Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.......


Recommended Posts

Η κουμπαρα μου γεννησε σημερα το πρωι ενα κοριτσακι 7 μηνων και 1200 κιλα στο ιασο. θελω ολες μας να στειλουμε ενα μυνημα αισιοδοξιας και στις δυο τους για να μπορεσουν να τα καταφερουν και να νιωση γρηγορα η μπεμπα τα τρυφερα χαδακια της μανουλας της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα τα καταφερουν και εγω εφταμινητικο γεννηθηκα και πιο λιγα κιλα και πριν 30 χρονια και μια χαρα τα καταφερα, ολα να πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ΄΄ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΟΡΟΥΛΑ΄΄Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ....[ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΤΕ ΝΑ ΛΥΓΙΣΕΙ ΝΑ ΣΑΣΤΕ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΘΕΛΕΙ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΕΙΑ] ΔΩΣΤΗΣ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ''''ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΤΗΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασφαλώς και θα τα καταφέρουν! Και ο ανηψιός μου πριν 25 χρόνια 7 μηνών γεννήθηκε και μια χαρά παληκάρι έγινε! Και τότε η επιστήμη ήταν πολύυυυ πίσω σε σχέση με τα σημερινά μέσα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ Τ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ 7 ΜΗΝΤΙΚΟ 1500 ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ 3ΔΥΜΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 30ΧΡΟΝΙΑ ΟΥΤΕ ΚΙΛΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι βέβαια θα τα καταφέρουν!!!!!!

Το μωράκι θα πάρει σιγά σιγά τα πάνω του , θα δυναμώσει και η κουμπαρούλα σου με δύναμη , τρυφερότητα και υπομονή θα το κρατήσει στην αγκαλιά της....

Υπομονή , να σκέφτεται πως αυτή η δύσκολη αναμονή έχει έναν και μόνο σκοπό : το μικρό της αγγελούδι να πάει σπίτι του υγιές και δυνατό...

Θα περάσουν όλα και όλα για καλό γίνονται....

Πολλές ευχές και πολλα Θανουλαφιλάκια , από το γιό μου - στο μωράκι της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι βέβαια θα τα καταφέρουν!!!!!!

Το μωράκι θα πάρει σιγά σιγά τα πάνω του , θα δυναμώσει και η κουμπαρούλα σου με δύναμη , τρυφερότητα και υπομονή θα το κρατήσει στην αγκαλιά της....

Υπομονή , να σκέφτεται πως αυτή η δύσκολη αναμονή έχει έναν και μόνο σκοπό : το μικρό της αγγελούδι να πάει σπίτι του υγιές και δυνατό...

Θα περάσουν όλα και όλα για καλό γίνονται....

Πολλές ευχές και πολλα Θανουλαφιλάκια , από το γιό μου - στο μωράκι της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ..ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΤΟΥ....

ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ....

ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εύχομαι να τα καταφέρουν,η παναγίτσα να είναι κοντά τους και το κοριτσάκι να βρεθεί σύντομα πολύ γρήγορα στην αγκαλιά της μαμάς του που το έχει τόσο ανάγκη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εύχομαι και γω με τη σειρά μου όλα να πάνε καλά και για τη μανούλα και για το νινί της και γρήγορα να πάνε σπίτι τους και να περάσουν όλοι σαν οικογένεια τα πιο όμορφα χριστούγεννα της ζωής τους :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΟΡΟΥΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ!!!ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Γρήγορα να πάρει το μωράκι της αγκαλίτσα.

Μακαάρι να περάσουν τις γιορτές στο σπίτι τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εύχομαι όλα να πάνε καλά στο mpempaki και να περάσει γρήγορα αυτή τι δοκιμασία! κουράγιο στη μανούλα και σύντομα θα έχει αγκαλίτσα το μωράκι της, στο σπίτι της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα θα τα καταφέρουν...και θα γίνει ένας κορίτσαρος...!

Σήμερα είναι και η γιορτή του Αγ.Στυλιανού που λένε οτι ειναι "προστάτης" των μωρων (το πρωί το άκουσα...ελπίζω μην κάνω λάθος)

Οπότε με τέτοια ημερα γενεθλίων κάτι θα κάνει και ο Θεούλης...!

Τις ευχές όλων μας....και ξέρεις οτι το mammy είναι γουρλίδικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έυχομαι ολόψυχα να γυρίσουν στο σπιτάκι τους οσο πιο

σύντομα γίνεται υγιείς και δυνατές και οι δυο και να

περάσουν τα πιο όμορφα χριστούγεννα........ :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστα το ειπες alexdim,σημερα γιορταζει ο προστατης των παιδιων!!!oλα θα πανε τελεια!!! :) Η βαφτιστηρα του αδερφου μου γεννηθηκεν πριν 16 χρονια,6 μηνων κ μονο 900γρ!!!Αυτα τα αγγελουδια κ αυτες οι μανουλες εχουν απιστευτη δυναμη!!!!!!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλε

εννοειται οτι ολα καλα θα πανε

την σημερον ημερα παθαινουν τιποτα τα παιδακια αυτα;

οπως και να χει εγω την προσευχουλα μου θα την κανω και θα της στειλω την θετικη μου ενεργεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ 890 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ. ΕΧΑΣΕ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 740 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ. ΓΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ 38 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ.

ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΣΤΗΝ ΜΕΝΝ ΕΜΕΙΝΕ 75 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΝΥΚΤΕΣ.

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ Η ΜΟΝΑΔΑ ΤΟΥ ΙΑΣΩ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.

ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

ΣΑΜΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΣΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΕΛΙΚΑ;

ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και η μανούλα να πάρει σύντομα τη μπεμπούλα στην αγκαλίτσα της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες.. Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία.  Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα...    Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂 Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳
    • Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες❤️❤️❤️ αλλά και στις μανούλες που έχασαν τα μωράκια τους πριν ακόμη να έρθουν στη ζωή🙏👼🙏 χρόνια πολλα σε όλες μας κοριτσια μουυυυ και εύχομαι του χρονου να γιορτάζουμε με τα μωρά στην αγκαλια μας🥳🥳🥳🌈🥰🥰🥰
    • Κορίτσια μου, μαχητριες της εξωσωματικής χρόνια σας πολλά! Γιορτή της  μητέρας σήμερα και εσείς γιορτάζετε πιο πολύ από όλες όσες έχουμε περάσει απέναντι! Θα γεμίσει η αγκαλιά σας... Αργά ή γρήγορα θα γεμίσει... Το ξέρω και το πιστεύω! ❤️
    • @Elli13 κορίτσι μου σοοοκ!!! Ποσο πολύ χαίρομαι!! Με το καλό το δεύτερο μπεμπακι!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη που φέτος θα την περάσεις με την καλύτερη παρέα!! Φέτος τα Χριστούγεννα θα τα περάσετε όλοι μαζί ❤️❤️❤️
    • Χαχαχα αυτό με το φαγητό ξεκάθαρα έτσι είναι ναι! Και για το στήθος, πρησμένο αλλα μαλακό ταυτόχρονα έτσι fluffy!  Όσο για τον υπέρηχο μετράω αντίστροφα τις μέρες, ιδανικά θα ήθελα κάθε 3 μέρες να πηγαίνω 😅  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...