Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΗΣΥΧΙΑ & ΦΟΒΟΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!

είμαι καιρό μέλος στο σαι τ αλλά λόγω δουλειάς

μπαίνω μόνο για λίγο να διαβάσω τα νέα σας!!

με κάποια κορίτσια έχω μιλήσει κάποιες φόρες στο τσα τ...

Θέλω να μοιραστώ

μαζί σας την ανησυχία μου και να μου πείτε

την εμπειρία σας και την άποψη σας!:woohoo:

πριν ένα χρόνο είχα μια ατυχής εγκυμοσύνη...

τώρα βεβαία διανύω την 15η εβδομάδα της δεύτερης εγκυμοσύνης:laugh: μου

έκανα και την αυχενική διαφάνεια και όλα πολύ καλά!:laugh:

αλλά βρε κορίτσια μέσα στο μυαλό μου είναι ο φόβος ότι θα πάω στο γιατρό και ότι μπορεί να μου πει κάτι κακό ότι έχει γίνει στο μωρό....:unsure:

δεν ξέρω γιατί σκέφτομαι έτσι...τι να κάνω???έχει συμβεί σε καμιά σας κάτι τέτοιο??

και κάτι ακόμα δεν έχω όρεξη για φαγητό και στην δουλειά κάτι καλά κορίτσια συνεχεία μου την λένε:angry:

ότι θα κάνω 500gr παιδί :S:S κτλ....ότι δεν έχω μεγάλη κοιλιά..κτλ

πρέπει να ανησυχώ που δεν έχω όρεξη για το φαγητό?

ευχαριστώ πολύ κορίτσια για το χρόνο σας

!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

glykia mou mhn fobase.egw eimai sthn 14 eudomada kai den exw kai egw koilia.oi kopeles sthn douleia sou h einai asxetes h se zhleuoun pou den exeis kanei koilia.kanonika den prepei na exoume megalh se autes tis eudomades .oso gia thn oreksh phsteuw oti tha prepei na katalagiaseis ton fobo sou gia na sou anoiksei einai psixologiko.perish eixai mia atyxia tora omos exeis mia eytixia prospathise na thn xareis.sthn eudomada aythn exeis parasei to megalo fobo tis apobolhs to paidi einai kala kai shnexizeis gia to terma...pithanon perish apebales se pio proimo stadio apo thn torinh egymosinh kai auto egine giati to kati den pigene kala me to paidi kai eprepe na teleiosei.tora eisai kala kai esu kai to paidi mhn anisixei ola tha pane kala.an exeis amfibolies pare thl ton giatro sou kai pes tous fobous sou ta idia tha sou pei pou sou eipa.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glykia mou mhn fobase.egw eimai sthn 14 eudomada kai den exw kai egw koilia.oi kopeles sthn douleia sou h einai asxetes h se zhleuoun pou den exeis kanei koilia.kanonika den prepei na exoume megalh se autes tis eudomades .oso gia thn oreksh phsteuw oti tha prepei na katalagiaseis ton fobo sou gia na sou anoiksei einai psixologiko.perish eixai mia atyxia tora omos exeis mia eytixia prospathise na thn xareis.sthn eudomada aythn exeis parasei to megalo fobo tis apobolhs to paidi einai kala kai shnexizeis gia to terma...pithanon perish apebales se pio proimo stadio apo thn torinh egymosinh kai auto egine giati to kati den pigene kala me to paidi kai eprepe na teleiosei.tora eisai kala kai esu kai to paidi mhn anisixei ola tha pane kala.an exeis amfibolies pare thl ton giatro sou kai pes tous fobous sou ta idia tha sou pei pou sou eipa.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glykia mou mhn fobase.egw eimai sthn 14 eudomada kai den exw kai egw koilia.oi kopeles sthn douleia sou h einai asxetes h se zhleuoun pou den exeis kanei koilia.kanonika den prepei na exoume megalh se autes tis eudomades .oso gia thn oreksh phsteuw oti tha prepei na katalagiaseis ton fobo sou gia na sou anoiksei einai psixologiko.perish eixai mia atyxia tora omos exeis mia eytixia prospathise na thn xareis.sthn eudomada aythn exeis parasei to megalo fobo tis apobolhs to paidi einai kala kai shnexizeis gia to terma...pithanon perish apebales se pio proimo stadio apo thn torinh egymosinh kai auto egine giati to kati den pigene kala me to paidi kai eprepe na teleiosei.tora eisai kala kai esu kai to paidi mhn anisixei ola tha pane kala.an exeis amfibolies pare thl ton giatro sou kai pes tous fobous sou ta idia tha sou pei pou sou eipa.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασα μου καλησπέρα σου....δεν μπορω να σου πω για την ορεξη και για αυτα που λες...αλλά το μονο που μπορω να σου πω ειναι να μην αγχωνεσαι και ολα καλα θα πανε....μην αναλωνεσαι σε τετοιου ειδους ανοησιες( συναδελφους....)...εσυ να κοιτας να ζεις την καθε στιγμη της εγκυμοσυνης σου...με το μωρακι σου στην κοιλιτσα σου και θα δεις που ολα καλα θα πανε...σε φιλώ...καλο βραδυ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασα μου καλησπέρα σου....δεν μπορω να σου πω για την ορεξη και για αυτα που λες...αλλά το μονο που μπορω να σου πω ειναι να μην αγχωνεσαι και ολα καλα θα πανε....μην αναλωνεσαι σε τετοιου ειδους ανοησιες( συναδελφους....)...εσυ να κοιτας να ζεις την καθε στιγμη της εγκυμοσυνης σου...με το μωρακι σου στην κοιλιτσα σου και θα δεις που ολα καλα θα πανε...σε φιλώ...καλο βραδυ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασα μου καλησπέρα σου....δεν μπορω να σου πω για την ορεξη και για αυτα που λες...αλλά το μονο που μπορω να σου πω ειναι να μην αγχωνεσαι και ολα καλα θα πανε....μην αναλωνεσαι σε τετοιου ειδους ανοησιες( συναδελφους....)...εσυ να κοιτας να ζεις την καθε στιγμη της εγκυμοσυνης σου...με το μωρακι σου στην κοιλιτσα σου και θα δεις που ολα καλα θα πανε...σε φιλώ...καλο βραδυ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΤΑΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΧΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΝ ΡΩΤΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΗΠΩΣ ΜΗΠΩΣ ΜΗΠΩΣ. ΟΤΑΝ ΕΦΕΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΠΡΙΖΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ? Κ.Τ.Λ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΥΠΝΟΥΛΕΣ ΑΣΤΕΣ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΑΣΙΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΟΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΕΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΛΑΚΙΕΣ ΤΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΥΘΥΝΕΤΕ ΤΟ ΑΝΧΩΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΣΤΑΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΕΣΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΧΩΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΤΑΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΧΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΝ ΡΩΤΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΗΠΩΣ ΜΗΠΩΣ ΜΗΠΩΣ. ΟΤΑΝ ΕΦΕΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΠΡΙΖΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ? Κ.Τ.Λ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΥΠΝΟΥΛΕΣ ΑΣΤΕΣ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΑΣΙΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΟΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΕΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΛΑΚΙΕΣ ΤΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΥΘΥΝΕΤΕ ΤΟ ΑΝΧΩΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΣΤΑΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΕΣΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΧΩΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΤΑΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΧΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΝ ΡΩΤΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΗΠΩΣ ΜΗΠΩΣ ΜΗΠΩΣ. ΟΤΑΝ ΕΦΕΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΠΡΙΖΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ? Κ.Τ.Λ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΥΠΝΟΥΛΕΣ ΑΣΤΕΣ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΑΣΙΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΟΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΕΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΛΑΚΙΕΣ ΤΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΥΘΥΝΕΤΕ ΤΟ ΑΝΧΩΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΣΤΑΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΕΣΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΧΩΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!:)

θα κοιμηθώ λίγο πιο ήσυχη απόψε!!

την παρασκευή θα πάω στο γιατρό θα σας πω τα νέα μου!!:cheer:

καλό σας βραδύ!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!:)

θα κοιμηθώ λίγο πιο ήσυχη απόψε!!

την παρασκευή θα πάω στο γιατρό θα σας πω τα νέα μου!!:cheer:

καλό σας βραδύ!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!:)

θα κοιμηθώ λίγο πιο ήσυχη απόψε!!

την παρασκευή θα πάω στο γιατρό θα σας πω τα νέα μου!!:cheer:

καλό σας βραδύ!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσα καλημέρα.

Μάλλον αυτά τα άγχη τα έχουμε περάσει όλες και σε διάφορες παραλλαγές!

Μην ακούς ΚΑΝΕΝΑΝ.;)

Η γιατρός μου,μου έλεγε ότι τις πιο φρικιαστικές ιστορίες θα τις ακούσω στην εγκυμοσύνη.:P

Και όντως έτσι έγινε.:(

Πολλοί καλοθελητές βρίσκονται για να σε φρικάρουν.:angry:

Εγώ ήμουνα μια κομψη εγκυμονούσα,δεν άλλαξα τρόπο στο ντύσιμο μου,ούτε έπαψα να περιποιούμαι τον εαυτό μου.

Ήθελα να είμαι ομορφότερη από ποτέ.:woohoo:

Όχι από ματαιοδοξία αλλά επειδή πιστεύω ότι εγκυμοσύνη δεν συνεπάγεται με 100 κιλά λίπος,αχτένιστα μαλλιά,παπούτσια φλατ χοντροκομμένα και ρούχα 10 νούμερα μεγαλύτερα.

Για την κοιλιά μου,μου έλεγαν ότι είναι μικρή,ότι είναι χαμηλά και ότι γενικά κάτι δεν πάει καλά!!

Τα μυαλά τους κ μια λίρα!:laugh: :laugh:

Όλα μια χαρά πήγαν και τώρα η κορούλα μου είναι μια κούκλα ζωγραφιστή και ενα χαρούμενο και γελαστό μωράκι!:) :)

Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και μην ακούς κανένα.

Δυστυχώς,κάποιες γυναίκες γίνονται λίγο πράσινες(λόγω ζήλιας)όταν μάθουν για την εγκυμοσύνη μιας άλλης.

Τι ντροπή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσα καλημέρα.

Μάλλον αυτά τα άγχη τα έχουμε περάσει όλες και σε διάφορες παραλλαγές!

Μην ακούς ΚΑΝΕΝΑΝ.;)

Η γιατρός μου,μου έλεγε ότι τις πιο φρικιαστικές ιστορίες θα τις ακούσω στην εγκυμοσύνη.:P

Και όντως έτσι έγινε.:(

Πολλοί καλοθελητές βρίσκονται για να σε φρικάρουν.:angry:

Εγώ ήμουνα μια κομψη εγκυμονούσα,δεν άλλαξα τρόπο στο ντύσιμο μου,ούτε έπαψα να περιποιούμαι τον εαυτό μου.

Ήθελα να είμαι ομορφότερη από ποτέ.:woohoo:

Όχι από ματαιοδοξία αλλά επειδή πιστεύω ότι εγκυμοσύνη δεν συνεπάγεται με 100 κιλά λίπος,αχτένιστα μαλλιά,παπούτσια φλατ χοντροκομμένα και ρούχα 10 νούμερα μεγαλύτερα.

Για την κοιλιά μου,μου έλεγαν ότι είναι μικρή,ότι είναι χαμηλά και ότι γενικά κάτι δεν πάει καλά!!

Τα μυαλά τους κ μια λίρα!:laugh: :laugh:

Όλα μια χαρά πήγαν και τώρα η κορούλα μου είναι μια κούκλα ζωγραφιστή και ενα χαρούμενο και γελαστό μωράκι!:) :)

Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και μην ακούς κανένα.

Δυστυχώς,κάποιες γυναίκες γίνονται λίγο πράσινες(λόγω ζήλιας)όταν μάθουν για την εγκυμοσύνη μιας άλλης.

Τι ντροπή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσα καλημέρα.

Μάλλον αυτά τα άγχη τα έχουμε περάσει όλες και σε διάφορες παραλλαγές!

Μην ακούς ΚΑΝΕΝΑΝ.;)

Η γιατρός μου,μου έλεγε ότι τις πιο φρικιαστικές ιστορίες θα τις ακούσω στην εγκυμοσύνη.:P

Και όντως έτσι έγινε.:(

Πολλοί καλοθελητές βρίσκονται για να σε φρικάρουν.:angry:

Εγώ ήμουνα μια κομψη εγκυμονούσα,δεν άλλαξα τρόπο στο ντύσιμο μου,ούτε έπαψα να περιποιούμαι τον εαυτό μου.

Ήθελα να είμαι ομορφότερη από ποτέ.:woohoo:

Όχι από ματαιοδοξία αλλά επειδή πιστεύω ότι εγκυμοσύνη δεν συνεπάγεται με 100 κιλά λίπος,αχτένιστα μαλλιά,παπούτσια φλατ χοντροκομμένα και ρούχα 10 νούμερα μεγαλύτερα.

Για την κοιλιά μου,μου έλεγαν ότι είναι μικρή,ότι είναι χαμηλά και ότι γενικά κάτι δεν πάει καλά!!

Τα μυαλά τους κ μια λίρα!:laugh: :laugh:

Όλα μια χαρά πήγαν και τώρα η κορούλα μου είναι μια κούκλα ζωγραφιστή και ενα χαρούμενο και γελαστό μωράκι!:) :)

Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και μην ακούς κανένα.

Δυστυχώς,κάποιες γυναίκες γίνονται λίγο πράσινες(λόγω ζήλιας)όταν μάθουν για την εγκυμοσύνη μιας άλλης.

Τι ντροπή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα μου γλυκια μην ακούς ΚΑΝΕΝΑΝ!!! Κι εμένα έτσι μου έλεγαν και με είχαν τρομοκρατήσει. Οι κοπέλες στη δουλειά μου έλεγαν ότι έχω πολυ μικρή κοιλίτσα και χαμηλά, και πως δεν είναι καλό αυτό. Με έιχαν βγάλει ότι είναι σε θέση αποβολής, ότι έχω λίγο αμνιακό υγρό και ότι το μωρό μου είναι λιποβαρές! Κι εγώ η χαζή καθόμουν και τις άκουγα με αποτέλεσμα να αγχώνομαι και να τρεχω έκτακτα στον γιατρό χωρίς λογο! (Γιατί με κάθε πονάκι που ένιωθα με τρομοκρατούσαν!) Τελικά, όπως βλέπεις, ούτε απέβαλα, το αμνιακό της μπέμπας είναι μια χαρά και μαλιστα θα την πάρουμε νωρίτερα γιατί είναι πολύ μεγάλη!!! Τώρα στο τέλος κατάλαβα ότι δεν πρέπει να ακούμε κανεναν!

Όσο για την όρεξή σου , δε χρειάζεται να τρως πολύ, απλά να τρως σωστα και το μωρό ό,τι χρειάζεται θα το πάρει!

Πολλά φιλιά και καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα μου γλυκια μην ακούς ΚΑΝΕΝΑΝ!!! Κι εμένα έτσι μου έλεγαν και με είχαν τρομοκρατήσει. Οι κοπέλες στη δουλειά μου έλεγαν ότι έχω πολυ μικρή κοιλίτσα και χαμηλά, και πως δεν είναι καλό αυτό. Με έιχαν βγάλει ότι είναι σε θέση αποβολής, ότι έχω λίγο αμνιακό υγρό και ότι το μωρό μου είναι λιποβαρές! Κι εγώ η χαζή καθόμουν και τις άκουγα με αποτέλεσμα να αγχώνομαι και να τρεχω έκτακτα στον γιατρό χωρίς λογο! (Γιατί με κάθε πονάκι που ένιωθα με τρομοκρατούσαν!) Τελικά, όπως βλέπεις, ούτε απέβαλα, το αμνιακό της μπέμπας είναι μια χαρά και μαλιστα θα την πάρουμε νωρίτερα γιατί είναι πολύ μεγάλη!!! Τώρα στο τέλος κατάλαβα ότι δεν πρέπει να ακούμε κανεναν!

Όσο για την όρεξή σου , δε χρειάζεται να τρως πολύ, απλά να τρως σωστα και το μωρό ό,τι χρειάζεται θα το πάρει!

Πολλά φιλιά και καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα μου γλυκια μην ακούς ΚΑΝΕΝΑΝ!!! Κι εμένα έτσι μου έλεγαν και με είχαν τρομοκρατήσει. Οι κοπέλες στη δουλειά μου έλεγαν ότι έχω πολυ μικρή κοιλίτσα και χαμηλά, και πως δεν είναι καλό αυτό. Με έιχαν βγάλει ότι είναι σε θέση αποβολής, ότι έχω λίγο αμνιακό υγρό και ότι το μωρό μου είναι λιποβαρές! Κι εγώ η χαζή καθόμουν και τις άκουγα με αποτέλεσμα να αγχώνομαι και να τρεχω έκτακτα στον γιατρό χωρίς λογο! (Γιατί με κάθε πονάκι που ένιωθα με τρομοκρατούσαν!) Τελικά, όπως βλέπεις, ούτε απέβαλα, το αμνιακό της μπέμπας είναι μια χαρά και μαλιστα θα την πάρουμε νωρίτερα γιατί είναι πολύ μεγάλη!!! Τώρα στο τέλος κατάλαβα ότι δεν πρέπει να ακούμε κανεναν!

Όσο για την όρεξή σου , δε χρειάζεται να τρως πολύ, απλά να τρως σωστα και το μωρό ό,τι χρειάζεται θα το πάρει!

Πολλά φιλιά και καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου είναι όλα καλά αφού ακούσατε και καρδούλα είναι νωρίς ακόμα εγω όταν είχα πάει ήμουν 7 εβδ και δεν Ακουγόταν τόσο καλά αφού θυμάμαι κράταγα την αναπνοή γιατί χανόταν κάπως ο ήχος.. μετά 8 εβδ Ακουγόταν μια χαρά με 154 παλμούς  Με το καλοοοο 🤰
    • Δύο χρόνια προσπαθούσαμε και είχα και μια εγκυμοσύνη πέρυσι που δεν πήγε καλά. Αλλά και οι ορμονικές μου εξετάσεις δεν ήταν καλές για την ηλικία μου και βρήκαμε και ενδομητριωση το Πάσχα σε υπέρηχο. τον Ιανουάριο θα πηγαίναμε στην επιτροπή για τα φάρμακα εξωσωματικής και έμεινα έγκυος στη σπερματεγχυση του Δεκεμβρίου που είχαμε κάνει για να εξασφαλίσουμε ότι η επιτροπή θα μας δώσει κατευθείαν τα φάρμακα για εξωσωματική και όχι για σπερματεγχυση  Οπότε ήταν τελείως ανέλπιστο για μένα 
    • Ένιωσα μια ζάλη κάπως μια αδιαθεσία και μέτρησα το ζαχαρο ήταν 137 μετά από 20 λεπτά το ξανά μέτρησα ήταν 116 και ειπα μήπως ήταν από αυτο η ζάλη που είχα αλλά μετά που έπεσε με ξανά έπιασε κάπως όποτε μάλλον ηταν άσχετο με το ζαχαρο η ζάλη 🤷‍♀️
    • Πχ εμένα την μαμα μου που ήθελε να πάει διακοπές την έβαλε με πρόκληση τοκετού της έσπασαν τα νερά και την βάλανε τεχνητούς πόνους γέννησε φυσιολογικά  αλλα κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική τουλάχιστον αν ηταν ξεκάθαρος μαζι της ότι θα πάνε για καισαρική για αυτόν τον λόγο από την αρχή οκ αν της το είπε τελευταία στιγμή τότε είναι απαράδεκτος ο γιατρός υπάρχουν και αυτοί δυστηχως 
    • Λοιπόν πήγαμε άγιο Δομίνικο 🌴, 20 ώρες στο πήγαινε με 2 ανταποκρισεις και 16 ώρες ή επιστροφή με 1 ανταπόκριση.  Δεν ένιωσα να κουράζομαι παραπάνω απ ότι σε άλλα ταξίδια μου. Δηλαδή φυσιολογικά πράγματα! Λόγω εγκυμοσύνης είχα προτεραιότητα σε όλες τις ουρές οπότε μη σου πω ότι ήταν κ πιο ξεκούραστα 😊 ! Εκει όλα μια χαρά μπάνιο, παραλία κ βόλτες κάθε μέρα. Τελευταία μέρα είχαμε κλείσει μια ημερήσια κρουαζιέρα και ήταν με ταχύπλοο και είχε τεράστια κύματα κ πηγαίναμε γκαπα γκουπα πάνω κάτω.  Εκεί τα είδα όλα, είπα θα γεννησω πάνω στη βάρκα από τα χτυπήματα.... μου λέει ο σύζυγος με κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις θα βγει το παιδί!!!! Οποτε εμείς τη ζαβομαρα δεν την γλυτώνουμε! 😝!! Ελπίζω την Παρασκευή που θα πάω στη γιατρο να είναι όλα καλά 🥰!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...