Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ!ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΛΛΙΚΟΥΣ.ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΣΥΧΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑ 3-4 ΜΕΡΕΣ , ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΣΙΡΙΖΕΙ.ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥ.ΕΓΩ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ-ΓΙΑ ΤΗΓΑΝΙΤΑ, ΛΑΧΑΝΑ, ΚΡΕΜΜΥΔΙΑ Κ.Τ.Λ. ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ.ΔΩΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΟΛΑ.ΜΑΡΑΘΟ, ΒΙΟ GAIA K.T.L. - TIPOTA.ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟ INFACOLIK?O GIATROS ΛΕΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΛΛΑ

ΚΛΑΙΜΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σε καταλαβαινω..

υπομονη μονο εχω να πω...

περασαμε κ μεισ τα πονακια αλλα οχι για πολυ...

ευχομαι συντομα αν στρωσει...

κ μενα μαραθο ουτε το επινε... :huh::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς παίρναμε το infacolic συμφωνα πάντα με τις συμβουλές της γιατρού..

Νομίζω ότι τον βοήθησε (μέχρι και 3 φορές τη μέρα πριν από τον θηλασμό....πρωι και απόγευμα του εδινα εγω).

Επίσης έβραζα χαμομήλι, το αφηνα λιγακι να κρυωσει, έβαζα και λιγακι ελαιόλαδο& εβρεχα ενα μεγαλο κομματι βαμβακι με αυτό..

Γιατροσόφι της μαμας μου και φαινόταν ότι του αρεσε ιδιαιτερα ετσι ζεστό που ήταν.

Υπομονή σου ευχομαι, (τα αγορακια & ειδικα τα μωρακια που θηλαζουν κανουν πιο εντονους κολικούς). :dry: (εγω πίστευα το αντίθετο )

Μέρες είναι και θα περασουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

El_ninio έγραψε:

Υπομονή σου ευχομαι, (τα αγορακια & ειδικα τα μωρακια που θηλαζουν κανουν πιο εντονους κολικούς). :dry: (εγω πίστευα το αντίθετο )

Μέρες είναι και θα περασουν.

Το αντίθετο ειναι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Infacolic σε αλλα μωρα βοηθάει και σε αλλα οχι . Οι ασκήσεις με τα ποδαράκια να φυγουν τα αερια , το καλο ρεψιμο και η ορθια σταση βοηθουν σιγουρα !

Αφου δεν ειναι καθημερινα νομιζω σιγα σιγα θα σας αφήσουν και θα ηρεμήσει το μωράκι σου . Προσεξε και τη στάση που θηλάζεις να μην παιρνει πολυ αερα .... Τι να πω υπομονή θα περάσει συντομα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άργησα αλλα δικαιωθηκα.

Η γιατρός μου επεμενε ότι ο θηλασμος επιδεινωνει τους κολικούς Lala μου, δεν μου εκανε νοημα αλλα, τι αλλο να ελεγα... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

El-ninio μου κουλο μου ακουγεται αυτο που λεει η γιατρος σου.... :S οι παντες υποστηριζουν το αντιθετο... :unsure:

Παντως να σου πω για την δικια μου εμπειρια..ο μικρος μου απο τη στιγμη που γεννηθηκε εκλαιγε μερα-νυχτα!!σκεψου οτι ηταν το μονο μωρο στη θερμοκοιτιδα(μπηκε για 2 μερες για τη θερμοτητα επειδη γεννηθηκε 2500κλ) που δε κοιμοταν και εκλαιγε!οι μαιες τα χαν παιξει κι οταν τους ειπα οτι θελω να τον εχω συνεχεια στο δωματιο μαζι μου,ειδα μια ανακουφιση στο προσωπο τους... :P

Ασε που δε κοιμοταν καθολου..ειχαν περασει και 14 ωρες που εκανε να κοιμηθει και ηταν μολις λιγων ημερων..ηθελε μονο να τον εχω στον ωμμο μου και να πηγαινω πανω κατω στο σπιτι!!

Επισης δεν επιασε ποτε στηθος..οσο κι αν προσπαθησα,οτι κι μου ελεγαν εκανα,μεχρι και συμβουλο θηλασμου πηρα αλλα τιποτα!! :( εβγαζα το γαλα 3 μηνες με θηλαστρο ολα σχεδον τα γευματα..

Μεχρι που καποια στιγμη γυρω στους 6 μηνες... ηρεμησε αποτομα!! :woohoo: κοιμοταν πολυ καλα,δεν γρινιαζε ολη τη μερα κτλ..

Το συνδιασα λιγο με την εισαγωγη στερεων τροφων αλλα δεν ειμαι και σιγουρη.. :unsure:

Ξερω θελει πολυ γερα νευρα αλλα κανε υπομονη και θα δεις θα περασει αυτη η δυσκολη περιοδος... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γιατρός σου δεν ξερει τι λεει ! Το μητρικό γαλα ειναι η φυσική τροφή για το μωρο . Ειναι πιο ελαφρυ , πιο ευπεπτο και ειδικά σχεδιασμένο για το δικό σου μωρό !

Οι γιατροι συνήθως λενε κοψε τα κουνουπιδια αλλα δεν λενε κοψε τα αγελαδινά προιόντα !

Απλα μερικά μωράκια εχουν πιο ανώριμο το πεπτικό τους συστημα και ταλαιπωορυνται λιγο πιο πολυ ... Αν επιναν ξενο ομως τοτε το 6μηνο με κολικους ειναι σχεδον βεβαιο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να της κανεις ασκησουλες.να φερνεις τα ποδαρακια της στην κοιλιτσα για να φευγουν τα αερια

το infacolik το πηραμε και εμεις και καπως του μαλακωσε τον πονο σε συνδυασμο με τις ασκησεις και με καλο ρεψιμο

ειναι μωρακια που κρατανε πολυ οι κολικοι υπομονη θα περασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι τρελή αυτή η γιατρός οεοοοοοο!!!!!! :laugh:

Σημασία έχει η σωστή πληροφόρηση και το ενστικτο μας.

Αυτά με έκαναν να συνεχίσω ;)

Lala μου, σε ευχαριστώ και πάλι για το μηνυμα.

Ευτυχως τελευταία είχαμε και πιο εύκολα βράδια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...