Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατί θα γεννήσω τελικά σε δημόσιο μαιευτήριο!


Mamoli

Recommended Posts

Eley8eria έγραψε:

εεεεεε :(

Συγνώμη... αυτο το θέμα εγινε για να προωθηθεί το blog καποιου?

Γιατι κ εγώ την γνώμη μου εγραψα και συγνώμη δηλαδή.

:kiss::kiss::kiss:

Ήταν πάνω από δεκτή η γνώμη σου και σου εξήγησα ότι είχες δίκιο σε όσα έγραψες. Δεν συμφώνησα με το να θεωρείς ότι τσάμπα μιλάμε τόσες σελίδες και αναλύουμε τα όσα αναλύουμε.

Και όχι, δεν έγινε για να προωθηθεί το blog κάποιου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 277
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρέπει να μιλάμε με επιχειρήματα αλλά και το κάρμα υπάρχει για να ανεβοκατεβαίνει όσο και αν μας στεναχωρεί. Όταν άνεβαίνει μόνο είναι καλά; Προσωπικά ανέβασα δυο τρεις φορές της mamoli και πρόλαβα να δώσω και ένα της vivianka γιατί με εντυπωσίασε ο τρόπος σκέψης τους.

Θα ανέβαζα και άλλων (και κάποιων που "διαφωνούν" μαζί μου) για τον ίδιο λόγο, αν προλάβαινα (έχουμε και time limit), πχ. chrysoula αλλά γενικά βρίσκω και γω τη συζήτηση πολύ ενδιαφέρουσα και μαθαίνω πολλά πράγματα. Ευχαριστώ γι'αυτό όλες τις "συνολομιλήτριες".. :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vivianka μου σ'ευχαριστω πολυ και σου χρωσταω κι'εσενα...!!! :P

Κασση μου με το να μου κατεβαζουν το καρμα δεν καταλαβαινω ποια διαφωνει μαζι μου και για ποιους λογους; το μονο που καταλαβαινω ειναι οτι δεν εχει να μου πει κατι πανω σ'αυτο...!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marina mou to ksero kai ta aisthimata einai amoibaia.

Apla to dieukrinisa gia na min afiso kamia amfibolia, giati kai ego fusika asteieutika gia na toniso tin apopsi mou.

Kai ti paei na pei tha mou "epitrepseis", h apopsi sou einai apolutos sebasti. De tha sou po ego i kanenas allos pos tha diatheseis ta xrimata sou.

Eisai apolutos safis! Epilegeis to idiotiko gia ola ta comforts pou sou parexei. Einai epilogi sou kai tin stirizeis.

H Olivia milise gia giatrous pou kostologoun amoibes analoga me ton tupo domatiou pou epilegeis.

An auto den einai koroidia e tote ti einai? Alla kai pali oute se autin tin periptosi eisai koroido. O giatros pou sto kanei auto einai adikaiologitos, giati ekmetaleuetai mia polu simantiki stigmi tis zois sou. Auti pou de theleis tipota na paei straba.

De tha sunexiso giati nomizo oti katalabes ti thelo na po. Na min epanalambanomai.

P.S. Sorry gia ta greeklish, alla to PC mou den upostirizei ta ellinika, giati ton agorasa apo to Dubai me ta lefta pou den edosa sto idiotiko maieutirio!! xaxaxaxa :):D:D:D

Kassy irthe i seira sou!! :D:D :D

Otan meta ton toketo epatha thrombosi nosileutika sto Ippokrateio pou einai dimosio. To empisteuomai me xilia kai i empeiria mou itan polu kali apo apopsi nosileias.

Kai fusika tsakothika me ton ma....ka to giatro tou IKA otan apaitisa na mou grapsei ta triplex kai tis eneseis pou eprepe na kano kai itan panakribes kai autos mou tis egrapse.

Kai oooles tis protes eksetaseis aimatos kai ouron tis ekana sto IKA kai to B epipedou sto ELENA kai fusika piga kai se idiotiko diagnostiko giati bariomoun na perimeno stis oures.

Kai fusika to paidi mou to parakolouthei idiotis giatros kai plirono san tin ilithia ola ta embolia eno tha mporousa na ta kano sto IKA.

Auto omos de simainei oti den tin piga kai sto Paidon otan arrostise, giati prosopika ta empisteuomai.

Elpizo pote na mi xreiastei na diapseusto i na xaso tin empistosini mou s' auta.

De leo oti exoume ta klutera nosokomeia oute ta blepo ola idanika, alla ta idiotika me tis pelatiakes tous sxeseis polu mou ti spane kai euxaristo alla de tha paro.

To post etethi kai ligaki ideologika kai romantika, tupou ti tha mporouse na ginei oste na stamatisei i ekmetaleusi.

Oso gia tin kopela pou ethese to erotima peri iatrikopoiisis tis gennas sumfono, alla os prototokos an o giatros den edine kamia eksidikeumeni eksetasi kai de se estelne kathe mina gia axristous kai perittous uperixous, sigoura de tha ton katigorouses gia adai kai axristo?

Dustuxos exoume mpei oles sto tripaki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Vivianka μου σ'ευχαριστω πολυ και σου χρωσταω κι'εσενα...!!! :P

Κασση μου με το να μου κατεβαζουν το καρμα δεν καταλαβαινω ποια διαφωνει μαζι μου και για ποιους λογους; το μονο που καταλαβαινω ειναι οτι δεν εχει να μου πει κατι πανω σ'αυτο...!!! ;)

Καλά, κατ' εμέ, αυτή η υπόθεση με το κάρμα είναι από την αρχή καμμένο χαρτί, ακριβώς γιατί δημιουργούνται τέτοιες παρεξηγήσεις... Χαζομάρα... Τέσπα!

Sweetmammy, άστες! Έχεις δίκιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mamoli έγραψε:

Eley8eria έγραψε:

Ήταν πάνω από δεκτή η γνώμη σου και σου εξήγησα ότι είχες δίκιο σε όσα έγραψες. Δεν συμφώνησα με το να θεωρείς ότι τσάμπα μιλάμε τόσες σελίδες και αναλύουμε τα όσα αναλύουμε.

Και όχι, δεν έγινε για να προωθηθεί το blog κάποιου![/quote:2fhsp86x]

α οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιααααααα ελεος!

αν ειναι να μαλωσετε για το καρμα να φυγετε κυριες μου να πατε αλλου!(σε αλλη συζητηση εννοω...καλε που πατε ελατε πισωωωωωωω)

ας ειμαστε ρεαλιστες το καρμα ειναι κατι χαζο οπως τα αυτοκολλητα που δινουμε στα παιδακια για επιβραβευση!

οσο για το κυριως θεμα...ο καθενας βρισκει τους δικους του λογους!

εγω γεννησα σε δημοσιο και ολα πηγαν σκατα...αλλα βλεπω γυναικες που εχουν κανει καριερα ως μανες...στα δημορια και τα παιδια τους ολα καλα...

δεν ειναι τοσο θεμα νοσοκομειου!

εμενα ο πρωτος επιμελητης του τζανειου σκοτωσε το παιδι μου,θα μπορουσε να ειναι ομως και ο καλυτερος γιατρος των ηπα...θελω να πω οτι δεν παιζει ρολο το νοσοκομειο αλλα ο γιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sorry αλλα τι ειναι το καρμα?Γεια σου βρε Oλιβια.

Το θεμα σου συνεχιζεται ακαθεκτο!Ευγε!

Εγω την γνωμη μου την ειπα χτες.

Γερα παιδια να βγαινουν μα υγιεις μανουλες και οπου να ειναι!

Τελικα σε βοηθησαμε να αποφασισεις?

Που θα γεννησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria120309 έγραψε:

sorry αλλα τι ειναι το καρμα?Γεια σου βρε Oλιβια.

Το θεμα σου συνεχιζεται ακαθεκτο!Ευγε!

Εγω την γνωμη μου την ειπα χτες.

Γερα παιδια να βγαινουν μα υγιεις μανουλες και οπου να ειναι!

Τελικα σε βοηθησαμε να αποφασισεις?

Που θα γεννησεις?

Είμαι σε διαδικασία αναζήτησης γιατρού... Μάλλον για Αρεταίειο με κόβω! Θα δούμε, όμως... Όπως καταλαβαίνεις, πλέον κάνω έρευνα! Χεχεχε, αφού, φτου φτου, μου το επιτρέπει και η κατάστασή μου!

Για το θέμα των γιατρών, συμφωνώ, μόνο που αν μου επιτρέπετε, θέλω να πω ότι όσο καλός και να είναι ένας γιατρός, δυστυχώς ή ευτυχώς υπάρχει πάντα το θέμα του ανθρώπινου λάθους. Στην περίπτωση των γιατρών, ένα λάθος μπορεί να κοστίσει ακόμα και 20-30 χρόνια λαμπρής καριέρας. Αλλά ναι, υπάρχουν καλοί γιατροί και κακοί γιατροί, καλοί χασάπηδες και κακοί χασάπηδες, καλοί δάσκαλοι και κακοί δάσκαλοι, καλοί τραγουδιστές και κακοί τραγουδιστές κοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω!Ο γιατρος να ειναι καλος και τα υπολοιπα περισευουν.mama xina λυπαμαι ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα αν δεν εχεις γινει ηδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria120309 έγραψε:

mama xina λυπαμαι ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα αν δεν εχεις γινει ηδη!

Ακριβώς το ίδιο ήθελα να πω κι εγώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια το ειπα κ παραπανω και αλλου γιατροι ειναι λιγοι καλη...αμ βρειτε πειτε μου κ σε μενα την παθουσα...

να σημειωσω οτι για τον πρωην γιατρο μου που ηταν μεγαλος μαλα@@@ κ παει το μωρακι μου, ηταν στο αλεξανδρας κ σταματησε γιατι ηταν κ στο ιασω κ δεν προλαβαινε...οποτε εγω ειπα στο χωραφι μπορει να με ξεγεννησει αλλα να ειναι γιατρος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησε μια φιλη μου στο Αρεταιειο κι εκεινη υστερα απο ερευνα αγορας χι χι χι!!Αν θες θα μαθω το ονομα να σου πω.Απολαυσε το τωρα το αραλικι γιατι μετα θα εχεις γλυκο τρεξιμο!Εμενα κοιμαται ο μπεμπης και ειμαι μεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vivianka έγραψε:

Όπως τόνισα και στο αρχικό μου μήνυμα, εάν μια συνομιλήτρια καταθέσει τη θετική ή αρνητική μαρτυρία της δεν έχω λόγο ν' αμφιβάλλω. Το εάν κάποιος είναι ή όχι ευχαριστημένος από τις επιλογές του, μόνο ο ίδιος είναι αρμόδιος να το πει και κανένας άλλος. Τώρα για την προσωπική σχέση με το γιατρό, έχω ξαναπεί ότι αν και θεωρώ τη γιατρό μου πολύ καλή γιατρό, τη βλέπω μία φορά το μήνα με ραντεβού και δεν έχω φτάσει ακόμα στο σημείο να νοιώθω άνετα να την ενοχλήσω μέσα στα μεσάνυχτα εάν κάτι κακό μου συμβεί (εννοείται ότι δε θα ενοχλούσα ποτέ για ψύλλου πήδημα). Για το λόγο αυτό, δεν θα έφτανε η αφοσίωση μου σ' εκείνη στο σημείο να πληρώσω όσο- όσο για να με παρακολουθήσει ως το τέλος. Εσύ προφανώς έχεις άλλη εμπειρία και θα το εκτιμούσαμε πολύ αν μας έδινες μία παραπάνω πληροφορία ως προς το γιατί έχεις αυτή την εμπιστοσύνη, εάν το θέλεις φυσικά (γιαυτό είπα κιόλας ότι η κάθε μία πρέπει ν' απαντήσει τα ερωτήματα για λ/σμό της).

Τώρα για την τρίτη ερώτηση, εμένα τουλάχιστον η απάντηση δε μου φαίνεται απόλυτα ξεκάθαρη και λίγο μου θυμίζει το γνωστό εάν έκανε η κότα το αυγό ή το αυγό την κότα. Με αυτό θέλω να πω, ότι σαφώς και φταίει και η Διοίκηση που δεν προσφέρει ανάλογες παροχές στο διοικούμενο, φταίει όμως και ο τελευταίος που αποδέχεται αυτή την κατάσταση, αντί να ρωτάει, να επιμένει και να διεκδικεί. Γιατί ας μη κοροϊδεύομαστε, θεωρείται ως λογικό από τους περισσότερους να πάει στο ιδιωτικό μαιευτήριο η ασφαλισμένη (όπως είπε και κάποια κοπέλα πιο πάνω σε όλα τα σήριαλ ακόμα και οι άνεργοι θα πάνε στο ΛΗΤΩ, το ΙΑΣΩ ή το ΜΗΤΕΡΑ) , όπως θεωρείται και εξίσου αυτονόητο, να κάνει φροντιστήριο ο μαθητής και να θεωρείται εκ προοιμίου ως ανεπαρκής η δημόσια εκπαίδευση.

Vivianka μου...!!! :)

Να σου απαντησω πολυ ευχαριστως...!!! Εγω τον γιατρο μου τον γνωρισα πρωτη φορα αφου εμαθα οτι ημουν εγκυος... πηγαινα σε εναν γιατρο μεχρι τοτε ισα για να κανω ενα τεστ παπ και μια εξεταση αλλα δεν ημουν και πολυ ευχαριστημενη... παρ'οτι ηταν απο τους καλυτερους γιατρους, καθηγητης Πανεπιστημιου με μεγαλη εμπειρια και συγγραφεας δικου του βιβλιου, ηταν στριφνος ανθρωπος, αντπαθητικος και πραγματικα υπεραμοιβοταν...!!!

Τον τωρινο μου γιατρο μου τον συστησε φιλη, και τελικα ανακαλυψα οτι πολλες γνωστες μου πηγαιναν σ'αυτον... ηταν ολες κατενθουσιασμενες... στην αρχη πηγα με επιφυλαξη αλλα αμεσως καταλαβα γιατι ηταν τοσο αγαπητος... το αν ηταν καλος επαγγελματιας το εβλεπα μερα με τη μερα, το ποσο με προσεχε, τι συμβουλες μου εδινε και στο τελος το ποσο που πηρε μου φανηκε λογικοτατο...!!! (και ηξερε πολυ καλα σε τι δωματιο ειχα σκοπο να παω)...!!!

Για το αλλο θεμα...!

Η δημοσια εκπαιδευση δεν θεωρειται ανεπαρκης; γιατι ολοι οι βουλευτες στελνουν τα παιδια τους σε ιδιωτικα σχολεια; και σε ιδιωτικα πανεπιστημια του εξωτερικου; δεν ειναι τυχαιο...!

Για τα ελληνικα σιριαλ δεν εχω να πω... ολοι οι φτωχοι ζουν σε πολυτελεις μεζονετες... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο του Βερολίνου. Η ασφάλεια μου πλήρωνε δίκλινο και είχα τη δυνατότητα να το κάνω οικογενειακό το δωμάτιο με 64€ τη μέρα.

Την πρώτη φορά πλήρωσα κοντά 300€+250€ τη μαία και τη δεύτερη 128€+250€ τη μαία. Και αυτό γιατί ήθελα δική μου μαία και όχι εκείνη που θα είχε υπηρεσία. ΄

Εδώ σε παρακολουθεί ο γυναικολόγος αλλά δεν έχει το δικαίωμα να σε ξεγεννήσει. Αυτό το κάνουν οι μαίες και αν χρειαστεί γιατρός έρχεται εκείνος του νοσοκομείου. Αν όλα πάνε καλά, μπαίνει στην αίθουσα μόλις ξεκινούν οι εξωθήσεις και μετά σε ράβει. Αυτή ειναι η όλη δουλειά του σε ένα φυσιολογικό τοκετό.

Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη και είχα κοντά μου τα μωράκια μου από τη στιγμή που γεννήθηκαν. Με τίποτα δεν θα δεχόμουν να γεννήσω σε ιδιωτικό που θα μου έπαιρναν απο κοντά το παιδί μου. Και φυσικά λυπάμαι να δώσω τόσα χρήματα για τον τοκετό.

Πιστευω πως γίνεται φοβερή εκμετάλλευση της μητέρας στην Ελλάδα. Υπάρχει φοβερή κινδυνολογία και εκφοβισμός. Πάντα αναφέρομαι σε υγιείς και φυσιολογικές καταστάσεις.

Τα προηγούμενα μηνυματα δεν μπορώ να τα διαβάσω γιατί ειμαστε στη σελίδα 20+.... Θα ξημερωθώ!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia na se prolavo 8a sou po oti sto pio gnosto kolegio (to opoio to ksero pragmatika kala) proslamvanontai ka8igites me vasi tis diasindeseis tous k oxi tis gnoseis tous kai ta siggrammata tous.

Mas vazoun na kaliptoume 8eseis se ma8imata pou den exoune kamia sxesi px.. eimai ma8imatikos? e na paro kai tin pliroforiki kai as min exo piasei pc pote stin zoi mou..

Kseroun oti douleia den ginetai.. alla apla den tous endiaferei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eley8eria έγραψε:

Marinaki mou stelnoun ta paidia tous se idiotika oxi gia to epipedo alla gia tis diasindeseis. Eyxaristo

Παιζουν ρολο και οι διασυνδεσεις... αλλα οταν τα δημοσια εχουν καταληψεις η απεργουν οι καθηγητες στα ιδιωτικα το μαθημα συνεχιζεται...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

vivianka έγραψε:

[/quote:212ox8mb]

Μαρίνα μου, εφόσον σ' έκανε να αισθάνεσαι έτσι, είναι λογικό που δεν τον αλλάζεις. Ειδικά μετά την προηγούμενη εμπειρία που είχες!

Τώρα για τα σχολεία, αυτό λέω κι εγώ, καλή μου. Όλοι οι βουλευτές στέλνουν τα παιδιά τους στο αμερικανικό κολλέγιο ή στα Ανάβρυτα και εμείς αντί να ορθώσουμε ανάστημα και ν' απαιτήσουμε τα χρήματα που υποχρεωτικά μας κρατάνε από τη φορολογία για τη δημόσια εκπαίδευση να αξιοποιούνται, έχουμε συμβιβαστεί με την ιδέα και τρεφόμαστε με ψωμί κι ελιές να στείλουμε το παιδί τουλάχιστον για μεταπτυχιακό στην Αγγλία! ΄Αλλο μεγάλο αγκάθι κι αυτό της εκπαίδευσης, αλλά ανήκει σε άλλη ενότητα...

Όσο για τα ελληνικά σήριαλς, οι πτωχές πλην τίμιες ηρωίδες εκτός του ότι μένουν σε σπιταρώνες, είναι πάντα χτενισμένες και βαμένες στην τρίχα ακόμα και όταν κοιμούνται!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sissio έγραψε:

P.S. Sorry gia ta greeklish, alla to PC mou den upostirizei ta ellinika, giati ton agorasa apo to Dubai me ta lefta pou den edosa sto idiotiko maieutirio!! xaxaxaxa :):D:D:D

Χαχαχαχα... Σισσυ εχεις ωραιο χιουμορ...!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mamoli έγραψε:

Κάσση έγραψε:

[/quote:k9q9w5h0]

Ολιβιακι εγω παντως αποφευγω το Ζara εδω στο Ηρακλειο γιατι εχει καταντησει σα το ΙΚΑ πλεον...πρεπει να κλεινεις ενα μηνα πριν ραντεβου για να δοκιμασεις ενα ρουχο,για να μη πω για την ουρα στα ταμεια! :S :silly:

Του μωρου μονο ψωνιζω τακτικοτατα γιατι τα ρουχαλακια ειναι φανταστικα! ;)

Παντως για να επανελθω στο θεμα,προσωπικα χαιρομαι που μετραει τοσες σελιδες γιατι ειναι ενα φλεγον ζητημα και θεωρω πολυ θετικο να θιγονται με αμεση ανταποκριση τετοια ζητηματα! :)

Μακαρι να αλλαζε η Ελληνικη πραγματικοτητα κι ολοι να στραφομασταν στο δημοσιο τομεα,ωστε να εκλειψει(το κατα δυναμη) η ιδιωτικη εκμεταλευση...

Δυστυχως το μεγαλυτερο μερος ευθυνης το εχει το κρατος κι οχι ο πολιτης. Αν ζουσα πχ Αθηνα θα πηγαινα με τα χιλια στο ΕΛΕΝΑΣ,εδω ομως στη Κρητη δε το ρισκαρω...

Οταν ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα οι καλοι γιατροι κι αν δεν εισαι απο εξωσωματικη ή με δυσκολου βαθμου εγκυμοσυνη,αγανακτεις να σε αναλαβουν,λογο ελειψης χρονου κι αλλες διαφορες δικαιολογιες, οταν ξερεις απο καλη σου φιλη οτι εκανε ενα μωρο 4100,γεννουσε 2 μερες με αφορητους πονους,δε της εκαναν επισκληριδιο κι εκλαιγε απο απελπισια και στο τελος της το πηρε με εμβρυουλκο και παραλιγο να σακατεψει και την ιδια και το παιδι,οταν η αλλη πηγε με πονους στο Βενιζελειο στον 8ο κι επειδη ο γιατρος εκρινε τηλεφωνικα πως δε γενναει ακομη και δεν ειναι τιποτα, ελειπε και ο εφημερευον,οι ειδικευομενοι δεν ηξεραν τη τυφλα τους,δε της εδωσε κανεις σημασια και πεθανε και αυτη και το παιδι κι ενα σωρο αλλα(γιατι για μενα εχουν πολυ μεγαλη σημασια η εμπειριες αλλων..), φοβαμαι...

Φυσικα τα παντα μπορουν να συμβουν οπουδηποτε,ομως βλεπεις,ακους και διαλεγεις εκεινο που θεωρεις ασφαλεστερο στατιστικα...

Παρ'ολα αυτα αν εμενα ο γιατρος μου ξεγεννουσε σε δημοσιο θα πηγαινα!

Θα ζητουσα βεβαια παλι μονοκλινο ή δικλινο(εχεςι νομιζω αυτη την επιλογη αν πληρωσεις κατι) γιατι σαν ανθρωπος,αν και κοινωνικοτατη, σε τετοιες στιγμες δεν αντεχω τη πολυκοσμια,αλλα θα πηγαινα γιατι του εχω απολυτη εμπιστοσυνη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Sissio έγραψε:

Χαχαχαχα... Σισσυ εχεις ωραιο χιουμορ...!!! :laugh:[/quote:88dy1qgx]

Marina prosekse ti les giati tha sunexiso na leo kruades!! :blink: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...