Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΡΙΖΟΜΑΣΤΕ (ΑΠΟ ΚΑΤΩ);;;


apis

Recommended Posts

Παλι για τριχες μιλατε? :laugh:

Εγω κουρευω, ξυριζω, καθαριζω την περιοχη

απο τοτε που αρχισα να εχω σεξουαλικες επαφες.

Να πω την αληθεια ξεκινησα για λογους αισθητικης

και μονο, αλλα με το περασμα των χρονων μου εγινε συνηθεια..

Μετα τη γεννα, οταν εβαλα ξυραφι νομιζα πως θα κοπω,

αλλα μια χαρα...!! Και ετσι συνεχιζω ακαθεκτη...

Και οσο για σαπουνια.. Το αφρολουτρακι μου αρκει.(τζονσον).

Την καλημερα μου....!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλες!

Εγώ το έκανα όλο "γλόμπο" από τα 18 με ξυραφάκι 1 φορά την εβδομάδα. Τώρα τα τελευταία 3 χρόνια, τα χείλη τα ξυρίζω καλά καλά και περιποιούμαι το μπροστινό τρίχωμα κουρεύοντάς το (γιατί δεν μου αρέσει εντελώς φαλακρό) και ξυρίζοντας τα πλαϊνά δίνοντας άλλη φορά σχήμα σαν τριγωνάκι, άλλη σαν φαρδιά γραμμή... ανάλογα τα κέφια :)

Πάντως και εγώ πιστεύω οτι είναι καθαρότερη η περιοχή όταν είναι ξυρισμένο. Τουλάχιστον έγω νιώθω καλύτερα.

Τώρα που η κοιλίτσα δεν με αφήνει να έχω οπτικό πεδίο το έχω κάνει το καημένο σαν τσίρκο!!!!! Αλλά φοβάμαι να βάλω τον αντρα μου να με ξυρίσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη μου :P :laugh: !

Κοριτσια καλημερα! Σε καποια φαση εκανα και εγω κερι αλλα στην εγκυμοσυνη το σταματησα γιατι πονουσα πολυ. Παρ' ολο που κανω κερι πολλα χρονια σε αλλα σημεια εκει δεν καταφερα να αντεξω. Απο τοτε λοιπον ξυραφι στα πλαινα. Βεβαια μολις τελειωσω με τα σημεια που κανω λειζερ θα κανω και εκει. Προς το παρον μια φορα τη βδομαδα ξυραφι και καπου καπου κουρεματακι στο σχεδιο! :P :laugh: Το καλοκαιρι παντως που βγαίνουν πιο συχνα και σε συνδυασμό με τα μπανακια στη θαλασσα ειναι το χειροτερο μου. Βγαζω σπυράκια! :angry: Οσο αφορα αν ειναι θεμα υγιεινής δεν ξερω να σας απαντησω. Δεν εχει τύχει να ρωτησω τη γυναικολογο μου. Παντως εγω δεν αντεχω με τοση τριχα εκει κατω! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κι απο μένα.

Κι εγώ μερικές φορές το ξυρίζω όλο, κυρίως καλοκαίρι, τον χειμώνα απλά το παίρνω λίγο.

Αυτό όμως που έχω διαβάσει και ξέρω πως δεν είναι και ότι καλύτερο να το ξυρίζεις εντελώς γιατί οι τρίχες προστατεύουν από τα μικρόβια, ώστε να μην εισέρθουν στον κόλπο. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια..βρε κορίτσια..μην γίνεστε υπερβολικές με την καθαριότητα!! Η τρίχα δε σημαίνει βρωμια..μην τα μπερδεύουμε!! Καθαριότητα σημαίνει συχνό πλύσιμο με σκέτο νερό(συμβουλή του γιατρού μου αν κι εγώ χρησιμοποιώ σαπούνι.Αν πλυθω δηλαδή 2-3 φορές τη μέρα, τις 2 θα βάλω σαπούνι)Ουτε κι εμένα μου αρέσει η μαλλουρα εκεί κάτω αλλά όχι και γουλι. Θεωρώ πιο όμορφο αλλά και πιο αισθησιακό το να έχει κουρεμένο μαλλάκι παρά καθόλου. Ε όχι και να μοιάζω με μπεμπέκα!!Αφήστε που αυξάνεται η φαγούρα και τα υγρά όταν το έχω τελείως γουλί!!Απαπαπα..μαλλάκι και πάλι μαλλάκι!!

Ιφιγένειά μου το μπεταντιν μην το χρησιμοποιείς σε καθημερινή βάση..θα σου προκαλέσει περισσότερα προβλήματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Με χει πιασει σπαστικο γέλιο .... Απιστευτο θεμα για συζήτηση !!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εσυ Λαλα πως την παλευεις ; Ξυριζεσαι;

Φανη δε μπορεις να φανταστεις τι χαρα πηρα οταν ρωτησα το γιατρο και μου ειπε τα ιδια που λες και εσυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολο ξυρισμενο δε μου αρεσει καθολου

μισοξυρισμερνο ομως..δεν ειναι πολυ γελλοιο;; :laugh: :laugh: :laugh:

Παιδια το ξαναλεω νομιζα οτι επιβαλεται το ξυρισμα(σε ολο) για λογους υγιεινης

Ομως αυτο ειναι μυθος οπως επιβεβαιωσε και ο γιατρος

Πεταξτε τα ξυραφακια!!!!!

Τσακιστε τα ξυρισμενα προτυπα!!

Ελατε να απελευθερωθουμε!!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

apis μηπως να σου πω και τι χρωμα βρακι φοράω ? Λεω μηπως σε ενδιαφέρει ..

Οχι Λαλα μη μου πεις..καλο ειναι να αποφυγουμε τετοιες περιγραφες σε μια σοβαρη δημοσια συζητηση

Αν παλι επιμενεις, στειλτο σε pm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω αν και καποιες φορες βαριεμαι να ξυριστω,πιστευω πως εστω και λιγο ψαλιδισμα χρειαζεται 'η να μενει μια γραμμη τριχων,το λεγομενο μπραζιλιαν,οσο για την ψαριλα συνηθως αν συνοδευεται απο περιεργα υγρα το πιθανοτερο ειναι να ειναι κολπιτιδα αλλα δεν χρειαζεται αμεσως καλλιεργεια.Οσο για το αν πρεπει 'η οχι να ξυριζομαστε νομιζω οτι βοηθαει στη καλη υγιεινη αλλα μαλλον ειναι περισσοτερο θεμα εμφανισης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ :laugh: :laugh: :laugh: :P ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !!!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
καλοοο!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis μου εννοείται οτι δεν επιβάλλεται! Δεν ειπε καμια οτι αυτη που δεν το ξυρίζει ειναι βρωμιάρα. Εγω παντως μιλησα καθαρα για τον εαυτό μου. Τωρα το τι κανει η καθεμια ειναι δικο της θεμα!

zaxarenia τι ειπε παλι το στομα σου! :P :laugh: :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxxaxaxaxaxa kala giota eisai apithanei!!!!!!!!!!

koritsia mou geia sas....eida trixes k brakia k eirthaaaaaaa

xaxxaxaxaxxaxaxaxxaxaxa

loipon na sas po thn dikh mou apopsh k thn diki mou taktikh...

ego ksyrizomai analoga me ta kefia...dld ti ennow...

thn mia fora to kano gouli,thn allh fora to kano trigonaki,thn allh sxhma kardoulas!!!! olo k kati diaforetiko....

pantos einai kalo na ksyrizesai giati einai polly aidiastiko na paei o allos na se ................. k na brei olokliro bouno!!!!

ego xreisimopoio to ksyrafi tou andra mou einai polly kalo k den kobomai oute bgazo spyrakia...

Aplos thelei mia mikrh prosoxei sto kato xeilos giati mia fora to ekana biastika k ponousa 3 meres....

ego nomizo pos kathe andras thelei h gynaika na einai katharh peripoihmenh....

oso gia ta brakia mou opoia endiaferetai forao mono stringggggg

xaxxaxaxaxxa k kapou kapou ta kofta!!!!

ayta apo emenaaaaaaa

polla filia!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...