Μετάβαση σε περιεχόμενο

θελω να κρατησω στην αγκαλια μου ενα μωρακι..


Recommended Posts

εχω κουραστει πια να προσπαθω και να μην μπορω να μεινω εγκυος...ο γιατρος δεν με αφηνει να κανω εξωσωματικη γιατι ειμαι 28 και με θεωρει μικρη..αυριο θα κανει ο αντρας μου εξεταση σπερματος και αναλογως θα δουμε τι θα κανουμε..οσο κακο κι αν ακουγεται θα ηταν καλο να μην ειναι καλα τα αποτελεσματα της εξετασης να προχωρησουμε επιτελους στην εξωσωματικη..κουραστηκα παρα πολυ..

θελω ενα μωρακι οχι επειδη εχουν γεννησει οι γνωστες μου!γιατι θελω να δωσω ζωη σε ενα πλασμα, να το μεγαλωσω με αγαπη να το κανω σωστο ανθρωπο..ενα πλασματακι που θα ειναι μισο εγω και μισο ο αντρας που αγαπω και που θελω τοσο να τον κανω ευτυχισμενο..

καντε μια προσευχουλα και για μενα

ευχαριστω για την προσοχη σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι ολες οι προσπαθειες,οι αγωνιες,οι κοποι σας κι οι ελπιδες σας για ενα μωρακι,να ευοδώσουν και να καρποφορησουν πολυ συντομα..

μερικες γυναικες πρεπει να προσπαθησουν αρκετα εως πολυ-παρα πολυ για να πραγματοποιησουν αυτο το θαυμα που λεγεται ζωη..

ευχομαι ο,τι καλυτερο απο δω και περα και συντομα να μας γραφεις απο άλλη στηλη στο mammy...

εχε πιστη μονο..κι ας νιωθεις κουρασμενη..παντα το καλο και το ποθητο ερχεται πισω μας,για αυτο δεν το βλεπουμε και νομιζουμε οτι ειναι μακρυα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολοψυχα σου ευχομαι να γινουν τα ονειρα σου πραγματικοτητα γρηγορα με οποιοδηποτε τροπο!!!

μακαρι η κουραση σου να λαβει τελος και να αρχισετε με τον αντρα σου τα όμορφα όνειρα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΟΜΟΡΦΟ ΘΕΜΑ...ΠΡΙΝ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΗ,ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΘΕΩΡΟΥΜΕ " ΚΕΝΕΣ " ΚΑΙ "ΑΔΕΙΕΣ"..ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΣ..

ΚΡΑΤΑΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Η ΜΑΡΙΝΑ μερικες γυναικες πρεπει να προσπαθησουν αρκετα εως πολυ-παρα πολυ για να πραγματοποιησουν αυτο το θαυμα που λεγεται ζωη..ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ...ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥ ΜΩΡΟΥ..ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ..ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΓΗΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΔΗ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΣΕΙΣ ΜΕ ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΝΑΙ!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΘΥΜΙΑ.ΟΤΙ ΛΕΣ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ!ΤΟ ΘΕΛΩΩΩ ΤΟΟΟΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ Ν'ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.ΟΤΙ ΘΕΛΗΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΑΣ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου, ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΟ ΞΕΡΩ κουράστηκες, αλλά θα έρθει.

Είσαι πολύ τυχερή που ο γιατρός σου λέει αυτο το πράγμα και δεν σε εκμετελλεύται έτσι.

Εγω σου εύχομαι όλα να πάνε καλά με το σπέρμα του άντρα σου.

Οπώς λένε όλοι οι επιστήμονες (και τους πιστεύω;) ) δεν υπάρχει γυναίκα σήμερα που να μη μπορει να κανει παιδί. Οπότε εφόσον όλα πάνε καλά με τον άντρα σου, θα έρθει και το μπεμπέ με κάποιο τρόπο.

Αν κάνεις μια βόλτα σε ππαλαιότερα θέματα, θα δείς πως πολλές απο εμάς είναι κουρασμένες και κάποιες που "ήταν" τώρα είναι ευτυχισμένες.

Ίσως αν πείς πως στον άντρα σου τέρμα οι προσπάθιες για κανενα 3μηνο και στον εαυτό σου, θα ζήσεις και τη γλύκα του ερωτά σας και της σύλληψης.

Τωρα βεβαια τα λέω αυτά για να τα ακούω αλλά έτσι είναι .

Κανένας δεν μπορεί να μας πάρει το αγχος , μονο ο εαυτός μας.

Σου εύχομαι ολοψυχα να έχεις γρηγορα ενα μωράκι αγκαλιά

Εμείς είμαστε εδώ οτι χρειαστείς:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ.ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν μπηκα στη διαδικασια των εξετασεων...μου πηρε 3 χρονια να πεισω τον αντρα μου να αρχισουμε προσπαθειες......και προσπαθουσαμε κ προσπαθουσαμε και να το ενα τεστ και να το αλλο τεστ και παντα αρνητικα και να ερχεται η ατιμη και να τα κλαματα....και τελικα ηρθε αυτο που περιμεναμε οταν σταματησαμε να προσπαθουμε ....ηρθε μονη της σαν δωρο θεου,την εχω να κοιμαται στο παρκοκρεβατο κ την χαζευω αυτη τη στιγμη και ακομα δεν το πιστευω,και ολα τα αποδιδω στο αγχος,μα πιστευω οτι ηταν κ θελημα θεου να ερθει την ωρα που ηρθε...Θα γινεις μανουλα καρδουλα μου καποια μερα και θα τα αφησεις ολα πισω σου και δεν θα θυμασαι τα σημερινα συναισθηματα σου,θα εχεις το μωρακι σου αγκαλια κ ολα θα ειναι τελεια!!!μην εγκαταλειπεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΟΡΙΕΣΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.ΣΗΓΟΥΡΑ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα καρδούλα μου...

Μην το βάζεις κάτω...

Ολα θα γίνουν...Σε λίγο καιρό όλες μας θα κρατάμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας...

Υπομονή θέλει και ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!!!!

Σου στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη και ενέργεια!!!!

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι μεσα απο τα βαθη της ψυχης μου γρηγορα να ερθει το μωρακι σου...και μετα να μας γραφεις ποσο ευτυχισμενη εισαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου minie ο τίτλος σου με αντιπροσωπεύει ΑΠΟΛΥΤΑ!!!Τις ίδιες ακριβώς σκέψεις με σένα κάνω κάθε μέρα...τα ίδια λόγια χρησιμοποιώ στην προσευχή μου κάθε βράδυ!Είμαι στους 10 μήνες προσπάθειας και νιώθω ότι είμαι ακόμα στο μηδέν.Ο γιατρός μου είπε να παω για εξετάσεις μετά από 1 1/2 χρόνο,εγώ όμως το βρίσκω υπερβολικό γι'αυτό και έκλεισα σε άλλον ραντεβού ο οποίος ελπίζω ότι θα ενδιαφερθεί λίγο περισσότερο!Εχω την εντύπωση ότι θα ξεαγχωθώ αν ξέρω ότι και οι δυο είμαστε καλά παρά τώρα που με τρώνε οι έννοιες και δεν ξέρω αν οι προσπάθειές μου θα καρποφορήσουν ποτέ!Οπότε εσύ είσαι μάλλον σε καλύτερο δρόμο!Εχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου την εξωσωματική και αυτό ίσως σου αναπτερώνει λιγάκι το πεσμένο ηθικό!Εγώ να σκεφτείς ότι όταν απλά ρώτησα τον γιατρό για το τι άλλες λύσεις υπάρχουν μου είπε ότι την εξωσωματική την κάνεις μόνο όταν έχεις αποκλείσει κάθε άλλη εκδοχή!Και αναρωτιέμαι λοιπόν πόσο καλύτερα είναι τώρα που σκάμε από την στεναχώρια μας καθε μήνα??????ΟΟΟυυυυυφφφφφφ!!!!Τα είπα όλα μαζί και ξελάφρωσα!

Anyway, ευχομαι όσο πιο σύντομα γίνεται τα καλύτερα για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαντάζομαι πως είναι φοβερό(με την ''κακή''έννοια) να θέλεις τόσο πολύ ένα μωράκι αλλά να μην έρχεται...:(

Μακάρι να γίνουν όλες οι γυναίκες που προσπαθούν για αυτό το θαύμα σύντομα μανούλες!:kiss:

Πρέπει πάντα να ελπίζετε και να μην σταματάτε την προσπαθεια :) Στο τέλος θα τα καταφέρετε!!!:laugh:

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω μαζι σου καλη μου!!!Το θελω κι εγω πολυ και καμια φορα αισθανομαι οτι κι εγω κουραστηκα κι οτι θα πρεπει να το παιρνω αποφαση....γιατι παλευουμε που παλευουμε για τα παντα στην ζωη γιατι και για κατι τοσο ομορφο και ευλογημενο!Και τοσο δεδομενο για καποια οικογενεια!Εκει λοιπον που πεφτω στα χωματα εκει ξανασηκωνομαι και λεω δεν πειραζει...εγω παλευω περισοτερο για κατι που αλλοι εχουν ευκολο και αντιστοιχα αυτοι για κατι που εμενα μου ηρθε ποιο ευκολα....ετσι πανε αυτα δυστηχως....δεν ξερω ειναι ψυχοφθορο αλλα τι να κανεις!

Καντε τις εξετασουλες σας δειτε αν υπαρχει θεμα,λυστε το και θα ερθει αμεσως!!!Στο ευχομαι ολοψυχα!!!!!Προσευχομαι για ολες!Η Παναγια συντομα να γεμισει τις κοιλιτσες μας με το θαυματακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

εγω δεν μπηκα στη διαδικασια των εξετασεων...μου πηρε 3 χρονια να πεισω τον αντρα μου να αρχισουμε προσπαθειες......και προσπαθουσαμε κ προσπαθουσαμε και να το ενα τεστ και να το αλλο τεστ και παντα αρνητικα και να ερχεται η ατιμη και να τα κλαματα....και τελικα ηρθε αυτο που περιμεναμε οταν σταματησαμε να προσπαθουμε ....ηρθε μονη της σαν δωρο θεου,την εχω να κοιμαται στο παρκοκρεβατο κ την χαζευω αυτη τη στιγμη και ακομα δεν το πιστευω,και ολα τα αποδιδω στο αγχος,μα πιστευω οτι ηταν κ θελημα θεου να ερθει την ωρα που ηρθε...Θα γινεις μανουλα καρδουλα μου καποια μερα και θα τα αφησεις ολα πισω σου και δεν θα θυμασαι τα σημερινα συναισθηματα σου,θα εχεις το μωρακι σου αγκαλια κ ολα θα ειναι τελεια!!!μην εγκαταλειπεις...

Α...στο καλο σου σαυροποινγκουινε μου,με εκανες και βουρκωσα γαμωτι μου!πραγματικα πρεπει ναναι απιστευτα ψυχοφθορο ολο αυτο που περνανε ολα τα κοριτσια λιγο η πολυ,αυτα τα αρνητικα τεστς και αντε ξανα βουρ για τον επομενο μηνα!ηδη εχω φρικαρει και ,για φαντασου ειμαι στον 1ο μηνα αναμονης αποτελεσματων του 1ου μηνα προσπαθειων για μωρακι!εχω ηδη πει σε φιλες μου κοντινες πως πραγματικα ειναι οτι πιο αγχωτικο εχω περασει στη ζωη μου,να περιμενεις και να μην ξερεις αν πετυχες το σπορακι σου!Και λεω δεν θα αντεξω για πολυ καιρο να ζω αυτη τη κατασταση,θα παθω κριση ,υστερια και ομως πως αλλες κοπελες περιμενουν αυτο το +++++ αποτελεσμα καθε μηνα και δεν το βαζουν κατω...

Οσο για σενα γλυκια κοπελιτσα που θελεις να αποκτησεις ενα μωρακι, στο ευχομαι ολοψυχα να το ζησεις οσο πιο συντομα γινεται και μη σταματας να προσπαθεις ημαστε ολες μαζι σου!!!

Πραγματικα ειμαι πολυ χαρουμενη που υπαρχει αυτο το φορουμ και μιλαω μαζι σας!!!Σας ευχαριστω που με στηριζετε και υποσχομαι να σας στηριξω με ολη μου τη ψυχη!!!!!!!!!!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοπέλα μου..... σε νιώθω απόλυτα!!!!! Από τότε που ξεκινήσαμε κι εμείς (περίπου 10 μήνες) ονειρευόμουν τη σημερινή μας Επέτειο..... να του έχω για δωράκι ένα θετικό τεστάκι αλλά...... δεν...... θα μας έρθει..... πού θα πάει!!!!! Προσπάθησε να μην μου απογοητεύεσαι κοριτσάκι μου..... Όλα καλά να σας πάνε και να γίνετε πολύ γρήγορα γονείς!!!!! Στο εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Τελεια Μαριλου μου!!!! Ευχομαι μια μεγαλη χοριακη κ γερα μωρακια!!!🙏🥰❤️🤰🧿 τωρα ξεκουραση κ ολα θα πανε καλα!!!😊
    • Πόσο χαίρομαι που είσαι καλά και το αγοράκι σου επίσης! 💙☺️  Σε καταλαβαίνω απόλυτα.... Κι εγώ full time μαμά χωρίς βοήθεια από κανέναν! Ο μικρός κολλημένος πάνω μου, δε κάθεται λεπτό μόνος... Κάνω όλες μου τις δουλειές το βράδυ που κοιμάται, έχω ξεχάσει πως είναι να κοιμάσαι και να ξεκουράζεσαι.  Τώρα για το φαγητό εμείς επιλέξαμε από τον 6ο μήνα να κάνει blw, σίτιση δηλ με κομμάτια. Στην αρχή ήταν ζόρι, δεν έτρωγε κτλ μετά όμως πήρε μπρος και τώρα δε τον σταματάει τίποτα, θα φάει κι εμάς σε λίγο!  🤣 θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις σε κάποιο μικρό γεύμα δηλ δεκατιανο ή απόγευματινο να κάνεις εισαγωγή σε πατημένα αν όχι σε κομμάτια. Υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται solid starts αν θες να τη κατεβάσεις για να πάρεις ιδέες. Μην απογοήτευσε! Ας παίξει με το φαγητό! 1_3_4 κάποια στιγμή θα το βάλει στο στόμα το φαγητό και θα φάει μόνος του.  Σας κράτησαν πολύ οι κολικοί.... Ηρωίδα είσαι! 💪🏼  Ότι έγραψες για δεύτερο παιδί με κάλυψε απόλυτα! Ίδιες σκέψεις πάνω κάτω... Την υγειά μας να έχουμε κι εμείς και τα μωρακια μας και βλέπουμε στο μέλλον... Εγώ τώρα είμαι σε φάση που αποθηλαζω σιγά σιγά και από τη μια χαίρομαι που δε θα έχω το θηλαστρο, που θα πάρω πίσω το σώμα μου αλλά από την άλλη -δε ξέρω γιατί- νιώθω θλίψη και ενοχές απέναντι στον μικρό.. αντικρουόμενα συναισθήματα... 🙄 Προσπαθώ πολύ να το δουλέψω μέσα μου.    
    • Όλα καλά κ εμείς.. έφτασε σχεδόν 1,5 κιλο η μπέμπα μας 🤩🤩.. προχωράμε όμορφα .. 
    • Α δεν το είχα καταλάβει, με συγχωρείς! Μια οικογενειακή φίλη έκανε 8 εξωσωματικές μέχρι να έρθει ο μικρός και μέσα σε 3 μήνες έμεινε έγκυος με φυσιολογική σύλληψη κι έτσι ήρθε και η κόρη!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...