Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ρουχαλακια για τα μωρα στο αλεξανδρας


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας κανω τη πρακτικη μου ασκηση στο νοσοκομειο αλεξανδρας κ ειμαι στο θαλαμο με τα εγκαταλελειμενα μωρακια,θα θελα να σας παρακαλεσω οσες απο σας δεν χρειαζεσται καποια ρουχα απο τα παιδακια σας αν θα μπορουσατε να τα στειλετε.Πραγματικα υπαρχει μεγαλη ελλειψη και αυτα που εχουμε δεν αρκουν,τοσο τα ρουχα οσο πετσετουλες κ κουβερτουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα μπορεις να μας δωσεις περισσοτερες πληροφοριες που ακριβως να τα στειλουμε & κ ποιες ειναι οι αναγκες κ τι ηλικια ρουχαλακια χρειαζονται περισσοτερο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία κίνηση ΜΠΡΑΒΟ κορίτσι μου... εγώ δεν έχω παιδάκια αλλά ξέρω πολλές που πετάνε τα ρουχαλάκια των παιδιών τους γιατί να μην τα στείλουν εκεί.?.?.?

θα πιάσουν και τόπο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω τι ηλικιας ρουχαλακια??? αχχχ τι μου θυμισες τωρα!!!!! περασαμε και εμεις ενα μηνα στην εντατικη εκει και καθε μερα ημουν εκει....

πες μας τι χρειαζεται να φερουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σας. Λπν τα μωρακια ειναι 8,απο 1 μηνων ως 12.Οσες απο σας μπορουν να τα φερουν στο νοσοκομειο και να τα πανε στο πρωτο οροφο ειναι η νοσηλευτικη υπερησια,χρειαζομαστε επισης κουβερτακια φυσικα οσες απο σας δε τα χρειζονται οπως και πετσετουλες, σαλιαρες.Δυστυχωσ οσα υπαχρουν μεσα σε αυτο τμημα τα εχουν παει οι κοπελες που ειναι εκει το νοσοκομειο δε διαθετει κ πολλα. :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οτι σε βολευει εσενα ειτε πρωινες ειτε μεσημεριανες ειτε απογευματινες. Κουκλακια εχουμε κ ειναι πολλα.Προβλημα με ρουχαλακια εχουμε ειδικα σε αγορακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλα μου συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία σου!εγώ στο Αλεξάνδρας θα γεννήσω και πάω αρκετά συχνά,1ος όροφος λοιπόν νοσηλευτική υπηρεσία,φαντάζομαι εννοείς το κεντρικό κτίριο όχι αυτό στην Λαμψάκου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ φερτα τριτη πρωι καλυτερα γιατι θα ειμαι κ εγω εκει.κ αν θες ανεβασετα στο τεταρτο ζητα το τμημα με τα εγκαταλελειμενα μωρα κ τα αφηνεις κατευθειαν σε μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Γωγώ.Συγγνώμη αλλά άλλαξα τον τίτλο για να φαίνεται πιο ξεκάθαρα.

Θα το πω όπου μπορώ.Κρίμα οι ψυχούλες.Ακόμη θυμάμαι την εκπομπή του κ. Σταύρου Θεοδωράκη για τα παιδάκια αυτά.Ελπίζω να φέρουμε αρκετά ρουχαλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα έγραψε:

Γεια σου Γωγώ.Συγγνώμη αλλά άλλαξα τον τίτλο για να φαίνεται πιο ξεκάθαρα.

Θα το πω όπου μπορώ.Κρίμα οι ψυχούλες.Ακόμη θυμάμαι την εκπομπή του κ. Σταύρου Θεοδωράκη για τα παιδάκια αυτά.Ελπίζω να φέρουμε αρκετά ρουχαλάκια.

Οκ Παναγιωτα μου σε ευχαριστω πολυ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spiros eirini έγραψε:

εγω δεν εχω μωρακι ομως θα παω να αγορασω οτι μπορω και απο βδομαδα θα ερθω απο το αλεξανδρας να τα φερω!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):):):)
Δε θελω να σε βαλω σε εξοδα,σε ευχαριστω πολυ για το ενδαιφερον σου,μπορεις αν εχεις καποια φιλη σου η γνωστη σου που δε χρειαζεται τα ρουχαλακια να στα δωσει κ να τα φερεις.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spiros eirini έγραψε:

εγω δεν εχω μωρακι ομως θα παω να αγορασω οτι μπορω και απο βδομαδα θα ερθω απο το αλεξανδρας να τα φερω!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):):):)

Ελα ειρήνη μου.Με πήραν τα ζουμιά τώρα!!!Σύντομα με ένα μωράκι. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου εγω εχω παρα πολλα. Για αγορακι. νΚαι κουβερτουλες, και πετσετακια και εσωρουχακια. ΑΛλα μενω θεσσαλονικη. Μπορω ομως να τα κανω ενα πακετο και να τα στειλω με κουριερ. Θελλω ομως να μου δοσεις σωστη διευθυνση και τηλεφωνο. Αμα θες τα στελνω προσωπικα σε εσενα να τα μοιρασεις κατα το δοκουν. Τα περισσοτερα ρουχα ειναι φορεμενα μονο απο το δικο μου παιδι και ειναι σε πολυ καλη κατασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω κι γώ ακόμα παιδάκια αλλά σήμερα το βράδυ κιόλας θα πάω να αγοράσω καινούργια για αυτά τα μωράκια και θα τα φέρουμε με τον άντρα μου. Μπορούμε να έρθουμε Σάββατο βράδυ ή Κυριακή;;;

Λέω να πάρω κουβερτούλες και πετσετομπουρνουζάκια, νομίζω ότι ρούχα θα πάτε αρκετά εσείς που έχετε παιδάκια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irene1 έγραψε:

Δεν έχω κι γώ ακόμα παιδάκια αλλά σήμερα το βράδυ κιόλας θα πάω να αγοράσω καινούργια για αυτά τα μωράκια και θα τα φέρουμε με τον άντρα μου. Μπορούμε να έρθουμε Σάββατο βράδυ ή Κυριακή;;;

Λέω να πάρω κουβερτούλες και πετσετομπουρνουζάκια, νομίζω ότι ρούχα θα πάτε αρκετά εσείς που έχετε παιδάκια....

η αληθεια ειναι οτι κουβερτουλες εχουμε ισα ισα για το καθε ενα μη το συζητησω για πετσετομπουρνουζακια.Λπν εγω σαββατο κ κυριακη δν ειμαι, απλα επειδη αυτη τη κυριακη δν ειχαν κοπελες θα παω οικιοθελως απο τις 3 το μεσημερι ως τις 8 το απογευμα. Σε βολευει ν ερθεις καποια ωρα απο αυτες ετσι ωστε να τα δωσεις σε μενα κατευθειαν?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην το ξαναπεις κοριτσακι μου δεν με βαζεις εσυ σε εξοδα.θελω παρα πολυ χθες οταν το διαβασα εκλαιγα για ωρες....ξερεις προσπαθω για μωρακι τους τελευταιους μηνες και αναρωτιομουν γιατι δεν ερχεται ενω το θελω τοοοοοοσο πολυ και σε καποιες γυναικες που τους αξιωνει ο θεος να γινουν μητερες τα γενανε και εξαφανιζονται.......νατο με επιασαν τα ζουμια παλι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spiros eirini έγραψε:

μην το ξαναπεις κοριτσακι μου δεν με βαζεις εσυ σε εξοδα.θελω παρα πολυ χθες οταν το διαβασα εκλαιγα για ωρες....ξερεις προσπαθω για μωρακι τους τελευταιους μηνες και αναρωτιομουν γιατι δεν ερχεται ενω το θελω τοοοοοοσο πολυ και σε καποιες γυναικες που τους αξιωνει ο θεος να γινουν μητερες τα γενανε και εξαφανιζονται.......νατο με επιασαν τα ζουμια παλι..........
Ειρηνη μου σου ευχομαι ολοψυχανα ερθει κ το δικο σου μωρακι,μην απογοητευεσαι συνεχισε να προσπαθεις κ θα δεις καποια μερα θα ερθει.Σε αυτο που λες οτι καποιες γυναικες τους αξιωνει ο θεος κ τα παρατανε μετεπειτα δν μπορω να το καταλαβω ουτε κ γω, βεβαια η καθε "μανα" απο τα μωρα εκει μεσα εχει τη δικια της ιστορια οποτε δν μπορουμε να τις κρινουμε ολες.Θα μου πεις το παιδι σου ειναι παιδι σου ομως καλυτερα τα παιδια αυτα να ζησουν μακρια τους παρα κοντα τους.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...