Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ρουχαλακια για τα μωρα στο αλεξανδρας


Recommended Posts

mama again έγραψε:

Koριτσια καλημερουδια εγω μενω Καλαμτα οτι θελετε να προσφερουμε και απο εδω πειτε μου!

Δεν ξερω αν το ειδατε παντως το εδειξε και στην τηλεοραση!

Η τηλεοραση εδειξε οτι οι νοσοκομες πηγαινουν κ αγοραζουν ρουχαλακια κ διαφορα ολα που χρειαζονται,πραγμα που δν ισχυει. :angry:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι, ούτε εμένα μου άρεσε, ζήτησα το θάλαμο για τα εγκαταλελλειμενα βρέφη και το σήκωσε μία κυρια, πήρα το πρωί γύρω στις 11:30. Δεν μπορείς εσύ να δεις ποια ήταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΩΓΩ ΜΟΥ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (ΠΕΤΣΕΤΕΣ,ΣΑΛΙΑΡΕΣ) ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ (9 ΜΗΝΩΝ)! :laugh: :laugh:

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΛΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ!! ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ! ;);):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΩΓΩ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ & ΘΑ ΗΘΕΛΑ κ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΦΕΡΝΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?Η ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΘΕΜΑ (ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ Κ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ) ?

ΕΧΩ ΡΙΛΑΞ & ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΟΠΩΣ & ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

ΓΩΓΩ ΜΟΥ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (ΠΕΤΣΕΤΕΣ,ΣΑΛΙΑΡΕΣ) ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ (9 ΜΗΝΩΝ)! :laugh: :laugh:

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΛΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ!! ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ! ;);):kiss:

α πολυ ωραια,οκ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso έγραψε:

ΓΩΓΩ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ & ΘΑ ΗΘΕΛΑ κ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΦΕΡΝΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?Η ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΘΕΜΑ (ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ Κ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ) ?

ΕΧΩ ΡΙΛΑΞ & ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΟΠΩΣ & ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ..

Το ξερω οτι τους ειπανε κατι τετοιο,ομως ο λογος δν ειναι οτι δν χρειαζομαστε,ειναι οτι δν τους αρεσει που γινετε τοσο γνωστο οτι υπαρχουν ελλειψεις.Ολα οσα ειπες τα χρειαζομαστε.Μπορεις να τα φερεις καποια μερα απο κει?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΦΕΡΩ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ,ΚΟΥΒΕΡΤΑΚΙΑ ΜΕ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ,ΣΑΛΙΑΡΕΣ,ΕΧΩ ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑ ΡΗΛΑΞ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ & 2 ΚΑΛΑΘΟΥΝΕΣ,ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?

ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΣΥ?ΕΧΕΙ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso έγραψε:

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΦΕΡΩ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ,ΚΟΥΒΕΡΤΑΚΙΑ ΜΕ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ,ΣΑΛΙΑΡΕΣ,ΕΧΩ ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑ ΡΗΛΑΞ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ & 2 ΚΑΛΑΘΟΥΝΕΣ,ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?

ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΣΥ?ΕΧΕΙ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?

Ναι τη δευτερα ειμαι απο τις 8 κ 15 ως τις 1 παρα τεταρτο,φυσικα κ τα χρειαζομαστε ολα αυτα,απλα το θεμα παρκινγκ θα σε κουρασει λιγο γτ το νοσοκ δν διαθετει δικο του.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω ενα μεγαλο μπραβο για την προσπαθεια σου τι να πω ευτυχως υπαρχουν ακομη ατομα σαν εσενα κ τα κοριτσια.Θα μαζεψω τα φορμακια-ρουχα-κουβερτες κ απο φιλες με παιδια κ θα τα φερω το συντομοτερο.Κρατα μας ενημερες για τις ελλειψεις κ τι χρειαζονται τωρα τα παιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιτα έγραψε:

Γωγω ενα μεγαλο μπραβο για την προσπαθεια σου τι να πω ευτυχως υπαρχουν ακομη ατομα σαν εσενα κ τα κοριτσια.Θα μαζεψω τα φορμακια-ρουχα-κουβερτες κ απο φιλες με παιδια κ θα τα φερω το συντομοτερο.Κρατα μας ενημερες για τις ελλειψεις κ τι χρειαζονται τωρα τα παιδια
Σε ευχαριστω πολυ Αννιτα μου,οταν ειναι να ερθεις μου λες για να σου πω ποτε ειμαι εκει ετσι ωστε να τα φερεις κατευθειαν σε μενα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΩΓΩ ΜΟΥ ΘΑ ΦΕΡΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΟΥΒΑΛΗΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ & ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ..ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΘΑ ΜΑΖΕΨΩ Κ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΒΟΗΘΗΘΕΙΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΥΤΑ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΤΟ ΘΑΛΑΜΟ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΥΤΑ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso έγραψε:

ΓΩΓΩ ΜΟΥ ΘΑ ΦΕΡΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΟΥΒΑΛΗΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ & ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ..ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΘΑ ΜΑΖΕΨΩ Κ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΒΟΗΘΗΘΕΙΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΥΤΑ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΤΟ ΘΑΛΑΜΟ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΥΤΑ????

Ολες οσες ειμαστε εκει τα κανουμε πολλες πολλες αγκαλιτσες.Εγω το Σαββατο δν θα ειμαι,αλλα θα πας απευθειας στο θαλαμο κ θα τα αφησεις εκει,θα ειναι καποια αλλη κοπελα.Οπως μπαινεις στο νοσοκ οποιο ασανσερ κ να βρεις θα μπεις κ θα ανεβεις στο 4 κ βγαινοντας απο το ασανσερ αριστερα,γαλακτοκομειο λεει,ειναι διπλα απο το θαλαμο μαστου.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επαναφέρω το θέμα χωρίς να έχω διαβάσει όλα τα ποστς...

Δεν ξέρω πως πληροφορήθηκε για τις εν λόγω ανάγκες, αλλά σήμερα το πρωί η Ελεονώρα Μελέτη μέσω της πρωινής της εκπομπής, έδωσε τα τηλέφωνα του νοσοκομείου στο κοινό, προκειμένου όποιος-α ήθελε να επικοινωνήσει με το "Αλεξάνδρα" για να δωρίσει, ρούχα, παπούτσια, κρεβατάκια, πάρκα, παιχνίδια στα 6 μωράκια που έχουν εγκαταληφθεί εκεί.

Οι τηλεθεατές κατήγγειλαν λοιπόν ότι αντιμετώπισαν μια επιθετική συμπεριφορά από το προσωπικό του νοσοκομείου που απαντούσε στα τηλέφωνα. Απαντούσαν ότι δεν κάνουν επαιτεία και δε θέλουν ελεημοσύνη. Δε ζήτησαν αυτοί βοήθεια και να πάψουν τα τηλεφωνήματα.

Υποθέτω ότι το τηλέφωνο δε σταμάτησε να χτυπάει και ψιλοσπάσανε τα νεύρα τους, τι να πω?

Καλύφθηκαν οι ανάγκες gwgw και πλέον κάθε βοήθεια δεν είναι ευπρόσδεκτη?

Τι να υποθέσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α τώρα διάβασα το μήνυμα της ninaki1 στη σελίδα 11. (Ξέχασα να κάνω παράθεση σορι.. :huh: ).

Από ότι κατάλαβα τα τηλεφωνήματα τους ενοχλούν.

Όταν τα πηγαίνουμε εκεί και τα αφήνουμε σε μία γωνιά μέσα σε σακούλα δεν ενοχλούμε και δε λένε τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου το πακετο που σου εστειλα την δευτερα στο νοσοκομειο επιστραφηκε. Αυτο με τα σεντονακια και τα καλτσακια. Ο κουριερ γραφει οτι ειναι απαραδεκτο- δηλαδη δεν το δεχτικε κανενας. Ηταν κανονικα πληρομενο δεν ηθελε να πληρωθει τιποτα. Τι να κανω να τα στειλλω στο σπιτι σου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κατάλαβα.. Είναι πλήρεις.. Δεν χρειάζονται τίποτα άλλο!

Μπράβο τους όμως που επέστρεψαν ένα πληρωμένο πακέτο!

Η Cesilia ποιος ξέρει πόσα πλήρωσε για το πήγαινε - έλα του δέματος. Και πάλι η ευαισθητοποιημένη φίλη μας θέλει να ξαναπληρώσει αποστολή για το σπίτι της gwgw!...

Φιλενάδα μπράβο σου! Δε θα το έκανα! Θα τα έδινα στην εκκλησία της ενορίας μου να τα μοιράσει όπου γνωρίζει ότι υπάρχει ανάγκη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σορρυ αλλα αυτη την συμπεριφορα την βρισκω απαραδεκτη, και εγω θελω να βοηθαω και το κανω αλλα μονο οταν ειμαι σιγουρη οτι αυτα που θα παω θα πιασουν τοπο, δεν μου αρεσει να με πιανουν κοροιδο γιατι εχουν δει και ακουσει πολλα τα ματια μου, εχει τυχει να πηγαινεις καποια πραγματα και αντι να τα δινουν στα παιδια να τα παιρνουν οι ιδιοι οτι ειναι πολυ καλο στο σπιτι τους, ελπιζω αυτα τα παιδακια να ευχαριστηθουν τα πραγματακια που τους στειλανε, αλλα πανω απο ολα να παιρνουν αγαπη απο τις κοπελες που τα περιποιουντε, οσο για το τηλεφωνικο κεντρο την κρατικη οργανωση και το θεμα με τις υιοθεσειες που στην Ελλαδα ειναι ολα απαραδεκτα αν ανοιξω το στομα μου θα πεσει λογοκρισια, ειναι απαραδεκτο να μπορεις να υιοθετησεις ενα αλλοδαπο παιδι στο εξωτερικο πολυ πιο ευκολα και τα παιδια που ειναι εδω ενω υπαρχουν τοσοι ανθρωποι που τα θελουν να τα αφηνουμε σε ενα ιδρυμα χωρις αγαπη και οικογενεια για τα τυπικα της γραφειοκρατειας και της οικονομικης ανεσης του καθε ζευγαριου κτλ, και ερωτω, και οι φτωχοι ανθρωποι δεν γενανε παιδια και γινονται γονεις; γιατι για να υιοθετησεις ενα παιδι κοιτανε την ηλικια την δουλεια που κανεις και ολα αυτα, ΑΓΑΠΗ ειναι το μονο που χρειαζεται, σορρυ που εγραψα πολλα αλλα εχω εκνευριστει τρομερα με ολο αυτο το αδικο συστημα που αφηνει αθωες ψιχουλες να την πληρωνουν ανεπανορθωτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΤΗΝ ΓΩΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΔΩΣΩ ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΚΑΙ ΣΑΛΙΑΡΕΣ... :):cheer:

ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΜΠΙΠΠΠΠ..... ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ!!!! :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφηγενεια δεν ειναι τα λευτα. Σκασηλα μου ουτε τα λοιπαμε. Απλα σεντονακια και καλτσακια ολοκαινουρια ηταν. Μαζεψαμε λευτα στο γραφειο και τα αγορασαμε. Το δικο μου πακετο πηγε μια χαρα με μικρα ρουχακια του Χριστιφορου- σχεδον καινουρια παλη και αυτα. Αυτο γυρησε. Απλα μου ειπε η Γωγω οτι σεντονακια και καλστακια δεν ειχανε καθολου.

Εγω λοιπαμαι πραγματικα τα παιδια αυτα. Δεν φτανει που τα εχουν εγκαταλειχει οι μανες τους- δεν τις κατηγορω προς θεου, θα ειχαν τους λογους τους του οποιους εγω δεν ειμαι σε θεση να σχολιασω, αλλα τους εγκαταλειπου και τα υπολοιπα "πελη της αγρελης". Ειναι κριμα γιατι το μονο που χρειαζονται ειναι αγαπη, και ο κοσμος θελει να τους την προσφαιρει απλοχαιρα. Γιατι τη στερουν απο τα παιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ δε θα τα λυπόμουν και θα έστελνα με κούριερ κάθε μέρα κάτι, αν πιάνανε τόπο και δεν πέφτανε πάνω στον τοίχο της αχαριστίας ορισμένων!

Κάτι μου λέει ότι τα 6 κάποια στιγμή θα γίνουν 8 και 10 παιδιά (μακάρι να βγω ψεύτρα) γιατί ο ρυθμός με τον οποίο εγκαταλείπονται τα παιδιά είναι πιο συχνός από τον ρυθμό με τον οποίο υιοθετούνται! Και θα ήταν όχι 10, αλλά 100, αν δεν γίνονταν και οι παράνομες υιοθεσίες που ναι μεν παράνομες αλλά αποτελεσματικές και γίνονται και καθημερινά σε κάθε γωνιά της Ελλάδας!

Δώστε τα λοιπόν σε οικογένειες άπορες, που τα παιδάκια ναι μεν έχουνε γονείς και μια ζεστή αγκαλιά αλλά δεν έχουν κουβερούλα να τυλιχθούν ή γαλατάκι να πιουν.

Τα φιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δινω και εκει. Διστιχως ειναι πολλα αυτα τα παιδια. Δεν ειναι οτι ειμαι καμια πλουσια για την αληθεια υπαρχουν στιγμες που δυσκολευομαστε αλλα τα βολευουμε. Αμα σκεφτεις ομως οτι δινουμε τοσα λευτα σε διαφορες βλακιες. Για την ιυοθεσια εχεις πολυτο δικιο. Εχω μια γνωστη που προσθαιουν πολυ καιρο να ιυοθετησουν. Και ειναι μορφωμενοι ανθρωποι με μεγαλη οικονομικη επιφανεια και σχετικα νεοι- οι κοπελα εκανε αφαιρεση μητρας απο μολυνση οποτε δεν..... Τιποτα. Μερικες φορες οταν εχουν συναντηση με τις αρχες ερχετε σπιτι και κλαιε. Και θελλουν να παρουν δυο ή τρια παιδια. Μερικες φορες σκεφτοναι τον υπογειο τροπο αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Δινω και εκει. Διστιχως ειναι πολλα αυτα τα παιδια. Δεν ειναι οτι ειμαι καμια πλουσια για την αληθεια υπαρχουν στιγμες που δυσκολευομαστε αλλα τα βολευουμε. Αμα σκεφτεις ομως οτι δινουμε τοσα λευτα σε διαφορες βλακιες. Για την ιυοθεσια εχεις πολυτο δικιο. Εχω μια γνωστη που προσθαιουν πολυ καιρο να ιυοθετησουν. Και ειναι μορφωμενοι ανθρωποι με μεγαλη οικονομικη επιφανεια και σχετικα νεοι- οι κοπελα εκανε αφαιρεση μητρας απο μολυνση οποτε δεν..... Τιποτα. Μερικες φορες οταν εχουν συναντηση με τις αρχες ερχετε σπιτι και κλαιε. Και θελλουν να παρουν δυο ή τρια παιδια. Μερικες φορες σκεφτοναι τον υπογειο τροπο αλλα...

Δυστυχώς αυτά με την γραφειοκρατεία της υιοθεσίας συμβαίνει μόνο στην Ελλάδα... Τι να πω. Προτιμούν δηλαδή να μένουν τα παιδάκια στα ιδρύματα και με απαράδεκτες συμπεριφορές; Ας δείξουν λίγο ευαισθησία και στοργή και ας κάνουν τα παιδάκια χαρούμενα, με πολλά χαμόγελα και με πολλές πολλές ζεστές αγκαλιές και οικογενειακή θαλπωρή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα να πανε νινακη. Ξερεις ποσο τους λοιπαμε. Οταν βλεπουν τα αλλα παιδακια...ο αντρας της ερχετε σπιτι μας και παιζει με τις ωρες με τον Χριστοφορο. Δεν ξερω ισσος θα ηταν καλητερα να το κανουν υπογειως...τι να πω. Ειχανε σκεφτει και την περιπτωση να ιυοθετησουν μεγαλα παιδακια. Η καποια αδελφια που να μειναν ορφανα. Αλλα στην Ελλαδα αυτο δεν ειναι δυνατον- μπορουν μονο να γινουν αναδοχοι γονεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δράμα και πάλι δράμα... Δεν σκέφτονται καθόλου μα καθόλου!!! :angry: Μάλλον δεν τους ενδιαφέρει, είναι οι τυπικοί γραφειοκράτες που το μόνο που τους νοιάζει είναι να διεκπεραιώνουν την δουλειά τους και να την "κάνουν".... :angry: Που καιρός για να σκεφτούν αυτά τα παιδάκια;;;;;; Έχουν πιο σοβαρά πράγματα να κάνουν, όπως να τα παίρνουν όλοι οι πολιτικοί μηδενός εξαιρουμένου και να είναι όλοι μέσα στις απάτες!!! :angry: Αχ, ξύλο που τους χρειάζεται... Συγνώμη αλλά με έπιασε μια αηδία για όλους αυτούς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια συγνωμη δν ειχα σκοπο να φερω καμια σε δυσκολη θεση κ να συμβαινει αυτο,να σας επιστερφουν πισω τα πραγματα.Ξερω οτι ολες θελετε να στειλετε κ σας ευχαριστω που μπηκατε στο κοπο.Δν τη καταλαβαινω αυτη τη συμπεριφορα κ οπως ειπε κ καποια απο σας τωρα ειναι 6 καποια στιγμη ομως θα γινουν 8,10 κ παραπανο κ το νοσοκ αντι να φερεται ετσι πρεπει να δεχεται ολα οσα στελνετε κ να σας λεει κ ευχαριστω που στο κατω κατω δν ειναι καμια σας υποχρεωμενη. Τελοσπαντων,οσες απο σας γυρισανε πισω τα πραγματα αν θελετε τα στελνετε σε μενα κ τα παω εγω η ιδια η κ ακομα στο χαμογελο του παιδιου κ στο ιδρυμα μητερα. Δν ειχα σκοπο να βαλω καμια σε εξοδα κ να συμβει ολο αυτο κ παλι σας ζηταω συγνωμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...