικα ειχε δικιο ο γλυκος μου...

χοριακη δεν εκανα ποτε..πηγαμε λιγες μερες και καναμε υπερηχο και ειδαμε σακο...καρδουλα δεν ακοουσαμε ομως....την πεμπτη θα παμε..και κοριτσια δεν ξερω αν με νιωθετε οσες ειστε στην ιδια θεση,αλλα εχω τρομερο αγχος.... κ φοβαμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...