Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΦΩΛΙΑΣΜΑΤΟΣ" ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ?


bell

Recommended Posts

"ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΦΩΛΙΑΣΜΑΤΟΣ"

Παρουσιαζεται συνηθως λιγο πριν απο τις

ωδινες και εκδηλωνεται συχνα σαν μια διαθεση

να καθαρισετε την κουζινα, να διακοσμισετε το

σπιτι, να ετοιμασετε πολυπλοκα φαγητα και

γενικα να κανετε διαφορες δουλειες στο σπιτι.

Ε ναι λοιπον! το βραδυ πριν με πιασουν οι πονοι

ειχα μια υπερβολικη ενεργητικοτητα!

Σσφουγγαρισα ολο το σπιτι, εκανα απο ακρη σε

ακρη την κουζινα, εκανα κεικ,

και ενα ταψι γεμιστα (τα οποια πεταξαμε αφου δεν φαγωθηκαν τελικα :( )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ειπες τωρα!!!!!!!!!!!!!

Τεταρτη ξεσηκωσα το σπιτι!!!Το ελαμψα!!!!

Πεμπτη πρωι εβαλα ενα τελευταιο πλυντηριο...Μεσημερακι με επιασαν οι πονοι ενω καθαριζα λαχανικα για το φαγητο!

"Δεν παω πουθενα αν δεν γινει το φαγητο,αν δεν τελειωσει το πληντυριο,αν δεν τα απλωσω,κανω μπανιο,βγαλω φρυδια"!!!!!!!!!!!! :silly: :silly: :silly:

Ετσι και εκανα!!!!Μονο οταν υπολογιζα πως χρειαζομαι ακομα μιση ωριτσα για να ειμαι ετοιμη πηρα τηλ τη γιατρο κ τον αντρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχχαχα :P :laugh:

Γεννησα τα ξημερωματα Παρασκευης!!!!!!Φουλ στην περιποιηση και με....Ετοιμο φαγακι στο σπιτι!!!!!!!! :P:P :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω διαβασει και εγω σχετικα με το "ενστικτο της φωλιας"!!!

ότι γενικα ειναι η ταση προετοιμασιας που δημιουργειται και τελικα πραγματοποιειται από τους μελλοντες γονεις πριν τον ερχομο του μωρου!!!

Bell δεν ξερω αν θα με πιασει και πριν τις ωδινες αλλά προς το παρόν δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα!

πάντως όλο το καλοκαιρι και εγω και ο αντρας μου ειχαμε οργιασει από μια προπαρασκευαστικη μανια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΡΕΛΛΗ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΟΥ!

ΟΚ! ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΡΕΛΛΕΝΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ! ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ!

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!

ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΛΑΜΠΕ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ! ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΑΙΜΟΡΑΓΙΕΣ!

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΛΕΩ ΠΟΛΛΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΕΚΑΝΑ ΓΕΝΙΚΟ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ! ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ Η ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΟΛΑ ΜΕ DETOL! ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΕΝΝΗΣΑ! ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια μηπως γι αυτο σαν επιασαν οι πονοι!!!Εγω επειδη ημουν στην μαμα μου στην Θεσ/νικη οταν μπηκα στο μηνα μου δεν ενιωσα ετσι αλλα ηθελα να ειμαι συνεχεια εξω!Εκεινη την μερα θυμαμαι και που δεν ειχα παει και με το αυτοκινητο και με τα ποδια!Τωρα που περιμενω το δευτερο θα σας πω αν νιωσω ετσι.Οταν ημουν σπιτι μου παντως κι ειχα παρει την αδεια τοκετου εκανα τα παντα,απο πλυσιμο κουβερτων μεχρι και χαλια!Ισως επειδη ηταν να φυγω με επιασε νωριτερα εμενα,τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το ενστικτο το περασα απο οταν σταματησα απο την δουλεια! δηλ με το που μπηκα στο μηνα μου, μεχρι να γεννησω (15ημ μετα) ειχα κανει γενικη σε ολο το σπιτι.... αλλα γενικη γενικ απο παντζουρια μεχρι φωτιστικα! ολα αυτα με το που εφευγε ο αντρας μου για δουλεια! περιμενα να φυγει και ξεκινουσα! το βραδυ που ειχα αυπνιες εκανα κεικ!

οταν με επιασαν οι πονοι και μου ειπε ο γιατρος να ξεκινησω για το μαιευτηριο(πονοι ανα 2 λεπτα) επρεπε να μπω να ξυρησω ποδια γιατι η μπουμπου ηρθε νωριτερα και δεν θα προλαβαινα να παω την επομενη για αποτριχωση, ετσι εγω ξυριζα ποδια, εβαζα κρεμα να ειναι απαλα ο αντρας μου εβγαζε καπνους! ααα πριν φυγω για το μαιευτηριο εβαλα και εν απλυντηριο με πετσετες! την επομενη και αφου ειχα γεννησει πηρα τηλ την αδελφη να το απλωσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχ κοριτσιααααααααα

ενα θα σας πω ειστε θεοπαλαβες

χαχαχχαχαχαχχαχ

α ρε τρελοκομεια

τι ειστε εσεις καλε??????με την κοιλια στο στομα κ γενικες???

χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ισχύει! Και εγώ μόλις μπήκα στο μήνα μου έκανα γενική το σπίτι, έπλυνα όλα τα ρούχα του μωρού...και την μερα που θα εβγαινα από τι Ιασώ έστειλα και την αδελφή μου για ένα τσεκάρισμα και αέρισμα. Σε τρείς βδομάδες θα γεννούσα τη μπέμπα μου (αλλά δεν τα καταφέραμε) και κορίτσια ασυναίσθητα έκανα πάλι τα ίδια με μόνη διαφορά ότι έπλυνα τα χειμωνιάτικα ρούχα του 17μηνών γιού μου!!! Τώρα που διάβασα το μηνυμά σας μου ήρθε στο κεφάλι φλασιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...