Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.......


Recommended Posts

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΛΝΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όλα θα πάνε καλά!!!όλη η αγάπη μας και οι ευχές μας είναι κοντά "τουσκαι" όχι μονο στην κουμπαρούλα σου αλλα και σε όλες τις μανούλες και μωράκια~~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και θα πάνε όλα τέλεια καλέ!!!!! Και γιατί να μην πάνε άλλωστε????? Πόσα και πόσα παιδιά γεννιούνται στον 7ο μήνα και γίνονται ολόκληροι και υγιέστατοι άνθρωποι……

Kι εμένα….. ένας ξάδελφος μου…… προ 28 ετών γεννήθηκε στην ίδια φάση…… κι είναι ένα παλικάρι……

Μια χαρά θα τα πάνε, είμαι σίγουρη, και η μπεμπίτσα και η μανουλίτσα!!!!! Έχουνε την αγάπη, τα φιλιά, τις προσευχές όλων μας!!!!! Καλή δύναμη!!!!!! Να είναι οι ομορφότερες Γιορτές στη ζωή τους!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να πανε καλα

κ πολυ συντομα η κουμπαρα σου να εχει στην αγκαλια της

γερο κ δυνατο το μωρακι της

κ να δεις οτι ο αγιος στυλιανος που γιορταζει κιολας σημερα κ ειναι

κ προστατης των μωρων θα κανει να πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tις θερμοτερες ευχες μου να βγει η μικρουλα γερη και δυνατη και να ζησουν τα ομορφοτερα Χριστουγεννα ολοι μαζι! :)

Θα τα καταφερει ειμαι σιγουρη!τα κοριτσακια ειναι πιο ανθεκτικα σε τετοιες περιπτωσεις! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μη στεναχωριεται καθόλου...ολα θα πανε καλα!!

Και μενα η κουμπαρα μου γεννησε πριν εναμισυ χρονο το κοριτσακι της 1700 μολις εκλεισε τον 7 μηνα..

Ενταξει σιγουρα και δυσκολιες υπηρξαν και κλαμματα για το ορτικακι της οπως έλεγε και δυσκολευτηκε και με το ταισματης ομως ολα πηγαν καλα και το κοριτσακι της τώρα ειναι υγιέστατο και γεματο ζωή και χαμογελα...και ειναι και μια κούκλα!!

Με ολη μου τη ψυχη της ευχομαι να πανε ολα καλα και να γυρισουν σπιτι γεροι και ευτυχισμενοι!!! :laugh: :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΤΗ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΜΑΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ....Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΝΑΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 2......ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και θα τα καταφέρουν !! Να μην στεναχωριέται όλα θα πάνε καλά...και η κουμπάρα μου πριν χρόνια εφταμηνίτικο το είχε κάνει και ηταν 1200...τωρα ειναι μια κοπελάρα δυο μέτρα !!

οι ευχές μας και η αγάπη μας μαζί τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι ολόψυχα το κοριτσάκι να είναι υγειές και σύντομα μαμά και κόρη να πάνε σπίτι τους για να ξεκουραστούν και να βρούν τους ρυθμούς τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολη η θετικη μας ενεργεια στην κουμπαρα σου!ολα θα πανε τελεια και σε λιγο θα απολαμβανουν η μια την ζεστη αγκαλιτσα της αλλης!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου ευχομαι ολα να πανε καλα!!!Που θα πανε δηλαδη και το μωρακι κ η μανουλα θα ναι αγκαλιτσα τα χριστουγεννα!!!Εγω γεννηθηκα 6 μηνων δεν πηρα δευτερολεπτο απο τον 7ο ζυγια 1600 γραμμαρια με εβαλαν θερμοκοιτιδα 30 μερες και δοξα τω Θεο μεχρι τωρα ειμαι 31 και μια χαρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις ευχε σας.αυριο πο θα παω να την ξαναδω θα παρω μαζι και το laptop για να τις δειξω τα μυνηματακια σας για να ενσταθη καλητερα.το μωρακι ειναι υγειεστατο και ειναι μονο με οξυγονο στη μυτουλα της. αχ!!!! και να σας πω τι εκανε ο αντρας μου για να δει την βαπτιστικα του, οταν πηγαν οι γονεις να δουν τα μωρα τους στις θερμοκιτηδες μπηκε και αυτος μαζι τους.ειχε ανχοθη παρα πολυ και ηθελε να μπει μεσα με καθε τροπο για να δει το μωρο,και φυσικα τα καταφερε και την ειδε την μικρη μας τσαπερδωνα. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!! Ξεχασα να σας πω οτι της πηρα την εικονα του αγιου ΣΤΗΛΙΑΝΟΥ που ηταν σημερα η χαρη του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δωσε στην μανουλα μια γλυκια αγκαλια και ενα μεγαλο φιλι απο μενα και πες της οτι ολα θα πανε καλα να ειναι σιγουρη γιαυτο.

να ειναι παντα δυνατη και ευχομαι γρηγορα να πανε στο σπιτι τους με την μπεμπουλα τους.

εμενα ο γιος μου γεννηθηκε 7 μηνων 1250 και εμεινε ενα μηνα στην θερμοκοιτηδα,παλεψαμε και τα καταφεραμε!!!! τωρα ειναι 16 μηνων,τρεχει

παιζει,γελαει,μας φωναζει και τρελαινομαστε!!!!!!!!!!!!

ακομη και μωρακια με λιγοτερο βαρος τα καταφεραν και να σου πω κατι??

αυτα τα μωρακια εχουν απιστευτη δυναμη και θεληση και πεισμα και μεγαλωνουν και γινονται μια χαρα παιδια.

να ειναι δυνατη πες στην μανουλα και συντομα θα εχει αγκαλια το μωρακι της!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ,Ο ΦΥΛΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΝΑ ΦΥΛΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙ ΔΥΝΑΜΗ !!!

ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΔΕΙΣ... Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΑΓΑΠΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα, μανούλα και βρέφος να είναι αγκαλίτσα και να χαίρουν άκρας υγείας και ευτυχίας!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω καλα νεα, σημερα το πρωι η μικρουλα ειναι καλητερα της αφεαιρεσαν και το οξυγονο και το σκουφακη και αναπνεει μονη της.ειναι παρα πολυ δυνατη αποτι δειχνει. Σας ευχαριστω πολυ για την θετικη σας ενεργεια που στειλατε και στις δυο. σημερα δεν πηγα να την δω γιατι δεν ειχα που να αφησω το μωρο αυριο θα παω να την δω και να της δειξω και τα μυνηματακια σας για να παρει ποιο πλυ θετικη ενεργεια... :):cheer:;):P:lol: :silly: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλα καλά θα πάνε!η Παναγίτσα μας θα βοηθήσει+την κουμπαρούλα σου και το αγγελουδάκι της και θα δεις πολύ σύντομα θα μας πεις πως όλα είναι καλά και πως είναι στο σπίτι τους ευτυχισμένοι!ο Αφυώς Χριστόφορος προστάτης των παιδιών ας πρεσβεύει υπέρ αυτής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέσα από την καρδιά μου και την ψυχή μου δίνω τις καλύτερες ευχές μου για το μωράκι και την γλυκιά μανούλα.Όλα θα πάνε καλά..πολλά μωράκια έχουν γεννηθεί 7μηνών,έτσι δεν είναι??

Με πίστη στον ΘΕΟ όλα θα πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα το μωρο ειναι καλητερα!!!!!! :P:P:P:P του εδωσαν και πιπιλα. Η μαμα ειναι καλητερα με αυτα που της γραφεται αχει αποκτηση ποιο πολυ θαρος. την δευτερα θα βγει εκεινη. και η μπεμπουλα μας δειχνει να ειναι δυνατη. Ο θεουλης και να την προστατευει και να παρει γρηγορα κιλα για να παει στην αγκαλιτσα της μανουλα της..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά αυτό έλεγα στον άντρα μου.. Γλίτωσα όλο το άγχος των πρώτων χοριακων!! Ο οποίος αφού βγήκα από τον γιατρό, καμιά ώρα μετά με κοίταξε όλο απορία και μου είπε "δηλαδή είσαι έγκυος" 😂😂😂
    • Και μένα στην 6η Ακουγόταν αχνά και μου είχε πει να πάω σε 10 μέρες για να την ακούσω δυνατά κ να την ευχαριστηθώ 😂 Σκέψου πόσο θετικό είναι που «έφαγες» ήδη τις πρώτες εβδομάδες που περνάνε βασανιστικααα αργα μέχρι τον πρώτο υπέρηχο!! Ούτε θα καταλάβεις ποτε θα πας για αυχενική 🥰 Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! 
    • Κορίτσι μου... Λοιπόν... Θα σου μιλήσω μέσα από την καρδιά μου ως άτομο με ιστορικό διατροφικής διαταραχής. Ορθορεξια, νευρικη βουλιμία και παραλίγο νευρική ανορεξία. Και μάλιστα πριν πολύ λίγα χρόνια. Ως ένα άτομο υστερικό με το γυμναστήριο και τη διατροφή (εξ ου και η διαταραχή) μετά τη βιοχημική και την παλινδρομη παράτησα τα πάντα. Φοβόμουν να γυμναστώ μην συλλάβω και κάνω κακό στο μωρό. Η εγκυμοσύνη προχωρούσε και εγώ μέσα σε όλο το άγχος που γράφω παραπάνω στην Girly, αγχωνομουν και για τα κιλά. Άκουγα διάφορα, κυρίως ότι στο τέλος βάζεις τα κιλά αέρα κλπ. Τα πολλά κιλά τα έβαλα στο δεύτερο τρίμηνο λοιπόν, και στο τέλος δεν έβαλα σχεδόν τίποτα!! Σύνολο 14 κιλά τρώγοντας ο,τι πραγματικά μου έλειψε τόσα χρόνια με αυστηρές διατροφές που έκανα. Βέβαια το άγχος άγχος!! Όταν γύρισα σπίτι από το μαιευτήριο είχα χάσει ήδη τα 7 κιλά. Μέχρι 40 ημερών χωρίς καμία προσπάθεια, μόνο από το θηλασμό είχα χάσει αλλα 4. Μου έμειναν δηλαδή 3 κιλά τα οποία τα έχασα και μαζί με αυτά και άλλα 6 ξεκινώντας ξανά λίγο γυμναστήριο και διατροφή.  Σε νιώθω όσο δεν πάει, αλήθεια!! Αλλά αν επιλέξεις να θηλάζεις θα κάνεις τόσο μεγάλη καύση θερμίδων, που με ελάχιστη προσοχή το πιθανότερο είναι να χάσεις περισσότερα από όσα πήρες!! Μην ξεχνάς, τώρα είναι και τα υγρά, εγώ είχα κάνει απίστευτη κατακράτηση, φαινόταν ακόμα και στο πρόσωπο μου. Τώρα ακόμα και ο γιατρός με ρωτούσε σήμερα πως έχασα τόσα πολλά κιλά και είμαι πιο αδύνατη από ποτέ 😂
    • Η τελευταία παράγραφος είναι του δε ποιντ! Ακριβώς αυτά τα λογια της τελευταία παραγράφου βάλε στο μυαλό σου κορίτσι μου! Ζηστοοοοοοοοο 🙏🤰
    • Γενικά και από την κόρη μου αν ήμουν πχ 34+1 εγώ όπως είχα διαβάσει και έβλεπα στις εφαρμογές έλεγα είμαι 35η εβδομάδα. Εκείνος μέχρι να τελειώσει η εβδομάδα (34+6) έλεγε 34η. Έτσι τις μετρούσε δηλαδή. Αλλά ναι, ειδικά στην αρχή θυμάμαι ότι άλλαζαν συνέχεια οι εβδομάδες. Μετά την αυχενική σταθεροποιήθηκε, μάλλον επειδή ήταν αρκετά μεγάλο το μωρό για να είναι πιο ακριβείς οι μετρήσεις. Δεν είναι άνθρωπος που θα κρυφτεί, γενικά του έχω απεριόριστη εμπιστοσύνη και γι'αυτό τον ρώτησα δεύτερη φορά αλλά μου είπε είναι φυσιολογικό τώρα στην αρχή να μην ακούγεται δυνατά.  Στην κόρη μου δεν χάρηκα ούτε μια μέρα. Ειδικά μέχρι την αυχενική πήγαινα με κλάματα κάθε εβδομάδα για υπέρηχο και ήμουν βέβαιη ότι είχα αποβάλει... Έπειτα όταν άρχισα να την νιώθω, αν κάποια μέρα ήταν πιο ήσυχη, ξανά φόβος και άγχος. Την σκουντουσα, είχα βρει τραγούδια στο YouTube που έλεγαν ότι κάνουν τα έμβρυα να κινούνται, έπινα παγωμένο νερό, έτρωγα σοκολάτα ενώ με αναγουλιαζε... Ο άντρας μου με μάλωνε, το έχεις πρήξει το μωρό μου έλεγε!! Και το αποτέλεσμα; Θυμάμαι μια εγκυμοσύνη σαν μια μαύρη περίοδο που απλά ήθελα να τελειώσει και να φτάσω στην γραμμή τερματισμού με ένα υγιές και ζωντανό μωρό. Βλέπω τώρα φωτογραφίες με φουσκωμένη κοιλιά και με πιάνει το παράπονο... Λες και αν δεν χαρώ για το θαύμα αυτό και κάτι πάει στραβά, θα πονέσω λιγότερο... Έχετε όλες δίκιο, είστε υπέροχες, δεν έχω λόγια.... Θα σκέφτομαι θετικά, αξίζει στο σπορακι να του στέλνω θετική ενέργεια!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...