Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιριδολογία...Τα φώτα σας παρακαλώ!!!


VASOMITS

Recommended Posts

Φιλενάδες μου γλυκιές καλησπέρα!

Σήμερα πήγα στο γυναικολόγο ο οποίος μου έδωσε το πράσινο φως για να ξεκινήσουμε προσπάθειες για μωράκι :woohoo: , με πρόκληση ωορρυξίας λόγω μη σταθερού κύκλου, αλλά πρέπει να προσέχω πολύ για να μην βάλω ΚΑΘΟΛΟΥ κιλά...Αντιθέτως πρέπει να χάσω... :(

Εχω πολλά κιλά τα οποία δυσκολεύομαι πάρα πολύ στο να χάσω...Εχω πρόβλημα θυρεοειδούς που επιβαρύνει απίστευτα την όλη κατάσταση...:(

Ακουσα λοιπόν απο μια γνωστή για την ιριδολογία...Η κοπέλα αυτή είχε πολλά κιλά (καλή ώρα σαν εμένα), ασταθή κύκλο (όπως εγώ), εχανε 2-3 κιλά και σταματούσε (όπως εγώ) και τώρα με την ιριδολογία έχασε αρκετά κιλά και της έφυγε όλο το πρήξιμο...Ο κύκλος της είναι σταθερότατος και αυτή νοιώθει τέτοια ευεξία που δεν ένιωσε ποτέ στην ζωή της ξανα...Είναι λες και την ρούφηξε κάποιος με καλαμάκι!!!

Ρώτησα τον γυναικολόγο και μου είπε να μην τα πιστεύω αυτά και οτι είναι μόνο για να παίρνουν λεφτά απο τον κόσμο...Αλλά είδα βρε κορίτσια το αποτέλεσμα με τα μάτια μου...

Εγώ λέω να δοκιμάσω...Δεν χάνω τίποτα...Ετσι δεν είναι;;;

Γνωρίζεται κάτι περι αυτου;;;

Είχατε παρόμοιες εμπείριες;;;

Περιμένω τα φώτα σας κοριτσάρες μου :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!ΒΟΥΡ ΣΤΟ ΚΟΚΟ:woohoo:

ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΟΙΤΑΝ ΤΗΝ ΙΡΙΔΑ ΤΟΥ ΜΑΤΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΙΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΚΛΠ,

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΨΙΛΟΜΟΥΦΑ...

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ

ΞΕΛΟΓΙΑΣΤΕΙΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ.

ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλα (Savropinguine) δες εδώ... http://fe-mail.gr/pages/posts/health_nu ... ion545.php

ΤΕΟ COOL έχω αλλάξει 2 διατροφολόγους αλλά δεν έβγαλα άκρη...

Έχασα 7 κιλά και σταμάτησε...Αυτό ήταν...

Ψαχνω απεγνωσμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τον ενδοκρινολόγο δεν έχω πρόβλημα...Τα πάμε πολύ καλά...Με το χάπι που παίρνω σχεδόν τον έχουμε ρυθμίσει το θυρεοειδή...Σε κανα μήνα θα πάω για έλεγχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πουσαι Βασουλα μου:laugh: χαθηκαμε:P αντε στην επομενη κανονισε να εισαι;)

Εγω δεν γνωριζω πολλα γι αυτο το θεμα παρα μονον οτι κατα καιρους εχω διαβασει,για τον γιατρο σου φυσικα και δεν περιμενα να υποστηριξει καποια αλλη μεθοδο πλην της παραδοσιακης ιατρικης,δεν μου κανει καθολου εντυπωση,ειναι γνωστες οι αντιθεσεις των κλασσικων γιατρων με οποιαδηποτε εναλλακτικη θεραπεια ακομη και με την ομοιοπαθητικη.Το μονο που θα ρισκαρεις ειναι τα χρηματα που θα δωσεις,θα σου πω να δοκιμασεις λοιπον και περιμενουμε να μας πεις;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ VASOMITS.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ.ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΙΡΙΔΟΛΟΓΙΑ ΤΗ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΠΑΣΤΙΚΗ ΚΟΛΙΤΙΔΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΗΓΑ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΠΑΡΑΙΑΤΡΙΚΑ.ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ Α ΚΑΙ ΟΛΑ ΦΥΤΙΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΗΜΙΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΟΤΙ ΘΕΣ ΠΕΣ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΔΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΠΗΓΑΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα εγω εχω παει σε ιριδολογο γιατι εχω ενα προβλημα υγειας..

μου ειπε καποια "φαρμακα"ομοιοπαθητικης παρα πολυ καλα με βοηθησαν ολα οταν τα εκοβα,γιατι ηταν και πανακριβα και δεν μπορουσα να πληρωσω αλλα,το προβλημα επανερχοτανε..

ο ιριδολογος δεν εκανε κατι το ιδιαιτερο μου ειπε ποια οργανα πασχουν και σε ποια εχω ευαισθησια και μου εδωσε μια λιστα με φαγητα που αναλογα με την ομαδα αιματος που εχει ο καθενας εχει δυσανεξια ή οχι..

αυτα τιποτα αλλο..

εγω δεν ειμαι ευχαριστημενη και ουτε θα ξαναπηγαινα

απο κει και περα μπορει να μην ηταν καλος αυτος που ειχα παει εγω..

οπως ειπανε και πιο πανω λευτα θα χασεις μονο πηγαινε κατευθειαν σε αυτον που πηγε η γνωστη σου και δες..

αν κατι δεν σου αρεσει δεν το κανεις..

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω και εγώ την εμπειρία μιας φίλης μου που πήγε και έκανε τέστ δυσανεξίας.

Της έδωσαν μια λίστα δηλαδή ένα κατεβατό με υλικά παρασκευής φαγητών και εκείνη τσέκαρε τι τρώει από αυτά.

Μετά της είπαν σε ποια έχει δυσανεξία και να μην τα τρώει. Αλλά αυτά που της είπαν δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο....όσοι έχουν κάποιες γνώσεις περι σωστής διατροφής σίγουρα θα τα απέφευγαν. Δηλαδή της είπαν να κόψει: κρέμα γάλακτος, αλλαντικά, αρνί, μπεσαμέλ, πατάτες τηγανητές, κλπ. Δηλαδή στην ουσία της είπαν ποια είναι παχυντικά και ποια όχι. Α! της είπαν και η κανέλα οτι την παχαίνει και να την κόψει (που την έβαζε μόνο στο φρέντο!). Ακου βλακείες! Οστόσο η κοπελίτσα είχε 5-6 κιλά παραπάνω και δεν σημαίνει οτι έτρωγε κάθε μέρα μπεσαμέλ και αλλαντικά έτσι ωστε αν τα κόψει θα αδυνατήσει .... κουταμάρες. Έχασε 150€ και τον χρόνο της.

Μια από τα ίδια πρέπει να είναι και η ιριδολογία. Σαχλαμάρες. :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

Φιλενάδες μου γλυκιές καλησπέρα!

Σήμερα πήγα στο γυναικολόγο ο οποίος μου έδωσε το πράσινο φως για να ξεκινήσουμε προσπάθειες για μωράκι :woohoo: , με πρόκληση ωορρυξίας λόγω μη σταθερού κύκλου, αλλά πρέπει να προσέχω πολύ για να μην βάλω ΚΑΘΟΛΟΥ κιλά...Αντιθέτως πρέπει να χάσω... :(

Εχω πολλά κιλά τα οποία δυσκολεύομαι πάρα πολύ στο να χάσω...Εχω πρόβλημα θυρεοειδούς που επιβαρύνει απίστευτα την όλη κατάσταση...:(

Ακουσα λοιπόν απο μια γνωστή για την ιριδολογία...Η κοπέλα αυτή είχε πολλά κιλά (καλή ώρα σαν εμένα), ασταθή κύκλο (όπως εγώ), εχανε 2-3 κιλά και σταματούσε (όπως εγώ) και τώρα με την ιριδολογία έχασε αρκετά κιλά και της έφυγε όλο το πρήξιμο...Ο κύκλος της είναι σταθερότατος και αυτή νοιώθει τέτοια ευεξία που δεν ένιωσε ποτέ στην ζωή της ξανα...Είναι λες και την ρούφηξε κάποιος με καλαμάκι!!!

Ρώτησα τον γυναικολόγο και μου είπε να μην τα πιστεύω αυτά και οτι είναι μόνο για να παίρνουν λεφτά απο τον κόσμο...Αλλά είδα βρε κορίτσια το αποτέλεσμα με τα μάτια μου...

Εγώ λέω να δοκιμάσω...Δεν χάνω τίποτα...Ετσι δεν είναι;;;

Γνωρίζεται κάτι περι αυτου;;;

Είχατε παρόμοιες εμπείριες;;;

Περιμένω τα φώτα σας κοριτσάρες μου :kiss::kiss::kiss:

Γλυκια κοπελιτσα,εγω εχω κανει τη πτυχιακη μου πανω στην εναλλακτικη Θεραπευτικη οπου ανηκει και η ιριδολογια,τοτε λοιπον το 2004 επρεπε να κανω ερευνα πανω στις αποψεις των ιδιων των θεραπευτων και επρεπε να παιρνω συνεντευξεις απο αυτους που την ασκουσαν!πηγα λοιπον σε διαφορους ''θεραπευτες''...ο ενας ηταν πιο μ@#κας απο τον αλλο...χαχαχα μεχρι οτι θεραπευουν τον καρκινο ακουσα!εγω ειμαι νοσηλευτρια,το θεμα μου αρεσε παρα πολυ(της πτυχιακης),προς μεγαλη μου λυπη διαπιστωσα πως ολοι εκμεταλευονταν τον πονο του καθε ανθρωπου!για να καταλαβεις ποσο εχω εντριφησει στο θεμα,μεχρι την μανα μου πηρα για να την κανει βελονισμο και να δουμε αν θα εχει αποτελεσματα οποτε και να εχω ολοκληρωμενη αποψη-τζιφος...απατεωνες!εγω εκανα ιριδολογια ειδε λοιπον ενας απο τους ''θεραπευτες'' την ιριδα του μαατιου μου και με εβγαλε απο πανω μεχρι κατω αρρωστη!!!οτι εχω προβλημα σε αυχενα,θυρεοειδη,στομαχι,γυναικολογικα και γονατο...χαχαχαχα δεν αφησε τιποτα!!!τιποτα απο αυτα δεν ειχα εκτος του αυχενα που ειχα απο ενα ατυχημα!χαχαχα

Οι ανθρωποι που πηγαινουν σαυτους διαπιστωσα πως ηθελαν οι ιδιοι να πιστευουν πως θα τους βοηθησει,και το πιστευαν τοσο πολυ που π.χ.πηγαινε μια για να κοψει το καπνισμα και με την 1η ''συνεδρια'' ελεγε πως δεν θελει να καπνισει πια και οτι της κανει πολυ καλο ο συγκεκριμενος θεραπευτης!ειναι ευκολοπιστοι και ανθρωποι που υποβαλλονται απο αλλους εξυπνακιδες!σε συμβουλευω να μην πας σε κανενα ''ιριδολογο'' διοτι θα σου φαει τα λεφτα και δεν θα εχεις κανενα αποτελεσμα.Οσο για την φιλη σου,εσυ ξερεις τι ειδους ανθρωπος ειναι(μορφωτικο επιπεδο-ψυχικο)οποτε βγαλε τα συμπερασματα σου!εχω κι εγω πολλα παραπανω κιλα ειμαι 80 κιλα με 1,65 υψος,γιατι δεν παω????γιατι ?αφου τους γνωρισα απο κοντα και ειδα τα αποτελεσματα που σου προσφερουν ....καταλαβες γλυκια μου?δεν παω και τσαμπα να μου εκαναν τις ''θεραπειες''...ειναι σκετη εκμεταλευση!!!ακουσε με!!!τους ειδα ολους απο μισο μετρο αποσταση ,μιλησα μαζι τους,ειδα την ''δουλεια''τους και ηταν μηδενικη!!!

φιλακια πολλα και ελπιζω να σε βοηθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι, πιστευω πως ''δεν βραζουν ολοι σε ενα καζανι''!!!Οπως και στους κλασσικους γιατρους,ετσι και στους εναλλακτικους υπαρχουν καλοι και κακοι επιστημονες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

Οχι, πιστευω πως ''δεν βραζουν ολοι σε ενα καζανι''!!!Οπως και στους κλασσικους γιατρους,ετσι και στους εναλλακτικους υπαρχουν καλοι και κακοι επιστημονες!
Και μονο ο ορος επιστημονες που χρησιμοποιησες ειναι λαθος Υββονη μου.Δεν ειναι επιστημονες διοτι δεν διδασκεται σε κανενα πανεπιστημιο της Ελλαδας κατι τετοιο παρα μονο η ομοιοπαθητικη που μπηκε σχεδον δοκιμαστικα θα ελεγα στο πανεπιστημιο Θρακης.Αυτα !εγω ειπα αυτα που εζησα απο εκει και περα η κοπελα θα κανει αυτο που πιστευει.Νασαι καλα και καθε ευτυχια!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω 27 έγραψε:

Υβοννη έγραψε:

Και μονο ο ορος επιστημονες που χρησιμοποιησες ειναι λαθος Υββονη μου.Δεν ειναι επιστημονες διοτι δεν διδασκεται σε κανενα πανεπιστημιο της Ελλαδας κατι τετοιο παρα μονο η ομοιοπαθητικη που μπηκε σχεδον δοκιμαστικα θα ελεγα στο πανεπιστημιο Θρακης.Αυτα !εγω ειπα αυτα που εζησα απο εκει και περα η κοπελα θα κανει αυτο που πιστευει.Νασαι καλα και καθε ευτυχια![/quote:3ec88zec]

Αργυρω μου εσυ καλα εκανες και ειπες αυτα που εζησες,δεν σε αμφισβητω.Σιγουρα υπαρχουν και ατομα ανευθυνα και σ' αυτον τον κλαδο οπως και σε ολους!

Υπαρχουν ομως και καλοι επιστημονες,το ξαναλεω,διοτι επιστημονες ειναι κι αυτοι που προτεινουν φυσικες[χωρις φαρμακα] θεραπειες,ασχετα αν εχουν σπουδασει αλλου,σε αλλες χωρες.Ειναι πασιγνωστες αυτες οι ειδικοτητες στα πανεπιστημια των Ανατολικων χωρων οπου μεχρι προτινος δεν υπηρχαν φαρμακοβιομηχανιες και τεραστια συμφεροντα με οτι αυτο συνεπαγεται....ο νοων ..νοειτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχουν ομως και καλοι επιστημονες,το ξαναλεω,διοτι επιστημονες ειναι κι αυτοι που προτεινουν φυσικες[χωρις φαρμακα] θεραπειες,ασχετα αν εχουν σπουδασει αλλου,σε αλλες χωρες.Ειναι πασιγνωστες αυτες οι ειδικοτητες στα πανεπιστημια των Ανατολικων χωρων οπου μεχρι προτινος δεν υπηρχαν φαρμακοβιομηχανιες και τεραστια συμφεροντα με οτι αυτο συνεπαγεται....ο νοων ..νοειτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: Βρε Αργυρω μου:laugh: τελεια η γιαγια σου!:woohoo: κι εγω τα ιδια θα εβαζα:P Κι εγω θα προτιμουσα το κρεμμυδακι που ειναι αγνο απο αλλες κορτιζονουχες αλοιφες και φαρμακα που περνανε απο το συκωτι!:blink:

Γι αυτο πρεπει να ειμαστε ανοιχτοι σε πιο φυσικες θεραπειες και να αποφευγουμε οσο γινεται τα φαρμακα,για το καλο μας.;)

Φιλακια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου είναι όλα καλά αφού ακούσατε και καρδούλα είναι νωρίς ακόμα εγω όταν είχα πάει ήμουν 7 εβδ και δεν Ακουγόταν τόσο καλά αφού θυμάμαι κράταγα την αναπνοή γιατί χανόταν κάπως ο ήχος.. μετά 8 εβδ Ακουγόταν μια χαρά με 154 παλμούς  Με το καλοοοο 🤰
    • Δύο χρόνια προσπαθούσαμε και είχα και μια εγκυμοσύνη πέρυσι που δεν πήγε καλά. Αλλά και οι ορμονικές μου εξετάσεις δεν ήταν καλές για την ηλικία μου και βρήκαμε και ενδομητριωση το Πάσχα σε υπέρηχο. τον Ιανουάριο θα πηγαίναμε στην επιτροπή για τα φάρμακα εξωσωματικής και έμεινα έγκυος στη σπερματεγχυση του Δεκεμβρίου που είχαμε κάνει για να εξασφαλίσουμε ότι η επιτροπή θα μας δώσει κατευθείαν τα φάρμακα για εξωσωματική και όχι για σπερματεγχυση  Οπότε ήταν τελείως ανέλπιστο για μένα 
    • Ένιωσα μια ζάλη κάπως μια αδιαθεσία και μέτρησα το ζαχαρο ήταν 137 μετά από 20 λεπτά το ξανά μέτρησα ήταν 116 και ειπα μήπως ήταν από αυτο η ζάλη που είχα αλλά μετά που έπεσε με ξανά έπιασε κάπως όποτε μάλλον ηταν άσχετο με το ζαχαρο η ζάλη 🤷‍♀️
    • Πχ εμένα την μαμα μου που ήθελε να πάει διακοπές την έβαλε με πρόκληση τοκετού της έσπασαν τα νερά και την βάλανε τεχνητούς πόνους γέννησε φυσιολογικά  αλλα κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική τουλάχιστον αν ηταν ξεκάθαρος μαζι της ότι θα πάνε για καισαρική για αυτόν τον λόγο από την αρχή οκ αν της το είπε τελευταία στιγμή τότε είναι απαράδεκτος ο γιατρός υπάρχουν και αυτοί δυστηχως 
    • Λοιπόν πήγαμε άγιο Δομίνικο 🌴, 20 ώρες στο πήγαινε με 2 ανταποκρισεις και 16 ώρες ή επιστροφή με 1 ανταπόκριση.  Δεν ένιωσα να κουράζομαι παραπάνω απ ότι σε άλλα ταξίδια μου. Δηλαδή φυσιολογικά πράγματα! Λόγω εγκυμοσύνης είχα προτεραιότητα σε όλες τις ουρές οπότε μη σου πω ότι ήταν κ πιο ξεκούραστα 😊 ! Εκει όλα μια χαρά μπάνιο, παραλία κ βόλτες κάθε μέρα. Τελευταία μέρα είχαμε κλείσει μια ημερήσια κρουαζιέρα και ήταν με ταχύπλοο και είχε τεράστια κύματα κ πηγαίναμε γκαπα γκουπα πάνω κάτω.  Εκεί τα είδα όλα, είπα θα γεννησω πάνω στη βάρκα από τα χτυπήματα.... μου λέει ο σύζυγος με κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις θα βγει το παιδί!!!! Οποτε εμείς τη ζαβομαρα δεν την γλυτώνουμε! 😝!! Ελπίζω την Παρασκευή που θα πάω στη γιατρο να είναι όλα καλά 🥰!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...