Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ...


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ... ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ: Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ (29) ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΩΣ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ 4ΧΡΟΝΟ ΓΙΟ ΜΑΣ -ΓΙΩΡΓΟ-. ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΙΣΤΕΥΩ (ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ) ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ "ΕΡΧΟΝΤΑΙ" ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΣΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ ΣΑΝ ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΓΙΟΣ.ΕΓΩ "ΑΠΟΤΡΑΒΙΕΜΑΙ" ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ "ΣΠΡΩΧΝΩ" ΝΑ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ. ( ΜΑΖΙ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ, ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΦΑΙ, ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ , ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΤΛ):unsure:

ΣΗΜ: Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΑΛΩΝΕΙ, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΕΙ , ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΛΕΕΙ 'ΜΗ.."

ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΥΡΝΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ....ΔΗΛ: 'ΕΙΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΑΚΙ' ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΟΧΙ Ή ΔΕΝ ΘΕΛΩ ,... ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΚΑΤΩ , ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ, ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ, ΝΑ ΜΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ..

ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΔΕΝ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ ΕΝΤΟΝΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΜΑΛΩΣΩ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΚΤΛ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ . ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΦΟΡΗΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΑΥΤΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟΠΙΑΝΩ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΟΡΓΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ!:angry:

ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΔΕΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΘΑ ΦΥΓΩ ΕΣΥ ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ -ΜΗΠΩΣ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ( ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΑΝΕ)-ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΟΥΡΝΙΑΣΕ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΣΕ ΜΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΕ -ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ- ΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ.....:dry:

ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΒΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι άλλες επιρροές έχει ο γιός σου; Τα ίδια περίπου έκανε και η κόρη μιας φίλης μου που είναι 3 χρονών, 3.5 για την ακρίβεια. Η μικρή περνούσε πολύ χρόνο με γιαγιάδες και μεγάλες θείες, που την κακομάθαιναν φοβερά. Έτσι, π.χ., πηγαίναμε βόλτα κι έκανε 150 αταξίες, και μετά ζητούσε παγωτό. Η μάνα της, τής έλεγε, "αν καθίσεις φρόνιμη μέχρι το τέλος της βόλτας, θα σου πάρω παγωτό", κι αυτή χτυπιόταν, έκλαιγε, και ήθελε παγωτό εδώ και τώρα. Μήπως κάποιος σου τον κακομαθαίνει, ο άντρας σου, κάποια γιαγιά, ή μήπως αποκτά κακές επιρροές στο σχολείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ! ΚΑΛΟΜΑΘΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΕΣΥ Η "ΚΑΚΙΑ" ΝΑ ΜΙΝΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΗ. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ. ΜΗΝ ΣΕ ΑΝΧΩΝΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΕ ΘΛΙΒΕΙ ΑΥΤΟ. ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΜΑΛΩΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΤΗΝ "ΕΧΘΡΑ" ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ. ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ, ΩΡΑΙΑ. ΜΕΙΝΕ ΒΡΟΜΙΚΟΣ. ΣΦΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΡΟΜΑΣ! ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΙΕΖΕΙΣ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΥΣΤΕΡΙΕΣ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ. ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΤΕ! ΣΗΚΩΤΟ! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΑΠΕΔΩΣΕ ΣΕ ΜΕΝΑ. ΕΞΗΓΗΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΩΡΑ ΠΡΙΝ ΜΠΗΤΕ ΜΕΣΑ ΠΕΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΣΗΧΟ ΠΑΙΔΙ. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΗΛΙΚΙΑ. ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΩΚΙΜΑΣΕΙ ΤΙΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω απλα για αρχη θα σου ελεγα να βγαλεις απο το μυαλο σου οτι ο μπαμπας "κακομαθε" το παιδακι σας . Σιγουρα ειναι προτιμότερο οι γονεις να εχουν κοινή τακτική αλλα καμια φορα κανει και καλο να ειναι λιγο διαφορετικοι . Στην ηλικια που ειναι ο γιος σας δεν μπερδευετε πλεον και ξερει πολυ καλα τι εχει να αντιμετωπισει απο τον καθένα σας .

Εγω θα σου έλεγα να ηρεμήσεις και να δεχτεις οτι περναει μια φαση .

Ο μικρος πηγαινει παιδικό σταθμο ? Μηπως εκει εχει γινει κατι ?

Παντως με ηρεμία και ατσάλινα νευρα , προσπαθησε να τον προσεγγισεις και να καταλάβεις απου που πηγαζει αυτη η αρνητικότητα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ!!!:)

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΧΟΛΕΙΟ (ΠΡΩΝΗΠΕΙΟ) ΑΡΑ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.

ΕΕΕ ΝΑΙ ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ "ΕΒΑΛΕ" ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΛΛΟ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΑΚΟΜΑΘΕ, ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΤΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΤΙΖΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ ΜΕ ΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ( ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ "ΛΥΣΕΙ")

ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ. ΔΗΛ. ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΕΤΣΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΠΧ.ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή, σου μιλάει άσχημα ο μικρός (όσο άσχημα μπορεί να μιλήσει ένα παιδάκι 4 χρονών) κι ο άντρας σου τι κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demymum έγραψε:

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ... ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ: Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ (29) ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΩΣ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ 4ΧΡΟΝΟ ΓΙΟ ΜΑΣ -ΓΙΩΡΓΟ-. ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΙΣΤΕΥΩ (ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ) ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ "ΕΡΧΟΝΤΑΙ" ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΣΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ ΣΑΝ ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΓΙΟΣ.ΕΓΩ "ΑΠΟΤΡΑΒΙΕΜΑΙ" ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ "ΣΠΡΩΧΝΩ" ΝΑ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ. ( ΜΑΖΙ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ, ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΦΑΙ, ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ , ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΤΛ):unsure:

Γιατι δεν κανετε πραγματα και οι τρεις μαζι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα μου ντε... Σωστό κι αυτό!

Ο μπαμπάς, όμως, τι κάνει όταν ο μικρός κάνει τις αταξιούλες του; Δε νομίζω ότι είναι σωστό η μανούλα να είναι η κακιά κι μπαμπάς ο καλός. Εμένα τουλάχιστον, δε θα μου άρεσε να παίζω αυτόν τον ρόλο, και η φίλη μας νομίζω ότι αισθάνεται εγκλωβισμένη σ' αυτό το πρότυπο που της αποδόθηκε αυθαίρετα ίσως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πιστευω οτι του λειπει ο μπαμπας του! Καλως ή κακως οταν το παιδι μεγαλωνει με τη μαμα και ο μπαμπας δεν ασχολειται λογω συνθηκων ή οτιδηποτε αλλο, λογικο δεν ειναι. Πηγατε διακοπες ολοι μαζι περασατε ομορφα ολοι μαζι και τωρα επιστρεψατε στη ρουτινα. Ο μπαμπας στη δουλεια και το παιδι με τη μαμα. Παρόμοια κατασταση ζω και εγω. Μολις ερχεται ο μπαμπας μας σπιτι ειναι σαν να του κανεις το καλυτερο δωρο. Ολη μερα μαζι μου βαριεται. Περασαμε και εμεις δυσκολα τωρα που γυρισαμε γιατι ο μικρος στο χωριο ζουσε ανέμελα και τωρα του κακοφανηκε που δεν μπορει να κανει οτι εκανε στο χωριο. Ειναι λογικο! Πιστευω τωρα που θα αρχισει το προνηπιο ο μικρος σου θα στρωσουν τα πραγματα. Θα ξεφεύγει απο το σπιτι, θα κουράζεται, θα λαχταράει να σε δει κτλ Αλλα θα σου πρότεινα να κανεις μια συζητηση με τον αντρα σου ετσι ωστε να του αφιερώνει περισσοτερο χρονο.Επισης συμφωνω με την Υβοννη. Οσο μπορειτε να κανετε πραγματα μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΙΚΟΠΕΣ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΒΟΛΤΕΣ)ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΖΗΤΟΥΣΕ ΠΧ. ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ ΕΒΑΖΑ ΜΕΝ ΦΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΤΑΙΣΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ, ΗΤΑΝ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΜΠΑΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑΚΑ? ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΩ "ΑΠΟΤΡΑΒΙΩΜΟΥΝΑ".

ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΗ ΠΟΛΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΧΕΙΡΙΣΜΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.....

Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ .........

ΕΧΘΕΣ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΜΠΑΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΛΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΥΨΩΣΕ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΤΗ ΦΩΝΗ ΟΜΩΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ "ΠΑΙΡΝΕΙ" ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΒΑΛΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΗΓΑΝ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΜΑΖΙ... ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΤΙΣ "ΕΦΑΓΑ" ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΕΚΡΗΞΗ ΘΥΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ , ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΤΑ "ΑΚΟΥΣΑ" ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΓΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΗΜΟΥΝ Η ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κι εγώ θυμάμαι ότι μέχρι κάποια ηλικία δούλευε μόνο ο μπαμπάς μου, κι όταν ερχόταν στο σπίτι ήταν σαν γιορτή. Του φτιάχναμε ζωγραφιές, του τραγουδούσαμε για να τον καλωσορίσουμε, κι όλα αυτά τις καθημερινές που γυρνούσε απ' τη δουλειά! Και τα παιδιά κάποιων φιλενάδων μου, πολλές φορές απορρίπτουν τη μάνα τους για να παίξουν μαζί μου, επειδή εμένα δε με έχουν όλη μέρα πάνω απ' το κεφάλι τους να τα μαλλώνω και να τα πρήζω με "μη" και "πρέπει" που κάπου είναι και αναγκαία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι εχω μια αλλη αποψη μηπως το καλοκαιρι επειδη εκανε πολλα πραγματα με τον μπαμπα και δεν συμετειχες εσυ το ενιωσε σαν αποριψη οτι δεν θες να κανεις πραγματα μαζι του οπως ο μπαμπας του; τοτε μπορει να μην το εδειξε γιατι περνουσε χρονο μαζι του τωρα που μεινατε παλι οι δυο σας μηπως στο βγαζει με την συμπεριφορα του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκεφτομαι πως καλο θα ηταν, εμεις οι μαμαδες, να μην εχουμε μονες μας ολο το βαρος της διαπαιδαγωγισης και να το μοιραζομαστε με το μπαμπα!Δηλ ισως θα επρεπε αντι να τους στελνεις εξω πατερα και γυιο να διασκεδασουν,να βγαινεις εσυ μαζι του για ψυχαγωγικες στιγμες, δηλ να νοιωσει το παιδακι οτι και με τη μαμα διασκεδαζουμε και περναμε ευχαριστα,κι οτι δεν ειναι η μαμα μονον για απαγορευσεις και κανονες!Αφησε τους την αλλη φορα στο σπιτι,ας μεινουν μεσα, κι ας τον κανει ο αντρας σου μπανιο κι ολα αυτα τα της καθημερινοτητας που τα κανεις εσυ!Αντεστρεψε λιγο τους ρολους μηπως εχει συνδυασει τον μπαμπα με το παιχνιδι και την διασκεδαση και τη μαμα με τα ΜΗ και τα ΟΧΙ.Ομως υπο τον ορο οτι δεν θα αφησει το παιδι ανεξελεγκτο να κανει οτι θελει μεσα στο σπιτι,να τα βρεις ολα λιμπα:P, τους ιδιους κανονες που βαζεις εσυ,τους ιδιους θα βαλει κι εκεινος[ο μπαμπας].:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

Σκεφτομαι πως καλο θα ηταν, εμεις οι μαμαδες, να μην εχουμε μονες μας ολο το βαρος της διαπαιδαγωγισης και να το μοιραζομαστε με το μπαμπα!Δηλ ισως θα επρεπε αντι να τους στελνεις εξω πατερα και γυιο να διασκεδασουν,να βγαινεις εσυ μαζι του για ψυχαγωγικες στιγμες, δηλ να νοιωσει το παιδακι οτι και με τη μαμα διασκεδαζουμε και περναμε ευχαριστα,κι οτι δεν ειναι η μαμα μονον για απαγορευσεις και κανονες!Αφησε τους την αλλη φορα στο σπιτι,ας μεινουν μεσα, κι ας τον κανει ο αντρας σου μπανιο κι ολα αυτα τα της καθημερινοτητας που τα κανεις εσυ!Αντεστρεψε λιγο τους ρολους μηπως εχει συνδυασει τον μπαμπα με το παιχνιδι και την διασκεδαση και τη μαμα με τα ΜΗ και τα ΟΧΙ.Ομως υπο τον ορο οτι δεν θα αφησει το παιδι ανεξελεγκτο να κανει οτι θελει μεσα στο σπιτι,να τα βρεις ολα λιμπα:P, τους ιδιους κανονες που βαζεις εσυ,τους ιδιους θα βαλει κι εκεινος[ο μπαμπας].:)

ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΥΒΟΝΝΗ!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...