Μετάβαση σε περιεχόμενο

DIPLO ONOMA -POS GINETE ?


IRENEMOUR

Recommended Posts

Koritsakia m

kalimera apofasisame me ton antrouli m na dosoume sto neo mas

moraki dio onomatakia ANTREAS-MARTINOS

alla ithela na sas rotiso den xero pos ginete

otan bgazis pistopiitiko bazis kai ta dio onomata;

stin baftisi ginete duo onomata;

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Νομιζω πως ναι, στο πιστοποιητικο βαζεις κ τα δυο ονοματα και στη βαφτιση ο νονος λεει στον παπα κ τα δυο και τα φωναζει κιολας και τα δυο οταν βουταει μεσα το μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα... εμεις βγαλαμε τον γιο μας Μιχαηλ-Αγγελο τον ιουνιο... οταν πηγα να κλεισω την εκκλησια για την βαπτιση απλα με ρωτησε ο παπας τι ονομα θα δωσουμε και το σημειωσε στα χαρτια του... δεν βγαζεις κανενα πιστοποιητικο με ονομα... μετα την βαπτιση ομως οτι χαρτια θα βγαζεις για τον μικρο θα εχουν πανω ολοκληρο το ονομα... πολυ ωραιο συνδιασμο σκεφτηκατε... το Μαρτινος σπανιο και ωραιο ονομα...! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

επειδη και εγω εχω δυο ονοματα θα σου απαντησω, σε καθε επισημο εγραφο θα βαζει παντα ολοκληρο το ονομα δηλ και τα δυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΟΜΟΡΦΟ ΟΝΟΜΑ!!!!!!!!!!!!ΕΓΩ ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ ΒΑΦΤΙΣΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΣΠΥΡΟ ΤΑΞΙΑΡΧΗ ΩΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΡΤΙ ΘΑ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ......ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΗ ΣΑΝ ΤΑ ΨΗΛΑ ΒΟΥΝΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμμ. Εμεις οταν περισυ τον Αυγουστο βαφτησαμε το αγορακι της φιλης μου, Παναγιώτης- Παυλος, μας ειπα ο παπας οτι θα το βαφτησει μονο με το ενα ονομα και αν θελουμε να δηλωσουε στο λυξιαρχιο και 5. Κουφο βεβαια!!!

Τελικα τον βαφτησαμε Παναγιωτη και δηλωσαμε το άλλο στο ληξιαρχειο. Στο πιστοποιητικο που δινουν απο την εκκλισια πάντως ειναι γραμμενα και τα δυο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το μωρακι σου!

τα 2 ονοματα ειναι θεμα ιερεα αν θα τα δεκτει! συνηθως πλεον τα δεχονται!

για το πιστοποιητικο επιβαλλεται να γραφει και τα 2 ονοματα και οπως ειπαν και οι αλλες κοπελες οπουδηποτε επισημο πρεπει να γραφει και τα 2 ονοματα πανω. το πιστοποιητικο γεννησεως αν ηδη το εβγαλες μπορεις να πας και να αλλαξεις το ονομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...