Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ!!!!


ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

Recommended Posts

απολυομαι!!!! με πηραν χθες τηλεφωνο και μου ανακοινωσαν οτι εως 10/10 θα απολυθω!!!

δεν μπορουν λενε να αντεξουν τις αυξημενες υποχρεωσεις που εχω πλεον με το μωρο(πχ τα ραντεβου του στους γιατρους,τα κρυολογηματα του)δεν τους καλυπτω αρα...απολυομαι...

μεχρι εδω ολα καλα θα παρω τα νομιμα οτι δικαιουμαι και μαυρη πετρα γιατι δεν περασα και λιγα εκει μεσα (τρελοκομειο ηταν απορω πως αντεξα τοσα χρονια)

σημερα πηγα ξανα στην επιθεωρηση εργασιας για να παρω και επισημα γραπτα πλεον τι δικαιουμαι και μου τα μασουσαν αλλα μου ειπαν πριν 4 μηνες αλλα τωρα!!!!!!!! :angry: οτι ο χρονος που απαγορευεται να σε διωξει ο εργοδοτης ειναι απο τοτε που γεννησα και οχι απο τοτε που πηγα στην δουλεια(οπως μου ειχαν πει αρχικα)πραγμα φυσικα που το αρνηθηκαν :angry:

εφυγα απο εκει και πηγα στην λογιστρια μου που δυστυχως ελειπε και μεχρι στιγμης ειμαι λιγο μετεωρη πρεπει να μαθω αμμεσα γιατι ο εργοδοτης μου ειναι πολυ μπιπ :angry::angry::angry: και δεν θελω να του χαρισω ουτε μισο ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ασε που πριν λιγο με πηρε η γυναικα ενος συναδερφου μου και μου ειπε οτι μαζι με εμενα απολυει αλλους 5!!!!!! μαζι και τον αντρα της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου μην μασας,δουλειες εχει αρκει να ψαξεις!!!ολα θα πανε καλα και να θυμασαι πως κατι κακο συμβαινει παντα για κατι καλυτερο!!!εμενα με ειχαν απολυσει και 2 μηνες μετα μπηκα στο δημοσιο,ξεκουραστηκα 2 μηνες δουλευοντας στην μαμα μου παρτ ταιμ και μετα διοριστηκαααα!!!!Ειναι αδικο αυτο που κανει ο εργοδοτης σου,ειδικα τωρα που εχεις και μωρακι,οποτε σιγουρα ο θεουλης θα σε ανταμοιψει!!!τι δουλεια εκανες να επιτρεπετε?

α...και με την αποζημιωση που τουςπηρα μεχρι τελευταια δραχμη εδωσα την προκαταβολη για το νεο μου σπιτι τοτε χαχαχαχαχα

φιλακια πολλαααααα και τα καλυτερα ερχονταιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωπω ... τι να πω ... για εσένα απλά βρήκαν πάτημα αυτό είναι όλο ... αλλά όταν μου λές άλλους 5 ....

ψαξτο και πάρτου ότι μπορείς ... ακους εκεί ... "αυξημένες υποχρεώσεις"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι μεσα μου το ηθελα πολυ αλλα η δικαιολογια τους ειναι γελοια!!! ξερω πολυ καλα οτι δεν ηθελαν πλεον στην δουλεια

αυτο πρεπει να κανω τωρα σημερα-αυριο να μαθω το ακριβες ποσο που πρεπει να παρω μην με πιασουν και κοτσο!!!

5 χρονια ημουν εκει ουτε δεκαρα τσακιστη δεν θα τους αφησω και αν τολμησουν να μου κανουν μακακικα ξερω τοσα που τους καιω στο λεπτο(λογιστικα εκανα εκει καταλαβαινετε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΠΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑΝ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΤΙΣ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ?ΓΛΙΤΩΣΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ...ΒΑΣΙΚΑ ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΙΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ...ΜΠΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΟΥΝΑΙ 800 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΒΡΕΙΣ 10 ΔΟΥΛΕΙΕΣ....ΚΑΛΗ ΗΡΕΜΙΑ ΤΩΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula έγραψε:

ΜΗΠΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑΝ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΤΙΣ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ?ΓΛΙΤΩΣΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ...ΒΑΣΙΚΑ ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΙΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ...ΜΠΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΟΥΝΑΙ 800 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΒΡΕΙΣ 10 ΔΟΥΛΕΙΕΣ....ΚΑΛΗ ΗΡΕΜΙΑ ΤΩΡΑ
δεν ειναι 800 ρε παιδια ,475 νομιζω ειναι!!!αλλα δεν ξερω αν αυξανεται επειδη εχει γαμο και νινακι!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΡΥ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 500 ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ 790.ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ...ΑΥΤΟ ΕΨΑΧΝΑ ΤΩΡΑ....ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ?ΒΕΝΖΙΝΕΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΦΑΣ ΚΑΦΕΔΕΣ ΤΣΙΓΑΡΑ ΑΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙΣ ΤΣΟΥΠ ΝΑΤΟ ΤΟ 200-300 ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΞΟΔΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ....ΟΠΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ ΕΣΤΩ ΠΙΟ ΛΙΓΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ κορίτσι μου, κυνήγα τους! Μην τους χαρίσεις το παραμικρό!!!! Κι αν θέλεις να κάτσεις και λίγο με το μπέμπη σου και να ξεκουραστείς, με τα χρήματα της Επιδότησης Ανεργίας, απλώς εκμεταλλεύσου το! Αλλιώς.... ξανά μανά από την αρχή!!!! Καλή υπομονή στο ψάξιμο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου το ήθελες;;Εχει χρονήσει ο Σπυράκος;;Νομίζω ότι ένα χρονο μετά τη γένα δεν μπορούν να σε διώξουν.Είναι όμως γελοίοι ρε γμτ.Άκου αυξημένες υποχρεώσεις.Αυτοί θα ήταν ικανοποιημένοι αν κοιμόσουνα εκεί.Αϊ σιχτρίρ πια. :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια απο οσα μου ειχες πει οτι παιρνας θα ηρεμησεις τωρα...αλλα ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΣΕΙς ΤΙΠΟΤΑ κυνηγησε τους...

οτι δικαιουσε και θα δεις θα βρεις δουλιτσα συντομα και πολυ καλυτερη........

μ@λ@κες εκμεταλευτες..τι επρεπε να γινει δηλ. να αφησει το παιδι και να μην παει στους γιατρους και οπου αλλου πρεπει...αυτοι παιδια δεν κανανε?αντε απο δω...γυφτοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:angry: ΝΑΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΑΝΕΛΕΣ..

ΦΡΑΓΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑ......ΚΕΣ!!! :angry:

ΡΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΓΙΑ ΟΣΟ

ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΣΑΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ,ΑΓΑΠΟΥΛΕΣ ΜΕ ΤΟΝ

ΓΙΟΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙ...

ΓΥΡΝΑΕΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ Π Α Ν Τ Α!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ οτι καταλαβα το ήθελες!!! :laugh: :laugh: και ότι καλύτερο που σε απόλυσαν!!!! ;)

Ταμείο ανεργίας, αποζημίωση και ελεύθερος χρόνος για τον Σπυράκο....μια χαρά μου ακούγετε!!!!!! :P:P:lol:

Αστειεύομαι.... εεεε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω ρε κορίτσια? Κι εμένα που είμαι εδώ και ένα μήνα στο κρεβάτι με αποκόληση και πρόδρομο πλακούντα με έχουν πρήξει, ψάχνουν μανιωδώς να βρουν παραλείψεις, λάθη και με παίρνουν συνέχεια τηλ. αυτό γιατί είναι έτσι το άλλο γιατί είναι αλλιώς κτλ. Όσο δεν έχεις οικογένεια σε έχουνε στα όπα όπα αν αποκτήσεις παιδιά και φυσικά σου τυχαίνουν και απρόοπτα σε έχουνε στην μπούκα.Α στο καλό συγχύστηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο οτι καταλαβα χαρηκες Αναστασια,αλλα μην αφησεις την αποζημειωση ετσι!να παρεις αυτα που δικαιουσαι!και καλη τυχη στη συνεχεια σου ευχομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα ποσο μαλ..κες μπορουν να γινουν πια ρε γμτ μου ελεος πια

αυτοι δ εχου οικογενεια , γυναικες κ παιδια

αστο καλο σταντηστικα τωρα κ ο δικος μας τα ιδια ΣΚΑΤΑ ειναι

ολοι τους μονο την παρτη τους κοιτανε αντε.........

εγω παλι τσακωθηκα μαζι του σημερα!!!!!!!(ασχετο)

τα σωβρακα να τους παρεις αντε με τους μαλ..κες!!!!!!!γργργργργργγρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κοπελα μου τωρα το πηρα χαμπαρι το ποστ αυτο που σου ειπαν απο την επιθεωρηση ισχυει ενα χρονο μετα το τοκετο μπορουν να σε απολυσουν απο εκει και περα θα παρεις την αποζημιωση και το χαρτι τησ απολυσης για να μπεις στο ταμειο ανεργιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΜΟΥ. :cheer::cheer::cheer:

ΚΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΔΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 800. ΟΠΟΤΕ ΝΑ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΟΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΣΠΥΡΑΚΟ ΣΟΥ... ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΙ!!! ;)

ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΟΟΟΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΕΣ ΚΑΘΑΡΗ.

ΤΩΡΑ ΑΡΑΞΕ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΗΣΥΧΙΑ ΣΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΦΕΡΟΝΤΑΙ. :angry: ΣΠΑΝΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΕΞΑΙΡΕΣΗ.

line_m123_beg_40_time_1242964800_text_cf20c9dcf3efede1f220f4ef20e1e3eff1dceae920eceff520e5dfede1e9.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεγαλο θεμα ανοιξες αναστασια μουυυυυ...

εγω λοιπον δουλευω 10 χρονια σε μια ασφαλιστική αλλα τωρα με το μωρο τους ζητησα να απολυθω....μου ειπαν ενταξει αλλα μετα με ξαναπηραν τηλ κ μου ειπαν οτι η νομικη υπηρεσια δεν τους αφηνει αν δεν κλεισει πρωτα χρονο ο μικρός...ετσι ειναι...περιμενω λοιπον κ εγω τωρα τον Γεναρη να απολυθω κ να παρω κ την αποζημιωση....

ο μικρός ποτε κλεινει χρονο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι εκλεισε χρονο τον ιουλιο οποτε τωρα παιρνω την αποζημειωση των 5 χρονων και το ταμειο μου αλλα τωρα πρεπει να δω ποσο ειναι το ταμειο γιατι ακουγονται διαφορα ποσα!!

την παρασκευη υπογραφω την απολυση και τελος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...